Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 06. 28. 19:03
Előzmény: #16308  Törölt felhasználó
#16320
Pénznyelő ha velem, beszélsz, érvelj is. Másnak itt nagy erőkkel szóvá teszed, hogy nem érvel, nekem meg beírod, gyengére sikerültem. Érv semmi. Az elmaradt. Gyenge voltam mi?

Ne fárassz már aranyom. Vagy érvelsz, vagy ne írj nekem semmit. A semmire nincs kedvem állandóan itt válaszolgatni.

Kend ennyit legalább értsen meg...

"Óriási. Egyszer az a baj, hogy a becsülettel dolgozók azért adóznak sokat, mert sok az ingyenélő segélyes. Egyszer meg még ÁFÁ-t se merjünk emelni, mert a szerencsétlen segélyesnek akkor milyen rossz lesz. Csúcs. Ez megint a tipikus példája annak, amit itt már sokszor leírtam, a döbbenetes önellentmondó nézetrendszernek. " - az az óriási ahogy kényed kedved szerint összegyúrsz különböző emberek véleményét, csokorba gyűjtöd őket, és most pld nekem itt firkálsz ilyet, mintha az enyém lenne.

Prekoncepciók, elfogultság, "jobboldali szavazók" , ez a mraxista terminológia is jelen van nálad..dúskálsz az összes ökörségben ami rádragadt.

Sosem álíltottam a fent idéztett (látszólagos!!!) ellentmondást. Sosem.

De ne zavarjon agitprop tevékenységedben. Ki ne zökkenj.

Folytasd.
Törölt felhasználó 2009. 06. 28. 18:53
Előzmény: #16313  bestiland
#16319
bestiland

"nem hallottál még arról, hogy a magyarok - a közszolgákat kivéve - sportot űznek abból, hogy minél kevesebb jövedelmet jelentsenek be."

de hallottam már róla, ahogy te is ezt állítod mert ezt hallottad

blablabla

Mondd csak...neked van jövedelmed? Amire adózol? Olyan jövedelmed amiből meg is tudsz élni, mondjuk egy EU átlag alsó középosztálybeli színvonalon?

Ne válaszolj, semmi közöm hozzá. Pláne egy nyilvános fórumra nehogy beírd.

Most jön a lényeg : van? Nosza titkold el.
Tessék.
Titkold.
Rajta.
Próbáld meg.

Blablabla....JÖVEDELMET mester legyen aki ÉRDEMBEN el tud titkolni. Ha megteszi, az már felső gazember kategória, de őket nem firtatja senki, amíg el nem jön a kellő ideje. Akkor kiesik a pikszisből és nagy hirtelen a semmiből egyszercsak "lebukik". Hogy előtte 10 éven át zavartalanul csalhatott, senkit sem érdekel.

Ugyan...naivak vagytok.

Hagyjuk már ezt az "éhbért és rabszolgajövedelmet eltitkoló sok briganti adócsaló" -t. Aki miatt itt áll az ország. Akik miatt kell állandóan adót emelni. És ha nem Orbán, akkor ők az okai mindennek ami rossz.

Más a valóság fiatalok, és egész más, amikről ti itt pusztán elméleti síkon évek óta elvitatkozgattok Pénznyelővel az élen.

Éljetek kicsit. Ez nem tudományos labor, nem kémiai kísérlet. Itt nem kell találgatni. Menjetek, éljetek a világban, És látjátok majd azt ami van. És azt is, ami nincs, de annyit beszélnek róla, hogy mindenki azt hiszi,hogy az van.

Szevasz.
Törölt felhasználó 2009. 06. 28. 18:26
Előzmény: #16313  bestiland
#16318
Véleményem szerint lényeg a lényeg: az elguruló milliárdokat az fizeti meg, akinek nem eltitkolható a jövedelme. A szegény embereknek pedig ősszel felkopik az álla. Sokra mennek majd a tejtermékek és kenyér 18%-os ÁFÁ-jával. Ami még biztos, az említett intézkedések közül egyik sem fogja felpörgetni a gazdaságot. Max a kieső bevételek egy részét pótolja, és újabb kieséseket eredményez.
Törölt felhasználó 2009. 06. 28. 18:20
Előzmény: #16313  bestiland
#16317
A lényeg a lényeg: az elguruló milliárdokat az fizeti meg, akinek nem eltitkolható a jövedelme. A szegény embereknek pedig ősszel felkopik az álla. Sokra mennek majd a ÁFÁ-jával. Ami még biztos, az említett intézkedések közül egynek sincs pozitív hatása a gazdaság növekedésére.
Nyugi 2009. 06. 28. 15:23
Előzmény: #16315  Törölt felhasználó
#16316
Ezen nem gondolkodtál túl sokat (8(((
Törölt felhasználó 2009. 06. 28. 14:26
Előzmény: #16312  Nyugi
#16315
A társasházzá alakítás nem jelent kibújót az ingatlanadó alól, max. a progresszivitását úszod meg, vagy csökkented.
Törölt felhasználó 2009. 06. 28. 14:22
Előzmény: #16311  pampa
#16314
Pampa, a két kisebbre cserélés nem az idézett rész - amiért írtál - miatt szünteti meg az adófizetési kötelezettséget, hanem amiatt, hogy van egy határ, aminél belép az adófizetési kötelezettség, jelesül a 30 millió Ft. Borzasztóan rossz ez így, az tuti.
bestiland 2009. 06. 28. 13:12
Előzmény: #16295  Törölt felhasználó
#16313
Kedves dlph!
Erre a meglátásodra lenne egy hozzászólásom, csak úgy, kiragadva a többi közül.

"2, Az áfa igazságos, mert fogyasztásarányos. Kérdés : a személyi jövedelemadó például milyen? Az meg jöveledelemarányos. Minél több a jövedelmed, annál többet adózol. Hopp....no de akkor ez is igazságos adó nemdebár? Nyilván. Ha az áfa az, akkor ez is az. Az egyik fogyasztásarányos, a másik jövedelemarányos.
Nosza, itt az ideje megemelni ezt is.Igazságos adó ugyanis emelhető (Pénznyelő alaptézise).'

A "minél több a jövedelmed, annál többet adózol" lenne az elv, csakhogy úgy tűnik nem hallottál még arról, hogy a magyarok - a közszolgákat kivéve - sportot űznek abból, hogy minél kevesebb jövedelmet jelentsenek be. Ennek megfelelően valóban az ÁFA az, ami az ilyen SzJA elkerülőket is meg tudja fogni ott, ahol a stikában megkeresett jövedelmüket elköltik, vagyis ez valóban igazságos. Hiába titkolja a megszerzett pénzt, a kiadáskor mégis el lehet kapni a frakkját, legalább akkor adózik.
Ettől még valóban nem lesz jobb a helyzete a szegényebbeknek, de ezen próbál segíteni az, hogy az amúgy is rosszul működő SzJA kulcsait csökkentik, és a javak megszerzésére helyezik helyette a hangsúlyt.
Tény az is, hogy az SzJA csökkentés a kiskeresetűek esetében úgy tűnik sajnos nem fog érvényesülni, csak az átlagkereset körül, ezen bizony még javítani kellene, mert így az ÁFA emelése valóban őket jobban sújtja.
Nyugi 2009. 06. 28. 12:54
Előzmény: #16311  pampa
#16312
Nem lessz, csak, ha műszakilag megosszák, társasházzá alakítják, aztán valamelyik fél gondolkodóba esik és eladja, ha már igyesett ;)))
pampa 2009. 06. 28. 12:34
Előzmény: #16307  Törölt felhasználó
#16311
Pl. egy 30 millás ház adója 75 K.,ha elválnak szerintem lesz belőle 2 x 15 millás és így adómentes.
Nyugi 2009. 06. 28. 12:21
Előzmény: #16304  Phylaxa
#16310
Nem árt néha egy történelmi visszatekintés:
2001-2002 tájáján az aktuális kormányzat bevezette a támogatott hitelt, majd a kormányváltás után, látva annak költségvetési kihatásait, az aktuális megnyirbálta. Erre jött a paráztatás, hogy mindenki és azonnal vegyen fel...
Nyugi 2009. 06. 28. 12:08
Előzmény: #16304  Phylaxa
#16309
Lassan, de tanul a magyarember: pl. idén csekély aggódást hallottam, hogy kalandozó kedvű magyarjainknak milyen keserves, hogy drágán tudnak külföldön költekezni. Emlékezzünk: annakidején, amikor óccsó voltaz ájró, exportálóink bagóért adták árúikat külföldre....
Törölt felhasználó 2009. 06. 28. 11:58
Előzmény: #16295  Törölt felhasználó
#16308
DLPH, ezt külön kiemeltem:
"Pénznyelőt nem érdekli az a nem elhanyagolható körülmény, hogy mindenen van áfa, tehát aki jövedelme a semmi közelében van és max csak tejet meg kenyeret tud venni a segélyéből, az is fizeti az áfát. Ez aztán igazságos tényleg."
Óriási. Egyszer az a baj, hogy a becsülettel dolgozók azért adóznak sokat, mert sok az ingyenélő segélyes. Egyszer meg még ÁFÁ-t se merjünk emelni, mert a szerencsétlen segélyesnek akkor milyen rossz lesz. Csúcs. Ez megint a tipikus példája annak, amit itt már sokszor leírtam, a döbbenetes önellentmondó nézetrendszernek.

Ezt úgy általában mondom a jobbolsali szavazóknak: döntsétek el végre, hogy mit is akartok: ne legyen annyi támogatás, vagy kádárkodjunk? Mit szeretnétek 2010-től? Kevesebb ingyenélőt? Vagy "ne az emberekkel fizettessék meg" kádárkodást? A kettő együtt nem megy.

(A fenti konkrétumra meg a válaszom: igen, ha az adózóknak rosszabb, mert válság van, akkor a segélyeseknek is legyen ennyivel rosszabb, mint amit az ÁFA emelés okoz)
Törölt felhasználó 2009. 06. 28. 11:33
Előzmény: #16300  pampa
#16307
Pampa:
"Ezt a részét nem nagyon reklámozták idáig.Megint a válás lesz a megoldás?

Azoknál az ingatlanoknál pedig, amelyeknek több tulajdonosa van - például a házastársak - a tulajdoni hányaddal arányosan kell az adót megfizetni, de a teljes összeg befizetését vállalhatja egyetlen tulajdonos is, amiről nyilatkoznia kell."

1. Erről eddig is volt szó, itt a topicokban is kitárgyaltuk párszor;
2. Nem értem a szövegedet, hogy "a válás lesz a megoldás?". A válás mit oldana meg ingatlanadóilag? Attól még ugyanúgy be kell fizetni és ugyanannyit. Valamit félreértettél szerintem.
Törölt felhasználó 2009. 06. 28. 11:28
Előzmény: #16301  Törölt felhasználó
#16306
"penz: megint tul lottel a celon!

az afa emeles a "legigazsagosabb ado fajta".

szerintem pedig nagyon nem.

komolyan mondom eszméletlen gaz amiket tudsz irni!
néha olyan setèt vagy, hogy az faj."

Nagypalz. ÉRVEK. Tudod, mi az? Próbáld meg, hátha menni fog, a személyeskedést, meg sértegedősdit hagyjuk, oké? Fuss neki mégegyszer.
Törölt felhasználó 2009. 06. 28. 11:26
Előzmény: #16295  Törölt felhasználó
#16305
A szokásos lebértopicolózós szöveget hagyjuk.
Nagyon gyenge, amit írtál, kár volt ilyen hosszan. Igen, az ÁFA a legigazságosabb adófajta és nem azért, mert elvileg fogyasztásarányos, hanem mert megkerülhetetlenül fogyasztásarányos. A jövedelemadó csak elvileg jövedelemarányos, valójában tudjuk, mennyire nem az. Éppen ennek problematikája miatt jó irány, ha az adórendszerünk a fogyasztási és a vagyonadó növekvő súlya felé mozdul. Persze nem a jelenlegi ingatlanadó tervezetre gondolok, mert az nagyon nagyon rossz. Meg egyébként is az egész adórendszert át kéne alakítani. Itt most nem erről, hanem az ÁFÁ-ról volt szó. Szerintem nagyon jó, hogy újra 25% lesz, mondom mégegyszer, csökkenteni nem kelltt volna.
Phylaxa 2009. 06. 28. 11:15
Előzmény: #16303  Nyugi
#16304
Magas az alapkamatunk és mivel a szigorítások éreztetik hatásukat és ismét lehet államkötvényt jegyezni ezért veszik. Kár, hogy a devizahitelesek nem éreznek belőle semmit. De végül is ugyanaz mint a gázár. Annak a hónapok óta tartó csökkenése sem jelenik meg a mi piacunkon. Nekünk ilyen speciális piacunk van.
Nyugi 2009. 06. 28. 10:44
#16303
Az előző negyedév végén még 309 forintot kellett adni egy euróért, pénteken pedig a 275-ös szint környékén mozgott a hazai fizetőeszköz kurzusa. A forint tehát egy negyedév alatt 11 százalékot száguldott. Amennyiben a forint megtartja erejét az euróval szemben (vagyis a jelenlegi szinteken marad) a következő két kereskedési napon, akkor rekordmértékű negyedéves felértékelődést könyvelhet el - mutat rá a Bloomberg.
Törölt felhasználó 2009. 06. 28. 09:34
Előzmény: #16301  Törölt felhasználó
#16302
ha en veszek a gyereknek egy kilo kenyeret, miert kell 25% adot befizetnem?
amikor annak eloallitasaval kapcsolatban már egy kamion adot fizetnek. csak arra gondolj, hogy a kiszallitasnal megfizeted a benzinben levo jovedeki adot!

nem lenne ilyen magas az afa ami egyebkent gazdasagilag egy okorseg, ha nem lenne csodben miattatok az orszag!
ez a valsag kezeles?

huuuu vazzeg miket tudsz irni!!!!!???

Törölt felhasználó 2009. 06. 28. 09:24
Előzmény: #16300  pampa
#16301
penz: megint tul lottel a celon!

az afa emeles a "legigazsagosabb ado fajta".

szerintem pedig nagyon nem.

komolyan mondom eszméletlen gaz amiket tudsz irni!
néha olyan setèt vagy, hogy az faj.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek