Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 20:10

ÉMÁSZ ÁRFOLYAM 2007 VÉGÉRE: 30.000 FORINT  



ÉMÁSZ osztalékalapú árazása – 12 HÓNAPOS CÉLÁR 30.000 FORINT



(A leírtak objektív tények, a forrásokat megjelölöm – a legvalószínűbb verziójú árampiaci szabályozás alapján íródtak a megjelölt elemzések):

.

.

1.) 2006. augusztus 01-én hatályba lépett a kompenzációs rendelet, ÉMÁSZ jövőbeni osztalékalapját alaposan megnövelte.

.

.

2.) Raiffeisen elemzője (2006. augusztus 04-i Portfolio cikk):



„2006-OS OSZTALÉKALAP 1800-2000 FORINT RÉSZVÉNYENKÉNT.”

.

.

3.) 2006. augusztus 04-i Portfolio cikk:



A 2007-ES NETTÓ EREDMÉNYT TÖBB, MINT 4 MILLIÁRD FORINNTAL NÖVELHETI A SZABÁLYOZÁSI KÖRNYEZET VÁLTOZÁSA.

.

.

4.) IDÉZET a 2006. szeptember 01-i Portfolio cikkből:



„Ha a 2007-re várt 2.200 -2600 FORINT KÖZÖTTI OSZTALÉK TARTÓSAN FENNMARADNA, AZ ÁRFOLYAM 25.000-30.000 FORINT közötti szintre kerülhetne.

.

.

5.) IDÉZET a 2006. szeptember 01-i Portfolio elemzésből:



„Az Émász részvényei 150-250 bázispontos prémiummal forognak a kockázatmentes állampapírokkal …. szemben.”

.

.

6.) IDÉZET a Morgan Stanley elemzéséből (2006. október 20-án közölte a PORTFOLIO):



„2007. második félévében legalább 100 bp-os kamatcsökkentésre lát esélyt.”

.

.

7.) Ha összeveted az 1-5) pontokat a 6)-al és számolsz egy kicsit, néhány művelet után rájössz, hogy 12 hónap múlva 50 %-os hozamot érhetsz el az ÉMÁSZ részvényeken. (28000-30000 Forintos forward árfolyam + 2006. év után 1800 Forintos árfolyam).

.

.

És ehhez nem kell csinálni semmit, csak megvenni az ÉMÁSZt és kivárni türelemmel. Nem kell izgulni hogy hova rakd a stoppot, nem kell monitort bámulnod napi 8 órában, tengernyi időd marad mindenre......

.

.

Ha meg belegondolunk abba, hogy a konvergencia alapján milyen állampaírhozamok várhatók 2007 után, akkor az osztalékalapú árazás alapján 30.000-40.000 Forintos ÉMÁSZ árfolyamról kell beszélnünk + kapsz egy nagyon komoly osztalékhozamot minden évben (akkor az állampapírhozam lesz 5 % körül /se/) .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ujonc 2009. 05. 06. 21:49
Előzmény: #1898  Törölt felhasználó
#1900
Hej Lacke1!

Ne húzd magad! Eladtuk és kész. Én bizony visszavenném, jó árfolyamon. Amit leírtál mind igaz. A managemant nem kedvez a befektetőknek. No, de miért is kedvezne? Már rég ki szerették volna vezetni, így nem kéne mindenki orrára kötni a cég adatait (és busás hasznát). Az energia szektor bizony jó és szerintem nem lesz visszaesés az áramfogyasztásban sem. Csak ez a fránya mamagemant...... Kellett nekünk eladni!?
Törölt felhasználó 2009. 05. 06. 21:46
Előzmény: #1898  Törölt felhasználó
#1899
Ja és még egy, ne haragudj rám nem bántani akarlak, csupán inkább felnyitni a szemed a valóság előtt, és nem rózsaszín álmokat szövögetni.
Naponta szoktam azért még nézni a realt, és el kell mondanom siralmas a könyv, ma is láttam pl. asszem 590 darabos eladást betéve 21000-en, vevő az meg egy szál se, ha én most akarnám dobni a pakkomat, bizony gondban lennék, hiszen brutál módon üres volt ma is a könyv vevők tekintetében, és hidd el az elmúlt 2 hétben a 22.000-ig történő felkötést leszámítva ez nem nagyon volt máshogy.
Törölt felhasználó 2009. 05. 06. 21:41
Előzmény: #1897  Törölt felhasználó
#1898
A leginkább kiábrándító az egész sztoriban csupán az, hogy amellett, hogy a cég az utolsó negyedévben nem termelt hasznot (valszeg, hiszen erről még mindig nem tud senki semmi pontosat) egészen jól sikerült összerúgni a port MVM bácsival, és mára már kiderült a viszony egyáltalán nem felhőtlen a német pacákok és állam bácsi között.
Te nem csodálkoztál azon, mikor néhány pitiáner kisrészvényes és az MVM az Elmü-ben lévő 14%-ával verte a nyálát a magasabb osztalék reményében,
Ezek nincsenek tisztában, hogy a németek többségben vannak?
Nincs esély nélkülük semmire sem?
Mit gondolsz innentől, hogy kimutyizták az eredmény csak kis részét fizetik ki, szerinted hány alapkezelő fog foglalkozni Émásszal, nem árulok el nagy titkot senki sem.
Az meg már csak hal a tortán, ha az esetleges alaptevékenység eredménye az utolsó negyedévben nem túl sok hasznot hozott, akkor gondolod a gazdasági válság idején , mikor brutál módon esik vissza az áramfogyasztás, akkor kiugró lesz a nyereség?
Gondold csak meg, most pl. a Fotex 355-ön zárt, ha itt minden rendbe jön és tegyük fel csak 500-ig felhúzzák a spekik a következő egy évben , akkor érdemes azt inkább kiülni, vagy veszel Émászt és várod a semmit?
Vagy ha úgy gondolkodik az ember vesz Otp-t és megvárod míg 4000 lesz, hiszen ha a világ beindul úgyis menni fog, hiszen alapvető Bux komponens, az innen 30%, innentől már szerintem nincs miről beszélni.
Azért kíváncsi vagyok utoljára kinek hozott az Émász egész éves hozamban 30%-ot innen elég nehéz lesz.
Az MVM bele belevevése a piacba meg brutál siralmas értelmetlen pénzdobálás, persze csak szerintem, ettől még gondolhatsz simán mást, csak ne feledd, ezt a hajót jónéhányan itthagyták, és valszeg nem ok nélkül.
Törölt felhasználó 2009. 05. 06. 21:28
Előzmény: #1896  Törölt felhasználó
#1897
Szia!

Ne haragudj, de nem gondolod, hogy amiket írsz az vihar egy pohár vízben.
Bár lehet, hogy a hirtelen eladás, nem biztos hogy jó ötletnek tűnt, feltéve ha akkor az ember nem ugrott bele épp másba.
Elárulom neked én közel 3 évig gyűjtögettem az Émászt rendületlen, és ennyi idő és osztalék után őszintén mondom, beismertem magamnak, hogy a 30.000-es vonat elment.
Nagyon hálás is vagyok egyébként ennek a részvénynek, hiszen miatta kimaradtam az Otp buktából, és ami még fontosabb, a teljesen megmaradt és azért egészen jól fialó tőkémből, ha minden jól megy és a második félévben valóban talpraáll a világ, akkor szétkereshetem magam.
Amúgy elárulom neked én az azonnali piaci borítást, egyáltalán nem tartom még most sem rossz ötletnek, hiszen én utána azonnal vettem rajta hozamgarantált alapot, ami annyira azért nem mozsikál rosszul.
Azt már nem is említem, hogy kipécéztem magamnak Fotex és Szindzsi bácsikat, melyek hullámát bizony igen, sikerrel meg is lovagoltam.
Gondolj csak bele Fotexben két nap alatt szakítottam potom 20% tiszta hasznot, szerinted mennyire érdekel innentől Émász barátunk, ahol egyáltalán nem történik semmi.
Törölt felhasználó 2009. 05. 06. 11:56
Előzmény: #1895  mondoka
#1896

Most vissza lehet venni, (vagy egy részét) van egy szép pakk a könyvben, ami nem mindennap van így.

Szerintem ebből kell tartani mindenképpen, ha valaki meg akarja osztani a kockázatát és/vagy hosszabb távon gondolkozik.
Korábban már írtam az éves, válság alatti teljesítéséről.

Úgy emlékszem inkább az Mtelekom-ot favorizálták az érintettek.
De jogos az észrevétel.

mondoka 2009. 05. 06. 10:12
Előzmény: #1894  Törölt felhasználó
#1895
Akik az osztalék hírére eladták most úgy tűnik csak akkor jártak jól, ha mindjárt Otp-t is vettek belőle.
Törölt felhasználó 2009. 05. 05. 14:15
Előzmény: #1893  kata311
#1894
Köszi, de nekem nem sokat mond.

Legalabb a betük jelenteset beirhattak volna.
Se kedvem, se idöm a BET szabalyzatait böngeszni.

kata311
kata311 2009. 05. 05. 13:25
Előzmény: #1892  Törölt felhasználó
#1893
Törölt felhasználó 2009. 05. 05. 09:32
Előzmény: #1891  Törölt felhasználó
#1892
Amit én látok, (Mostanában sajnos nem vagyok olyan közel a piachoz, online hátrány!!!)
Jó lenne tudni, hogy ki a jellemző vevő (a brokerek látják). A mozgásokból látatlanban is szinte biztosra veszem, hogy jellemző vevő van, gyüjtögetés folyik.
Az alapkezelők mindig is szerettek és van, akinek mostanában nagyon leapadt a készlete és pénzük is van.

- a rosz 4.Q hírek óta is folyamatos, óvatos vétel
(Csak piaci mennyiséget szívják fel, kis mennyiségekkel beállás a vételi oldalra, figyelmetlen játékos észre sem veszi. Kis mennyiséggel húzzuk le az eladói oldalt, stb.)
- az osztalék-napon, viszonylag nagyobb mennyiségekkel áltak be, napközben is kivették a könyvet. (Ezt csak a nap végére vártam.)
Napvégén újból, elég rendesen 22k-ig kivették a könyvet.
- akik kiszálltak 4.Q után nem tudták volna visszavenni a pakkokat, (A vártnál kisebb esés? ?)

A válság alatt talán a legjobban teljesített a paper a piacon, (éves árfolyam adatok).
Úgy gondolom sokan örülnének még csak hasonló teljesítésnek is, akik itt-ott bentragadtak.
Talán még a cash-től is jobb volt. (Megvédett a túl korai vételektől!) :)))

Nem speki papír, igaz egyesek még így is megkeresik vele a napi kajára valót, ha nem is mindennap.

Ennyit lát egy nem teljesen elfogulatlan szemlélő.

Üdv.
Törölt felhasználó 2009. 05. 04. 21:11
Előzmény: #1887  Törölt felhasználó
#1891
tul nagy csodat ne varjunk
ami jo hir, hogy nem lett eltuntetve a penz, ez nagyon fontos tenyezo: beruhazas eseten kevesebb kolcsont kell felvenni - elobb lesz osztalek; ajanlat eseten meg az egyik minimum osszeget noveli
a profit a tavalyihoz kepest szepen nott
nem a legrosszabb forgatokonyv valosult meg, igy figyelemmel kell kiserni, hogy mi tortenik
mast nem tudok javasolni
mondoka 2009. 05. 04. 14:28
Előzmény: #1889  Törölt felhasználó
#1890
Én sem vagyok mentes az árampapíroktól.
Csak épp alacsonyabb fokozatban álmodozom . :))
Amúgy az álmok néha, mondom NÉHA valóra is válnak.
Genesis? Sajnos, valószínűleg veszett fejsze nyele. -a tulajdonosainak. Bár egy kisebbfajta csoda azért még segíthet(ne).
Az is álmodozó aki 1300Ft-os OTP nél 2900 ről álmodozott , de bejött ! És az is az aki most 4-5K ról álmodik.
Az Émász-Elmű párosról ebben a topikban már leírtam a véleményemet. Többször is az aktuálisesemények fényében. Most ehez érdemben nemigazán tudok hozzátenni.
Törölt felhasználó 2009. 05. 04. 13:44
Előzmény: #1888  mondoka
#1889
Ha ÉMÁSZ befektető álmodozó kisbüfi, akkor Genesis tsa-iban hívőket hová sorolod? :)

Az álomvilágon kívül, mi zárja ki a lehetőséget?
Hol a logikai hiba?

Nem logikus a Eur/Ft árfolyam lehetséges szerepe?

A magyaros "szivatás koncepción" kívül esetleg valami értelmes magyarázatot tudsz előadni.
A Portf.-nak hosszú cikkben sem sikerült, persze az árf. jól alakult és minden eladó mennyiséget megvettek.
Az ELMÜ-ből annyit sikerült, amennyit normál piacon fél év alatt is nehéz lett volna begyüjteni.

Egyebként nem igazán vagyok szomorú, hogy a válságot ÉMÁSZ + cash-ben álmodtam végig. :)

mondoka 2009. 05. 04. 12:33
Előzmény: #1887  Törölt felhasználó
#1888
Belefér... a kisbüfi álomvilágába.
No de hátha majd valamikor , valami... :))
Törölt felhasználó 2009. 05. 04. 12:22
Előzmény: #1884  Törölt felhasználó
#1887
koistvan

Nem lehet, hogy azért tartalékoltak most, mert a
nyereségadó, stb. csökkenése várható a vállalati szférában.
Végülis az osztalék adózott pénzből jön..

De Ft-árfolyam is befolyásolhatta a tulajokat és akár rendkívüli kifizetés is belefér egy jó árfolyamnál, mondjuk a nyáron.

Üdv.
Törölt felhasználó 2009. 05. 04. 09:41
Előzmény: #1869  jvgb
#1886
Tehát ma van az utolsó lehetőseg az osztalék megszerzésére az ELMÜ-vel egyetemben.

"2009 május 4 az utolsó kereskedési nap a BÉT-en (E-8 munkanap) amikor még 2008 évi osztalékra jogosító ÉMÁSZ NyRt törzsrészvénnyel lehet kereskedni.
Tehát aki osztalékot szeretne, annak legkésőbb 4-én meg kell venni a részvényt.
jvgb"

Üdv.
Törölt felhasználó 2009. 05. 03. 19:46
#1885
hello!

Csináltam egy forexes oldalt, ahova rengeteg ingyenes anyagot tettem föl, leírtam a stratégiámat és a kereskedéseimet is meglehet tekinteni.
Az oldal címe forexpips.hu!
Törölt felhasználó 2009. 04. 29. 16:16
Előzmény: #1883  Törölt felhasználó
#1884
nincs nagy hir
a penz megvan,meg a cegben
a kifizetesi rata rendkivul alacsony, a 60%-ot nem eri el
jelenleg ez van, pont
tavaly 500 ft volt,amit reszvenyenkent nem adtak ki, iden meg 1500ft
.
ceg konyvszerinti ertek: 16000ft/rv
felhalmozott eredmeny 5500 ft/rv
.
jelenleg felni attol kell,hogy megegyeznek a nagytulajdonosok
Törölt felhasználó 2009. 04. 29. 14:42
Előzmény: #1881  mondoka
#1883
a gyermekek osztalékfizetésének figyelembe vétele az ÉMÁSZ anyánánál nem akarat kérdése... ha pl az ÉMÁSZ-csoport tagnál született olyan dokumentum, vagy taggyűlési döntés az ÉMÁSZ mérlegkészítéséig hogy biztos x összeg lesz az oszalék, akkor azt az összeget az ÉMÁSZ beteheti az bevételei közé, ellenkező esetben nem teheti be.
Törölt felhasználó 2009. 04. 29. 14:25
Előzmény: #1880  Törölt felhasználó
#1882
ha az EMASZ közvetlenül számláz a pl a TVK-nak, akkor az az ÉMASZ árbevételében van, tehát az osztalékfizetés alapját képezi, ellenkező esetben nem.
mondoka 2009. 04. 29. 13:18
Előzmény: #1880  Törölt felhasználó
#1881
Ezek a cégek is osztalékképpen fizet(hetik) ki az eredményüket az anyacég illetve a tulajdonosaik felé. Az hogy ezzel mit kez mondjuk az Émász az pusztán döntés kérdése. Akár ki is fizetheti ha akarja, és ha persze van rá módja! És nem kell a pénz egyébb bármilyen beruházásra, tartalékképzésre, bármire.
Nekem úgytűnik hogy nem arról van szó hogy az Émász vagy az Elmű nem akar tudomást venni a leányoktól bejövő osztalékról, hanem ha ezek nem lennének akkor megeshet, sőtt mi több valószínű hogy az anyacég eredményéből jelentősen kisebb rész lenne kifizetve osztalékként.
Az esetleg jó kérdés, hogy ha volna összehasonlítás (de számomra nincs, nem ismert és nem elérhető) akár a Démász vagy más szolgáltató gazdálkodása, infrastruktúrájának állapota, és ezáltal a beruházási igénye, és ennek fényében az osztalékkifizetése.
Erre nem igen lehet objektív rálátsa bárkinek.

Topik gazda

terensz_hill
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek