Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 20:10

ÉMÁSZ ÁRFOLYAM 2007 VÉGÉRE: 30.000 FORINT  



ÉMÁSZ osztalékalapú árazása – 12 HÓNAPOS CÉLÁR 30.000 FORINT



(A leírtak objektív tények, a forrásokat megjelölöm – a legvalószínűbb verziójú árampiaci szabályozás alapján íródtak a megjelölt elemzések):

.

.

1.) 2006. augusztus 01-én hatályba lépett a kompenzációs rendelet, ÉMÁSZ jövőbeni osztalékalapját alaposan megnövelte.

.

.

2.) Raiffeisen elemzője (2006. augusztus 04-i Portfolio cikk):



„2006-OS OSZTALÉKALAP 1800-2000 FORINT RÉSZVÉNYENKÉNT.”

.

.

3.) 2006. augusztus 04-i Portfolio cikk:



A 2007-ES NETTÓ EREDMÉNYT TÖBB, MINT 4 MILLIÁRD FORINNTAL NÖVELHETI A SZABÁLYOZÁSI KÖRNYEZET VÁLTOZÁSA.

.

.

4.) IDÉZET a 2006. szeptember 01-i Portfolio cikkből:



„Ha a 2007-re várt 2.200 -2600 FORINT KÖZÖTTI OSZTALÉK TARTÓSAN FENNMARADNA, AZ ÁRFOLYAM 25.000-30.000 FORINT közötti szintre kerülhetne.

.

.

5.) IDÉZET a 2006. szeptember 01-i Portfolio elemzésből:



„Az Émász részvényei 150-250 bázispontos prémiummal forognak a kockázatmentes állampapírokkal …. szemben.”

.

.

6.) IDÉZET a Morgan Stanley elemzéséből (2006. október 20-án közölte a PORTFOLIO):



„2007. második félévében legalább 100 bp-os kamatcsökkentésre lát esélyt.”

.

.

7.) Ha összeveted az 1-5) pontokat a 6)-al és számolsz egy kicsit, néhány művelet után rájössz, hogy 12 hónap múlva 50 %-os hozamot érhetsz el az ÉMÁSZ részvényeken. (28000-30000 Forintos forward árfolyam + 2006. év után 1800 Forintos árfolyam).

.

.

És ehhez nem kell csinálni semmit, csak megvenni az ÉMÁSZt és kivárni türelemmel. Nem kell izgulni hogy hova rakd a stoppot, nem kell monitort bámulnod napi 8 órában, tengernyi időd marad mindenre......

.

.

Ha meg belegondolunk abba, hogy a konvergencia alapján milyen állampaírhozamok várhatók 2007 után, akkor az osztalékalapú árazás alapján 30.000-40.000 Forintos ÉMÁSZ árfolyamról kell beszélnünk + kapsz egy nagyon komoly osztalékhozamot minden évben (akkor az állampapírhozam lesz 5 % körül /se/) .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Alta21 2020. 03. 13. 22:36
Előzmény: #6358  koati
#6360
Igazad van, hiszen a megsemmisítés előtt tudniuk kell a tényleges tulajdonosi összetételt, és ez csak az utolsó kereskedési nap elszámolása után lehetséges, ami a T+2 nap.
koati
koati 2020. 03. 13. 18:02
Előzmény: #6335  Alta21
#6359
Most szerinted nem kell nyomtatványt tölteni és bekerülési árat igazolni?
koati
koati 2020. 03. 13. 17:52
Előzmény: #6353  Alta21
#6358
Szerintem március 17-én lesz az utolsó kereskedési nap, mert T+2 nap az elszámolás átfutási ideje.Ha március 18-án lehetne kereskedni velük, akkor 19-én nem lehetne megsemmisíteni a részvényeket.
mrider 2020. 03. 13. 04:41
Előzmény: #6355  koati
#6357
Tehát valamikor áprilisban megkapom az árát a Randomos számlámra a megsemmisítést követően? 
Alta21 2020. 03. 12. 22:44
Előzmény: #6355  koati
#6356
Túl sok konkrétumot neked sem írtak. Jó ez az egymásra hivatkozás. :) Egy biztos, megsemmisítést az kezdeményezhet, aki kibocsátotta a részvényeket, vagyis az ELMÜ Nyrt és az ÉMÁSZ Nyrt. A technikai lebonyolító a KELER Zrt lehet. A korábbi közlemény szerint 19.-ével kellene a megsemmisítést elvégezni. Reméljük, hogy a rendkívüli közgyűlés nem kavar be a folyamatba. Nézzük a jó oldalát,  hiszen ezek a részvények vételárai értékállóak. Ezt a kivezetésnek köszönhetjük, mert, ha nem érkezett volna vételi ajánlat, akkor biztosan ezek is estek volna valamennyit. Az utóbbi időszak történései ismeretében kijelenthetjük, hogy ez azért nem kis dolog. 
koati
koati 2020. 03. 12. 13:36
Előzmény: #6354  Alta21
#6355

Nekem ezt írták(E-ON):Köszönjük, hogy kérésével hozzánk fordult.Az ELMŰ és ÉMÁSZ részvényesi megkereséseire az alábbi vagy hasonló tartalmú válaszlevelet javasoljuk megküldeni:Tájékoztatjuk, hogy az ELMŰ Nyrt. és ÉMÁSZ Nyrt. részvényeire az E.ON Hungária Zrt. által tett nyilvános vételi ajánlathoz kapcsolódó átadási időszak 2020. február 26. napján lezárult. Azoknak a részvényeseknek, akik ezen időpontot megelőzően nem adták át részvényeiket a vételi ajánlatban foglalt módon, további teendőjük nincsen. Azoknak a részvényesek, akik részvényeiket nem adták át 2020. február 26. napjáig, részvényük érvénytelenítésre kerül, ellenértékként ugyanazt az árat kapják meg, mint amilyen ár a részvények átadása esetén illette volna meg őket. Az ellenérték összege előreláthatólag 1 hónap múlva kerül a részvényesek értékpapírszámláján jóváírásra. Az érvénytelenítés folyamatával kapcsolatban a KELER Zrt.-nél érdeklődhetnek.
Alta21 2020. 03. 10. 20:34
#6354
Ezzel kapcsolatban az alábbi válaszleveleket kaptam: (Természetesen a személyes adatok nélküli tartalommal osztom meg.)
EON Zrt:
Köszönjük a levelét. Az ELMŰ Nyrt. és az ÉMÁSZ Nyrt. igazgatósága meghozta a döntést az át nem adott részvények érvénytelenítéséről ez elérhető a http://www.elmuemasz.hu honlapon. Ennek alapján a folyamat további lebonyolítása a kibocsátó, azaz az ELMŰ Nyrt. és az ÉMÁSZ Nyrt. feladata, az érvénytelenített részvények ellenértékét az E.ON Hungária Zrt. a kibocsátók rendelkezésére bocsátja. Az érvénytelenítés folyamata várhatóan néhány hetet vesz igénybe, ezt követően kapják meg a részvényesek az érvénytelenített részvények ellenértékét az adott befektetési szolgáltatón keresztül.
Equilor Zrt
Köszönjük szépen a megkeresését, amire az alábbi választ adjuk: Az átadási időszakban át nem adott részvények érvénytelenítésre kerülnek és azok helyett az E.On javára új részvények kerülnek kibocsátásra. Ebben az esetben a korábbi részvényes az érvénytelenítéssel egyidőben megkapja a részvények ellenértékét, ami megegyezik a nyilvános vételi ajánlat során alkalmazott árral. Vagyis a kiszorítás eljárás eredményeként az E.On 100% tulajdonossá fog válni a céltársaságokban. A részvényeseknek a folyamattal kapcsolatban további teendője nincs, a részvények érvénytelenítését a kibocsátó intézi, amire várhatóan 60 napon belül kerül sor. Az érvényesítés időpontjáról és a tőzsdei kereskedés utolsó napjáról a kibocsátó közzétételeiből értesülhetnek a részvényesek.
Alta21 2020. 03. 10. 20:29
Előzmény: #6352  Alta21
#6353

Mindkét Rt 2020 március 27-én tartja a rendkívüli közgyűlését. Tehát 2020 március 19-i hatállyal érvénytelenítik a részvényeket, gondolom, hogy akkor 03.18.-val bezárólag lehet velük kereskedni a BÉT-en.
Az ÉMÁSZ Nyrt. rendkívüli tájékoztatása Döntés az ÉMÁSZ törzsrészvényeinek érvénytelenítéséről az E.ON Hungária Zrt. által gyakorolt vételi jogra tekintettel Az Észak-magyarországi Áramszolgáltató Nyilvánosan Működő Részvénytársaság (továbbiakban ÉMÁSZ Nyrt.) ezúton értesíti a tőkepiaci szereplőket, hogy a társaság Igazgatósága úgy döntött, hogy a dematerializált, névre szóló, 10.000 HUF névértékű törzsrészvényekre (ISIN: HU0000074539; a továbbiakban: ÉMÁSZ részvények) nyilvános vételi ajánlatot követő vételi jog gyakorlása során az E.ON Hungária Zrt. (a továbbiakban E.ON) részére határidőben át nem adott 62.653 darab ÉMÁSZ részvényt 2020. március 19-i hatállyal érvénytelenné nyilvánítja, helyettük új részvények kibocsátásáról rendelkezik az E.ON részére. Az érvénytelenített részvények ellenértéke kifizetésének módjáról az ÉMÁSZ Nyrt. tájékoztatást fog közzétenni. Budapest, 2020. március 06. Észak-magyarországi Áramszolgáltató Nyilvánosan Működő Részvénytársaság
Alta21 2020. 03. 10. 20:24
Előzmény: #6351  koati
#6352
Az ELMŰ Nyrt. rendkívüli tájékoztatása Döntés az ELMŰ törzsrészvényeinek érvénytelenítéséről az E.ON Hungária Zrt. által gyakorolt vételi jogra tekintettel A Budapesti Elektromos Művek Nyilvánosan Működő Részvénytársaság (továbbiakban ELMŰ Nyrt.) ezúton értesíti a tőkepiaci szereplőket, hogy a társaság Igazgatósága úgy döntött, hogy a dematerializált, névre szóló, 10.000 HUF névértékű törzsrészvényekre (ISIN: HU0000074513; a továbbiakban: ELMŰ részvények) nyilvános vételi ajánlatot követő vételi jog gyakorlása során az E.ON Hungária Zrt. (a továbbiakban E.ON) részére határidőben át nem adott 47.987 darab ELMŰ részvényt 2020. március 19-i hatállyal érvénytelenné nyilvánítja, helyettük új részvények kibocsátásáról rendelkezik az E.ON részére. Az érvénytelenített részvények ellenértéke kifizetésének módjáról az ELMŰ Nyrt. tájékoztatást fog közzétenni. Budapest, 2020. március 06. Budapesti Elektromos Művek Nyilvánosan Működő Részvénytársaság
koati
koati 2020. 03. 04. 08:23
Előzmény: #6350  Alta21
#6351
Valahogy úgy, ahogy írtad.A döntés már megszületett.Max. az eljárásrendet nem dolgozták még ki.
Alta21 2020. 03. 03. 23:14
Előzmény: #6349  koati
#6350
Gondolom, hogy a maradék kisrészvényeseknek osztalékot már nem akar fizetni, így majd csak rászánják magukat a megsemmisítésre. Persze, ebből kiindulva ez akár 1-2 hónapig is eltarthat még. Egyébként meg a részvények vételára el van különítve a Deutsche Banknál, így nem hiszem, hogy likviditási gondjaik lennének. Vélhetően betartják a céges formális szabályokat, összeül az igazgatóság, döntés születik,  jogerőre emelkedik, kihirdetik, és hasonlók.
koati
koati 2020. 03. 03. 16:12
Előzmény: #6348  Alta21
#6349
Én írtam az E-ON-nak egy e-mailt, hogy írják már meg, hogy mi az ügymenet.Erre 26-án 15 óra 6 perckor írtak egy választ, hogy keressem az Equilort.Én meg visszaírtam nekik, hogy eleve az volt a kérdésem, hogy ha nem ajánlom fel a részvényeimet az Equilor-on keresztül, akkor mi az ügymenet megsemmisítés esetén? Erre várok most.
Alta21 2020. 03. 03. 16:00
Előzmény: #6343  koati
#6348
Az Equilonál azt mondták, hogy a továbbiak már nem az ő asztaluk, forduljak az EON-hoz.A céges telefonszámot nem sikerült megtudnom, csak a lakosságin keresztül kaptam egy pécsi címet, hogy tőlük érdeklődjek levélben a megsemmisítés idejéről és a további teendőkről. Gondolom azért lesz majd valami hivatalos közlés is, amit publikálni fognak. A levélcím a következő:  EON Energiakereskedelmi Kft. 7602 Pécs  PF:197, 
Alta21 2020. 03. 03. 15:54
Előzmény: #6344  lifetrai
#6347
Köszönöm a javaslatodat. Gondolom bróker váltásakor szintén transzferálni kell a portfólióban szereplő részvényeket, vagy az összest eladni és az összeget átutalni a választott bankhoz.
Alta21 2020. 03. 03. 15:52
Előzmény: #6342  koati
#6346
Lehet, hogy transzfer esetén is él a T+2 nap, de akkor miért nem mondták, hogy ez már addig nem fog átmenni? A helyi fiókos hölgy többször beszélt a Központtal, azért ott "fönt" illett volna tudni és szólni.
lifetrai 2020. 03. 03. 14:46
Előzmény: #6338  7sa6ii
#6345
Nincsenek felkészülve a különféle banki rendszerek ilyen "extrém" tőkepiaci tranzakciókra, mint amilyen például a kiszorítás. Standard ügymenetre vannak kiképezve, a fióki és nem speciálisan értékpapír területen dolgozó banki alkalmazottakról pedig nem is beszélve - tisztelet a kivételnek.
lifetrai 2020. 03. 03. 14:42
Előzmény: #6341  Alta21
#6344

Helyes a konklúzió.
Az OTP-vel nem kifizetődő együttműködni pénzügyi szolgáltatások területén.
Csupán csak lassúak, drágák ellenben elavultak is.
Én már 20 éve lezártam velük mindent, amikor még éppen ELMŰ kárpótlási jegyes csere miatt rákényszerültem, hogy legyen náluk egy értékpapírszámlám. De amint lebonyolításra került a csere én már el is vittem tőlük mindent és bezártam a  számlámat! Neked is ezt tanácsolom.
Az CIB e-broker egész használható, vagy a KBC Equitas is lehet alternatíva.
koati
koati 2020. 03. 03. 14:21
#6343
Valaki tudja, hogy meddig, melyik napig lesz kereskedés az Elmű-Émász részvényekkel a BÉT-en?
koati
koati 2020. 03. 03. 13:27
Előzmény: #6341  Alta21
#6342
Szerintem legkésőbb 25-én el kellett volna indítani a transzfert, mert másnap ér oda.
Alta21 2020. 03. 02. 23:32
#6341
Ma kissé kiakadtam az OTP-re. Szerdán, (26-án) délelőtt 11 után felkerestem őket, transzfer ügyben. Elég sokáig tartott, mert az előző napi vásárlás bekavart, majd mikor  a "Központ" rájött a problémára, közölték, hogy csak a korábbit tudják átküldeni, mert az új tétel még nem került elszámolásra. Ezzel nem is volt gond, csupán azt pontosítottam, hogy csak akkor kérem a transzfert, ha az legkésőbb 15,00 óráig el is megy. A vidéki bankfiókban megnyugtattak, hogy mindjárt kész. Még ki is nyomtatták  az értékpapírszámlám portfólióját, hogy amivel igazolták, hogy eltűntek onnan a részvények és természetesen a transzfer költség is levonásra került.  Ma gondoltam rákérdezek az Equilornál, hogy mikor utalják a vételárat, mert nekem 5 nap rémlett. Közölték, hogy pénteken már átutalták azoknak, akik felajánlották. Ránéztem az értékpapír számlámra, a részvények nem voltak, de a pénz sem a számlámon. Hívtam az OTP direkt szolgáltatást, ahol azt mondták, hogy utána néznek, és várakoztattak vagy 10 percet. Közben meg jöttek az SMS-ek (a mai napi dátummal) egy sikeres transzferről, mint utólag kiderült ez lehetett a visszatranszferálás. Az értékpapír számlámon ismét megjelentek a kérdéses tételek. Azt a választ kaptam, hogy nem tudják mi történhetett, de 28-án valami miatt visszafordultak a tételek és menjek a bankfiókba érdeklődni. Ott  azt mondták, hogy ők átküldték a transzfert, de a Központnak van egy kontroll feladata és amíg az nem történik meg, addig nem megy át a transzfer, így valószínű, hogy ez már határidőn túli átküldés lehetett és ezért az visszaküldásre került. Mondom, hogy a költséggel mi lesz, legalább azt jóváírják a számlámon? Azt csak úgy lehet, ha a "Központ" kivizsgálja a történteket, vagyis a panaszomat követő kb 3 hét múlva írásbeli választ kapok, és ha ők hibáztak, akkor a transzfer költséget visszakapom. Most csak abban reménykedek, hogy minél hamarabb megsemmisítik a fel nem ajánlott részvényeket és így ismét kérhetem a kifizetésüket, amit elvileg 90 napon belül utalnak majd át. Lehet pénzintézetet és brókercéget kellene váltanom... Mondjuk, nekem sem kellett volna az utolsó napra hagynom a dolgokat, de ez már így alakult.

Topik gazda

terensz_hill
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek