Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 20:10

ÉMÁSZ ÁRFOLYAM 2007 VÉGÉRE: 30.000 FORINT  



ÉMÁSZ osztalékalapú árazása – 12 HÓNAPOS CÉLÁR 30.000 FORINT



(A leírtak objektív tények, a forrásokat megjelölöm – a legvalószínűbb verziójú árampiaci szabályozás alapján íródtak a megjelölt elemzések):

.

.

1.) 2006. augusztus 01-én hatályba lépett a kompenzációs rendelet, ÉMÁSZ jövőbeni osztalékalapját alaposan megnövelte.

.

.

2.) Raiffeisen elemzője (2006. augusztus 04-i Portfolio cikk):



„2006-OS OSZTALÉKALAP 1800-2000 FORINT RÉSZVÉNYENKÉNT.”

.

.

3.) 2006. augusztus 04-i Portfolio cikk:



A 2007-ES NETTÓ EREDMÉNYT TÖBB, MINT 4 MILLIÁRD FORINNTAL NÖVELHETI A SZABÁLYOZÁSI KÖRNYEZET VÁLTOZÁSA.

.

.

4.) IDÉZET a 2006. szeptember 01-i Portfolio cikkből:



„Ha a 2007-re várt 2.200 -2600 FORINT KÖZÖTTI OSZTALÉK TARTÓSAN FENNMARADNA, AZ ÁRFOLYAM 25.000-30.000 FORINT közötti szintre kerülhetne.

.

.

5.) IDÉZET a 2006. szeptember 01-i Portfolio elemzésből:



„Az Émász részvényei 150-250 bázispontos prémiummal forognak a kockázatmentes állampapírokkal …. szemben.”

.

.

6.) IDÉZET a Morgan Stanley elemzéséből (2006. október 20-án közölte a PORTFOLIO):



„2007. második félévében legalább 100 bp-os kamatcsökkentésre lát esélyt.”

.

.

7.) Ha összeveted az 1-5) pontokat a 6)-al és számolsz egy kicsit, néhány művelet után rájössz, hogy 12 hónap múlva 50 %-os hozamot érhetsz el az ÉMÁSZ részvényeken. (28000-30000 Forintos forward árfolyam + 2006. év után 1800 Forintos árfolyam).

.

.

És ehhez nem kell csinálni semmit, csak megvenni az ÉMÁSZt és kivárni türelemmel. Nem kell izgulni hogy hova rakd a stoppot, nem kell monitort bámulnod napi 8 órában, tengernyi időd marad mindenre......

.

.

Ha meg belegondolunk abba, hogy a konvergencia alapján milyen állampaírhozamok várhatók 2007 után, akkor az osztalékalapú árazás alapján 30.000-40.000 Forintos ÉMÁSZ árfolyamról kell beszélnünk + kapsz egy nagyon komoly osztalékhozamot minden évben (akkor az állampapírhozam lesz 5 % körül /se/) .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
diki
diki 2017. 09. 28. 17:25
Előzmény: #5139  diki
#5140
elmű link
diki
diki 2017. 09. 28. 17:25
#5139
Émászlink
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2017. 09. 28. 15:26
Előzmény: #5137  csuloktata
#5138
Igen! 50% az esélyem, hogy eltaláltam. Nem is rossz:-)
csuloktata 2017. 09. 28. 15:19
Előzmény: #5136  NyeretlenKeteves
#5137
Vagy holnap.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2017. 09. 28. 10:43
Előzmény: #5134  mage
#5136
Számológépet készítsd elő! Szerintem ma este jelentenek. De ha nem akkor tévedtem(megint!? :-)
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2017. 09. 28. 08:46
Előzmény: #5134  mage
#5135
Ne terelj csillagom!! :-) Már megijedtem, hogy eddig körmölted tévedéseim hosszú listáját! Illetve valótlan állításaim végtelen listáját. . De ahogy látom, újabb fogást nem sikerült találnod rajtam. Nagy kő esett le a szívemről. Természetesen a vádaskodás az maradt. Tipikus viselkedés ilyen helyzetben....Egyébként tudod, hol baxtad el galambom? Persze, hogy tudod kis tubarózsám ..de azért elmesélem. Olvasgattad itt a hozzászólásokat...gondlom azért mert van ELMŰ részvényed amiből arra is következtethetne egy felületes szemlélő, hogy Te rossz ember nem lehetsz :-) és észrevetted, hogy van itt egy "új" fiú. Egyből előbújt belőled a nem is olyan mélyen rejtőző házmester éned(véred) és egyből rávetetted magad szegény kis ártatlan Nyeretlen Kétévesre. De csak azután. hogy rákattintottál(logikailag egyébként kiváló lépés volt!!!) becsületes nevecskémre és észrevetted(ez pedig hatalmas éleslátásra is vall:-) , hogy néhány napja regisztráltam. és akkor bummm! Felcsillantak gyönyörű!?? :-) szemeid amik egyben azonnal kicsit vérbe is borultak(de ne aggódj! még így sem tudták elveszteni ragyogó fényüket:-) és rávetetted magad szegény zöldfülű Nyeretlen Kétévesre. Nos, Miért is van nékem jelenleg több ÉMÁSZ részvényem mint ELMŰ. Remélem még Neked is elfogadható válasz ha azt mondom mert nagyobb az osztalékhozama.... Nem kell hozzá egy Pataki Ferencnek lenni(de használhatsz számológépet ha máshogy nem megy) hogy ez nyilvánvaló legyen. ÉMÁSZ jelenleg 21500 körül mocorog, ELMŰ 24000 körül. Tavaly ÉMÁSZ osztalék 1400 forint , ELMŰ 1500 forint. Tavalyelőtt 1100 forint ÉMÁSZ, 1200 ELMŰ. Amennyiben most azt mondod, hogy ez is valótlanság akkor virtuálisan felpofozlak:-) és utána tökön szúrom magam. De a sorrendre ügyelni fogok! :-) Szóval ideje bővíteni ÉMÁSZ pakkodat is!!!! Egyébként a kollégákkal folytatott beszélgetésünkből csak Te vontad le azt a felettébb téves és egyben igencsak elhamarkodott következtetést, hogy fikáztam az ELMŰ-t és feldumáltam az ÉMÁSZ-t. Ezek szerint Néked kicsi bogaram csak is ELMŰ lehet a bukszádba:-) Senki sem bántotta a papírkáidat, aggodalomra semmi okod.Stockyt meg ne fikázd! Sok régi motoros megfordult már ott azok közül akik most itt osztják az észt. Ez akkor volt, mikor Te még az anyatejet szívtad csak magadba. Csak utána rakódott Rád ez a mérhetetlenül sok ész. Továbbá ne vádaskodj! és ne állítsd olyanokról, hogy hazudik akiket nem ismersz. Egyrészt nem vagyok nő ..... :-)Jó papír az az OTP. Kell is ilyenből is a portfólióba (ha nem is 9000 körüli átlaggal:-) Célárad mennyi? 20000 forint?2124-re? :-) Nekem is volt belőle, csak pánikszerűen eladtam 6000 környékén az 1300 forintért vett pakkomat és 8000-ért a 3000 forinton vásároltakat:-) Véleményem szerint mi kiválóan megértenénk egymást ha leszoknál a vádaskodásról! és valahogy letudnád vetkőzni házmester éned :-) Na csók tubicám! egy kávé? :-)))
mage 2017. 09. 27. 23:41
Előzmény: #5133  NyeretlenKeteves
#5134
Sejtettem, hogy miből gondoltad a hülyeségedet. Ideje lenne megtanulnod a különbséget a magyar számviteli szabályok szerint készített eredménykimutatás között és az IFRS szerint készített között, ha már régi motoros vagy :). Talán akkor nem állítanál olyat, hogy még az emasz kitermelte az osztalékot addig az elmu nem (Abba most bele se menjünk, hogy osztalék fedezetnél lehet inkább a cash flow kimutatást kéne vizsgálni). Amúgy minden jelentés (szerencsére már csak fél évente van) után le kell itt írnom, hogy ne a magyar számviteli eredményt nézzük. Most megelőztem a jelentést, kíváncsi leszek így is lesz-e olyan balfasz aki azt másolja be ide. Amúgy, ha az emasz nyereséggel olyan sokkal magasabba te olvasatodban, akkor mért nem csak azt tartól? Mikor is szóltál hozzá legutóbb a Stocky fórumához? Van még egyáltalán olyan aki oda ír? Vagy csak kinéztél magadnak egy ottani régi nevet és azzal ideregisztráltál? Csak eladtam otp-t, de azt is sajnos 9800 körül a felmenetelnél, nem gondoltam, hogy 10600-ig ilyen könnyen elhúzzák, kicsit előreszaladtak. Nagy része azért tartva, mind 9000 alatt véve, az átlagom inkább le se írom :). Remélem még tudok venni hozzá jó áron a mostani lejtmenetben. Egyébként meg nem érek rá itt lógni egész nap, azért válaszolok lassan.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2017. 09. 27. 00:28
#5133
Ez a link talán működik is:-)link
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2017. 09. 27. 00:25
Előzmény: #5130  mage
#5132
A tavalyit keresd ki (az sem lesz számodra kedvező:-) mert nem pazarlok rád ennyi időt, most is csak azért mert alaptalanul vádaskodsz ás okoskodsz! (ami mellesleg nagyon nem áll jól) link tudod értelmezni!? :-) A Budapesti Elektromos Művek (Elmű) Nyrt. és az Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Nyrt. április 19-én tartotta éves rendes közgyűlését.Az Elmű közgyűlése a társaság 2015. évi éves beszámolóját 275,649 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 2,301 milliárd forint adózott nyereséggel fogadta el. A társaság a közgyűlés döntése szerint az adózott eredményt kiegészítve a szabad eredménytartalékból felhasznált 4,989 milliárd forinttal, 7,290 milliárd forint osztalékot fizet a részvényeseknek, ami részvényenként 1200 forintnak felel meg.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2017. 09. 27. 00:04
Előzmény: #5130  mage
#5131
Ülj le fiam-lányom mert egyes! Ez tartott órákig, hogy találj egyet? Amiben ráadásul ismét csak nincs igazad! Gratulálok! Kamu nick? Jaj galambom-galambon. Ismét csak mellé lőttél! De ha egy üzlet beindul ugye. Engem jó páran ismernek ha nem is innen(bár innen is az átfedések miatt) a Stockyról. (link ha esetleg nem ismernéd). Tájékozódj mielőtt beleütöd a pisze orrocskádat a nagyok dolgába! :-) Ott olvashatod az ELMŰ -ÉMÁSZ topikban, az évekkel ezelőtti hozzászólásaimat is.Félreértések elkerülése végett nekem ELMŰ részvényem is van, csak most éppen az ÉMÁSZ van túlsúlyban. Jujjjj, melyiket is dumáljam le vagy fel... még gondolkodom rajta. Nem éppen azok a speka papírok..... és még évek múlva is meglesznek ha addig ugye... Az a baj itt sok emberrel, hogy mindenkiben feldumálót és/vagy károgót lát. Beszélgetünk itt a papírról oszt feltétlenül ide kell jönni vádaskodni!!??(esetedben okoskodást inkább nem is írok) Remélem jó sok OTP-t vettél a csúcson mert annak ismered a "mozgását" , a járását de még a nézését is. Idézet tőled kedvesem:Nincs most túl sok részvényem, pedig sok mindent figyelek, de pl USA-ban olyan árak vannak amik nekem már nagyon magasak. Európában meg max a bankok lennének érdekesek, de akkor inkább már otp veszek, mert annak nagyjából értem a működését, kockázatait." Hát nagyjából érted..... Holnap feltétlenül prezentálom néked az ELMŰ elmúlt két évi eredményét és, hogy miből is fizette az osztalékot . Amennyiben igazam volt akkor ugye megígéred, hogy még csak véletlenül sem szólsz többet hozzám. Nem vagyok haragtartó típus csak az ilyen vádaskodó, okostojásokat rühelem de nagyon. Bocsáss meg, hogy csak holnapra lesznek meg az adatok, de sajnos a pontos számokra most nem emlékszem talán azért mert rohamosan öregszem és/vagy késő van. Amennyiben Neked volt igazad akkor majd sűrűn elnézést kérek és szégyenembe talán még tökön is lövöm magam. De ez nem fordulhat elő(és nem azért mert nincs tököm:-) Amúgy tök hülye vagyok, hogy ennyi időt pazarlok rád! :-)
mage 2017. 09. 26. 23:15
Előzmény: #5129  NyeretlenKeteves
#5130
Inkább nem tippelgettek kit takar az újabb kamu nick. De álljon itt egy valótlan állításod: "AZ ELMŰ az elmúlt években a tőketartalékából pótolta ki az osztalék fizetéshez szükséges összeget, míg az ÉMÁSZ "kitermelte"."
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2017. 09. 26. 17:55
Előzmény: #5128  mage
#5129
Te miről beszélsz "nagy tudású" barátom!!!?? Ha lennél szíves és felsorolnád valótlan állításaim hosszú sorát? Várom! Hajrá! Biztosan nagy szakértője vagy ennek a papírnak(is)
mage 2017. 09. 26. 16:53
Előzmény: #5116  NyeretlenKeteves
#5128
Nem kéne valótlanságokat állítani azért, mert neked abból van ami lemaradó...
koati
koati 2017. 09. 26. 16:01
Előzmény: #5126  lukskypoker
#5127
22.000 felettiek túlnyomó részben,de vannak 23.000 felettiek is.(Meg vannak 22.000 alattiak is persze.) Tartom őket,mert nem szeretnék úgy járni,mint a Danubius-szal amiben kb 1.5-2 évig bírtam 3000 és alatta,majd mikor eladtam,akkor ugrott nagyot és 8000-en kivezették.(Azért kivezetés előtt még 5.500-5.600-on bezsákoltam még,de 3.000-ről szebb lett volna a 8.000) Émász szerintem most is ér vagy 30-35 ezret.
lukskypoker
lukskypoker 2017. 09. 26. 15:33
Előzmény: #5123  koati
#5126
Ezek még régi beszerzések a 20ezer alatti időkből? Osztik nem gyengén jönnek neked:-)
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2017. 09. 26. 15:31
Előzmény: #5123  koati
#5125
1300 db ÉMÁSZ-ból? Ez több mint 1%-a "kisbüfiknél" lévő mennyiségnek. Piacbefolyásoló erő vagy :-) Nekem is van szépen de ennyi azért nincs. Lakossági nyomást megértem, jóval üzembiztosabb lesz a rendszer és az ÉMÁSZ-nak sem lesz ez egy rossz üzlet. (majd)
koati
koati 2017. 09. 26. 15:27
Előzmény: #5121  NyeretlenKeteves
#5124
Igen valószínűleg így lesz. (Egyébként a Mátrában fektetik a kábeleket lakossági nyomásra.)
koati
koati 2017. 09. 26. 15:23
Előzmény: #5122  lukskypoker
#5123
Ja gyenge 1.300 db. :o)
lukskypoker
lukskypoker 2017. 09. 26. 14:59
Előzmény: #5120  koati
#5122
Én ennyire nem vagyok benne profi, szal nem tudom. De a héten jelenteni fognak az már biztos. Neked régebben komoly pakkjaid voltak. Most van elmü/émász?
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2017. 09. 26. 14:58
Előzmény: #5120  koati
#5121
Elnézést, hogy belepofikázok de ez "egyszeri" költség(ami persze fájhat a jelenben). Viszont a jövőben nagyságrendekkel kevesebbet kell költeni az "üzemeltetésre" (karbantartásra, hibaelhárításra). Ki van ez számolva. Már középtávon is megtérül a befektetés. Mondom ezt úgy, hogy fogalmam sincs miről van szó:-)

Topik gazda

terensz_hill
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek