Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 22:45
Előzmény: #13799  Törölt felhasználó
#13800
És "próbálj a lényegnél és a tényeknél maradni", no mellébeszélés.
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 22:43
Előzmény: #13797  Törölt felhasználó
#13799
Malev, ne szóraközz velem. Írtam egy teljesen normális, kultúrált hozzászólást. A vitapartnerekkel szemben semmiféle személyeskedést nem tartalmazott. A vitában szereplő 3. félről sem írtam semmilyen személyeset, megkérdeztem a vitában résztvevőket, hogy az általam leírtak alapján hitelesnek tartják-e. Nem véleményeztem, hanem mások véleményét kérdeztem.

Mindezekre te teljesen értelmetlenül és alaptalanul személyeskedéssel vádoltál, majd idézted a személyeskedés definívióját:
"A vitában a személyeskedés azt jelenti, hogy a partner álláspontja vagy érvelése helyett a személyét kritizálják..."
A definíció szerint TÉNYSZERŰEN el sem követhettem a személyeskedést, mert vitapatnereimről nem írtam semmit, hanem csak egy 3 személyről. De a 3. szermélyről sem állítottam semmit, csak kérdeztem vitapartnerek saját véleményét.

Már ne is haragudj Malev, de te ma bepróbálkoztál valamivel, ami teljesen alaptalan, nagyon gyenge és öngólgyanús. Magyarul, nagyon nem jött be. Lehet magyarázkodnim, meg ragozni a gyenge produkciót, mint a magyar fociban a "nem is annyira kaptunk ki"-t, csak nincs értelme. Tovább én nem ragozom a nagyon off témát, írd le tényszerűen, miben és miért személyeskedtem (a definíció szerint), vagy vond vissza amit írtál és kérjél elnézést.
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 22:14
Előzmény: #13794  Törölt felhasználó
#13798
Te vagy súlyos beteg....menthetetlen.....minden neked nem tetsző emberről ezt terjeszted....emlékszem, hogy legutoljára kiről írtad ezt...
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 21:10
Előzmény: #13792  Törölt felhasználó
#13797
próbálj a lényegnél és a tényeknél maradni

nem a széles gábor által mondottakat kritizálnád, hanem a személyét
ami engem egy percig sem érdekelne, ha éppen nem te mondtad volna, hogy te nem személyeskedsz...
hogy más is ezt teszi ezen a fórumon vagy nem teszi engem hidegen hagy
csak azért tettem szóvá, mert nemrég magadról mást állítottál

"Két kolléga egy harmadik javaslatát vitatja meg. Az egyik támogatja, a másik ellene van, majd egy ponton ez utóbbi azt mondja:
- Különben is, emlékszel, hogy a múltkori értekezleten milyen csúnyán nekiment Jóska javaslatának.

A racionális vitában azonban egy ilyen látszólag mellékes megjegyzést is személyeskedés hibának kell tekinteni."
ez van
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 19:58
#13796
Azt szokták mondani a nagy igazságok legtöbbször közhelyek. De hát azért nagy igazságok!

"A magyar olyan - már ha van ennek a magyarozásnak értelme -, hogy nyafog, amikor bír, üldöztetéstudata van, egyéb ostoba fóbiái, de a nagy pillanatokban megfeledkezik balfaszságáról, és elkezdi átélni az életet, mindenestül. Hogy ehhez õrületes sikerek vagy észbontó drámák kellenek, az ebbõl a szempontból mindegy.

Ilyenkor abszolút indifferens, mennyire bírjuk/nem bírjuk a szomszédokat, szlovákokat, románokat, netán azokat, akik itt élnek velünk egy országban, ilyenkor nincs magyar, szerb, cigány, csak mi vagyunk, emberek, meg a gyilkos férgek, akik hovatartozásuktól teljesen függetlenül férgek, és kész."
Gazda Albert
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 19:45
Előzmény: #13793  Törölt felhasználó
#13795
pénznyelő

Mindketten keresztet viselünk és cipeljük a magunk Golgotája felé.
Miért gondolod, hogy ha olyan vitapartnereid vannak, akik a magyar társadalom legszélsőségesebb álláspontját képviselik bármilyen kérdés megvitatásáról is legyen szó, szóval miért hiszed, hogy bármely csekély remény is van arra, hogy e vitában pengeéles, tényekkel alátámasztott érvek fognak elhangozni a vitapartnereid részéről, meggyőzve téged saját álláspontod tarthatatlanságáról.
Már nem is tudom: ez kérdés volt?
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 19:35
Előzmény: #13793  Törölt felhasználó
#13794
Széles súlyos beteg. Kérdés az, hogy az örökösei akarják e finanszírozni ezt a szemetet.
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 19:02
Előzmény: #13792  Törölt felhasználó
#13793
Várom az elnézést kérésedet.

És akkor azon túl, hogy nincs igazad, arról még nem is beszéltem, hogy téged ezek a sorok zavartak olyannyira, hogy ezt szóvá tetted:
"- mit gondoltok Széles Gáborról?
- hiteles embernek tartjátok-e?
- hitelesnek tartjátok-e politikai / gazdasági nyilatkozatait?
(a fentiek tükrében)"
Azért viszont soha egyszer sem szóltál, hogy ezekben a topikokban folyamatosan mocskos cigányoznak, zsidóznak, gyilkos, tolvaj bandáznak, hazugoznak embereket, embercsoportokat. Ezek - úgy tűnik - megítélésed szerint belefér a kultúrált vélemény nyilvánításba, az enyémek nem. Ez lenne az értékrended?
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 18:43
Előzmény: #13791  Törölt felhasználó
#13792
Súlyos tévedésben vagy malev, én ugyanis nem Széles Gáborral, hanem Széles Gáborról vitázom.
"A vitában a személyeskedés azt jelenti, hogy a partner álláspontja vagy érvelése helyett a személyét kritizálják"
A vitapartnerem Cetas, ill. Saru. Mutasd meg kérlek, hogy az ő személyükre hol és milyen módon írtam bármilyen sértőt. Szerintem sehol. Tehát nincs igazad. Mutasd meg, hogyha mégis találsz ilyet, vagy vond vissza vádadat. Köszi.
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 18:39
Előzmény: #13788  Törölt felhasználó
#13791
mindhárom kérdésed személyeskedő

"A vitában a személyeskedés azt jelenti, hogy a partner álláspontja vagy érvelése helyett a személyét kritizálják. Szavahihetőségét, hozzáértését kérdőjelezik meg, jellembeli hibáira vagy olyan körülményeire mutatnak rá, amelyek alapján kétségbe vonható az illető hitelessége és, ennek folyományaként, a vitaképessége az adott témában, vagy esetleg általában."
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 18:16
Előzmény: #13787  Törölt felhasználó
#13790
"A ciganyok pedig megelhetesi bunozok lettek, ne felj te is az leszel lassan es majd meg erted!
Az en munkstarsam diplomas cigany (30 eves) nalam segedmu. es olyanokat mesel neha a rokonairol, hogy en is elmennek lopni , rabolni!
Mellesleg a kis munkstarsam beszel angolul is es semmi eselye barhol elhelyezkedni!!"

Ebben sok igazság van, viszont a legkevésbé köszönhető Ferinek. Nézz csak körül itt a topikokban, ki, mit ír a cigányokról. Örülök, hogy te nem tartozol közéjük.
A bankos példádnak megint semmi köze semelyik kormányhoz.
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 18:09
Előzmény: #13787  Törölt felhasználó
#13789
"A mi orszagunk receszioba van mar igen regota!"
Nagyon rég = tavaly Q4 (azaz okt. 1.) óta.
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 18:09
Előzmény: #13785  Törölt felhasználó
#13788
Malev, hol látsz te személyeskedést abban, amit írtam? Nem értem, amit írsz.
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 17:52
Előzmény: #13786  Törölt felhasználó
#13787
penznyelo:
Szoktam olvasni az irasaid.
M.orszag a 2. volt amelyik csodbe ment volna a vilagon az Imf segitsege nelkul!
A mi orszagunk receszioba van mar igen regota!
Amig a szomszedainknal 5-9% GDP- vel rendelkeztek addig ezek a tragyadombok(a szerelmed feri) reformoknak nevezve penz behajtasba kezdett amit utana kiszort az ablakon!
De szerinted az embereknek meg van a hituk ebben az orszagban!
A ciganyok pedig megelhetesi bunozok lettek, ne felj te is az leszel lassan es majd meg erted!
Az en munkstarsam diplomas cigany (30 eves) nalam segedmu. es olyanokat mesel neha a rokonairol, hogy en is elmennek lopni , rabolni!
Mellesleg a kis munkstarsam beszel angolul is es semmi eselye barhol elhelyezkedni!!
Mas: az egyik ismerosom nem fizette a kocsi reszletet, kimentek hozza a banktol es azt mondtak neki, hogy hasznalja nyugodtan a kocsit, mert se tarolni se eladni nem tudjak!
Aki nem jon ra, hogy nagyon Nagy a gaz itthon a feriek miatt, az nem normalis!
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 17:17
Előzmény: #13784  Törölt felhasználó
#13786
Minél nagyobb az ember szíve, minél többen férnek el benne, annál több pénze lesz.
Hetek, 2004. december 23.

Nagy pártoknak kell lenni olyan tévéjüknek, amelyik törzsközönségüknek játszik.
Privátbankár.hu, 2005. október 18.

Bárki nyeri is a választásokat, nem fogja kibírni a négyéves ciklust.
Magyar Rádió, 2005. december 19.

A jobboldali médiumoknak meg kell erősödniük ahhoz, hogy helyreálljon a médiaegyensúly Magyarországon.
EchoTV, 2008. január 16.

/A Magyar Hírlapról/ A lap balliberális olvasótáborának helyére jobboldali közönséget tettünk.
Heti Válasz, 2008. január 17.

Néhány jobboldalinak azért fáj a létünk, mert úgymond befurakodtunk a piacra, és részt kérünk a reklámtortából.
Heti Válasz, 2008. január 17.

Orbán Viktort például Kossuth reinkarnációjának tartom.
Heti Válasz, 2008. január 17.

Nekem az a problémám, hogy a médiáim egyre jobban működjenek.
EchoTV, 2008. február 18.

Annyira megerősödött a jobboldali média, hogy 2007 tavasza óta a baloldal nem tudja úgy tematizálni a médiát, ahogyan korábban tette.
Értünk.hu, 2008. május 22.

/A Magyar Hírlapról/ Egy olyan jobboldali lap, amelynek rendkívül ütős a hangvétele, ki meri mondani az igazságot.
Magyar Hírlap Online, 2008. december 29.

Széles Gábor mondta Széles Gáborról

Én valamikor író akartam lenni, csak nem így alakult az életem.
Hetek, 2004. december 23.

Én első generációs milliárdos vagyok.
Hetek, 2004. december 23.

Itthon nemcsak a nevemet ismerik, hanem az arcomat is.
Hetek, 2004. december 23.

Mint nagytőkés a konzervatív értékeket hitelesebben és őszintébben tudom képviselni.
Hetek, 2004. december 23.

Emlékszem, hogy Újpesten, ahol a szüleimmel éltünk, volt egy közösség, ahol odafigyeltek az emberre, szeretetet nyújtottak feléje. Ezért lettem a Szent József-templom főministránsa.
Új Ember, 2006. december 17.

Nem azért vásároltam be magam a médiába, mert politikai ambícióim lennének.
Heti Válasz, 2008. január 17.

A rendszerváltáskor egyik meghatározója voltam az MDF gazdasági programját megalkotó szakmai közösségnek.
Magyar Hírlap Online, 2008. december 29.

Az elmúlt három évben, amióta elkezdtem a médiával foglalkozni, a munkaidőm nagy részét a média vitte el.
Magyar Hírlap Online, 2008. december 29.

Én csak egyfajta kormányban vagyok hajlandó dolgozni, abban, amelynek Orbán Viktor a miniszterelnöke.
Magyar Hírlap Online, 2008. december 29.

Széles Gáborról mondták

Mindig állami és politikai segítséggel boldoguló nagytőkés.
Tamás Gáspár Miklós filozófus (Népszava, 2006. november 22.)

Magyarország egyik leggazdagabb, legbefolyásosabb nemzeti nagytőkése.
Cser István újságíró (Új Ember, 2006. december 17.)

Széles lépései világosan mutatják: a médián keresztül kíván beleszólni a politikába, és nem lenne meglepő, ha személyesen is a politika porondjára lépne.
Hajdú Sándor újságíró (Hetek, 2007. január 26.)

A nemzeti nagytőke meghatározó reprezentánsa.
Vágvölgyi B. András újságíró (Élet és Irodalom, 2007. június 13.)

Széles imád a sajtóban nyilatkozni. Nincs ellenére, ha ő a vezető hír.
Buják Attila újságíró (168 Óra, 2007. október 3.)

Nem a piacon akar megélni, hanem az egyik politikai tábor finanszírozójaként szerez érdemeket.
Lányi András ökofilozófus (FigyelőNet, 2008. január 23. )

/A magyarországi sajtóról/ Most akadt valaki, aki nyugati módszerrel, tőkével, kivásárlással, ráfizetés vállalásával visszaszerzi - amennyire lehet - azt, amit a kommunista privatizálók elherdáltak, idegen kézre juttattak.
Csapó Endre ausztráliai újságíró (Magyar Élet, 2008. március 6.)

Széles lezárná a vitát, holott nem a lapjában: a lapjáról folyik.
Bodor Pál író (168 Óra Online, 2008. március 31.)

Széles Gábor már az MDF alakulásakor is önzetlen volt, amikor a Hitel szerkesztőségét indítottuk. Helyet szerzett, együttműködött.
Bíró Zoltán irodalomtörténész, az MDF alapító-elnöke (MIÉP.hu, 2008. április 14.)

A sajtó pro forma működik, a hír szent, Széles Gábor szabad.
Seres László újságíró (Értünk.hu, 2008. május 22.)

link
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 17:05
Előzmény: #13784  Törölt felhasználó
#13785
pár nappal ezelőtt még kb. azt írtad, hogy te nem személyeskedsz mert nem az emberrel foglalkozol, hanem azzal amit ír, vagy mond...
látjuk

Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 16:00
Előzmény: #13772  saru
#13784
Cetas és Saru.
Széles Gábor imádatotok egészen elképesztő korábbi szövegeitek tükrében. Emlékeztetnélek benneteket a Videoton, az Ikarus privatizációjára. És emlékeztetlek benneteket arra is, hogy az a Széles Gábor, aki most a 300 feletti eurótól félti a lakosságot és a kormányzatot, az 2001-ben ahol lehetett támadta Járait és a Fidesz kormányt az erős Ft miatt.
Megint konkrét kérdés következik:
- mit gondoltok Széles Gáborról?
- hiteles embernek tartjátok-e?
- hitelesnek tartjátok-e politikai / gazdasági nyilatkozatait?
(a fentiek tükrében)
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 15:55
Előzmény: #13771  Törölt felhasználó
#13783
Cetas, megint sikerült nagyot alkotnod. Nézzük:
"Vádollak Feri!
1. A legsúlyosabb vádpont az, hogy elvetted az emberek jövőbe vetett hitét. Elvenni az emberektől a hitet, hogy jobbra fordulhat az életük, az olyan, mint amikor valakit beszorítanak a sarokba."

Pontosan kiktől és milyen hitet vett el Feri. Én nekem semmilyen hitem nem veszett el, vagy ha csökkent is, az a válság miatt következett be.

"2. Feri, olyan mértékben eladósítottad az országot, amit ezeréves történetében senki sem mert megtenni. Voltak királyaink akik megyéket zálogosítottak el, Gyurcsány azonban egy egész országot. Az emberek ma már tisztában vannak azzal, ha ez így megy tovább, akkor unokáik sem fognak jobban élni. A 100 milliárd dolláros adósság visszafizethetetlen. Elzálogosítottad az egész országot, létbizonytalanságba lökted az embereket."

Kérdezem tőled Cetas, hogy kormányoktól függetlenül milyen olyan nagy reformot támogattál, támogatnál, ami hosszútávon költségvetési kiadáscsökkentéssel is jár?
- önkormányzati rendszer
- egészségügy
- oktatás
- közalkalmazotti létszám

Ha kevesebb az orvos, te írsz azonnal, ha közalkalmazottakat bocsátanak el, te rinyálsz elsőként, ha hivatalokat vonnak össze, fel vagy háborodva, ha fizetni kell az egészségügyért, 300Ft-ért is elmész szavazni stb. stb. Akkor mégis hogyan lehet szerinted csökkenteni a kiadásokat? Kérlek válaszolj konkrétan. Írj le néhány olyan intézkedést/reformot, ami szerinted kiadáscsökkenéshez vezet.

"3. Feri, Te vagy a felelős a gazdaság, az egészségügy, a vidék és a rendőrség tönkretételéért."

Szokásos lózung. Lásd előző pont. (+ vidéken a nagyobb önkormányzatok jó része 3-7 éve jobboldali irányítás alatt áll, csak mondom...)

"4. A cigányokat olyan mély nyomorba döntötted, amire a magyar történelemben még nem volt példa."

Ez a kedvenc pontom. Egyszer mocskos ingyenélő bűnöző cigányok, egyszer szerencsétlen nyomorgó cigányok, egyszer jaj sok a szegény Magyarországon, egyszer a cigányok maguknak köszönhetik sorsukat, nem mennek el dolgozni, azért nyomorognak. Magyarázd meg légyszíves ezt az ellentmondást. És válaszolj arra, te
- hogyan alakítanád át a szociális támogatási rendszer;
- mit kezdenél a cigánykérdéssel.

Konkrétakat kérdeztem, konkrét válaszokat várok. Köszi.
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 15:12
Előzmény: #13781  Törölt felhasználó
#13782
Sajnos nem tudok ellentmondani.
Szét kellene választani a rövdtávú és a stratégiai(hosszútávú) lépéseket, és gyorsan cselekedni.
Egyenlőre az IMF akción kívül nem látok semmit.
A válság tüzét nem lehet oltani lényegtelen adómódositásokkal.
Törölt felhasználó 2009. 02. 15. 14:48
Előzmény: #13780  Törölt felhasználó
#13781
Q. Mi lesz veled Magyarország ?
A: Nem nem tudom jósolni hogy mi lesz, vele. De nem valami jó addig ameddig ez megy (lás allabi hír) itt.
Szerintem mind kettő a hibás.

A Fidesznek van válságkezelő programja?
2009. február 15., 13:41
A kormányszóvivői iroda szerint a Fidesz demagóg ötletekkel fedi el, hogy nincs válságkezelő programja.

Újabb hét telt el anélkül, hogy a Fidesz érdemi javaslatot fogalmazott volna meg a válság enyhítésére - reagált a kormányszóvivői iroda a Fidesz vasárnapi tájékoztatójára. A közlemény szerint az ellenzéki párt megalapozatlan, demagóg ötletekkel próbálja elfedni, hogy nincs programja a munkahelyek és a vállalkozások védelmére.

A kormány a belpolitikai háborúskodás helyett ezen a héten is érdemi intézkedéseket hozott - áll a dokumentumban. A kormányszóvivői iroda példaként említi: a kormány elfogadta az önhibájukon kívül nehéz helyzetbe került lakáshiteleseket segítő intézkedéseket és bejelentette, hogy a következő másfél évben 1.800 milliárd forint fordítható építőipari beruházásokra. Ebből a forrásból 267 iskola, 24 rendelőintézet, több mint 400 kilométer vasúti, és mintegy 350 kilométer közúti beruházás valósulhat meg, valamint 78 különböző városi terület - köztük lakótelepek - újulhatnak meg.

A közlemény szerint a kormány vasárnapi ülésén tárgyalja meg az adó- és járulék-, a foglalkoztatási és a szociális rendszer átfogó átalakítására vonatkozó javaslatait. Ezeket hétfőn ismertetik a Parlamentben. Ez alkalmat ad arra is, hogy Orbán Viktor és pártja a parlamentben mondja el, hogyan tud és akar segíteni az országnak - áll a dokumentumban.

Cser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője vasárnap azt mondta: újabb hét telt el anélkül, hogy a kormány érdemi lépést, intézkedést tett volna a válság kezelésére. Ehelyett egy brutális megszorító csomag bejelentésére készül hétfőn, amely hadat üzen a nyugdíjasoknak, a családoknak és a legszegényebbeket bünteti majd.

link

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek