Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 20:33
Előzmény: #29639  pampa
#29640
Ezt a rémgyenge példádat kár volt másodjára leírnod. Teljesen értelmetlen egy ennyi "HA"-t tartalmazó fikcióval foglalkozni. Ráadásul nem is értem, mire akarsz kilyukadni. Hogy létezhet bírói hiba is? Igen létezhet. Ahogy rendőrök is hibáznak.

Nem értem, mi a kérdésed.
pampa 2011. 03. 09. 20:23
Előzmény: #29638  pampa
#29639
És mi lenne a véleményed arról ha a roma soroztgyilkosságok tárgyalása során mindenki azt vallaná:
Igen ott voltam de nem láttam és nem hallottam semmit mert zenét hallgattam...
egyedül amit elismarek, hogy engedély nélkül birtokoltam lőszert és lőfegyvert.

A bíró csak ezért hozna ítéletet.

Felmentenék a gyilkosokat.Mi lenne a véleményed?
pampa 2011. 03. 09. 20:21
Előzmény: #29637  Törölt felhasználó
#29638
Elindult a rendőr sorfal felé bemondta nevét és maga elé tartva mutatta képviselői igazolványát. A rendőrök megfogták és a sorfal mögé vitték. Ezekről van felvétel.

A vizsgálat során az is bizonyítást nyert, hogy brutálisan megverték. Az is, hogy kik vettek benne részt. Egyedül azt nem sikerült megállípítani, hogy magát a verést kik követték el mivel a résztvevők nem tettek terhelő vallomást senkire.
Erre mondta a bíró: tudom, hogy hazudnak de a tv. szerint nem ítélhetem el önöket.

Magyarosrszágon csak jogszolgáltatás működik...
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 20:11
Előzmény: #29635  pampa
#29637
Lehet, hogy:
- nem igazolta magát;
- ellenállt;
- stb. stb.

De mégegyszer:
"2. Egy sok 1000, 10000-es tömegből kiválasztani a teljesen ártatlan, csak hangoskodó, kicsit zavargó, durván garázda embereket NEM LEHET HIBA NÉLKÜL."
ill.
"1. A Fidesz előzetes rendőri figyelmeztetések ellenére ragaszkodott a súlyosan felelőtlenül megválasztott helyszínhez."

De az nem lep meg, hogy megint nem sikerült helyesen értelmezned azt, amit írtam.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 19:56
Előzmény: #29635  pampa
#29636
révész máriusz nem ér...

ő valahogy vonzza a bajt , olyan balf@sz a fizimiskája és a képe is... és vannak még emberek akik így néznek ki :o))
pampa 2011. 03. 09. 19:45
Előzmény: #29631  Törölt felhasználó
#29635
"4. MINDEZEK MELLETT, aki körültekintően járt el és nem volt rendbontó, azt valahogy nem érte bántalmazás.

Persze... és akkor a Révész Máriuszt a huzat törte össze ugye?
johai 2011. 03. 09. 19:43
Előzmény: #29624  Törölt felhasználó
#29634
"minden más feltétel változatlansága mellett nehezen elképzelhető, hogy a tankötelezettség rövidebb időtartama emeli a színvonalat. tényleg nem értem a hozzáállásotokat: szerintem fontos lenne, hogy a szegények gyerekei (ezek közül sok roma) minél jobb képzést kapjanak"

A tanárok elsódleges feladata az oktatás,de csak azt lehet tanitani aki tanulni akar.
Szerintem is szét kéne választani a két csoportot,igy mindenkinek sokkal könnyebb lenne a dolga,és a lemaradókkal is lehetne érdemben foglalkozni,elsősorban pedagógusoknak.
Jelenleg sok Roma tanuló csak a segélyek miatt jár iskolába,illetve a családja rugdalja be,a pénz miatt.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 19:36
Előzmény: #29630  Törölt felhasználó
#29633
persze hogy arra értette , hiszen ezért utálja őket ...

:o)
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 19:28
Előzmény: #29630  Törölt felhasználó
#29632
"A parlament közel 70%-a Fidesz-KDNP. Rájuk is igaz ez szerinted?"

Igen.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 19:22
Előzmény: #29618  bet4more
#29631
Jó a hozzászólásod:

"En egy kicsit maskepp latom: tortenetesen ott voltam, es lattam, hogy a Fidesz gyuleshez/megemlekezeshez milyen kozel voltak (par utcara) a kulturaltnak cseppet sem nevezheto tuntetok, tortek zuztak, provokaltak a rendoroket. A ketto (Fidesz megemlekezes) es az emlitett tuntetes gyakorlatilag egybeert"

Én is ott voltam.

1. A Fidesz előzetes rendőri figyelmeztetések ellenére ragaszkodott a súlyosan felelőtlenül megválasztott helyszínhez.
2. Egy sok 1000, 10000-es tömegből kiválasztani a teljesen ártatlan, csak hangoskodó, kicsit zavargó, durván garázda embereket NEM LEHET HIBA NÉLKÜL.
3. Aki ilyen eseményre megy, számoljon a következményekkel.
4. MINDEZEK MELLETT, aki körültekintően járt el és nem volt rendbontó, azt valahogy nem érte bántalmazás. Ott voltam, a rendőr sor közeléig mentem, lőttek könygázt is, stb. stb. probléma nélkül hazajutottam. Ja persze az autógyújtogatás környékét elkerültem.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 19:16
Előzmény: #29608  Törölt felhasználó
#29630
Úgy tűnik Zoli kezd megint nem bírni magával és már megint a zsidózásnál tart.

Az összes eddigi (kb. 20) nickjét zsidózás és/vagy személyeskedés miatt dobták ki.

Megint jön elő az igazi énje.

"a politika magas köreibe manapság csak zsidók kerülhetnek be."

A parlament közel 70%-a Fidesz-KDNP. Rájuk is igaz ez szerinted?
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 19:11
Előzmény: #29618  bet4more
#29629
jó kis írás és a gondolatmenet is jó ..

itt valóban a helyzetelemzők és az utasítást adók szakszerűtlensége és meg kérdőjelezhetősége adódik ..

tény az is , hogy ilyen rendőri-tüntető tömegszituáció még nem adódott , ami nem ok a felelősség nem megállapítására , csak egy olyan körülmény amit figyelembe kell venni az ítéletnél .

az egyes k.rendőrök és r.rendőrök szerepébe viszont a pszichológia játszott szerepet egyénenként ., hiszen nem minden ilyen-olyan rendőr bánt kegyetlenül a tüntetőkkel , viszont a szokatlan szituáció pillanatnyi feldolgozása és majd a cselekvés terén sok rendőrből előhozott olyant , amire valószínűleg hogy normál körülmények között semmiképpen nem jött volna elő.
szintén nem a felelősség nem megállapítását jelenti , hanem az ítélet mérlegelésnél kell szempontnak lennie

ávh meg egyéb cuccok , csak belelihegés abba az ezzel foglalkozó talpasok részéről , hogy a dolgokat pártszerűen lehessen kezelni -ebben és mindenben is
lásd : bakács, heller és bármi ami mozog és nem mozog..
tokos. 2011. 03. 09. 19:06
Előzmény: #29624  Törölt felhasználó
#29628
Pampa kb. megválaszolta a kérdést, a lényeg, hogy szerinted az, hogy valaki iskolába jár, azt jelenti, hogy tanul is, szerintünk meg a kettő két külön fogalmat takar.

Rossz esetben egyik-másik a többit is hátráltatja mindamellett, hogy ő maga sem tanul.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 18:00
#29627
Az élükön lévő vezetőket pedig ispánok lesznek! Nyihaha! Ezeket a hülyéket!
pampa 2011. 03. 09. 17:53
Előzmény: #29624  Törölt felhasználó
#29626
Amit írsz annak a gyakorlatban semmi értelme.
Ezzel azt sugallod, hogy idáig nem fordítottak semmi figyelmet a pedagógusok a leszakadók felkarolására.
Ez nem igaz, minden energiájukat az emészti fel és alig marad azokra akik akarnának tanulni.

Ezért lenne jó megoldás, ha külön osztályokban tanulhatnának roma pedagógusok felügyelete mellett.

Akkor nem lehetne (végre) mire hivatkozni.

Vegyétek már észre, hogy ezen a területen is "meztelen a király".

És igazad van ezt maguknak kell megoldani, a többségnek csak a feltételt kell biztosítani és az most is adott.

Akkor szerinted? Fel kellene emelni 21 évre? Akkorra talán ráébred magától, hogy csak akkor tud érvényesülni ha szakmát tanul és dolgozni kezd.

Természetesen addig pedig csak utalja a családnak a cs.p.-ot a költségvetés mert ugye addig amíg tanul az a gyerek az JÁR . Természetesen számonkérés az nem lehetséges...

Amit be akarnak vezetni annak ez az egyik fő pontja. A szülő, ha akarja még kapni a cs.p.-ot akkor el kell érnie a gyermekénél, hogy járjon rendesen iskolába és TANULJON is. mart így már nem lesz elég bejárni "rosszalkodni" mert amikor eléri a 15. évét kicsapják ha nem teljesít.

És ez a jó a tervezetbe mert tanulásra ösztönzi a tanulókat nem csak iskolába járásra.

Van aki ezt nem érti vagy nem akarja megérteni?

Továbbra is járhat mindenki iskolába csak ezután már tanulni is kell.

És aki nem akar annak nem kell bejárnia így akik tanulni akarnak nem szenvednek miattuk.

"kíváncsi vagyok minek kell ahhoz történnie, hogy felismerjétek, nemcsak emberségből kell foglalkozni a szegények gyerekeivel, hanem önérdekből. mert a leghatékonyabb módszer az oktatás. méghozzá az alapfokú oktatás. ennek hiánya látszik pl. pampa írásaiban is.

A személyeskedésre nem reagálnék, de amit az oktatás terén a liberálisok tettek annak látjuk a következményét. Ezt (rombolást) bizony nem lehet pár év alatt helyrehozni.

Órák hosszat írhatnám a példákat, de minek mindenki tisztában van vele.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 17:13
Előzmény: #29618  bet4more
#29625
A karhatalmisták egy része beteges örömét lelte a vérengzésben.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 17:10
Előzmény: #29596  tokos.
#29624
minden más feltétel változatlansága mellett nehezen elképzelhető, hogy a tankötelezettség rövidebb időtartama emeli a színvonalat. tényleg nem értem a hozzáállásotokat: szerintem fontos lenne, hogy a szegények gyerekei (ezek közül sok roma) minél jobb képzést kapjanak. Erre válasz az, hogy: "íróasztal mögül ülve könnyű ilyet mondani", vagy "liberális lózung", stb. Nem érzed ennek a fonákját? Nem lenne nekem könnyebb azt írni az íróasztal mögül, nem szegények között élve, hogy oldják meg maguk. Dolgozzanak, tanuljanak, stb. Szóval, azt bizonygatni, hogy felesleges "ezeket" oktatni, egyben panaszkodni, hogy milyen drágák a börtönök, továbbá sírni, hogy mi lesz Magyarországgal, elég furcsa.

kíváncsi vagyok minek kell ahhoz történnie, hogy felismerjétek, nemcsak emberségből kell foglalkozni a szegények gyerekeivel, hanem önérdekből. mert a leghatékonyabb módszer az oktatás. méghozzá az alapfokú oktatás. ennek hiánya látszik pl. pampa írásaiban is.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 17:07
Előzmény: #29619  szivacs
#29623
Köszönöm Szivacs úr!
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 17:04
#29622
Miért? Valaki elhitte hogy van!? Hát ez gáz!
szivacs
szivacs 2011. 03. 09. 16:43
Előzmény: #29618  bet4more
#29621
Ez egy meglehetősen ritkán előforduló, fontos esemény volt, ahogy mondtad is, ezért "nem voltak rá felkészülve". Hmm.
Ezzel kapcsolatban idéznék neked egy amerikai elnököt: "A fontos események soha nem történnek véletlenül." Azok mindíg szerepelnek egy korábban elkészített forgatókönyvben.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek