Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 18:23

TDT trükkök, tippek, praktikát (napi tippek)  

Szóval ez az a terület, ami a legizgalmasabb számomra. Mivel meglehetősen kockázatos tevékenység, ezért szeretnék segítséget kérni tőletek. Mik a legfontosabb alapelvek itt a BÉTen a TDT-t illetően.

Mikor, mit, mennyit szabad mit nem ...?

Bármi érdekel, ami ezzel kapcsolatos, könyvek, cikkek, jó, rossz tapasztalatok.

Biztos vagyok benne, hogy ez többeket érdekel. Beírhatnánk ide napi szinten a short long tippeket, mértékeket...Ebből sokat lehetne tanulni...

Remélem tetszik nektek az ötlet.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PImre 2007. 03. 07. 21:38
Előzmény: #297  Törölt felhasználó
#300
Már hogy ne lehetne! A PETI-ben legalábbis. A dolog logikája az, hogy venni akarsz ugyan X forintért, de csak akkor, ha az árfolyam már elért Y forintot. Az Y természetesen ilyenkor kisebb X-nél, azaz a vételi áradnál.

Mit jelent ez? Hogy arra számítasz, hogy holnap beindul az OTP a mai 7840-es árról. De a beindulást csak akkor tartod komolynak, ha a 7950-et is átlépi, ebben az esetben mondjuk 7980 alatt hajlandó vagy venni. Megadod a megbízást 7980-ra, ugyanakkor bejelölöd STOP ajánlatnak, és aktiválási árként 7950-et adsz meg. Ez azt eredményezi, hogy amíg az árfolyam a 7950-et el nem éri, addig nem történik semmi. Abban a pillanatban viszont, ha ez bekövetkezik, beteszi a vételi ajánlatodat 7980-on. Akkor van csak baj, ha rés keletkezik, és a 7950 elérésekor már nincs kötés 7980 alatt, vagy csak kevés, és nincs elég eladó 7980 alatt. Ekkor hoppon maradhatsz.

Ugyanez működik persze fordított irányban, eladáskor is. Ha arra gondolsz, hogy ugyanez az OTP esni fog a 7840-ről, de ezt csak akkor tekinted üzletileg érdekesnek, ha 7750 alá megy. Akkor az aktiválási árat 7750-ben adod meg, az eladási limitet meg mondjuk 7700-ra. Ekkor a 7750 beindít, és legalább 7700-ért eladja a rendszer a részvényedet. A rés persze itt is megakadályozhatja a teljesülést.

Ezeknek a trükköknek két esetben van értelme. Az egyik, ha nem vagy gépközelben, de kereskedési kényszert érzel, a másik az, hogy ismered magadat, és tudod, hogy nem lesz lelkierőd magadtól érvényesíteni a Stop Loss-t. Ilyenkor dolgozik helyetted a rendszer.

Arra persze kínos gonddal tessék ügyelni, hogy az aktiválási ár mellett "Stop ajánlat" gombot bejelöld, különben a limitáron teljesíti a megbízást. Én egyszer jártam így, nagyon kellemetlen volt. Felvettem a jó pozíciót, és az ellenkező irányban akartam tenni a biztonsági Stop megbízást. Csak néztem, amikor azonnal teljesítette a rendszer számomra kedvezőtlenül.

Erre mondjuk a program figyelmeztethetne, ha az aktiválási ár mező ki van töltve, miközben a Stop ajánlat mező üres, de hát sajnos nem teszi.
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 19:52
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#299
Hogy is van ez ?????
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 19:43
Előzmény: #297  Törölt felhasználó
#298
vagy stop ajánlatott adsz ,be vagy eladásit !
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 19:43
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#297
egyszere nem lehet aktiválási árat és limitárat megadni!
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 19:18
Előzmény: #287  PImre
#296
Azt jól teszed, ha távol tartod magad tőle! Magyarországon nem érdemes napon belül kötni, a TDT-t meg főleg el kell felejteni. Hosszútávon, a brokidíjjak miatt, meg az illikviditás miatt, szinte biztosan bukó. Ha napon belül akar valaki kereskedni, akkor irány az USA piacok. Ott nevetséges brókerdíjjért bekötnek, és tudsz tőkeáttétet tartani napon túl is, valamint a short is lehetséges napon túl.
Én részvényt soha nem kötök napon belül. Bux hatival rengeteget daytradeltem, de tavaly szeptember óta(amikor is megemelték a brokik az árakat), már azzal sem. Csak swingelek. Egyébként a daytradereknek a statisztikák szerint kb 5%-a sikeres, a többi ágyútöltelék. Nos kis hazánkban lehet, hogy még rosszabb az arány.
kissherceg 2007. 03. 07. 18:22
Törölt hozzászólás
#295
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 17:29
Előzmény: #292  alviano
#294
Oké, szóval az aktiválási ár annyit jelent, hogy a szerződés akkor lép életbe, ha a részvény eléri azt a bizonyos árat...

Ha így van akkor értem.

Tehát, ha megvettem a részvényt TDT, utána tudok stop limitáras megbízást adni.
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 17:14
Előzmény: #292  alviano
#293
Annyit hozzátennék, hogy nekem spec. a vételeim is 70%-ban stop limitesek. Így a mozgásnak általában csak 50-60%-át fogja meg az ember, viszont azt biztosabban teszi.
alviano 2007. 03. 07. 17:10
Előzmény: #291  Törölt felhasználó
#292
Nekem ugyan nem petim van, de szerintem valamit félreérthettél. A stop limitet csak a részvény megvásárlása után tudod beállítani. Vagyis a gyakorlatban: vétel 7990 Ft-on. Ezután beteszel egy eladási megbízást a stop megjelölésével egy aktiválási árat és egy limitárat megadva. Adott esetben a limitárad 7900 Ft volt. Az aktiválási árat kellett volna betenned mondjuk 7920 -ra. Ha volt eladás 7920 Ft-on, akkor a te megbízásod is bekerül a könyvbe és 7920-7900 között akár több részteljesülés is lehet.
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 16:10
#291
Lenne egy kérdésem, a TDT vel kapcsolatban:

Múlt héten nyitottam számlát az eqitasnál.
Gondoltam kitanulom a PETIt, úgyhogy egy kevés pénzel nyitottam ma egy OTP longot..:)

nem is ez a lényeg, nem vettem sokat. Csakhogy: megvettem 7990 forintért. (papírinfó, vétel - TDT) .
A problémám az , hogy beixeltem a stop limitet is, 7900 ra, de az árfolyam már bőven 7800 körül járt, és nem történt közben semmi. Nem került automatikusan eladásra a részvény. (a szerződéseknél az aktiválási árnál is megjelent a 7900.) én csinálok valamit rosszul, vagy TDT nél másképp kell megadni a stop limitet?

miután erre rájöttem messze kerülni fogom ezt a műfajt.
kissherceg 2007. 03. 07. 16:01
Törölt hozzászólás
#290
PImre 2007. 03. 07. 13:49
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#289
Kedves botiber!

Teljesen egyetértek, magam is többször megírtam az ebbeni véleményemet. Ennek ellenére kértem a chattársakat, hogy a napon túli, esetleg hosszútávú tippeket a tippsarokban írják meg. Legfeljebb elsűllyed ez a fórum. Nagy baj lesz?
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 12:54
Előzmény: #287  PImre
#288
Kedves PImre!

Csak hogy a témához illő hozászólás legyen: Nincsenek TDT trükkök, praktikák! Tipp is csak annyi, hamár erre a veszélyes terepre téved valaki, hozza meg a maga számára mindenkor érvényes kereskedési szabályokat, ha nem akarja elbukni az összes pénzét, legyen észnél, és amennyiben rossz pozit vett fel, minél előbb zárja azt le, ne reménykedjen, hogy megfordul a papír, mert akkor csak még nagyobb lesz a bukta!

Egyébként ha visszanézel a téma indításához, ott megtalálod nálam tapasztaltabb emberek legjobb tanácsát: NE TDT-zz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PImre 2007. 03. 07. 12:24
#287
Tisztelt urak és hölgyek!

Nem tudom, feltünt-e nektek, hogy itt már napok óta nem arról folyik a beszélgetés, ami a fórum címe.

Ugyan nem merek tdt-zni, tudatosan távol tartom magam tőle, de érdekelnek mások véleményei, ötletei.

Kérem, hogy az itt jó egy hete folyó beszélgetéssel hurcolkodjatok át a tippsarokba! Ott szívesen olvasok ezekről a témákról.
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 11:52
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#286
Szia Rob123!

Szerintem mindenki szeme előtt a tavaly májusi események lebegnek, senki nem hisz a tegnapi ami emelkedés tartós voltában. Ezt mutatja az ázsiai piacok vegyes reakciója is!

Más: holnap jössz a Tőzsdeklubba?
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 10:38
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#285
Ez hihetetlen.
Mindenhol veszik a papírokat, itt meg helybenjárás már egy órája.
Félnek a Márc 15-től?
Nem kell a magyar részvény?
Mi a véleményetek?
Mindenki keres mi meg itt bámulunk a képernyő előtt és kint meg hét ágra süt a nap.
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 06:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#284
Igen, bizony szép nap vár ma ránk, az amcsik is emelkedtek 1,5-2% körül, Kína megint 2% feletti +ban, régiós szinten egyedül a japcsik szenvednek, érthető okok miatt wehhe :)

Jó lenne nem nagy gap-uppal kezdeni, mert akkor megint nem lehet tudni h merre az irány....
kissherceg 2007. 03. 06. 23:25
Törölt hozzászólás
#283
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 22:33
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#282
Végülis minden le lett nyomva. Ha egy-két napos lesz a korrokció, korrekciója, akkor elvileg bármi jó.
Holnapra viszont én a Ricsivel szemezgetek.
Ha nem túl magas lesz a nyitó, akkor az OTP is rallyzni fog.
A Fotiban tényleg benne van az őrült mozgás lehetősége.
Ma kellett volna vásárolni.
Gondoltam, de mégse vettem.
Pedig jó lett volna.
Nem voltam benne biztos, hogy csak nekem van már vehetnékem, vagy tényleg venni kell.
Pedig nagyobb volt a valószínűsége, hogy napok után legyen egy- két nap bevásárlás a tengeren túl is.
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 22:21
Előzmény: #280  Törölt felhasználó
#281
Egyetértek, de attól félek túl magasan nyitunk...
Ha nem, veszek még otp-t, a ma megvett nagy pakkomhoz.
Csak ne legyen ennyi eladó, mint ma volt.:)

Én mtelekomot tartom holnapra jó választásnak, meg természetesen a fotit.

Topik gazda

Rob123
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek