Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 22:16
Előzmény: #13919  Törölt felhasználó
#13920
Volt utána egy pont is...:) Mindegy, oké, te legalább belátod, ha hibázol. Nem mindenki van itt ezzel így.
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 22:15
Előzmény: #13918  Törölt felhasználó
#13919
bocsánat. gépelés és enter.
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 22:12
Előzmény: #13915  Törölt felhasználó
#13918
LondonbaN

Bocsánat, nem kötekedni szeretnék, de nagyon rossz olvasni ilyen súlyos hibákat.
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 22:06
Előzmény: #13914  Törölt felhasználó
#13917
"nem kedvelem a fideszt sem"
Egyáltalán nem beszéltem pártokról. Sőt. A fejekben lévőkről beszéltem, és 20 évnyi távlatban.

"nagyon nem erről a 300 forintról van szó, hanem, a 3millárd forint/km autópályákról, a 4 es metróról, kormányzati negyed, ami a minisztérimok háttérintézmenyeiben folyik, a 3xx szavazógépről parlamenti képviselő, a 38 évesen nyugdíjba vonuló rendőrökről, az egyes önkörmányzatoknál folyó korrupcióról, a hulla gyenge rendőrségről, a cvigánybűnözésről, a szociálois támogatás csalásról.A sor végtelen."
A legvégén kezdted el a lényeget. Erről beszélek, csak te nem így értetted, mert te megint azt akartad ezzel mondani, hogy igen, valaki mások a hibásak. Nem, mi mindannyian, folytatva a szöveged utolsó pontját az adóelkerüléssel, az ingyen ez, ingyen amaz-zal és máris ott vagyunk, amiről én írtam. És persze, igazad van, kurvára lopnak is.
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 22:03
Előzmény: #13915  Törölt felhasználó
#13916
és milen jól csinálják :))
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 22:02
Előzmény: #13914  Törölt felhasználó
#13915
Na ezért shortolnak bennünket Londonba.
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 21:56
Előzmény: #13913  Törölt felhasználó
#13914
nem kedvelem a fideszt sem
de azért az gyalázat, hogy most hátrább vagyunk mint 2002 ben.
lop itt mindenki, de azért aki kevesebbet lop, az mégiscsak jobb annál aki többet lop? nem?

nagyon nem erről a 300 forintról van szó, hanem, a 3millárd forint/km autópályákról, a 4 es metróról, kormányzati negyed, ami a minisztérimok háttérintézmenyeiben folyik, a 3xx szavazógépről parlamenti képviselő, a 38 évesen nyugdíjba vonuló rendőrökről, az egyes önkörmányzatoknál folyó korrupcióról, a hulla gyenge rendőrségről, a cvigánybűnözésről, a szociálois támogatás csalásról.A sor végtelen.

Tudod mi lesz ennek a vége? Összeomlik a nyugdíjrendszer. GYF megoldása? Emeljük a korhatárt. Emeljük az adókat.

Mindenhol máshol mi a válasz a válságra?
Csökkenjen az adó. Növeljük a hiteleket. Nálunk ellenkezőleg.

Ez egy adósságspirálba hajtott ország. Kilátás nulla.
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 21:36
Előzmény: #13912  Törölt felhasználó
#13913
Gepida, egy szóval nem mondtam, hogy az általad említett okokban nincs igazság. Van. Csakhogy a különbség az, hogy míg ennek a puffogtatása maximum igazságérzetet növel, előrébb nem jutsz vele, a másik effektív hatásain túl hordoz egy új üzenetet és szemléletet.
Pont ez a baj, amit te is képviselsz itt. A lopásra hivatkozva "én meg nekik nem adok abból ami nekem jár" dumával nem történik semmi. 18 éve. Így viszont ez van, amit most van.
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 20:59
Előzmény: #13911  Törölt felhasználó
#13912
Kicsit provokatív hsz:
Töröljük el az ingyenes egészségügyet. Törüljük el az ingyenes oktatást.

Az adók azok maradjanak, mert az ország eladósodott. Sőt emeljük meg őket.
Eladható vagyona nulla maradt.

Ezért most ki a felelős? A 300as vizitdíjat elutasító népszavazás? Vagy az általam előzőleg említett okok?
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 20:45
Előzmény: #13910  bpdc
#13911
"Csak sajnos hiába tudják mindezt sokan ebben az országban, éppen azok is (igen) sokan vannak, akik pl. a rablásoldali farvizeken evezve élnek"
Egyszer-kétszer már kiderült ezekben a topikokban, hogy a legnagyobb hőzöngők a legnagyobb adóelkerülők is egyben...
bpdc 2009. 02. 18. 18:21
Előzmény: #13907  Törölt felhasználó
#13910
Gepidának igaza van kb sztem. Csak sajnos hiába tudják mindezt sokan ebben az országban, éppen azok is (igen) sokan vannak, akik pl. a rablásoldali farvizeken evezve élnek. És amíg ez ilyen arányokban működik, addig egészen egyszerűen az ország jelentős részének nem érdeke, hogy ez ellen tegyen.

Aztán persze nem beszéltem az ostobaságról, mint olyanról, azokról az öntudatos állampolgárokról, akik a győzikét nézik a sarkos tv-n, és akik azt hiszik, ha elmennek az egyik nagyra szavazni (zsigerből persze), akkor majd szép és jó lesz ugye minden....

Eljön hamar sztem, amikor az emberek utcára fognak menni kínjukban. Na és akkor megérezhetjük élesben, milyen egy banánköztársaság típusú elszegényedés és tönkremenés testközelben, annak minden kötelező elemével (tessék utána nézni, van példa untig elég)... (szvsz)

Tartok tőle mellesleg, hogy az ország valamiképpen éppen pontosan azt kapja így összességében, amit megérdemel...
pampa 2009. 02. 18. 17:44
Előzmény: #13908  Törölt felhasználó
#13909
Megvan a felelős a válságért !!!! :(
Ennyire futotta megint az MSZP-től. :(

Orbán Viktor a reménytelenség és a lemondás politikusa. Reménytelen, hogy valaha halljunk tőle akár csak egy felelős mondatot is a válság kezeléséről, mert sorozatosan lemondja a beszédeit - így kommentálta a Kormányszóvivői Iroda azt a hírt, miszerint a Fidesz elnöke március 6-ra halasztotta országértékelő beszédét."

Végül megállapítják: láthatóan nagy a zavar a Fideszben. Nagyon nagy baj lehet ugyanis az ellenzéki pártban - vélik -, ha Orbán Viktor nem tud, vagy nem mer kiállni az emberek elé. Így csak remélni tudják, hogy a Fidesz sokkos állapota ellenére legalább egyetlen érdemi javaslatot, egyetlen felelős mondatot ki tud préselni magából."

link
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 16:40
Előzmény: #13906  exley
#13908
Jöhetnek a megszorítésok? Mikor is volt a népszavazás? Azóta történt valamilyen gyökeres átalakítás? Nem.
2010 után is max. ennyire lennének képesek.
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 16:28
Előzmény: #13904  Törölt felhasználó
#13907
kedves pénznyelő,

Bocsánat hogy beleszólok, de szerintem itt nem erről van szó, amire te ki akarsz lyukadni.
A reformot nem az adók és járulékokemelésével kellene kezdeni.

Hanem arról: hogy az állam skandináv adókat és állami újraelosztást akar (40-50%),
de ezért semmilyen szolgáltatást nem akar nyújtani. Azaz magas adók, de mindenért fizetni kelljen.

Miért alakult ez ki?
Tudjuk miért van ez: Eladósították az országot, de ennek az oka nem kizárólag a "jóléti" állam, hanem

- elhibázott beruházások, korrupció, (metró, autópálya, minden nagyobb)
- hatalmas korrupció, az állam minden szintjén
- hatalmas államaparátus
- pazarlások a minisztérimoknál (még most is "bulikat" tartanak)
- szinte nyílt lopások, haveri vállalkozói réteg tömése
- eu-s pénzek rossz felhasználása, korrupció
- az egyik legrosszabb: következmények nélküli ország, hatalmi klikkek szabadrablása

biztos van még. sorolhatnám

Ez egy eladósított és vagyonától megfosztott ország. adósságspirálban vergődve.
A népe pedig bérrabszolga. szvsz satöbbi.
exley 2009. 02. 18. 16:10
Előzmény: #13905  pampa
#13906
A Gyufe megakarja nyerni a választást, azután jöhetnek a megszorítások. Sztem meg is nyeri. Nem borzolja akedélyeket feleslegesen, ő csak ballag a "szekér" után. Neki nem sürgös, válság ide, válság oda, szilárdan űl a nyeregben. A piac diktál, az értékpapír árfolyamok lent, aforint a mélyben, ha most izgatja magát egy kormányzati tényező, azzal úgy sem old meg semmit, az teljesen felesleges.. Piac gazdasági körülmények között a kormánynak nagyon szűk a mozgás tere, gyakorlatilag a nullával egyenlő.
pampa 2009. 02. 18. 16:02
Előzmény: #13899  Törölt felhasználó
#13905
Tehát azért jutottunk ide mert a népszavazás eltörölte a 300 ft-os díjat?
Badarság,rossz gazdaságpolitikát folytat a kormány. A mostani csomag sem azt a réteget érinti akik csak élnek az állami pénzekből (max. a 3 %-os ÁFA emelés ) hanem a még termelő tevékenységet folytatók szűk táborát.

El kellett volna venni miden 13. havi juttatást,utazási kedvezményt, segélyeket, csp.-ot 10%-al csökkenteni ÁFA-t 5 %-al emelni. Cigi,alkohol jöv.adót 10 %-al emelni.
A keletkező pénzből adót csökkenteni,járulékot csökkenteni és munkahelyet teremteni.
Létrehozni egy Állami Közmunkahelyet. Önkormányzati szintre leosztani és mindenkit aki jelentkezik a MN.-bér 4/5-ért alkalmazni.Természetesen akkor már nem jár a segély.
2010-től pedig csak 2 gyerekig alanyi jogon a CSP-ék. Minden további után csak adókedvezmény.
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 16:01
Előzmény: #13903  exley
#13904
Nem, valóban nem amiatt. Azért is írtam, hogy nem konkrétan a 300 Ft-ról szól ez a történet. Szimbolikus. Egy olyan országban, ahol az ellenzék buzdítására emberek 300 Ft nemfizetéséért elmennek szavazni, ott te hogyan hajtasz végre bármilyen nagy és sokszor rövidtávon fájdalmas reformot? Sehogy.

exley 2009. 02. 18. 15:54
Előzmény: #13902  Törölt felhasználó
#13903
Az államcsőd nem a vizit dj elmaradása miatt következik be, ha bekövetkezik egyáltalán. A szlovákok is vissza szívták, mégis lett eurójuk.
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 15:52
Előzmény: #13899  Törölt felhasználó
#13902
"Te elmentél népszavazni tavaly Cetas" helyesen kérdés lett volna, lemaradt a kérdőjel, tehát: Te elmentél népszavazni tavaly Cetas?
tokos. 2009. 02. 18. 15:52
Előzmény: #13900  tokos.
#13901
Mondjuk az igaz, hogy államcsőd még nincs, csak eléggé ott táncolunk a beretva élén...

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek