Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ts3 2016. 11. 01. 08:35
Előzmény: #57199  _pampa
#57200
"TANÍTANI CSAK AZT LEHET AKI AKAR TANULNI! "
Te tanultál pedagógiát?

Elfelejtettél válaszolni.
"igen."

"te jössz."
Te tanultál pedagógiát?
_pampa 2016. 11. 01. 08:31
Előzmény: #57198  ts3
#57199
igen.

te jössz.
ts3 2016. 11. 01. 08:29
Előzmény: #57196  _pampa
#57198
"TANÍTANI CSAK AZT LEHET AKI AKAR TANULNI! "
Te tanultál pedagógiát?

Elfelejtettél válaszolni.
szivacs
szivacs 2016. 11. 01. 08:26
Előzmény: #57183  ts3
#57197
A protestszavazók, akik feltétel nélkül adják a pártoknak a hatalmukat.
_pampa 2016. 11. 01. 08:16
Előzmény: #57195  ts3
#57196
"TANÍTANI CSAK AZT LEHET AKI AKAR TANULNI! "
Te tanultál pedagógiát?

"miért kérded? "
Mert akkor nem írnád le sokadszorra, ezt hülyeséget.

ts3

"pl. téged meglehetne arra tanítani, hogy szeresd orbánt?
ts3 2016. 11. 01. 08:08
Előzmény: #57194  _pampa
#57195
"TANÍTANI CSAK AZT LEHET AKI AKAR TANULNI! "
Te tanultál pedagógiát?

"miért kérded? "
Mert akkor nem írnád le sokadszorra, ezt hülyeséget.
_pampa 2016. 11. 01. 08:05
Előzmény: #57193  ts3
#57194
miért kérded?

pl. téged meglehetne arra tanítani, hogy szeresd orbánt?

pl. az érdekelne, hogy szerinted még hány év kell, hogy a kisebbségünk felzárkózzon?

ts3 2016. 11. 01. 08:01
Előzmény: #57192  _pampa
#57193
"TANÍTANI CSAK AZT LEHET AKI AKAR TANULNI! "
Te tanultál pedagógiát?
_pampa 2016. 11. 01. 07:30
Előzmény: #57191  kiegyezo
#57192
Nem lehet összehasonlítani azokat a feltételeket, amiket mondjuk Pesten láthatsz, vagy nagyobb vidéki városokban. A gyerekeim szuper középiskolába (Trefort) jártak, és egészen biztos vagyok abban, hogy egy borsodi kisfalu munkanélkülije a közelébe sem tud jutni az ilyesmi helyeknek. Ha a szülő, a gyerek és a tanár egyaránt kellően eltökélt és képzett, akkor van esélye egy közepesbe bejutni, de általában nem adott mindhárom.

Egy olyan iskolában, ahol 30 fős osztályok vannak 25 HHH-val, olyan eredményeket lehet elérni, mint a fővárosi elit gimikben?

Komolyan azt gondolod, hogy korszerű oktatáshoz és eü-höz bárhol egyforma eséllyel hozzá lehet jutni az országban? Tehát, pl. mindenhol 10 percen belül van gyalog a háziorvos? A gyógyszertár (aminek a sűrűségét, ugye, az állam szabályozta)? Az iskola? A JÓ tanár, orvos?

Én nem gondolom. "

ezek a megállapítások akkor lennének igazak, ha SENKI sem tudna ebből a körzetből kiemelkedni. van példa a kisebbség részéről is és a többség részéről is arra, hogy sikeres életet tudott építeni arról a "szintről" is.

abban igazad van, hogy egy nagyvárosban és egy vidéki kistelepülésen nem egyforma a hozzáférés rendszerekhez.

de...én nem abból a szempontból hasonlítottam össze!

akik az adott térségben élnek lényegtelen, hogy többséghez vagy a kisebbséghez tartoznak...ugyanaz az EÜ és az oktatás.

az egyik fél tud élni vele és halad... a másik fél akkor miért nem?

kb. 70 éve próbáljuk felzárkóztatni a leszakadókat nagyon minimális sikerrel....

szerinted meddig kell még pozitív diszkriminációt alkalmazni?

amit összefoglaltál az a politikusok által használt "propaganda" szöveg....

és a lényegről senki sem beszél!

TANÍTANI CSAK AZT LEHET AKI AKAR TANULNI!

Küldhetsz 100 szakasszisztenst is az adott iskolába....ültethetsz minden diák mellé pedagógust....ha nem akar tanulni nem fog!

kiegyezo 2016. 10. 31. 20:42
Előzmény: #57185  _pampa
#57191
"esélyük sincs?
...
nem biztosította a többség számukra a tanulás lehetőségét?
nem biztosította számukra a hozzáférést az EÜ-höz? "

Szerintem mindegyikre negatív a válasz. Nincs, nem, nem.

Nem lehet összehasonlítani azokat a feltételeket, amiket mondjuk Pesten láthatsz, vagy nagyobb vidéki városokban. A gyerekeim szuper középiskolába (Trefort) jártak, és egészen biztos vagyok abban, hogy egy borsodi kisfalu munkanélkülije a közelébe sem tud jutni az ilyesmi helyeknek. Ha a szülő, a gyerek és a tanár egyaránt kellően eltökélt és képzett, akkor van esélye egy közepesbe bejutni, de általában nem adott mindhárom.

Egy olyan iskolában, ahol 30 fős osztályok vannak 25 HHH-val, olyan eredményeket lehet elérni, mint a fővárosi elit gimikben?

Komolyan azt gondolod, hogy korszerű oktatáshoz és eü-höz bárhol egyforma eséllyel hozzá lehet jutni az országban? Tehát, pl. mindenhol 10 percen belül van gyalog a háziorvos? A gyógyszertár (aminek a sűrűségét, ugye, az állam szabályozta)? Az iskola? A JÓ tanár, orvos?

Én nem gondolom.

Az, hogy a nagyon lent levők segítése állami feladat, aligha lehet kérdés.

A helyzet az, hogy amíg a sok HHH-s mellé nem adnak a tanár mellé pedagógiai asszisztens(eke)t, addig nem lesz semmi. És az nem a HHH-s hibája, mert nincs meg a képessége. Nem az esze, hanem az, hogy fel tudja használni a szűkös forrást.

Üdv:
Phylaxa 2016. 10. 31. 20:26
Előzmény: #57189  ts3
#57190
Mindig annak aki a munkabért fizeti. Volt ez máshogy korábban? :)
ts3 2016. 10. 31. 19:36
Előzmény: #57187  Phylaxa
#57189
"Én ezt máshogy hívom. A mi dolgozóinkat rabolják le a legjobban a kontinensen és nem látszik a fordulat. Érthetetlen, hogy miért csinálják. Vajon volt ez valaha is máshogy nálunk?"

Akkor ezt mos kinek köszönhet a választópolgár?
Törölt felhasználó 2016. 10. 31. 19:12
Törölt hozzászólás
#57188
Phylaxa 2016. 10. 31. 16:37
Előzmény: #57183  ts3
#57187
A generációk. Kiket választhatsz? Akit eléd tolnak nem? :)

Figyeld az USA-t most. Mit csináljanak szerencsétlenek?

Vagy te úgy gondoltad a választásokat, hogy az emberek betolnak egy jelöltet, hogy "mi rá akarunk szavazni"? Amíg gyermek voltam én is elhittem. :)
Fidel_Castro 2016. 10. 31. 15:58
Előzmény: #57184  Fidel_Castro
#57186
Mottó:
"Aki szegény, az a legszegényebb,
Fázósságát odadja a télnek,
Melegét meg odadja a nyárnak,
Üres kedvét a puszta határnak."
/József Attila/

Ott hagytuk abba, hogy lógó orral hazakullogtunk a fővárosból a barátaimmal, dolgunk végezetlenül. Mi kisemberek megismerhettük egy lelketlen, érzéketlen hatalom igazi arcát. Hogy mit tettünk utána? Nem adtuk fel, tovább próbálkoztunk. Írtunk-többször--tudja annak a lézeres miniszternek, aki hetente osztogatja az okosságot. Hogy mit válaszolt? Ha szokta látni a heti magánszámát, akkor kitalálhatja maga is.Csak ott az újságírókat szórakoztatja, itt viszont mintegy 3000 család életéről van szó.Nesze semmi, fogd meg jól, lényegében ilyenekkel vigasztalt bennünket.

Mindig hozzátette persze, a kormánynak fontos, hogy helyzetünk mielőbb rendeződjön. Mi ezt nem így érzékeljük, de hát nem is Audiból látjuk a világot.

Hallotta egyébként , hogy a miniszter úr mennyit autózik el egy évben? Mit gondol, hány éhező gyerek lakhatna jól abból a pénzből?
Próbáltuk a szövetkezet vezetőivel is felvenni a kapcsolatot. Sikertelenül. Kámforrá váltak, valószínűleg a lenyúlt milliókból éppen valahol a hasukat süttették, vagy teniszversenyen élték az uborka fára a mi hátunkon felkapaszkodott milliomosok életét. Hiszen ahogyan kiderült, lényegében egy baráti társaság,

-jó politikai kapcsolatokkal--foghatott össze, hogy amit lehet lenyúljanak az EU-s pénzekből. Tudja, kizártnak tartom, hogy ehhez nem volt hátszelük. Egyedül, a 150 pályázó közül -véletlenül-- éppen ők nyertek?

De miért minket, nyomorban élőket használtak fel, önző céljaikhoz? Van ezeknek az embereknek lelkiismeretük?

A botrány kipattanását követően próbáltunk közmunkához, vagy segélyhez jutni az asszonnyal. A hatóság embere széttárta a kezét, nem tehet semmit, hiszen mi munkaviszonyban állunk. Így két szék között a földre estünk! Munkánk, fizetésünk nem volt, a szövetkezet magunkra hagyott bennünket, a hivatal pedig mosta kezeit. Hiába kérdeztük, akkor mit csináljunk, mindenki csak megvonta a vállát. Gondolja el, több mint egy éve vagyunk hivatalosan jövedelem nélkül, papírjainkat még mindig nem kaptuk vissza. Miből éljünk? Mi lesz ha beteg lesz valaki a családból? Még szerencsére, hogy találunk alkalmi munkát, nem válogatunk, mindent elvállalunk.Mondja meg kedves uram, mit tehetnénk? Ön szerint érdekel bárkit, hogy miből tartjuk el a családot, miből veszünk ennivalót?

Tavaly év végén a szövetkezet elindította a végelszámolását. Mi azt gondoltuk, hogy ezzel hozzájuthatunk a bérgarancia alapból az elmaradt járandóságunkhoz. Kiderült, nem eszik olyan forrón a kását, két éve van a felszámolónak az ügyek rendezésére. Az első felszámoló elkezdett velünk levelezni, bonyolult, érthetetlen nyelven. A saját nevünkön kívül nem is értettük igazán mit akar. Így elkezdődött egy újabb, hosszadalmas huzavona. Megtudtuk, az ESZOSZ-nak egy fillérje sincs, az urak szépen kiüresítették a kasszát.Ami mozdítható volt, annak lába kelt a pénzzel együtt. Időközben másik felszámoló vette át a munkát amit ilyenkor el kell végezni, a kötélhúzás folytatódott. Közben jó páran megkapták a papírjaikat, voltak akik közmunkát is kaptak. De ez is csak ideig, óráig volt segítség.
Még sok minden el kellene mondanom, de már így is sok idejét vettem igénybe. Arról muszáj beszélnem, hogy közel ezren, igazunkért a munkaügyi bírósághoz fordultunk.A perek még tavaly elkezdődtek, szépen csurdogálnak. A jogerős ítéletek eddig mindig nekünk adtak igazat. Van olyan sorstársam, akinek közel 800 ezer forintot ítélt meg a bíróság. De a többiek esetében is több százezer forintos követelésekről van szó. Sokra megyünk a bíróság ítéleteivel, a szövetkezetnek nincs pénze,
kisemmiztek bennünket.

A piacon, a boltban, hozomra viszont nem adnak semmit

Idén május végén két társunk eljutott a Parlamentbe, egy, a televízióban sokat szereplő miniszterhelyettes fogadta őket.

A fiatalember azt ígérte, személyesen fog eljárni, s mindent megtesz, hogy a kálváriánk befejeződjön. Azt hittük a tortúránk végre véget ér, és a tanév kezdetére hozzájutunk a pénzünkhöz, és mindannyian visszakerülhetünk a munkaügyi rendszerbe. Eltelt a nyár, semmi sem történt. A kormányból azóta senki sem válaszolt, pedig több emailt is írtunk az államtitkár úr titkárságára.Mintha nem is léteznénk.
Itt állunk befürödve. Több mint egy év nem volt elég arra, hogy a kormány felelősei a bérgarancia alapból kifizessék azt, ami jár nekünk. Jogszabályra, meg fűre, fára hivatkoznak. Valahol hallottam, az emberminisztérium egyik kereszténydemokrata vezetője szerint, a minisztérium gyorsan és szerinte hatékonyan járt el a károsultak érdekében.Hogy nem szakad rá az irodája plafonja! Ha erre képesek "gyorsan", akkor milyenek, ha lassúak? Nem szégyell több mint egy év lázas semmittevés után ilyet állítani? Jöjjön el -legyen férfi-- egyszer a több ezer károsulthoz, akkor saját fülével is hallhatná, hogy mi is a szomorú valóság.De ehhez gyávák az urak.
Tudja ,megtanultam csak magunkra számíthatunk.Mindent megteszek, hogy eltartsam a családom,hisz számomra ők a legfontosabbak.Ebből a mai ,úrinak mondott világból kiveszett a tisztesség, a becsület, aki jobban tapos, csak az érvényesül. A mi sorsunk, hidegen hagy mindenkit. Legyintenek egyet, a romák már megint követelőznek. Milyen ország az kérem, ahol a szegénybe bármikor belerúghatnak a hatalmasságok?Mondja, arra a "kultúrára" büszke az én hazám, hogy az úri zsiványok büntetlenül ellophatják a legelesettebbek segítésére érkező EU-s milliárdokat? Miért nem abban segítenek az illetékesek , hogy mi romák is dolgozhassunk, és tisztességes munkából , emberhez méltó módon tudjunk élni? Tényleg úgy gondolják a hatalmon levők,hogy "akiknek semmije sincs, azok annyit is érnek" ?

link

ORBANISTÁK NE VÁLSZOLJANAK!!!
TOLVAJBANDA!!
_pampa 2016. 10. 31. 15:48
Előzmény: #57184  Fidel_Castro
#57185
Esélyük sincs az emberhez méltó életre, számkivetve tengődnek. Azokból akik tehetnének értük, már régen kiveszett a tisztesség, az emberség.Lenézik azokat akiknek kevesebb jutott a jóból, akik örülnek ha kenyeret tudnak naponta a kopott, törött lábú asztalukra tenni.

!!Nem vágynak ők félmilliós helikopterezésre, nem járnak a méregdrágán épített stadionokba,!!!
nem utaznak a felcsúti kisvasúttal,!!!!

"csak" szeretnének emberhez méltóan élni. Ennek az esélyét veszi el tőlük nap, mint nap a lelketlen, embertelen hatalom, jó nagyot rúgva beléjük. "

esélyük sincs?

miért?

nem biztosította a többség számukra a tanulás lehetőségét?
nem biztosította számukra a hozzáférést az EÜ-höz?

miért van az, hogy csak 20% rendelkezik középiskolai végzettséggel amikor idáig KÖTELEZŐ volt 18 éves korig iskolába járni?

mit kellene még tenni a többségnek, hogy végre felzárkózzanak?

mi nem tudunk senki helyett sem AKARNI!

Fidel_Castro 2016. 10. 31. 15:33
Előzmény: #57183  ts3
#57184
Nekrológ az elvesztett tisztességről, emberségről

Az elmúlt hetekben talán többen olvasták,az egy képzeletbeli ESZOSZ károsult monológját, amely "Életmese" címmel jelent meg.

Sokat gondolkodtam azon, hogyan is tudnám befejezni a történetet, egyáltalán érdemes e még bármit hozzátennem a leírtakhoz. Nem igazán tudtam magammal dűlőre jutni, végül a "halotti beszéd" formát választottam. Tudom, tisztában vagyok azzal, hogy soraim nem váltják meg a világot, nem jut több kenyér a családok asztalára. De talán kiadom magamból azt a tehetetlen dühöt, amelyet azóta érzek, mióta először találkoztam a palira vett károsultakkal. Az idők folyamán ez az érzés csak erősödött , hiszen láthattam, hogy nincs erő, nincs akarat amely hatni tudna azokra, akik akár "pár perc" alatt is segíteni tudnának.A gátlástalanság, a cinizmus, a szegény emberek semmibe vételének olyan fokával találkoztam, amelyet korábban el nem tudtam volna képzelni. Kegyetlen érzés volt megélni, hogy tehetetlenek vagyunk!
Úgy hiszem, hogy a közel 3000 ezer család kálváriájában benne van napjaink Magyarországa, a maga teljes valójában. Hazánkban sok százezer olyan ember él, aki még a nyolc általánost sem végezte el, így a munkaerőpiacról gyakorlatilag kiszorult. Sokan közülük talán még sohasem dolgoztak, valódi munkahelyük nem volt. Egyik napról, a másikra élnek, gyakran emberhez méltatlan körülmények között vegetálnak. Rajtuk, a társadalom talán legelesettebbjein próbált segíteni az elmúlt években több olyan projekt, amelyet EU-s pénzekből finanszíroztak.Erős a gyanúm, hogy a pályázatokat személyre, cégre, szövetkezetre szabottan írták ki, a nyertes előre adott volt. Csak így lehetséges, hogy több milliárdot verhettek el valakik, anélkül, hogy az érintettek-döntően romák -helyzete egy jottányit is javult volna. A rengeteg pénz nagy része kézen-közön vándorolva eltűnt, közpénz valószínűleg magánosítva lett. A védhetetlennek látszó Voldemort ügyön kívül, a magyar hatóságok egy csigát is megszégyenítő lassúsággal "teszik a dolgukat". Így van az ESZOSZ esetében is, ahol az illetékes testületek "munkája" az akták áthelyezése egyik helyről, a másikra.A felelősök pedig röhögnek a markukba, élnek mint Marci Hevesen. Nincs kifizetődőbb ma Magyarországon ,mint Fidesz csókos, stróman, netán a "nemzet gázszerelője" lenni.
A becsapott, nyomorban élő emberek tavaly június vége óta keresik az igazukat.Megjárták a poklot is az elmúlt közel másfél évben, eredménytelenül. Azok a kormányzati vezetők, minisztériumi dolgozók akik tehettek volna bármit, "elegánsan" elfordították a fejüket. A közel 3000 károsult segélykiáltása nem jutott el az agyukig, nem hatotta meg a szívüket. Ha valaki időt szakítana egy brazil szappanoperát is megszégyenítő kálvária papírjainak az elolvasására láthatná, hogy milyen sablonos, lelketlen válaszokat tudtak kicsiholni magukból a jól fizetett közszolgák.Egyetlen emberi szóra, egyetlen olyan mondatra nem voltak képesek, amelyből érzékelhető lenne, hogy valóban tenni, segíteni akarnak. Ha egyáltalán válaszoltak, akkor kizárólag közhelyekre voltak képesek.Az átvert, becsapott károsultak tavaly június óta, egyetlen "emberrel" nem találkoztak, csak és kizárólag lelketlen, arctalan bürokratákkal.Kiderült, hogy a mai hatalmat egyáltalán nem érdekli, hogy mi lesz a nyomorban élőkkel. Számukra a saját pénztárcájuk vastagsága a legfontosabb, a közpénzből fizetett emberek nem a közért dolgoznak. Persze mindezt látványos semmittevéssel, üres mondatok pufogtatásával próbálják palástolni.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Egy cinikus, gátlástalan hatalom foglya az ország. Egy hatalomé, amelyet a pénz imádata tart egyben. Minden egyéb üres fecsegés, népkábítás.Úgy látszik, olyan világban élünk, ahol már a legszegényebbeket is meglophatják azok, akik megfelelő kapcsolatokkal rendelkeznek a politika magas köreibe.A szegénybe a hatalmasságok bármikor belerúghatnak, a nyomorban élők kiszolgáltatva élnek. Esélyük sincs az emberhez méltó életre, számkivetve tengődnek. Azokból akik tehetnének értük, már régen kiveszett a tisztesség, az emberség.Lenézik azokat akiknek kevesebb jutott a jóból, akik örülnek ha kenyeret tudnak naponta a kopott, törött lábú asztalukra tenni.

!!Nem vágynak ők félmilliós helikopterezésre, nem járnak a méregdrágán épített stadionokba,!!!
nem utaznak a felcsúti kisvasúttal,!!!!

"csak" szeretnének emberhez méltóan élni. Ennek az esélyét veszi el tőlük nap, mint nap a lelketlen, embertelen hatalom, jó nagyot rúgva beléjük.
Vajon az urak, hölgyek tudják azt, milyen ha levegőnek nézik őket? Talán egyszer ők is megtapasztalják, hogy abból a magasságból, amelyben ők képzelik magukat, piszok nagyot lehet a nemesebbik testrészre esni. És nem sajnálja őket majd senki.......mert tettek érte, hogy ez legyen a sorsuk.

link
ts3 2016. 10. 31. 14:13
Előzmény: #57182  Phylaxa
#57183
És ki választja meg ezek a politikusokat?
Phylaxa 2016. 10. 31. 14:11
Előzmény: #57180  ts3
#57182
Na látod ehhez minden minden kormánynak köze volt. Ezért tartottunk itt mindig. :)
ts3 2016. 10. 31. 13:26
#57181
"Lehet, hogy nálunk akarja újraforgatni Az elveszett frigyláda fosztogatóit?"

Lehet, hogy nálunk akarja újraforgatni Az elveszett magánnyugdíj pénztár fosztogatóit?

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek