Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2016. 11. 04. 15:11
Előzmény: #57239  szivacs
#57240
szivacs
szivacs 2016. 11. 04. 14:59
Előzmény: #57238  szivacs
#57239
"Október 28-tól - amikor Nagy Imre elismerte a felkelés jogosságát, és győzött a forradalom és szabadságharc - november 3-ig békés, reményteli újrakezdésre készülődött az egész ország, a szovjeteket kiszolgáló törpe kisebbség kivételével. November 4-e vasárnapra esett, és 5-én, hétfőn, már dolgozni mentek volna az emberek.

De a háttérben, a nemzetközi erővonalak ismét tragikussá alakított a magyarság sorsát. A két nagyhatalom, Amerika és a Szovjetunió vezetői háttéralkut kötöttek.

A Pravdában közzé tett 30-i megtévesztő szovjet szándéknyilatkozattal ellentétben – melynek értelmében készek csapataiknak kivonásáról tárgyalni - 31-én az SZKP vezetősége már vita nélkül a magyar felkelés leverése mellett döntött. Ennek a döntésnek a kiváltó oka a szuezi válság mellett az USA elnökének Eisenhowernek a döntése állt, ami megpecsételte a magyar forradalom sorsát.

Charles Bohlen moszkvai nagykövet október 30-án, az izraeli támadás másnapján, hivatalos jegyzéket adott át a szovjet vezetőknek. Ebben az USA külügyminisztere (Foster Dulles) leszögezte, hogy az USA nem avatkozik be a magyarországi eseményekbe, vagyis az oroszok szabad kezet kapnak.

Ez az "üzenet" mely Dulles október 27-i beszédének csatlós államokra vonatkozó passzusa volt, 28-án az ENSZ BT ülésen is elhangzott, majd 29-én Bohlent utasították, hogy erre hívja fel Zsukov és a szovjet vezetők figyelmét. Október 31-én Eisenhower elnök televíziós beszédében megismételte ezt a mondatot.

Konyev marsall, a Varsói Szerződés főparancsnoka, október 31-én kapta meg az “ellenforradalom” leverésére, a rend helyreállítására a parancsot. A beavatkozást utólag hagyták jóvá a szocialista országok vezetői (november 1. Breszt és november 2.Bukarest). A román vezetés azt is felajánlotta, hogy részt vesz az intervencióban.

A szovjet vezetés Moszkvában szinte naponta ülésezett, és tárgyalta a magyar helyzetet. A november 1-i ülésén Szuszlov kifejtette: " Nincs biztosíték arra, hogy ez a kormány tartani tudja magát. Csakis a megszállással biztosíthatunk magunknak olyan kormányt, amely támogat bennünket" - "Meg kell szállni az országot..." -követelte Szerov. November 1-jén éjjel Kádár János külön repülőgépen már Moszkvába távozott.

Amerika nem állt ki a magyar forradalom mellett, ugyanakkor maximálisan kihasználta propaganda célokra a "magyar ügyet".

Konyev marsallt kinevezték a magyarországi hadművelet vezetőjének, aki Szolnokra jött, hogy felkészüljenek a második katonai beavatkozásra.

Lascsenkó november 2-án Szolnokon Konyev marsallt arról tájékoztatta, hogy a jelenleg Magyarországon lévő hatalmas szovjet haderő nem lesz elegendő a magyar felkelés gyors leverésére, és még egy hadosztály erősítést kért.

A támadás legalizálásához megszerezték a Varsói Szerződés tagállamai legfelsőbb politikai vezetőinek egyetértését. Speciális osztagokat hoztak létre KGB-s vezetők irányításával. A november 3-án este Tökölre tárgyalni menő magyar katonai küldöttséget még éjfél körül letartóztatták.

A második beavatkozás a “Forgószél” hadműveleti nevet kapta, és a “Mennydörgés” jelszóval indult november 4-én hajnali 4 órakor.

A feladat: a magyar szabadságharc eltiprása, a kormány elfogása volt, az esetlegesen ellenálló magyar honvédség lefegyverzése, valamint letartóztatások, deportálások.

A cél: Magyarországot megtartani a szovjet hatalmi övezetben, és a Moszkva által kinevezett törvénytelen kormányon keresztül irányítani.

November 4. vasárnap - Háború hadüzenet nélkül

1956. november 4-e súlyos tragédiával köszöntött ránk. 04 órakor megkezdődött a második szovjet intervenció.

A fővárosban a hatalmas méretű (5 hadosztállyal támadtak) szárazföldi, páncélos támadás mellett a légierőt is bevetették. Megszállták a repülőtereinket, bevonultak a vidéki városainkba, körülfogták a fővárosunkat, ahová több irányból törtek be. Háború kezdődött, hadüzenet nélkül. A szovjet csapatok rommá lőtték a fővárost, iszonyatos háborús pusztítást végeztek, mindenütt, amerre jártak. Az elfogottakat vagy agyonlőtték vagy deportálták.

A Szabad Kossuth és Petőfi Rádió derűs napkezdését 05.20 h.-kor tragikus szózat szakította félbe.

"FIGYELEM! FIGYELEM! FIGYELEM! FIGYELEM! FIGYELEM!

Itt Nagy Imre beszél, a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának elnöke. Ma hajnalban a szovjet csapatok támadást indítottak fővárosunk ellen azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy megdöntsék a törvényes magyar demokratikus kormányt.

Csapataink harcban állnak! - A kormány a helyén van! -

Ezt közlöm az ország népével és a világ közvéleményével!"

A Himnusz és a Szózat felcsendülő hangjai ritkán voltak ilyen aktuálisak. A jelentést több nyelven is megismételték. Nagy Imre segélykérése azonban már csak hangszalagról került adásba.

Mit tesz ebben a válságos helyzetben a Néphadsereg vezetése?

A hadsereg vezetés nélkül maradt, mert a honvédelmi miniszter és a vezérkari főnök szovjet fogságba került. Király Béla vezérőrnagy állítólag értesítette Nagy Imrét a támadásról, de hiába kér utasítást. Nagy Imre kétségbeesetten hívta Maléter Pál honvédelmi minisztert, Kovács István vezérkari főnököt, a katonai küldöttség Tökölre ment tagjait a rádió hullámhosszán, hogy haladéktalanul jöjjenek és vegyék át hivatalaik vezetését. Nincs tudomása a Tökölön történtekről.

Hajnali 4 és 5 óra között Budaörsön a szovjetek egy órán át lőtték a Petőfi laktanyában lévőket.

Mivel az egész országban a másnapi békés újrakezdésre készültek, a katonatisztek jelentős része szabadságon volt, otthon. A laktanyákban lévőket legtöbb helyen komoly tűzerővel lerohanták a szovjet csapatok.

Ebben a válságos helyzetben hajnali 5 és 6 között "A Honvédelmi Minisztériumban tartózkodó Janza Károly altábornagy, Uszta Gyula, Váradi Gyula, Kovács Imre vezérőrnagyok megtiltották az ellenállást. (kiemelés tőlem) A Honvédelmi Minisztérium főcsoportfőnökségei, csoportfőnökségei, főnökségei, valamint az Országos Légvédelmi Parancsnokság ennek értelmében a tűzszüneti parancsot továbbították alárendeltjeik felé."

Vagyis megtiltották a katonaságnak, hogy védjék az országot. Sőt Uszta még aznap Szolnokra távozott.

Király Béla vezérőrnagy a nemzetőrség főparancsnoka nemzetőrökkel a budai hegyekbe vonult vissza. Vagyis elhagyta a megtámadott fővárost.

8 óra tájt újabb tiltó utasítást kapott a Néphadsereg. Usztáék után most Münnich utasítja a Néphadsereg alakulatait Szolnokról. Ne nyissanak tüzet a szovjet támadókra, hanem parlamenterek által adják meg magukat.

A HM parancsával szembeszegülve, az újabb tiltó utasítás ellenére nagyon sok katona, rangjelzését letépi, és honvédként áll a szabadságharcosok mellé, hogy harcoljon a támadók ellen. Tisztelet és becsület illeti ezeket a magyar honvédeket.

Az országban több helyen fegyveres ellenállás bontakozik ki. A harcok a fővárosban a legerősebbek és legelkeseredettebbek.

A lakosság tájékoztatása a rádió hullámhosszain történt

A rádióból 06.24 perckor az Associated Press közléséből értesültünk, hogy az Egyesült Államok vasárnap korán reggel kérte az ENSZ Biztonsági Tanács tartson rendkívüli ülést, és foglalkozzék az újabb szovjet támadással. Az ülést vasárnap 7 óra 45 percre hívták össze.

Nagy Imre rádiószózatát követően a Szolnoki Rádió tudatta velünk a Kádár-kormány megalakulását. A november 1-én a Parlamentből "eltűnt" Kádár János 3 nap múltán így tért vissza a Szovjetunióból, és attól sem riad vissza, hogy táviratban kérje az ENSZ főtitkárától, hogy a BT vegye le a magyar kérdést a napirendről. A magát "Forradalmi Munkás-Paraszt kormány"-nak nevező Kádár-kormány külön rádióadóval is rendelkezik. Münnich Ferenc tudatta Apró Antal, Kádár János, Kossa István és a maga nevében, hogy 1956. november 1-én kiléptek a Nagy Imre kormányból, és új kormányt alakítottak "a fasizmus fenyegető veszélye és azok népgyilkos bandái ellen." Ez a szovjetek által megalakított bábkormány - majd a szolnoki szovjet páncélosok védelme alatt - csak november 7-én merészkedik fel Budapestre.

A Magyar Írók Szövetsége a világ íróihoz és tudósaihoz intézett segélykiáltást.

Nagy Imre 43 társával a Jugoszláv Követségen kapott menedéket. Ami végzetes hiba volt. Nagy Imrééknek nyugati, lehetőleg semleges nagykövetségre kellett volna távozniuk.

Bibó István, a Nagy Imre-kormány államminisztere, aki a Parlamentben egyedül maradt, az ország népéhez intézett kiáltványt kormánya nevében.

A november 4-i rádióadások hűen tükrözik az országban uralkodó állapotokat:

A magyar rádióadások rendszertelenek. Van, hogy ismeretlen amatőr adón továbbítják a híreket, természetesen több idegen nyelven is. Segélykiáltások mind a nagyvilághoz. Érdemes megismerkedni velük.

08.30 óra: Itt a dunapentelei Nemzeti Bizottság Szabad Rádiója a 36 méteres rövidhullámon!

"A hitszegő megszállók megtámadták Budapestet és több más vidéki városunkat. Pécsett, Székesfehérváron, Dunaföldváron, Veszprémben áll a harc. A magyar honvédek egy emberként állnak ellent a betolakodóknak és az utolsó csepp vérükig kitartanak a magyar forradalom szent ügye mellett. Nemzetünk helyzete tragikus, de nem reménytelen. Légvédelmi tüzérségünket minden vonalon bevetették. A harc a betolakodók ellen mindenütt áll.

Magyarok! Ne hagyjátok, hogy az orosz csapatok drága hazánkban mészároljanak! Vonuljatok fegyverbe és álljatok egy emberként a haza védelmének szent ügye mellé. Még áll a harc, de győzni kell, mert ezt követeli minden becsületes magyar hazafi. Dunapentele helyőrsége az utolsó emberig kitart. Halál a szovjet megszállókra!"

12.23 óra: Egy ismeretlen magyar adó.

"Figyelem! Figyelem! Figyelem! Felhívás az ENSZ szervezetéhez!

Szovjet tankok százai támadják a magyar fővárost! Segítséget kérünk a magyar forradalomnak! Figyelem! Figyelem! Figyelem! Szovjet harckocsik támadják a magyar fővárost!

Kérünk segítséget az egész világtól! Figyelem! Figyelem! Figyelem!

Mindenkinek! Mindenkinek! Mindenkinek! Szovjet harckocsik támadják a magyar fővárost!

A világ segítségét kérjük!"

13.12 óra: "Figyelem! Figyelem! Figyelem! Felhívás az ENSZ szervezetéhez!

Ma reggel fél három órakor az orosz csapatok általános támadást intéztek a magyar nép ellen. Kérjük az ENSZ szervezetét, hogy azonnal küldjön segítséget Magyarországnak! ENSZ-ellenőröket kérünk a Dunántúlra!

A világ becsületes millióihoz fordulunk: Segítsetek! Segítsetek!" (Független Szabad Magyar Adó)

13.03: Ismeretlen adó

"... Újra és újra a világ lelkiismeretéhez fordulunk! A kultúrvilág nem nézheti tétlenül azt a borzalmas pusztulást és öldöklést...

...a világ szabad nemzeteihez! Fejtsetek ki minden erőt a szabadságharcunk megsegítésére! ...Az utolsó csepp vérünkig harcolunk. A magyarok istene velünk van."

13.51: Az utolsó magyar rádióállomás (olasz nyelven)

"Ma reggel 2 óra 30-kor szovjet katonák megtámadták a magyar nemzetet. Kérjük az ENSZ-t , hogy azonnal küldjenek fegyveres segítséget. Kérjük segítsék azonnal a magyar népet fegyveres csapatokkal... Lehetséges, hogy rövidesen megszűnnek adásaink és nem hallhatják többé. Csak akkor hallgatunk el, ha megölnek bennünket.

Mi vagyunk az utolsó szabadon maradt rádióállomás. Ma reggel 3.30 órakor a szovjet csapatok általános támadást intéztek a magyar csapatok ellen. Nem tudjuk mikor gyilkolnak le bennünket."

Fenti közleményt több nyelven ismétlik folyamatosan.

"Figyelem! Figyelem! - Nem megerősített értesüléseink szerint csehszlovák harckocsik is beavatkoztak a harcokba."

16.20: Itt a Szabad Magyar Rádió beszél! CSOKONAI RÁDIÓ!

"....Figyelem! Figyelem! Következik a bejelentés! Közöljük azokat a bejelentéseket, amelyeket kérünk azonnal elküldeni az ENSZ-hez."

Először: "A szovjet katonai hatóságok bejelentették, hogy rövidesen bombázni fogják Budapestet." (Megismétlik)

Másodszor: "Kérjük a Szabad Európa Rádiót, azonnal közvetítse, illetve küldje az ENSZ főtitkárához alábbi üzenetünket: Figyelem! Figyelem! Felhívás az ENSZ főtitkárához!

Az egész magyar nép nevében szólunk Önhöz. Két héten belül másodszor törnek hazánkra szovjet csapatok. Embert és nemzetünk értékeit nem kímélve, hadszíntérré változtatták hazánkat.

Első alkalommal a néptől idegen kormány hívására avatkoztak belügyeinkbe, melyet a magyar nép fegyverrel a kezében határozottan visszautasított. Fegyveres harccal elértük, hogy Nagy Imre lett a miniszterelnök, aki a magyar nép legfőbb óhaját, a semlegességet és függetlenséget bejelentette. Ezzel az egész magyar nép Nagy Imre mögé állt és áll jelenleg is. Bár a semlegességet csak két napig hirdettük, mégis elvárjuk az egész világtól, hogy ezt tiszteletben tartsa.

Kormányunk a Varsói Szerződést felmondta, a szovjet vezetők a csapatok kivonásáról tárgyaltak. Vádoljuk a Szovjetuniót:

1. külső fegyveres támadással,
2. a kivonulásról tárgyaló Maléter hadügyminiszter és kíséretének elfogásával,
3. az egyedüli törvényes magyar kormány, a Nagy Imre-kormány elfogásával és fogva tartásával.

Mint az egyetlen szerv, mely a magyar kormány hivatalos álláspontját képviseli, kérjük hazánk nevében, hogy az ENSZ minden lehetséges eszközzel hozzon végleges és megdönthetetlen határozatot az egyszer már kivívott szabadságunk visszaállítására és biztosítására."

De ismét magára hagyták a magyarságot.

A szovjet védelmi miniszter veszteséglistájának bevallott adatai szerint a "Forgószél" hadműveletben 58.821 szovjet katona vett részt.

Az RTF bécsi különtudósítója szerint 200.000 szovjet gyalogos és 4600 szovjet tank tartózkodott hazánkban. Valamint több ezer harci jármű.

A hazánkban tartózkodó 5 hadosztály mellett további 17 hadosztályt vetettek be a magyar szabadságharc leverésére.

A főváros romokban hevert a tankokkal szétlőtt lakóházak következtében. A vidéki városok katonai objektumait is elfoglalták. A szovjetek ismét megszállták az országot, és statáriálisan jártak el.

Másnap, november 5-én Grebenyik vezérőrnagy – a Szovjet Hadsereg budapesti egységeinek főparancsnoka kiadta 1.számú parancsát. Ennek értelmében a magyar lakosságnak mindenben a szovjet katonai parancsoknak kell engedelmeskedniük.

Iszonyatos megtorlás kezdődött. Szovjet statáriális, rögtönítélő „bíróságok” működtek, de utcákon, tereken is végeztek ki embereket. Fiatalokat hurcoltak el a Szovjetunióba. A moszkovita vezetés és az ávósokból munkásőrökké átvedlettek mindehhez segédkeztek, sőt esetenként még túl is szárnyalták az idegenek kegyetlenkedéseit.

A fővárosi csoportok november 8-ig még - Széna tér, Vajdahunyad utca, Hársfa utca, Kőbánya, Óbuda, Csepel - küzdöttek. A Schmidt-kastély 8-án, Csepel – itt légitámadás is volt -11-én esett el.

Az ellenállás a Péterfy utcai kórházba tevődött át.

A küzdelem más eszközökkel folytatódott.

Orbán Éva"
szivacs
szivacs 2016. 11. 04. 14:38
Előzmény: #57237  szivacs
#57238
szivacs
szivacs 2016. 11. 04. 14:33
Előzmény: #57236  szivacs
#57237
szivacs
szivacs 2016. 11. 04. 14:31
#57236
„Csapataink harcban állnak” – 60 éve indítottak támadást Magyarország ellen
hirado.hu

1956. november 4-én, vasárnap, hajnali 4 óra 15 perckor a szovjet hadsereg általános támadást indított Budapest, a nagyobb városok és a fontosabb katonai létesítmények ellen. A főváros védői – nemzetőrök, rendőrök és kisebb-nagyobb honvédegységek – felvették a harcot.

November 4. nemzeti gyásznap Magyarországon. Ezen a napon, az 1956-os forradalom és szabadságharc leverésének, a szovjet csapatok bevonulásának évfordulóján az áldozatokra emlékeznek.

1956. október 23-án békés tüntetéssel kezdődő, fegyveres felkeléssel folytatódó forradalom bontakozott ki a Rákosi Mátyás nevével összefonódó kommunista diktatúra és a szovjet megszállás ellen. A forradalom a Magyarországon tartózkodó szovjet csapatok beavatkozása után fegyveres szabadságharccá változott. Sorsát szovjet katonai invázió pecsételte meg november 4-én, négy nappal azután, hogy a Nagy Imre vezette magyar kormány kinyilvánította Magyarország semlegességét és felmondta a Varsói Szerződést.
4 óra 15 perckor indult támadás

A beavatkozásról már október 31-én döntöttek Moszkvában, ettől kezdve folyamatosan érkeztek szovjet csapatok Magyarországra.

1956. november 4-én, vasárnap, hajnali 4 óra 15 perckor a szovjet hadsereg általános támadást indított Budapest, a nagyobb városok és a fontosabb katonai létesítmények ellen. A főváros védői – nemzetőrök, rendőrök és kisebb-nagyobb honvédegységek – felvették a harcot.

Nem sokkal később, 5 óra 5 perckor az ungvári rádió által sugárzott közleményben a november elsején a Szovjetunióba távozott Apró Antal, Kádár János, Kossa István és Münnich Ferenc (valamennyien volt miniszterek) bejelentették, hogy minden kapcsolatot megszakítottak a Nagy Imre-kormánnyal, egyben kezdeményezték a Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány megalakítását Kádár János vezetésével.
„Itt Nagy Imre beszél… (…) csapataink harcban állnak”

5 óra 20 perckor elhangzott Nagy Imre rövid, drámai hangú rádióbeszéde, amelyet többször megismételtek, és valamennyi világnyelven is sugároztak: “Itt Nagy Imre beszél, a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának elnöke. Ma hajnalban a szovjet csapatok támadást indítottak fővárosunk ellen, azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy megdöntsék a törvényes magyar kormányt. Csapataink harcban állnak. A kormány a helyén van. Ezt közlöm az ország népével és a világ közvéleményével.”

Miután Soldatic jugoszláv nagykövet a hajnali órákban arról tájékoztatta Szántó Zoltán államminisztert, hogy a jugoszláv kormány menedéket biztosít Nagy Imrének és társainak. 6 és 8 óra között a jugoszláv nagykövetségre érkezett Nagy Imre, Donáth Ferenc, Losonczy Géza, Lukács György és Szántó Zoltán. A követségen 43-an kaptak menedékjogot. Mindszenty József bíboros még aznap átment az amerikai követségre, ő ott kapott menedékjogot.

Nagy Imre drámai mondatai mára a forradalom legfontosabb mondataivá nemesültek

Bibó István, a törvényes magyar kormánynak az Országgyűlés épületében maradt egyetlen képviselője kiáltványt adott ki. Ebben leszögezte, hogy Magyarországnak nincs szándéka szovjetellenes politikát folytatni, és visszautasította azt a vádat, hogy a forradalom fasiszta vagy antikommunista irányzatú lett volna. Felszólította a magyar népet, hogy a megszálló szovjet hadsereget vagy az esetleg felállított bábkormányt ne ismerje el, vele szemben a passzív ellenállás összes fegyverével éljen.

A szovjet csapatok – helyenként fegyveres harc után – a Magyar Néphadsereg valamennyi alakulatát lefegyverezték. Budapesten a felkelő csoportok felvették a harcot. A szovjet csapatok délig elfoglalták a Honvédelmi Minisztériumot, a Belügyminisztériumot és a Budapesti Rendőr-főkapitányságot. Vidéken is több helyen komoly ellenállás bontakozott ki.

8 óra 7 perckor megszakadt a Szabad Kossuth Rádió adása, rövidhullámon a Himnuszt és a Szózatot sugározták váltakozva. Kádár János és Münnich Ferenc szovjet kísérettel Szolnokra repült. A Kádár-kormány táviratban kérte az ENSZ főtitkárától “a magyar kérdés” levételét a napirendről.

Soldatic jugoszláv nagykövet közvetítette Tito Nagy Imrének és társainak címzett üzenetét, hogy ismerjék el a Kádár-kormányt, amit ők egyhangúlag elutasítottak.

Eisenhower amerikai elnök tiltakozott a szovjet intervenció ellen.

New Yorkban a Biztonsági Tanács ülésén a Szovjetunió megvétózta az amerikai határozati javaslatot, amely a szovjet csapatok kivonására szólított fel. Délután a rendkívüli közgyűlés elfogadta a bővített amerikai javaslatot, amely arra is felkérte az ENSZ főtitkárát, hogy jelöljön ki bizottságot a magyarországi helyzet megvizsgálására.

A harcok áldozatainak száma november 4-én a fővárosban 135 volt. A KSH 1957. januári jelentése szerint az október 23. és január 16. közötti események országosan 2652 (Budapesten 2045) emberéletet követeltek, és 19 226-an (Budapesten 16 700-an) sebesültek meg. Egy 1991-ben készült hivatalos statisztika szerint a szovjet hadsereg 669 katonája vesztette életét a harcokban, 51-en eltűntek. A forradalomban való részvételért kivégzettek száma (az eltérő adatokat közlő források szerint) 220-340 volt. Koncepciós per után végezték ki a forradalom vezetőit: Nagy Imre miniszterelnököt, Maléter Pál honvédelmi minisztert, Gimes Miklós újságírót.

Szilágyi József, Nagy Imre személyi titkárának ügyét elkülönítették, őt 1958 áprilisában végezték ki, Losonczy Géza államminiszter pedig a per tárgyalása előtt máig tisztázatlan körülmények között meghalt a börtönben. A megtorlás részeként ezreket ítéltek börtönbüntetésre, internálásra.

November 4-én hosszú évek óta megemlékeznek az 1956-os események áldozatairól, ezt a napot a kormány 2013-ban hivatalosan nemzeti gyásznappá nyilvánította."
saru 2016. 11. 04. 10:34
Előzmény: #57234  _pampa
#57235

nemzetisport.hu 2016.11.03 16:07 Frissítve: 2016.11.03 16:58
Háttér: Dzsudzsák az első; a nők között nem Hosszú a legjobban kereső magyar sportoló
45 hozzászólás. Szóljon hozzá Ön is!

A Blikk összeállította a magyar sportolók kereseti toplistáját, amelynek élén továbbra is labdarúgók találhatók. A legjobban kereső női sportoló a teniszező Babos Tímea.


Hirdetés
Dzsudzsák többek közt az Európa-bajnokságon, Hosszú az olimpián szerzett hatalmas örömöt a magyar szurkolóknak
(Fotó: NS-montázs)



A legjobban keresők tízes listájára hét futballista került. A legnagyobb összeget Dzsudzsák Balázs viheti haza, akinek az al-Vahda éves szinten egymilliárd forintnyi összeget fizet, míg Szalai Ádám ennek „mindössze” némileg több mint hatvan százalékát kapja a Hoffenheimtől.

A harmadik helyen a szintén az arab világban szerencsét próbáló Németh Krisztián áll, aki ugyan feleannyit sem tehet zsebre, mint Dzsudzsák, de a 424.5 millió forint így is szép summának számít.

A legjobban kereső magyar sportolónő (aki „összetettben” a hatodik) a teniszező Babos Tímea. De mögötte ott van háromszoros olimpiai bajnok úszónk, a rövid pályás világkupafutamokon szinte megszámolhatatlan aranyérmet szerző Hosszú Katinka is.

A férfiak között egyedül a nyolcadik helyre kerülő veszprémi Nagy László nem labdarúgó a listán.

Összehasonlításképpen, a magyarországi átlagkereset a KSH adatai szerint éves szinten bruttó 2.9 millió forint. Dzsudzsák ennek a 344-szeresét keresi.
A LEGJOBBAN KERESŐ MAGYAR SPORTOLÓK 10-ES LISTÁJA 1. Dzsudzsák Balázs (labdarúgó, al-Vahda) 1 milliárd forint
2. Szalai Ádám (labdarúgó, Hoffenheim) 618 millió forint
3. Németh Krisztián (labdarúgó, al-Garafa) 424.5 millió forint
4. Huszti Szabolcs (labdarúgó, Eintracht Frankfurt) 401.7 millió forint
5. Bogdán Ádám (labdarúgó, Wigan) 355 millió forint
6. Babos Tímea (teniszező) 339.6 millió forint
7. Hosszú Katinka (úszó) 244.3 millió forint
8. Nagy László (kézilabdázó, Telekom Veszprém) 231.7 millió forint
9. Balogh Norbert (labdarúgó, Palermo) 216.3 millió forint
10. Nagy Ádám (labdarúgó, Bologna) 154 millió forint
_pampa 2016. 11. 04. 08:46
Előzmény: #57232  _pampa
#57234
Az Egyesült Államok lassan, de biztosan besokall a putyini (és orbáni) illiberális politikától. Legalábbis ez derül ki a washingtoni székhelyű Stratégiai és Nemzetközi Tanulmányok Központja (CSIS) 2016. októberi tanulmányából, amelyben a kelet-európai orosz gazdasági és politikai behatolást vizsgálták 16 hónapon keresztül 5 országban. Az összefoglaló munka részletesen feltárja az orosz expanzív politikát Kelet-Európában, és merész ajánlásokat tesz leküzdésére az USA kormánya és az EU, illetve a NATO vezetői felé. "

kicsit hosszú, de érdemes átolvasni :link
ts3 2016. 11. 03. 21:07
Előzmény: #57231  Törölt felhasználó
#57233
"A kancelláriaminiszter a kormányinfón közölte, hogy a cikkek alapján konzultáltak az Interpollal és ma már letartóztatnák Ghaith Pharaont, ha belépne az országba."

Kontrát szórakozott?
Lázár is szórakozott?
Nincs egy komoly embör a kurmányban?
_pampa 2016. 11. 03. 08:25
Előzmény: #57217  _pampa
#57232
"A kötvényüzlet a Heti Válasz szerint három cégnek hozott igazán nagy bevételt: a Kajmán-szigeteken bejegyzett Hungary State Special Debt Fundnak (HSSDF), a VolDan Investment Limited és az Arton Capital Hungary.

A cégek közvetetten kapcsolhatók Habony Árpádhoz, illetve a programról szóló javaslat előterjesztőjéhez, Rogán Antalhoz – álltja a lap. Az Arton Capital cégügyeiben a Habonynak is rendszeresen dolgozó Kosik Ügyvédi Iroda járt el, ahol az a Kertész Balázs is dolgozik, aki Rogán munkatársa volt még V. kerületi polgármestersége idején. A VolDanról a HV korábban megírta, hogy családi kapcsolata van a Habony-Rogán körrel. Jonathan Chanről, a HSSDF egyik tulajdonosáról pedig a 444.hu derítette ki, hogy tavaly helikopterezést foglalt Habonynak Hongkongban."

"kapcsolhatók"

tehát, tény......
Törölt felhasználó 2016. 11. 02. 21:45
Előzmény: #57229  ts3
#57231
Rendben megvárom amikor elfogják a Cinege utcában azt a Pharaont!
Hogy milyen az az Interpol akiket a magyar oknyomozók zsebre vághatnak? Az Adrián nyílt vizeken. A Kontrát meg szórakozott egyet a médiáddal!
Törölt felhasználó 2016. 11. 02. 21:34
Előzmény: #57227  Dehogynincs
#57230
Na köszönöm szépen, hogy te már eldöntötted milyen a szólásszabadságod! Nem bírja a kritikát!
Ezt a bolsevik szót újra értelmezned nem filozófusi alapossággal tetted!
Úgy látom nem akarod a feladni a liberális és konzervatív egy napon említését!
A liberális mindig a konzervatív elvet fogja támadni, nem azonosulhat vele, mert elveszti a liberális értelmét!
Nem bánom a hármas egységed szimbólumát, ha meg tudnád valósítani!

Nem a fideszre gondoltam, hanem az LMPre, mivel róluk véleményeztél!
ts3 2016. 11. 02. 21:26
Előzmény: #57228  Törölt felhasználó
#57229
"Kontrát szerint amennyiben a körözött azonos Pharaonnal, és ezt az amerikai hatóságok megerősítik, természetesen azonnal elfogják, amint Magyarország területére lép."

Feltételezésekből lesznek a bizonyosságok.
Törölt felhasználó 2016. 11. 02. 21:18
Előzmény: #57225  ts3
#57228
Ilyen az, amikor két üzletember "titokban" ki akarja játszani a magyar liberális oknyomozók éberségét!
A világpolitikára sajnos nem volt hatással!

Ellenben rengeteg feltételezésre adott okot!
Mondom feltételezésre adott okot!
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 11. 02. 21:17
Előzmény: #57226  Törölt felhasználó
#57227
A hozzászólásodon erősen látszódnak a bolsevik mentalitás jelei.
1. Kijössz a sodrodból, amikor a szólászabadságommal és véleményszabadságommal élek.
2. Nem te döntöd el, kinek mire van igénye. Nekem igenis hiányzik egy liberális, konzervazív, piacbarát párt. Annyira tényleg nem hiányzik, hogy én magam alapítsak egyet. De az is biztos, hogy sokan akarnak olyan pártot, ami jelenleg nincs a kínálatban.
3. Önmagában nem sokat jelent, ha valaki demokratikusan került hatalomra. Gondolj csak Hitlerre!
4. Nem egészen értem, hogy a kapitalista rendszerben miért ne lenne életképes egy piacbarát párt. Vagy egy konzervatív. Vagy egy liberális. Vagy egy olyan, amelyik mindhármat ötvözi.

Azt sem értem, kit vagy mit és mivel gyanúsítottam meg. Mondtam én a fideszről, hogy piacbarát? Hogy konzervatív? Hogy liberális?
Törölt felhasználó 2016. 11. 02. 20:56
Előzmény: #57222  Dehogynincs
#57226
Nagyon elvetetted a sulykot! Amit tanulhattál a bolsevik mentalitás tanulmányozásával, kérdéses!

Liberális, konzervatív? piacbarát PÁRT!
Na ilyenre sohasem lesz szükség! Gondolom jóságos elméleti összevetést találtál az orbán fóbia megoldására!
A valóság természete nem engedi meg, hogy elméleti formában erőszakold meg a pártos világrend átformálását.
Ezek a fogalmak a kapitalista rendszerben nem működőképesek! Rávetíteni egy mai, demokratikusan választott kormányra pedig életképtelenek!
A vágyakat a valósággal pedig nem lehet tudatosan keverni.
Kár volt a gyanúsításért!
ts3 2016. 11. 02. 20:36
#57225
"Idén júliusban a horvát partoknál nyaraló Mészáros Lőrincről, Felcsút polgármesteréről közölt felvételeket a Magyar Narancs. A lap birtokába jutott, Zadar közelében készült videón például a gázszerelőből lett milliárdos vállalkozó egy fehér luxusjacht fedélzetére száll fel egy fekete gumicsónakból.

A lap most egy annál is szebb érdekességre mutat rá: éppen azon a napon, abban a kikötőben egy másik luxusjacht is kikötött. Az pedig azé a Chaith Pharaoné, akiről az elmúlt napokban többször is szó esett, leginkább úgy, hogy ő az az Oszama bin Ladennel is üzletelő, Interpol körözési listán szereplő milliárdos, aki cégén keresztül Orbán házával szemben szerzett ingatlant nemrég, illetve Orbán vejéhez, Tiborcz Istvánhoz köthető üzleti köröktől vásárol be budapesti luxusingatlanokból.
A lap utánanézett, Pharaon az elmúlt három évben nem járt jachtjával ebben az adriai kikötőben, idén augusztusban azonban éppen azon a napon tette, amikor Mészáros Lőrinc is abban a kikötőben parkolt egy luxusjachttal.

Ez alapján úgy tűnik, az éjszakát mindkét "vállalkozó" Splitben töltötte, de Mészáros Lőrinc nem volt hajlandó válaszolni a Magyar Narancsnak a kérdésre, hogy találkozott-e Pharaonnal.

Pharaonnal kapcsolatban Orbán is megszólalt a parlamentben. Azt mondta, hogy "a szóban forgó úr" letelepedésének nemzetbiztonsági kockázatát megvizsgálta a magyar hatóság, és nem talált ilyet. Szerinte ez az egész "egy amerikai titkosszolgálati játszma" lehet, ugyanis egyetlen schengeni ország sem emelt kifogást Ghaith Pharaon beutazásával kapcsolatban."

Micsoda véletlenek történnek a Cinege utcában.
Alilou3 2016. 11. 02. 12:55
Előzmény: #57214  ts3
#57224
Apa kezdődik!!!

link
bigyula 2016. 11. 02. 12:47
Előzmény: #57222  Dehogynincs
#57223
"...a fidesz is lehetne ..."

Mi? Se nem fiatalok, se nem demokraták, se nem polgáriak...
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 11. 02. 12:10
Előzmény: #57221  rockmaster
#57222
Az lmp esetében ez csak ahhoz volt elég, hogy átvigye a küszöböt és frakciót hozzon létre.
Igazából nem viccpártra van igény, hanem liberális, konzervatív, piacbarát pártra. A neve alapján a fidesz is lehetne ilyen, de erősen elhajlott a bolsevik mentalitás felé.
rockmaster 2016. 11. 02. 12:00
Előzmény: #57219  Dehogynincs
#57221
Én még mindig azt várom, hogy egy új párt új megközelítésben beszippantaná a különböző pártokban csalódottak jelentős részét. Láthatóan a jelenlegiek erre nem igazán képesek. Egy alulról szerveződő párt nyerő lehetne.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek