Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 09:48
Előzmény: #7695  Törölt felhasználó
#7700
Legjobb.
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 09:44
Előzmény: #7698  Törölt felhasználó
#7699
a végén még zenetopikot csináltok a lelkisegélyből
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 09:43
Előzmény: #7697  Törölt felhasználó
#7698
Gentlemanus a végén megbélyegeznek itt, mint valami nacionalistát :DD
Egyetértünk.Naná.
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 09:39
Előzmény: #7695  Törölt felhasználó
#7697
asztat nem szeresse :)))
dallamosban (nem disszonáns) max ez :

link
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 09:36
Előzmény: #7695  Törölt felhasználó
#7696
DLPH

De ez az összes rockszámot übereli nálam:

link
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 09:28
Előzmény: #7693  Törölt felhasználó
#7695
DLPH

Dallamos?
Hm

Akkor tessék:

HHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHIGHWAY TO HELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

AC WWWILLÁM DC

link

Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 09:21
Előzmény: #7691  Törölt felhasználó
#7694
Linkelek, én sejtem kire gondolsz...
igen szomorú, hogy így hajtsanak "nagyokosok" a kisbüfik pénzére, mintha bárkit, bármit befolyásolna az a néhány, sok-sok kis forint
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 09:19
Előzmény: #7692  Törölt felhasználó
#7693
Köszönet :))) Ez igen finom. Kicsit dallamos ugyan nekem, de kellemes. Bryan fiú. Korrekt.
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 09:14
Előzmény: #7691  Törölt felhasználó
#7692
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 08:19
Előzmény: #7689  Törölt felhasználó
#7691
Sziasztok:)Csatlakozom a muzsika délelőtthöz:)link
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 08:18
Előzmény: #7689  Törölt felhasználó
#7690
nesztek :
link
britni és társai pedig elmehet pincérnőnek.
Na ennyit a nosztalgiáról.
Azért a mai zenék sem rosszak ....van köztük egy....vagy kettő ami jó. Na jó, kettő.

Pá drágáim. DDD
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 07:52
Előzmény: #7688  Törölt felhasználó
#7689
Kultúrális negyedóra következik :))
(otp-t az vegyen, aki nem fél , tökmindegy ki mit írogat)

link

link

link

és ilyen volt egy Emerson koncert :DD

link

volt itt zene előttetek is :))

sőt..akkor volt
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 06:12
Előzmény: #7687  Törölt felhasználó
#7688
Nyomoztam egy ideig, reménytelen. Nem jövök rá kire gondolsz. Gondolom (ha már nem túl etikus megnevezned), legalább annyit : ugye nem én beszélek zöldségeket?
Remélem.....nagyon.
Törölt felhasználó 2007. 09. 22. 05:59
#7687
Van itt a Portfolión egy pár ember akiknek el szoktam figyelmesebben olvasni a hozzászólásait (neveket nem írok, biztos kihagynék vkit - politikailag abszolút ellentétes oldalon állók is vannak köztük, sőt), sok közte az értékelhető - inkább makrogazdasági meglátás, vélemény. Néha egy -egy hsz új szempontot vet fel, ami új befektetési ötlethez vezethet. Konkrét részvényekben nem hallgatok senkire, fórumos beírás alapján nem döntök - néha kicsit befolyásol. Jó érzés átbeszélni ki mit gondol erről-arról otthon ezeket ugye nem lehet megvitatni.

Ma volt alkalmam testközelből szemügyre venni az egyik itteni "nagy név" produkcióját: miközben erőteljes tetszésének adott hangot az egyik papírral kapcsolatban, addig ő maga kiszállt, noha a jövőre nézve is hangoztatta, hogy erősen optimista. Később kiderült feketén - fehéren, hogy esze ágában sincs visszaszállni a papírba. Ez tulajdonképpen szomorú. Én azt hiszem, hogy rajtam kívül nagyon sok kolléga igyekszik logikusan fundamentális, technikai, hír, akármi alapon többéves tapasztalatát felhasználva rutinosan, ésszel tőzsdézni. Szerintem egy profi/félprofi nincs igazán rászorulva arra, hogy marketingeljen egy papírt kihasználva azt, hogy a kicsik adnak a szavára. Ez olyan gagyi, szánalmas dolog szerintem, megkérdőjelezi a szememben a "nagy név" tőzsdei szaktudását, (miért van rászorulva ilyen hülyeségekre), intelligenciáját (miért írja le, legalább kussolna) végül őszinteségét (legközelebb mit gondoljak a véleményéről). Tudom erről is szól ez az egész tőzsdézés, csak egy - vélt - szinten felül nem ezt várná az ember. Sajnos innentől - visszamenőleges hatállyal a "nagy név" egyéb véleményeit is kénytelen az ember erősen diszkontálva kezelni: szaktudás, intelligencia és őszinteség alapon...

Kicsikek, kezdőknek tanácsolom: egyedi részvényben ne hallgass senkire!!!
Az infót ellenőrizd!!!
Ha pletyka van, legalább a brókered kérdezd meg - ha van!!!
Fórumokon valóságos nickhálózat van: "elejtett" infók, egymás alá játszás - szinjáték!!!

Tul.képp akkor ment el évekkel ezelőtt a kedvem az ideírogatástól, mikor az egyik akkori "nagy név" - akivel soxor cseréltünk eszmét egyedi részvények kapcsán is, - egy délelőtt erősen ajánlotta az egyik illikvid instrumentumot, vegyél, vegyél, vettem én is - én gondolkodtam rajta, de nem vettem bele, noha olyan volt a helyzet amiben egy nagy emelkedés erős valószínűsége is benne volt - majd kiderülvén a pletykáról, hogy kacsa, nagy smileykkal közölte: "Én félórája még a cáfolat előtt eladtam!" - persze más fórumon írva ezt, nem ott ahol engem buzdított vételre.

Biztos bennem van/volt a hiba, de akkor nem azt vártam volna, hogy rendszeres vitapartnerem egy pár forintér megpróbálja átb@szni az agyam...
Hát ilyen ez.
vesztes 2007. 09. 21. 23:50
#7686
DE HOGY NEM, VALAMIKOR!
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 23:47
Előzmény: #7683  vesztes
#7685
de létezett, nem?
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 23:47
Előzmény: #7682  Törölt felhasználó
#7684
én a Buda-Cash rendszerének havi adatát néztem, a szerint az EUR még nincs történelmi mélyponton (bár lehet, hogy ma már igen:o)). De az nem csak márka, hanem egy szintetikus EUR (líra is benne van)
vesztes 2007. 09. 21. 23:35
#7683
Német márka nem létezik.
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 23:30
Előzmény: #7681  Törölt felhasználó
#7682
ez a másodlagos jelzálog válság beindította a gondolatokat :)

kanyisz, amit a dollárról írsz téves.
Történelmi mélyponton van az USD/EUR a német márkát beleértve is. Nézd meg jobban a számokat.

Egyébként pedig valószínűleg -hozzánk hasonlóan- a költségvetési hiányt kellene lefaragniuk, a jelenlegi GDP arányos adósságuk még nem a tragédia kategória.
Törölt felhasználó 2007. 09. 21. 15:16
Előzmény: #7649  Törölt felhasználó
#7681
Kicsit félreérthető voltam talán.

Én a dollár adatokkal nem igazán akartam semmit megcáfolni, max azt, hogy olyan nagyon komolyan kell-e venni a dollár árfolyamában eddig (!) az elmúlt 1-2 évben bekövetkezett változást. Szerintem nem. Hosszú távú sávon belül van még (de határon).

Viszont ha kitőr azt meg fogjuk érezni (lásd 70-es oldalazás, vagy 87-es krach)

Ja és a hosszú távon nem történt semmi 15-20 évet jelöl.

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók