Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 21:32
Előzmény: #32676  Törölt felhasználó
#32680
"Nem arról, hogy az orbánkormány unortodox gazdaságpolitikájának volt-e az európai folyamatokhoz képest is negatív hatása a forint árfolyamára?"

Pontosan. Tokos megpróbálja letagadni a chartot is.

Azt már letagadta, hogy 2010 nyarán lehetett látni, hogy adósságválság van. Érdekes, 2010 májusában a görög helyzetre akarta fogni a Szíjjártó-Kósa miatti tőzsde és Ft szakadást. Akkor ugye ő is és a kormány is ismerte a görög helyzetet, hiszen ezt kamuzták be a saját hülyeségük eredményére. Akkor is másolgathattam chartokat, jött a duma, hogy hát nem is ezért esik, hanem a görögök miatt.

Aztán elzavarták az IMF-et. Most, hogy visszakuncsorognak, az a duma, hogy hát nem lehetett 2010 nyarán tudni, hogy baj van.

Teccik érteni ugye? Tehát most szerintük 2010 júliusában nem tudhattak arról (arról a görög helyzetről), amiről már 2010 májusában tudtak... Vicces mi?

Szerintem meg durva. Az, hogy tokos is ezt nyomja itt, azon nevetni lehet. Hogy Orbánék ezt nyomják egy országnak, az sírnivaló, pláne, hogy mennyien beveszik.
tokos. 2011. 12. 08. 21:31
Előzmény: #32675  Törölt felhasználó
#32679
Jajj ember, nem poziból néztem, egyébként te is azt írtad, hogy:

"Soha nem vitattam, hogy a Ft gyengülését a globál folyamatok indították el. "

Kb. erről beszélek én is, illetve arról, hogy mivel a végtörlesztés hírére a PLN-től nem vált el a HUF, aligha ez okoozta a nagy zuhogást.

tokos. 2011. 12. 08. 21:28
Előzmény: #32676  Törölt felhasználó
#32678
Ez az unortodox ez nehéz belőni, hogy mit takar, mondjuk úgy, hogy voltak komoly hibák, amik a Ft-ot hosszabb távon gyengítették, de szerintem em elsősorban az unortodox lépéések voltak.

A vita most azon van, hogy ebbe a gyengülésbe mennyire játszott bele a végtörlesztés. Szerintem nem lényegesen, pénznyelő ezen az egy dolgon kívül mást nem emleget, úgyhogy valszeg szerinte lényegesen.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 21:26
Előzmény: #32674  tokos.
#32677
csak tisztán technikailag: a belinkelt "trendnek" így semmi értelme.Pl van, aki M1-en keres trendeket, ahol gyakorlatilag nagyrészt random mozgás van...ha ez pl napi chart, akkor mind a két vonal lehet trend (piros is fekete is) stratégiától függően.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 21:24
Előzmény: #32674  tokos.
#32676
Bocsánat,hogy beleszólok, de tulajdonképpen miről is folyik a vita?

Nem arról, hogy az orbánkormány unortodox gazdaságpolitikájának volt-e az európai folyamatokhoz képest is negatív hatása a forint árfolyamára?
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 21:22
Előzmény: #32674  tokos.
#32675
"Ha így nézem, akkor kétségtelenül úgy van, ahogy írod, milyen jó, hogy ezeket a krix-kraxokat sokféleképpen lehet nézni :-)."

Elég egyértelmű, csak le kéne vedd a narancsszemüveget. Vagy mondhatnám, hogy te poziból nézted a chartot. Ne tedd, a tőzsdén az ilyen szemlélettel nagy bukód lesz.
tokos. 2011. 12. 08. 21:20
Előzmény: #32672  Törölt felhasználó
#32674
Ha így nézem, akkor kétségtelenül úgy van, ahogy írod, milyen jó, hogy ezeket a krix-kraxokat sokféleképpen lehet nézni :-).

"Ugyanakkor erre jött rá a markáns további gyengülés, ami meg teljesen egyértelműen szepemberben indult. "

Legalábbis a koronához képest, mert a Zlotyhoz képest ez a gyengülés lényegében hiányzik, de markánsnak semmiképpen sem nevezhető:

link

ezért nem gondolom, hogy a végtörlesztéshez kapcsolódik.

Tényleg nincs miről beszélni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 21:14
Előzmény: #32672  Törölt felhasználó
#32673
Soha nem vitattam, hogy a Ft gyengülését a globál folyamatok indították el. Ez történt augusztusban. Erre azonban rájött az ettől további markáns gyengülés. Ez pedug színtisztán hazai hatás és sok egyéb mellett nyilván a pont ekkor meghirdetett végtörlesztés hatása.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 21:11
Előzmény: #32671  tokos.
#32672
Én azt látom, hogy 2010 végétől 2011 szeptemberégi egy nagy sávban mozgott az árfolyam, kétszer volt csúcs (2011 év eleje és augusztus), majd szeptemberben kitört belőle.

Ezen belül valóban van egy szűkebb, rövidebb távú sáv nagyjából március és augusztus eleje között. Ebből s zűkebb sávből valóban már augusztusban kitört. Pontosan a globál folyamatokkal együtt, ahogy ezt többször is írtam.

Ugyanakkor erre jött rá a markáns további gyengülés, ami meg teljesen egyértelműen szepemberben indult.

Nincs miről beszélni.
tokos. 2011. 12. 08. 21:07
Előzmény: #32670  Törölt felhasználó
#32671
Pénznyelő,

emitt ismét egyik link, hogy ugyanarról beszéljünk:

link

Én ezen a charton azt látom, hogy volt egy oldalazás ápr. elejétől júl. végéig kb., de ebből a sávból valamikor júl végén kitört a Ft, ami után volt egy kisebb korrekció aug végén, de trend lényegében nem tört meg, a minimumok egyre feljebb, és feljebb kerültek. ez a trend egyébként pont így megvolt a zlotyra is, vagyis itt a korona elválásáról beszélhetünk, nem a forintéról.

Mit látok rosszul?
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 20:57
Előzmény: #32669  tokos.
#32670
Basszus tokos, megint kiragadtad a hozzászólás egyik felét. Így értelmetlen a vita. Rögtön utána leírtam, hogy tőlem indulhat a trend a minimumtól is, akkor is ott van a charton, hogy szeptember közepén lépte át a csúcsot a Ft és indult erős abszolút és relatív gyengülésnek is. Ez tény. Vitathatod, leszarom, ott van a görbén.
tokos. 2011. 12. 08. 20:53
Előzmény: #32653  Törölt felhasználó
#32669
"A trend nem a mélyponttól, csúcstól indul, csak mondom. De tőlem mondhatjuk, hogy onnan indul, a görbén a tény egyértelmű: a Ft szeotember közepétől vált el jelentősen a koronától. Nincs mit ragozni ezen tovább, ott van a görbén. Tény. Pont."

péznyelő, nem vagyok profi kereskedő, még csak jónak sem mondanám magam (:-)), de a trendvonallalkapcsolatban pl. erre leltem:

link

Itt a fekete a jó vonal, ami nálam a minimumtól indul.

Persze mindenki írhat ökörséget az interneten, ennek az írásnak a szerzője is.

Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 20:52
Előzmény: #32666  Törölt felhasználó
#32668
Felesleges vele vitázni. Az ilyen fröcsögőknek mindenki komcsi, meg ellenség, csak mert nem ért vele, meg a kedvenceivel egyet. Nevetséges. Illetve inkább szomorú. Szomorú, hogy a véleménykülönbség ilyen ordenáré viselkedést vált ki még egy szakmai fórumon is. Remélném, hogy csak egyedi kultúra és intelligencia hiány, de sajnos az a helyzet, hogy sokkal inkább országos a jelenség (mindegyik oldalon amúgy, de azért az egyik élen jár benne).
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 20:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#32667
ja, és a jobb oldali gondolkodás nem egyenlő a fröcsögő, szellemi toprongy gondolkodással..értsd, akire akarod:)))))
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 20:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#32666
akkor reagálj a 2007-es OTP ath-ra és az AA-ra...bár attól, hogy te sírsz v röhögsz, még ezek ugyanolyan tények, mint amit te leírtál..
azon meg én röhögök, hogy H elvtárs:) nálam jobboldali gondolkodású ember kevés van az országban..csakhogy a jobb oldal nem egyenlő az éppen államosító Orbán elvtárssal:))))
tokos. 2011. 12. 08. 20:20
Előzmény: #32663  Törölt felhasználó
#32665
Ha megnézed, a chartot, amit beraktam, a zlotytól okt. közepéig nem vált el.

Utána gyengült, majd az IMF hitelkeret hírére erősödött, most kb 3% minuszban lehetünk a 3 hónappal ezelőttihez képest.

Még egyszer, mivel nem vált el a HUF a PLN-tól a végtörlesztés hírére, és mivel majdnem teljesen visszaerősödött az IMF hitelkeret hírére, én úgy gondolom, hogy a Ft stabilitása szempontjából a végtörlesztés nem sok vizet zavart.

Hozzáteszem, hogy mindez úgy, hogy a lengyelek adósságállománya azért lényegesen alacsonyabb, és annyi frankhitelük sincs, mint nekünk.
tokos. 2011. 12. 08. 20:13
Előzmény: #32662  Törölt felhasználó
#32664
Ez a bruttó.

A GDP-hez viszonyított nettó adósság a második oldalon látható.

link
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 20:08
Előzmény: #32661  tokos.
#32663
"Tettem be rá egy chartot, azon a Ft jelenleg erősebb, mint 1 éve volt a zloty-hoz képest."

De eddig az elmúlt 3 hónapról beszétünk. Én arra írtam, amit írtam.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 20:04
Előzmény: #32659  tokos.
#32662
Nem csökkent a nettó adósság. De a növekedés helyett csökkenhetett volna jobban is :(

link
tokos. 2011. 12. 08. 20:02
Előzmény: #32655  Törölt felhasználó
#32661
Tettem be rá egy chartot, azon a Ft jelenleg erősebb, mint 1 éve volt a zloty-hoz képest.

Amúgy két másik:

link

link

Egyértelműen látszik, hogy a korona a zlotytól is elvált meg a Ft-tól is, gyakorlatilag valamikor júl. végén, aug. elején.

Tök értelmetlen dolog koronázni.

Szóval a végtörlesztésről ennyit, nem értek vele egyet továbbra sem, már az elején kritizáltam, de mindent arra kenni is értelmetlen dolog.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek