Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 22:53
Előzmény: #2719  Törölt felhasználó
#2720
Kb egy óra múlva nyitnak a devizapiacok, indul a mandula.
Azt érzem most számomra a legfontosabbnak, hogy ott mi fog történni reggelig.
Ez jócskán meghatározza majd a holnapi napot.
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 22:46
Előzmény: #2718  Törölt felhasználó
#2719
Figyelj ide !
Ez itt úgy néz ki, mint egy veszekedőtopic.
Szerintem hagyjuk abba mások érdekében.
Mondjuk legyen döntetlen, és nem kérek visszavágót.
Rendben?
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 22:41
Előzmény: #2716  Törölt felhasználó
#2718
"jaja, nagyon fényeztük magunkat - ez van.
Ez persze nagyon távol áll tőled.
Kostoval kapcsolatban mi a meglátásod? (persze csak ha a tőzsde jobban foglalkoztat az egódnál"

Hát kértek már meg kevésbé pökhendien is arra, hogy mondjak valamit valamiről.

Gondolom bírsz normálisan is kérdezni.
Megelőlegezve, hogy képes vagy rá, Kosto-n gondolom Kosztolányi Andrást érted.

Hogy miről mit mond, az csak akkor izgalmas nekem, ha bármely vonatkozásában a jelen problémájának megoldásában segíthet.

Ilyet nem találtam nála.
Egy olyan általános nézőpontot ad az embernek, mely sok év tőzsdézés után érthető lesz, és AKKOR felbecsülhetetlen érték.

Ha nincs több év tapasztalat, sok dolog nem is érthető, vagy semmitmondó a részéről.

A hedge fundok számomra nem tőketartalékok a részvénypiacokra vonatkozóan.

Az árupiac egy két különleges alkalmat kivéve nem lufi, nem tud pukkanni.
Sokkal inkább menekülési útvonal.
Jóval egzaktabb árfolyamokkal dolgozik mint egy tőzsdei cég részvényárfolyama. Így gondolom.

A devizapiacok állása sokkal inkább tényező a jelen problémára mint az árupiacoké.
Noha minden összefügg mindennel, a probléma általában egyszerű és világos (utólag).
Előre is azt kell tenni, nem túlbonyolítva egyszerű összefüggéseket kel keresni.
Ezt most általánosságban írom.

Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 22:31
Előzmény: #2715  Törölt felhasználó
#2717
ne fárassz már hallucinációkkal, te.
miféle csorba? direkt pikklesz rám, én hülye meg naivan azt hiszem, lehet veled értelmesen dumálni. leírtam már, hogy ez mind hülyeség, amit az egóról írtál... 10. emelet meg ilyenek. az, hogy kijelented, még nem igaz.
na, hajlandó vagy végre normálisan vitatkozni ex cathedra kijelentések nélkül? személyeskedés nélkül? jó lenne!

amúgy meg most végre dumálhatunk légből kapott feltételezések nélkül egyéb témákról is? vagy mégsem? na, légyszi... (btw én is sokat írtam a tőzsdéről)
esetleg még kimaradt vitatandó témák esetén külön létre is hozhatunk egyebet, hogy ne ezt offoljuk - ezért tényleg sorry, és sztem is rosszul mutat. bocs, hogy én is hozzájárultam ehhez...
de nyugodtan írdd meg, ha nem akarsz látni a topikodban - van elég, széles a kibertér.
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 22:21
Előzmény: #2714  Törölt felhasználó
#2716
jaja, nagyon fényeztük magunkat - ez van.
Ez persze nagyon távol áll tőled.
Kostoval kapcsolatban mi a meglátásod? (persze csak ha a tőzsde jobban foglalkoztat az egódnál)

amit üzen nekünk Kosto, az mintha veszített volna örökérvényűségéből - vagy nem? carry trade akkor is volt, de akkor nem Nippon volt a finanszírozó. Mintha átsúlyozódtak volna a régi dolgok. Ráadásul a hedge fundok meg a nyersanyag-alapok bőven teret engednek egy kis tőke-visszaáramlásnak a rvpiacokra. Inkább azokban van a lufi, mint a részvényekben - először azoknak kellene kipukkani.

bár én még nem kezeltem nagy alapot... lehet ők másképp gondolkodnak...
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 22:16
Előzmény: #2714  Törölt felhasználó
#2715
AKS

mit foglalkozol az én stílusommal?

Ezt a Konki (konki? még becézgessük is !)
féle dolgot egyáltalán nem érted.
Próbáld meg már feltételezni könyörgöm, hogy létezik veled egyenragú, vagy tán értelmesebb ember.
Próbáld meg, nem nehéz.
És ne ítélj a látszatból, pláne akkor ne, ha az ember szándékosan ír úgy, ahogy ír.
De a felszínességet így még propagálod is.

Koit meg hagyd szerintem.

Becsülöm benne, hogy nagy szíve van.
Abban meg igaza van, hogy amíg ez egódon ért csorba kiküszöbölése céljából nem kontráztál, a tőzsdéről gondolkodtak itt többen (én is) , és nem is lényegtelen dolgokról.
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 21:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#2714
Emeberek mi van itt?
Az egóján kívül foglalkozik itt valaki a tőzsdével is?

Elképesztő tesztoszteronszag van.
Vegyetek vissza mindketten !
Egymást szvsz személyesen dícsérgessétek.
Úgy hatékonyabb.

ARP

csak nem képzeled, hogy 42 évesen az engedélyedet kérem bármihez is?

Gyertek már vissza a földre. Vagy ne, nekem édesmindegy.

ARP felőlem azt csinálsz amit akarsz, de ÉRDEMBEN egyetlen kritikámra sem reagálták.
Írni irtál ezt-azt, de az nem ugyanaz.

Nekem nem kellenek homályos célozgatások arra, hogy fedezeti ügyleteket kötsz ELTÉRŐ isntrumentumokkal. Rendben? Maradjunk ebben.

Vagy hogy aláveszel, vagy föléshortolsz, és nem lesz semmi bajod, minek a stop.
Nevetséges.
Ha tényleg 17 éve ezt csinálnád, nem írnál ilyeneket.
De ha észrevetted, nem mindenki osztja (rajtam kívül is) ebbéli nézeteidet.
Vagy hogy a Rába vagy a Synergon számodra idén a BUX indikátorai.
Hát hajrá.
kissherceg 2007. 03. 11. 21:30
Törölt hozzászólás
#2713
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 20:34
Előzmény: #2711  Törölt felhasználó
#2712
ARP,

nem baj, így is bíztató, amiket írsz.

azért annyira idős sem vagyok - sőt a ker. kódexemen idén megint változtatok a krokodiltőke bevezetésével :) ez fogja felváltani a megérzés-portfoliót... jobb, mint shortolni, bár azt sem zárom ki, hogy néha egy nagyobb pakkot elindítsak, amikor nagyon esőre áll a barométer. Kinek mennyi idejébe tellett, mire elérte azt, hogy ne változtasson a ker. kódexen?

Ennyi még belefér, nem?

Mindenkinek Sok Pénzt és Megvalósult Terveket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jó 8.
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 19:37
Előzmény: #2710  Törölt felhasználó
#2711
"Ugye hozzájárulsz egy-két mailre küldött infó publikálásához úgy általában a Bobolcsai topikban?"

AKS, te drága ember - nem tudom jobban kifejezni magam, hogy valószínűleg nem bullshitelek még e-mailben sem! Nem ilyen ígéreteket tettem a válasz mailekben.

Belevágtam olyan projectekbe, ami az elején nagy szellemi és anyagi befektetést igényel. Mondtam már korábban is, hogy ingatlanban is utazok ezt a részt bővítem tovább, tehát nem leszek mindig a pénz és tőkepiac minden apró kis rezdülésével kapcsolatban képben mint korábban. Ha majd leszek, akkor lehet megint nyomom a shiteket, de majd más formában.

DLPH
Én meg a tőzsde nyitása óta vagyok kapcsolatban az értékpapírpiaccal (17 éve) és tegezhetsz mert én vagyok az idősebb (ahogy néztem a korodra vonatkozó utalásaidból). Egyébként AKS sem egy fiatal tacskó, utalt egy két olyan részvény jegyzésére ami nem ebben az évezredben volt.
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 19:04
Előzmény: #2708  Törölt felhasználó
#2710
ARP,

igazad van, tényleg frappánsan megválaszoltad. Kár, hogy elmentek a topikok fikázós irányba. DLPH is visszavehetne a nagy vehemenciájából, amivel alaptalanul kritizál. Mindkettőtök jókat bullshitelt, és jó lenne, ha ez így is maradhatna. Remélem, DLPH nem fogja igazolni a magyar vs. amerikai értelmiségi tételedet (mely sajnos alapból igaz), és rá nem vonatkozik ez a tétel. Szomorú, hogy tőzsdés fórumokon sok ilyen megy...

Ugye hozzájárulsz egy-két mailre küldött infó publikálásához úgy általában a Bobolcsai topikban?
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 18:55
Előzmény: #2706  Törölt felhasználó
#2709
i am deeply sorry oder was

folytassuk a tőzsdével!

mi a fontosabb: a (jó) fundák vagy a likviditás(bőség)?

sztem Kosto már pár tekintetben meghaladottá vált, nekem úgy tűnik az akkorinál fontosabb lett mára a MM. Kosto szerint közép távon a kamatkörnyezet, hosszabb távon a konjunkturális kilátások határozzák meg, hogy up vagy down. Utóbbi implicit módon azt mondja ki, hogy a RG nagyon jó papír HT. (A trend egyértelmű - és itt nem az árfolyam trendjére gondolok.) Sztem ez a Kosto-tétel "előrébb hozódott" középtávra. Sztem pár hónap múlva újra döbörög a bika legalább a gyógyszeres piacon, ha nem előbb - más kérdés, hogy egy esetleges általános negatív hangulat meg "áttolja" a rövid távú hatását középre, és az meg negatív előjelű az árfolyamokra.... tehát van 1 + és egy - előjelünk. kiütik-e egymást?

sok conspiration theory övezi a FED-et. ilyen közegben nem csökkentenie kellene? Greenspan recessziót említett, de korrigálta is magát, míg Bernie határozottan optimista szólamokat duruzsolt (legalábbis G-hez képest)

no ebből a kakofóniából mi lesz?????????

(tipp: G és tsai már elkezdtek bevásárolni. lehet még egypár para - abban is vesznek. aztán bullix reloaded...)
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 18:47
Előzmény: #2702  Törölt felhasználó
#2708
DLPH

A Bullshiteket befejeztem, minden felvetést és kérdést megválaszoltam. Aki adott mail címet, azoknak visszírtam. A te összes kérdésedet szintén megválaszoltam, tényleg sajnálom, hogy válaszaimat nem sikerült megtalálni, pedig minden ott van:

"Ja, ARP rivalizálás tények nélkül, ezt a lemezt levehetnéd. Ott van feketén fehéren MOST IS a hsz-em , amiben a nagybecsű mestert meg mertem kritizálni. Bizonyíték a konkrétumaimra a hsz-em. Abba lehet hagyni ezt a konkrétumhiányoló szöveget.
Csak konkrétumok vannak benne semmi más. Talán olvasd el, és utána véleményezz engem. Nem gondolod?

Azóta még két butaságot írt, később kitérő választ adott teljesen KONKRÉT érveimre. "

Ez utóbbi mondat hamis, hajlassz a csúsztatásra. Nem tudom, hogy neked mennyi időd van én nem ülök egész nap a monitor előtt - a netezgetésre is korlátozott időt szánok, ezért nem szaladtam itt bele az utóbbi időben hajnalig tartó párbeszédekbe, de minden kérdést (akár több napos csúszással is) de lereagátam, még a tiédet is.

Üdv
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 18:40
Előzmény: #2705  Törölt felhasználó
#2707
"miután leírtam a véleményem további hozászolásaidat nem olvastam el ,sőt reagálni sem fogok rájuk!
hogy miért?
mert a végére ugyis meggyogyulsz ,hiszen azért jöttél ide!:)))"

jaja :) visszatértem a Forráshoz :)

"ez egy nyilvános forum tehát mindegy hogy ki kinek kérdez vagy válaszol én a véleményemet mondtam el ami tökéletesen igaz! "

pont ezért jöttem a Forráshoz :) itt minden igaz (és annak az ellenkezője is :)
Koi, mostmár értelek. De komolyan ...értem, miért vagy itt... Remélem, fogunk még diskurálni... majd ha meggyógyultam. Azt majd megmondod, amikor bekövetkezett, vagy magamnak kell kitalálnom?
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 18:39
Előzmény: #2705  Törölt felhasználó
#2706
de amugy meg tözsdéröl beszélgetünk ,amig meg nem jöttél!
most a lelkisegély miatt ,a hétföi fontos dolgok ,hátrébb kerültek!

Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 18:28
Előzmény: #2704  Törölt felhasználó
#2705
AKS !

miután leírtam a véleményem további hozászolásaidat nem olvastam el ,sőt reagálni sem fogok rájuk!
hogy miért?
mert a végére ugyis meggyogyulsz ,hiszen azért jöttél ide!:)))

ez egy nyilvános forum tehát mindegy hogy ki kinek kérdez vagy válaszol én a véleményemet mondtam el ami tökéletesen igaz!
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 17:54
Előzmény: #2702  Törölt felhasználó
#2704
Hi!

először is: nem hadjárat, hanem "tisztázási kényszer". az, hogy vki tisztázni akar egy másikkal vmit, az nem a másik fikázása. ha Koi írt volna olyanokat, mint te, akkor tojok az egészre - de téged (bár úgysem hiszed) mint spekulánst sokra tartalak, és e topikon kívül igencsak érdekes stílust vettél fel, amiről többen is próbáltak téged "lebeszélni". vannak, akik adnak a véleményedre, és akadnak, akik fikázzák azt - én nem tartozom utóbbiak közé. Az ARP-témát meg hanyagoljuk, mert sztem mind2n tapasztalt öregrókák vagytok, némileg eltérő stílussal és szisztémával - de ugyebár a tőzsdén nincs egyetlen üdvözítő út.

másik téma: 10. emelet - hát ez a te dolgod, mit hogyan látsz. én személy szerint senkinek nem írtam, hogy hülye vagy buta (sem abszolúte, sem magamhoz mérten relatíve), sem hogy rossz lenne a tőzsdei hozzállása. ehhez kapcsolódik a Javaslat topik, mely valóban a gőz kiengedését hivatna szolgálni - persze bele lehet magyarázni mindenféle pökhendiséget, nyegle fikázást is. Mondjuk annyit tényleg el kell ismernem, hogy a felesleges gyűlöletbeszédet fikázni szoktam. Értelmét nem látom az ilyeneknek. De pont azért lenne jó tere az ilyennek egy külön topik. Mellesleg nem csak én látom ezt így... Én mindenesetre még mindig sok mindenben azt látom (annak ellenére, hogy bizonyos félreértéseket sikerült végre tisztáznunk), hogy nagyon sok dologban elbeszélünk egymás mellett ill. nem akarod elismerni a mások irányába általánosságban tanúsított magatartásod furcsaságait. Semmi baj nincs ezzel sem... ezt én látom így.

Szóval nehogy azt hidd, hogy ELLENED folyik itt vmiféle tevékenység. Általában a fikázások ellen folyik, az tény. Általában a parttalan viták ellen is. Sztem ne vedd magadra. Nehogy azt hidd továbbá, hogy vmi miatt megsértődtem volna, és elkezdek szervezkedni mondjuk ellened. Nincs az az isten... Viszont pár dolgot most megint nem értek...

"Aztán írtál néhány butaságot (ez valószínűleg a korod miatt van csak) nem a tőzsdéről, és erre írtam, hogy mint teljesen egyenrangú félnek mondom, hogy ....... Kiemeltem az intellektuális egyenrangságot , melyet érvényesnek vélek kettőnk közt. Ezzel párhuzamosan írtam le ellenvetéseimet, a másik topicban megtalálod."

ez érdekel konkrétan - hidd el végre, én szeretek tanulni, azaz tudásomat gyarapítani. ha vmit nem jól látok, azt szeretném jól látni. tehát: melyik topikról van szó? (Irán a téma vagy más?)

még vmi a 10. emeletről: előszeretettel használok idegen szavakat pl. tömörítési célzattal. Nem mert vmit is bizonyítani akarok ezzel (mire fel? mit érnék vele?) hanem szimplán így célszerűbb nekem.

Ezért is gondolom, hogy igencsak alaptalan sok vádad másokkal és velem kapcsolatban is - de ez megint nem lényeges és az én meglátásom.

Azért a kérdéses dologkra rákeresek.
Persze attól még visszaolvashatod hszedidet Konkival - a stílust elemezvén. Nem hinném, hogy van okod büszkének lenni ezekre - más hszekre attól még lehetsz. (Hiába no, sokan az ellentmondások emberei :)
De nem szaporítom tovább a szót - megértem, hogy miért kerültem lejjebb a rangsorban, és elfogadom. Lehet, még büszke is leszek rá egy napon... végső soron nem a vita a lényeges gyakran. Érzek azért egy komoly szubjektivitási faktort benne: akire 1x is rá lehet fogni, hogy beszólt, az ab ovo persona non grata... de ez sem baj. Mindenkinek szíve joga. Remélem, nem baj, hogy érdekeltek ezek a folyamatok - sztem sokat lehet tanulni...

Légy jó
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 17:35
Előzmény: #2702  Törölt felhasználó
#2703
Még ha szabad AKS:
(hogy ne keresgélj annyit)
szvsz az otp-t ne kezeld úgy klasszikusan, mint egy részvényt.
Nincs lényegi eltérés a határidő long és otp vásárlás közt. Eddig.
Egy rövid long akción kívül (7800-8039) más ügyletem nem volt ezzel a papírral, jelenleg egy határidő shorton kívül nincs nyitott pozícióm a BÉT-en.
Ez lehet a túlzott óvatosságom miatt is, amely az utóbbi időszakban jellemzi a taktikámat.
Ettől még visszamehet akármeddig természetesen.
Amíg nem egyértelmű számomra a helyzet, nem veszek semmit itt.

Ez a korrekció teljesen belefér ekkora esésbe. Lehet fordulás, de lehet korrekció is.
Aki ezt most itt megmondja, nagyon okos.

Ha igaz amit gondolok, akkor hétfőn langyosabb ereszkedés lesz, kedden heves vissza nap végi beleadással, és szerdán folytatják az öntést ahol abbahagyták.

Ha nem ez lesz, nagyobb az esélye a fordulásnak jóval szerintem.
Természetesen ez a saját egyedi hipotézisem, semmi más. Nem sok informatív okosság van benne.
.

Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 17:05
Előzmény: #2693  Törölt felhasználó
#2702
Szia AKS!

Köszönöm a válaszod. Megértelek.
Tévedsz, következtetéseid nem jók.
Szeretném ezt most (talán sikerül röviden) elmagyarázni, ha megengeded.

Én nem szeretem azt, hogy ha valakivel nem értek egyet valamiben, akkor az mindjárt hsz-háborút indít ellenem, és peregnek a kontrák és rekontrák. Nem zárhatnánk ezt le? Gondolom sokan erre nem túlzottan kíváncsiak, inkább a tőzsde izgatja őket.

Amikor először felfigyeltem írásaidra, épp nagy hőzöngés folyt, hogy mily mélyen szakmai is ez a fórum. Ezt egészen másképp látom, és akkor felfigyeltem topicindításaidra, és elolvastam sok hsz-edet.
Ekkor beírtam ide (hátrébb megtalálod) ahol felhívtam mindenki szíves figyelmét a topicjaidra, és hogy mennyire örülök annak, hogy szakmaibb jellegűek itt az eszmecserék AKS miatt. És ajánlottam elolvasásra mindenkinek.

Aztán írtál néhány butaságot (ez valószínűleg a korod miatt van csak) nem a tőzsdéről, és erre írtam, hogy mint teljesen egyenrangú félnek mondom, hogy ....... Kiemeltem az intellektuális egyenrangságot , melyet érvényesnek vélek kettőnk közt. Ezzel párhuzamosan írtam le ellenvetéseimet, a másik topicban megtalálod.

Később észrevettem, hogy előszeretettel beszélsz a tizedik emeletről le irányba a földszintre másokkal.
Aztán amikor elkezdtél topicokat indítani a fikázásnak, és nyegle pimasz szellemességeidet szórtad, már nem a fentieket gondoltam, megváltozott a véleményem. Hogy miként és hova, azt az a hsz-em tartalmazza, amire most válaszoltál legutóbb.

Ez megítélésed rövid története a nézőpontomból.

Tárgyi tévedéseid :

Amikor az USA kontra Irán kérdéskörét illetően megadtál egy freemail címet, írtam , hogy erről nem fogok ennél részletesebben beszélni. Mondtam, személyes tapasztalataim vannak és ismeretségeim.
Ennél mélyebben nem szeretnék ebbe a muszlim kérdésbe belefolyni. Lehet, ezt a hsz-t nem olvastad el.
Egy freemail cím nem a világosság. Az semmi. Akikkel ebben a fórumban most is emailezek, azok az igazi email címemet tudják. Van egy kis technikai eltérés a kettő típus között.
( Ja, hogy a bértopikoló milyen fizikumú... kit érdekel? De ismét egy hsz tőled, ami kellően "szellemes" a magad módján. Nem megyek a szomszédba én sem ha érted mire gondolok...)

Szvsz nem alaptalanul és ismeretlenül alakítottam ki a véleményemet rólad, hanem a hsz-edit alapján. Ebben a fórumban ennél többől nem is lehet.
Arra meg itt a bizonyíték a fórumban, hogy erős magasságokból zuhantál délnek.
De ha szerinted ismeretlenül fikázok másokat, hidd azt. Jó szöveg, jól hangzik. Mindegy, hogy igaz-e.

Ezt az LSD-s szövegedet többször nekifutva megpróbáltam megérteni. Szerintem összekeversz valakivel, én vallási kérdésekről soha egyetlen szót sem írtam sehova. Nem véletlenül.

Nem tudom ki az a Spade, én nem régóta olvasgatok és írok ide, egyetlen motivációm, hogy megnyilatkozva van egy kb 10-15 tőzsdés, akit érdekel a véleményem.
Lehet, meg nem nyilatkozva is van egy-kettő aki elolvassa.
De remélem a következtetetéseit mindenki maga vonja le önállóan.

Ja, ARP rivalizálás tények nélkül, ezt a lemezt levehetnéd. Ott van feketén fehéren MOST IS a hsz-em , amiben a nagybecsű mestert meg mertem kritizálni. Bizonyíték a konkrétumaimra a hsz-em. Abba lehet hagyni ezt a konkrétumhiányoló szöveget.
Csak konkrétumok vannak benne semmi más. Talán olvasd el, és utána véleményezz engem. Nem gondolod?

Azóta még két butaságot írt, később kitérő választ adott teljesen KONKRÉT érveimre.

Kicsit szakadj már el attól a habitustól, hogy a másik észkombájn wap gyerekkel kitárgyaljátok, hogy egy újonc hogy mert belekötni a Mesterbe !

12. éve tőzsdézem. Csak nem képzeled, hogy komolyan veszlek ha ilyeneket írogatsz?

Mondtam bpmcwapnak is : csináljátok ennyi ideig, és nem kell kérdezősködni senkitől semmit. És majd akkor rájöttök arra, hogy több van amit nem tudtok annál amit igen.
És sosem fogy el az ismeretlen.
Nagyképú amatőr alakoknak nem segítek.

Szia!
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 15:46
Előzmény: #2700  Törölt felhasználó
#2701

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek