Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mondoka 2011. 04. 02. 19:52
Előzmény: #30059  mondoka
#30060
Egy pártvezető nem attól lesz hazug hogy az elv-társai fülébe belesúgja az igazat egy zártkörülmények közt zajló dikurzuson!
Ettől még nem lenne hazug!
De attól már kimosakodhatatlanil hazuggá vált hogy becsapta a szavazókat és minden magyar állampolgárt, amikor hazudott az egész társulat "éjjel meg nappal".

(nem ide tartozik, de mindettől persze pl.: Orbán még nem dicsőül meg a szememben)
mondoka 2011. 04. 02. 19:46
Előzmény: #30058  Törölt felhasználó
#30059
Hehe! "Az öszödi beszéd igazságbeszéd"
És akkor mi a pöcs van?
Na ja az igazat mondta, de milyen igazat ám!
Hogy hazudtak éjjel és nappal! Ettől mitől lenne hős vagy sztár? Attól hogy bevallotta? -Hát akkor a vallomástevő köztörvényes gyilkosok is hősök!
Perverzió az öszödi beszédet pozitívumként kezelni. Egy látlelet az csupán a perverzül szétzüllött magyarországi közállapotokról és morálról.
Törölt felhasználó 2011. 04. 02. 19:24
Előzmény: #30057  Törölt felhasználó
#30058
Eleve egyszer valaki kifejthetné , mikor hazudott Gyurcsány konkrétan. Egyről tudok, az nagy baromság volt, az a legendás "nem lesz gázáremelés" . Az öszödi beszédben nem hazudott , azt mondotta , eleget hazudoztunk magunknak, rendesebben kéne dolgozni. Nem személy szerint magát nevezte meg hazugnak! Remek Fidesz propaganda hatására Ő lett a Nemzet nagy hazugja. Nos ,ha egy pártvezető attól lesz nagy hazug, mert szembesíti saját pártját a be nem váltott ígéretekkel, és azok hazug magyarázataival ,elvekkel,,melyeket kijelentettek , és pont egész mást csináltak, vagy ami mellett tegnap kardoskodtak, ma meg a szemétbe dobják, akkor Orbán Úrnak lenne mit ostoroznia magán és társain hazugság ügyben.
Törölt felhasználó 2011. 04. 02. 17:20
Előzmény: #30052  pampa
#30057
Pampa:

"Arról lehet tudni, hogy egy politikus hazudik, hogy mozog a szája...."

Sokadjára: csakhogy én ezt komolyan így is gondolom. Nekem nem
esik nehezem re leírni: Gyurcsány hazudott. Igen. Meg Orbán is hazudott. Ez ilyen egyszerű. Nekem. Te viszont 5 évig írtad ide sok százszor, hogy Gyurcsány hazudott, de egyetlen EGYSZER SEM tetted meg ugyanezt a Fidesszel kapcsolatban.

"Fejezük már be ezt az értelemtlen vitát"

Oké. Én benn vagyok. Helyezzük új alapokra az itteni vitát. Lássuk csak, mennyire gondolod komolyan a fentit. Tehát: hazudott-e Orbán? Igen vagy nem? Írd le. És máris lezárhatjuk az "értelmetlen" vitát.

Várom a választ (szerintem még sokan itt).
ts3 2011. 04. 02. 15:08
Előzmény: #30051  Törölt felhasználó
#30056
„Az alkotmánybíróság döntései mindenkire kötelezőek. Nincs kibúvó, kiskapu, ez a magyar demokrácia vastörvénye (Orbán Viktor, 2007. június 29.)”

Az igaz, hogy csak 3 évvel később derült ki a fenti mondatról, hogy hazugság. Ezért volt ez egy profi hazugság. Ebben Viktor legjobb.
rockmaster 2011. 04. 02. 13:55
Előzmény: #30052  pampa
#30055
Szia pampa!

Én ritkán szólok hozzá, és ehhez se akartam, de az utolsó mondatot nem értem:
"Ugyanezt csinálják a Köztársasági Elnökkel...."
A helyzet az, hogy a köztársasági elnökünk kijelentette: ápolni akarja a magyar nyelvet. Nos, ehhez képest elképesztő helyesírási hibákat vétett, nem egyszer, nem kétszer. Ez eddig nem volt jellemző, az összes eddigi köztársasági elnökünk tudott magyarul. Ez alól az se mentség, hogy nem ő írta a szöveget; felelős azért, ami kikerül az ő aláírásával. Úgy érzem teljesen jogos hogy sokan kritizáljuk a köztársasági elnökünk helyesírását. Én is kritizálni fogom.
Nekem nincs Fidesz fóbiám, de elképedve látom, ahogy arrogáns, lekezelő módon beszélnek emberekről, másként gondolkodókról. Ezek után ne csodálkozzanak ha róluk is lekezelő, arrogáns módon fognak beszélni.
Törölt felhasználó 2011. 04. 02. 12:42
Előzmény: #30053  Törölt felhasználó
#30054
*jav.: nácivadász
Törölt felhasználó 2011. 04. 02. 12:41
Előzmény: #30052  pampa
#30053
Jóebédet ..

Lassan kihal az összes 2. világháborús háborús bűnös .Szerinted a náci vadászokkal mi lesz ? Elmennek nyugdíjba?Nem, nem ! Keresnek új célpontot.
pampa 2011. 04. 02. 12:34
Előzmény: #30050  Törölt felhasználó
#30052
penznyelo

Fejezük már be ezt az értelemtlen vitát.
Te is és már sokan mások is leírtátok:

Arról lehet tudni, hogy egy politikus hazudik, hogy mozog a szája....

A te általad istenített Bokrostól elkezdve minden politikus úgy formálja a mondtait, hogy pártja számára a letöbbet hozza ki belőle.

De neked és még egy két másik embernek csak az Orbán által elmondottak "verik "ki a "biztosítékot". Már amikor ellenzékben volt és most is amikor kormányon van. Az MSZP, SZDSZ, MDF csalásai, hazugságai nem okoznak problémát....Nem olvastam tőled semmi kritikát amikor a Herényi egyszemélyben kizárta a fél frakciót. bírósági ítélet van róla, hogy jogtanaul.

Én és még egy páran próbálunk némi egyensúlyt tartani, de annyira támadtok bennünket "néha már személyeskedve), hogy ennek szerintem két magyarázata lehet. talán pénzt kaptok érte, vagy "zsigerből" gyűlölitek a FIDESZ-t.

Más logikus magyarázatot egyenlőre nem találok és így semmi értelme annak, hogy mi bármiről is vitázzunk egymással.

Provokáltok mindenkiat akinek nem egyezik a tiétekkel a véleménye.

Részemről befejezve, és vitázzatok magatok.

És még csak annyit, ha már végképp nem tudsz belekötni a beírásba akkor keresed benne a nyelvtani hibát....

Nem ismerős ez véletlenül?

Ugyanezt csinálják a Köztársasági Elnökkel....
Törölt felhasználó 2011. 04. 02. 11:26
Előzmény: #30048  ts3
#30051
Ts3, hiába írod ezt pampának (már párszor beírtuk itt neki). Van egy szint, ami alatt hatástalanok az érvek: egész egyszerűen mert nem értik. Én ezért szoktam rá pampa esetében az öngól használatára, gondoltam, ezt csak megérti. De úgy tűnik, még ezzel is gondban van.
Törölt felhasználó 2011. 04. 02. 11:20
Előzmény: #30046  pampa
#30050
Nem, pampa, ez nem öngól.

1. "És BEISMERTE, hogy HAZUDOTT."

És szerinted csak az hazudik, aki elismeri? Ne nevettesd ki mégjobban magad pampa.

2. "Van talán olyan, hogy ártatlanság vélelme.Addig amíg egy bíróság jogerősen nem állapítja meg vagy amíg ő maga nem ismeri el, hogy bűnös addig ÁRTATLAN."

Na itt meg keveredik az a minimális jogismereted, amit minden kb. általánost elvégzett ember tud, hogy ártatlanság vélelme, de a magyarázatba már belekeveredett a jogon kívül a saját "hazudott Gyurcsány és el is ismerte" rögeszméd, amit kényszeresen hajtogatsz itt 5. éve. Nos az ártatlanság vélelme CSAK az elsőt jelenti: "Addig amíg egy bíróság jogerősen nem állapítja meg", "vagy" utáni rész a te bugyuta kiegészítésed.

3. A nyilvánvalóan igazolható politikusi hazugság pontosan ugyanúgy hazugság, ha beismerik, ha nem. Sőt a nem, ha lehet egy fokkal súlyosabb.

Úgyhogy erre semmiképpen nem írnám csendesnek, hogy öngól. De egyébként neked se, mert úgy tűnik még ennek a kifejezésnek az értelmével sem vagy tisztában. Az öngól ugyanis más. Ez csak szimpla baromság volt. Ez leginkább ahhoz hasonlít, hogy nagy erőből hatalmas luftot rúgsz. Ezt tetted most. Nálad ebből öngól akkor lesz - szinte bármilyen helyzetből -, ha eltalálod a labdát. Itt el se találtad.

Törölt felhasználó 2011. 04. 02. 11:20
Előzmény: #30046  pampa
#30049
ha a fiad és barátai beszélgetését kihallgatod/ véletlenül persze/ és ott azt hallod a nem bezárt ajtó mögül, hogy a fiad hazudott , de a továbbiakban arról beszél ,hogy ezzel ezentúl szakítani akar, és nem akarja csinálni többet és másképp szeretni ezentúl a helyzeteit megoldani..

ellenben a lányodat ugyan nincs alkalmad kihallgatni / vagy csak sokkal ügyesebb / de viszont számtalanszor rajtacsíped kicsi és nagy hazugságokon és ez a hazugságözön megy nála mind a a mai napig is folyamatosan veled szemben ..

most gondolkodj el azon , hogy melyik gyerekedben bízol meg jobban
ts3 2011. 04. 02. 10:18
Előzmény: #30046  pampa
#30048
"Várjuk meg azt, hogy ezt másik kormányfő is megtegye.
Van talán olyan, hogy ártatlanság vélelme.Addig amíg egy bíróság jogerősen nem állapítja meg vagy amíg ő maga nem ismeri el, hogy bűnös addig ÁRTATLAN. "

Orbánnak ez a szövege akkor is hazugság ha bíróság nem mondja ki róla:: „Az alkotmánybíróság döntései mindenkire kötelezőek. Nincs kibúvó, kiskapu, ez a magyar demokrácia vastörvénye (Orbán Viktor, 2007. június 29.)”

Törölt felhasználó 2011. 04. 02. 10:05
Törölt hozzászólás
#30047
pampa 2011. 04. 01. 19:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#30046
Nem csak nekem hanem azoknak akiket meg akart nyerni a pártja számára.
És BEISMERTE, hogy HAZUDOTT.

Várjuk meg azt, hogy ezt másik kormányfő is megtegye.
Van talán olyan, hogy ártatlanság vélelme.Addig amíg egy bíróság jogerősen nem állapítja meg vagy amíg ő maga nem ismeri el, hogy bűnös addig ÁRTATLAN.

erre írná pennyelo: ÖNGÓL CSENDESKE...

szvsz
szivacs
szivacs 2011. 04. 01. 18:20
Előzmény: #30041  pampa
#30045
"Esetleg nem akar az EU írni egy Alkotmányt ami kötelező lesz minden EU tagállamban?"
Folyamatban van.
Kis eltérés: nem minden eu tagállamra lesz kötelező, csak ránk!
A demokrácia, az egyenlőség, a testvériség és a népszuverenitás nagyobb dicsőségére!
Törölt felhasználó 2011. 04. 01. 18:16
Törölt hozzászólás
#30044
Törölt felhasználó 2011. 04. 01. 18:05
Előzmény: #30042  pampa
#30043
1. Az sose érv, hogy más is elkövette ugyanazt. Tudod, attól te nem lophatsz, mert más is lopott már.
2. "Akkor az ENSZ , USA, Izrael, Németország, Anglia,Kína,Oroszország, stb vezetői is folyamatosan hazudnak."
Ez egyébként is megkívánna némi indoklást. Pláne, hogy itt arról van szó, hogy kifelé és belefé mit kommunikál az adott ország. Feltételezem, hogy kínaiul biztosan nem tudsz, így a fenti állításod egészen biztosan a te szempontodból megalapozatlan. De nem is érdekel, lásd 1-es pont.

Szóval válaszolsz a kérdésre? Hazugság, vagy nem hazugság?
pampa 2011. 04. 01. 17:54
Előzmény: #30039  Törölt felhasználó
#30042
Akkor az ENSZ , USA, Izrael, Németország, Anglia,Kína,Oroszország, stb vezetői is folyamatosan hazudnak.
Mi a gondod ezzel?

pampa 2011. 04. 01. 17:52
Előzmény: #30040  Törölt felhasználó
#30041
Hiányosak az ismereteim a felől miszerint az EU-nak sok hivatalos nyelve van? Köztük a magyar is az. Akkor miért kellene nekünk lefordítani?
A Világ meg nem számít ebből a szempontból, és valószínűleg az Alkotmányunk belügy és mintha az rémlene, hogy az EU nem avatkozik a tagállamok belügyébe.
Esetleg nem akar az EU írni egy Alkotmányt ami kötelező lesz minden EU tagállamban?

Arra befizetnék...

szvsz

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek