Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 23:03
Előzmény: #32699  tokos.
#32700
"De attól, hogy ezek hibáznak, a többi sem jobb, sem a Jobbik, sem az LMP, a szocik meg végképp nem."

Ez sajnos igaz. Mind fos.

A mostani helyzetben az a szomorú, hogy nem mennék el szavazni. Illetve elmennék, hogy jelezzem, hogy én részt kívánok venni a közügyekben és szeretnék dönteni és ráírnám a lapra, hogy egyikre sem szavazok.
tokos. 2011. 12. 08. 23:00
Előzmény: #32697  Törölt felhasználó
#32699
Mit védek?

Egyébként a probléma az, hogy egy politikus legfeljebb akkor nem hazudik, ha nem beszél.

Amúgy nem hibátlanok, de sok dologgal egyetértek, azokközül, amit megléptek, iletve meg akarnak lépni, csak sajnos nem történnek az események, ahogy már leírtam egy párszor.

A virtuális egyéni számlás állami nyugdíjrendszernek már fel kellett volna állnia, a kormányhivatalok alól a párhuzamos részeket rég ki kellett volna üríteni, a nyugdíjbavonulást már rég szigorítani kellett volna, a kedvezményezett nyugdíjas rendőröknek ott kellene szobrozniuk a téren, az álrokiknak és a cigóknak már rég közmunkán kellene építeni az országot, az eváspoknak rég számlát kellene gyűjtögetniük, és sorolhatnám.

Elsőre megléptek egy pár dolgot viszonylag gyorsan, pl. adórendszer átalakítása, amivel szintúgy egyetértek többségében, bár pl. a progresszív társasági adóval nem, de azóta semmi. Haladni kellene lassan eltelik a kormányzás első fele, és az utóbbi egy évben gyakorlatilag semmi lényeges nem történt.

De attól, hogy ezek hibáznak, a többi sem jobb, sem a Jobbik, sem az LMP, a szocik meg végképp nem.

Bajnai nincs. Te kire szavaznál?
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 22:54
Előzmény: #32696  tokos.
#32698
Szerintem ez fontosabb:
"Megfélemlítésről panaszkodnak a dolgozók
Az NMHH elnökének, Szalai Annamáriának írt TFFSZ-es beadványban többek között az olvasható, hogy "szakszervezetünknek nagyon sokan jelezték, hogy a közmédia hírterületének televíziós irányítói megfélemlítik azokat, akik kiállnak a tisztességes és hiteles tájékoztatás normái mellett, és betartják és betartatják a vonatkozó törvényi, szakmai és etikai előírásokat. A 2010.évi CIV. törvény 7.§(2) bekezdését súlyosan megsértve retorziókkal élnek a vezetők azokkal szemben, akik megtagadják a szerkesztői és újságírói szabadságot, illetve a törvényi normákat sértő utasítások végrehajtását.

A kialakult félelemmmel teli légkörben, a folymatban lévő csoportos
létszámcsökkentések közepette a közmédia dolgozóinak jelentős része nem mer ellentmondani a törvénysértő írásbeli és szóbeli utasításoknak, akik ezt megtették, azok közül sokakat nem munkakörük és szerződésük szerinti beosztásokban foglalkoztatnak, vagy munkaviszonyuk"

A sajtószabadság sérülésével a demokrácia sérül. Az a demokrácia, amelyért - emlékezetem szerint - a Fidesz is küzdött.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 22:47
Előzmény: #32696  tokos.
#32697
Oké. De akkor minek véded ezt?
tokos. 2011. 12. 08. 22:43
Előzmény: #32694  Törölt felhasználó
#32696
Hazudnak, de ebben mi az újdonság?
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 22:40
Előzmény: #32694  Törölt felhasználó
#32695
"A szervilisen kínálgató mamelukok szerint a világ és az uzsoralogika rendje akkor állna ismét helyre, ha az IMF és a szocik végre visszatérhetnének. Ebből nem kérünk. Mert akkor azt mondhatnánk: viszlát szuverenitás, helló eladósodás."
www.fidesz.hu 2011. november 14.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 22:39
Előzmény: #32693  tokos.
#32694
Oké tokos, akkor 2010 nyarán szerinted rendben, hogy a kormány nem látta, hogy szükség van az IMF-re.

2011. november 17-én jelentették be, hogy újra tárgyalásokat kezdeményeznek.

Íme két 3 nappal korábbi szövegük:

"Szijjártó Péter szerint nincs arra szükség, hogy a kormány készenléti hitelmegállapodást kössön a Nemzetközi Valutaalappal (IMF)."
Szíjjártó 2011. november 14.

"köszönjük az IMF segítségét, de nem kérjük a továbbiakban, nem akarunk új megállapodást kötni velük"
www.fidesz.hu 2011. november 14.

November 14-én se látták még, de 17-én igen? Vagy ennyire hülyék, vagy hazudnak. Más eset nincs. Nos?
tokos. 2011. 12. 08. 22:26
Előzmény: #32691  Törölt felhasználó
#32693
Ez akkor lenne így, ha nem az MNB-nél vennék meg a devizát, hanem piacon.

Tudomásom szerint az MNB közvetlenül a devizatartalékból adja a pénzt, vagyis nem piaci műveletek történnek, aminek persze van ára is, apadnak a tartalékok.

Persze a bank megteheti, hogy valóban piacról veszi, és ezzel gyengíti a Ft-ot, de akkor tulajdonképpen magával b@szik ki, a fix árfolyam miatt...
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 22:18
Előzmény: #32691  Törölt felhasználó
#32692
"a forintra transzferálás következtében a forint emlkedett"
Helyesbítek: erősödött
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 22:17
Előzmény: #32689  tokos.
#32691
Hát ez utóbbi állításoddal azért vitáznék.
1. Amikor a devizahitelek bejöttek a forintra transzferálás következtében a forint emlkedett.
Amikor az állambácsi leállította a devizahitelezést, megszünt a kereslet a forintra, helyette a törlesztőrészletek által kereslet képződött az adott devizára.
A végtörlesztés pedig egy további nagy keresletet gerjeszt mind a CHF-re, mind az eurora. Szerintem ezt még laikusként is látni illene.
tokos. 2011. 12. 08. 22:06
Előzmény: #32688  Törölt felhasználó
#32690
"Világos, de egy ország vezetője egy láthatóan válságos helyzetben nem mondja azt a nemzetközi védőhálóra, hogy menjetek a francba. "

Ezt mondta szó szerint? Vagy pontosan mit mondott?

tokos. 2011. 12. 08. 22:04
Előzmény: #32685  Törölt felhasználó
#32689
pénznyelő,

Sajnos, vagy szerencsére nem ültem ott a tárgyalásokon, és nem tudom, hogy elzavartuk-e őket a p.csába, vagy egyszerűen nem kértük az uutolsó részletet, ők pedig hazamentek.

A kettő nem ugyanaz, mivel hitelekeretről volt szó, erre semmiféle kötelezettségünk nem volt.

Utólag talán jobb lett volna lehívni, de nem ismerem, hogy milyen feltételekkel adták volna. Szerintem te sem.

Ezért mondom azt, hogy ennél nagyobb hiba volt a MOL, illetve az, hogy nem haladnak a kiadáscsökkentéssel.

A végtörlesztés is ökörség, de ez a Ft árfolyamát szerintem nem befolyásolta lényegesen.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 21:56
Előzmény: #32686  Törölt felhasználó
#32688
Persze, hogy akkor még máshogy nézett ki a görög helyzet mint most. Világos, de egy ország vezetője egy láthatóan válságos helyzetben nem mondja azt a nemzetközi védőhálóra, hogy menjetek a francba. Nekem ez a bajom. Ez volt akkor is és most hogy beigazolódott, hogy igazam volt, most ugyanezt mondom. És fura, hogy még nekem kéne itt még magyaráznom, amikor pontosan beigazolódott, amiről beszéltem.
tokos. 2011. 12. 08. 21:55
Előzmény: #32683  Törölt felhasználó
#32687
conqui,

Bocs, de nem gondolom, hogy védtem a kormány lépéseit.

Mindössze nem látom be, hogy elsődlegesen a végtörlesztés miatt gyengült a Ft akkorát, amekkorát, illetve nem vagyok biztos egyértelműen benne, hogy az az utolsó részlet az IMF-től valóban főnyeremény lett volna. Nem tudom, hogy mi lett volna az ára, akár a különadókkal, akár az mnyp-kkel kapcsolatban.

Azt gondolom, hogy ha normális gazdaságpolitikát csinálnak, nem verik el a pénzt a MOL-ra, normális átalakításokkal csökkentik az állami költségeket, akkor valszeg nem nagyon lenne nagy baj, és valszeg simán kijöttünk volna IMF utolsó részlet nélkül is.

Sajnos ennyi hiba együtt nem megy. Lelassultak az átalakításokkal, többször írtam, és azóta sem nagyon gyorsultak fel, most valami történt nyugdíjügyben de ez nem túl soknak néz ki.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 21:54
Előzmény: #32685  Törölt felhasználó
#32686
Azért -ha teljesen őszinték akarunk lenni - 2010 nyarán még valóban nem sok minden látszott az igazi görög válságból. Akkor úgy tűnt, hogy némi pénzmag segítségével ezt a nagyok megoldják és ránk nem lesz különösebb hatása.
Az igazi bajok idén júniusban kezdtek kulminálódni, amikor kiderült, hogy a görögöknek az isten pénze sem elég.
Attól függetlenül az valóban nem volt túl szerencsés lépés (most baromira finoman fogalmaztam), hogy egy hitelkeret lehetőségétől is megfosztottuk magunkat. Az Orbán kormány azonban a választóinak erőt akar mutatni: lám, mi a zsidó karvalytőke segítsége nélkül is talpra állunk. Mi még akkor azt nem tudhattuk, hogy ennek érdekében einstandolják a nyugdíjvagyont.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 21:47
Előzmény: #32684  tokos.
#32685
Basszus tokos:

"Nem azt tagadtam le, hogy adósságválság van, hanem azt, mondtam, hogy akkor nem lehetett tudni, hogy szükséges lesz-e az IMF hitel lehívása"

Azt természetesen én sem tudtam, hogy erre szükség lesz vagy sem. DE ORBÁNÉK AZ ORSZÁG VEZETŐI. Ők felelősségteljesen egy MÁR AKKOR LÉTEZŐ VÁLSÁGBAN NEM ZAVARHATJÁK EL EZT A VÉDŐHÁLÓT. Senki nem mondta, hogy azonnal fel kell venniük 100 mrd euró hitelt, hanem azt pofáztam akkor is, hogy rettentő FELELŐTLEN és OSTOBA dolog ELZAVARNI ŐKET A PICSÁBA. Mert ugye ezt tették.

Beszarok, hogy még minden nem fogod fel.
tokos. 2011. 12. 08. 21:45
Előzmény: #32680  Törölt felhasználó
#32684
Pénznyelő,

Nem azt tagadtam le, hogy adósságválság van, hanem azt, mondtam, hogy akkor nem lehetett tudni, hogy szükséges lesz-e az IMF hitel lehívása, vagy nem, és azt, hogy nem tudom, hogy ennek mi lett volna az ára, pl. a válságadók esetében. Mint ahogy azt is írtam, hogy ha nem vásárolnak MOL-t, akkor azzal is javítottuk volna a helyzetünket.

A chartot sem próbáltam letagadni, sokkal inkább te tagadsz olyan dolgokat, amik nem illeszkednek a megkattant gondolataidba, pl. hogy a PLN-től nem vált el akkor a Ft, mikor a koronától. A Ft és a zloty még egy darabig együtt mozgott.

Vagy is a chartot éppen te tagadod le.

"Teccik érteni ugye? Tehát most szerintük 2010 júliusában nem tudhattak arról (arról a görög helyzetről), amiről már 2010 májusában tudtak... Vicces mi? "

Nem ezt mondtam, hanem azt mondtam, hogy nem lehetett tudni, hogy szükség lesz-e rá, mint írtam, még a pf-en is jelent meg cikk arról, hogy nem feltétlenül kell az IMF hitel utolsó részlete.

"Az, hogy tokos is ezt nyomja itt, azon nevetni lehet. "

Neves csak, én meg sajnállak mert semmi nem érdekel, nem veszel figyelembe tényeket, adatokat, a lényeg, hogy fröcsöghess egy jót. Egy magadból kifordult emberke lettél, egy szánalom.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 21:41
Előzmény: #32680  Törölt felhasználó
#32683
pénznyelő
Tokos mondhatnám sajátos nézőpontból értékeli az eseményeket. Én nem csodálkozom azon, hogy igyekszik logikus magyarázatot találni a történésekre, ráadásul e logikával egyúttal védeni is a kormány lépéseit.
Én azért értem ezt, mert én is így voltam sokáig Gyurcsány tevékenységével kapcsolatban.
Gyarlók vagyunk na. Mintha emberből lennénk, nem?
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 21:36
Előzmény: #32679  tokos.
#32682
"Kb. erről beszélek én is, illetve arról, hogy mivel a végtörlesztés hírére a PLN-től nem vált el a HUF"

Nem vált el? Akkor nem vagy tisztában a tényekkel.

Íme a hufpln elmúlt 3 havi chartja. Szeptember közepe és november közepe között a Ft 10%-ot (!!) esett a zlotyval szemben is.
link
(ennek a kicsit több, mint felét azóta visszahozta)

Miért állítasz olyat, ami NEM IGAZ?
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 21:36
Előzmény: #32678  tokos.
#32681
Határozott jogi álláspontom szerint.. na jó, szóval komolyan: a végtörlesztéses ötlet szerintem csak az utolsó csepp volt egy amúgy már színig levő pohárban.
Aki nem hülye - és a pénzügyi befektetők nem azok - az már a napnál is világosabban látta, hogy ez a gazdaságpolitika nem vezet sehová (párdon, dehogynem: a szakadékba), így amikor ezzel az ötlettel a kormány előállt, az addig a forintban kiépülő longok újabb lökést kaptak.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek