Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2013. 05. 04. 21:27
Előzmény: #106639  Civinjanos
#106640
tolvajrv-eknél ez a szokás, nincs auditált mérleg
lásd még e-star, Keg, Biomedical, futuraqua stb
elővezeti némelyik hogy sajna a kiválasztottjának nincs meg a tv változtatás után a minősítése és újat kell keresni
évente cserélgetnék hátha az új madár aláírná

a bányavagyon lassan 30 éve nem volt hasznosítva
nyilván azért mert "gazdaságosan" kiaknázható
Civinjanos 2013. 05. 04. 13:18
Előzmény: #106636  exmnbs1
#106639
Ex,

azt írod "valszeg nem ér ennyit". Ki tudja? Ami ott van, az érték és felelősen - de hangsúlyozottan nem komplexen - gondolkodó könyvszakértők 28 milliárdot mondanak. A probléma az, hogy ezek az értékelők (1) nem elég jók, azaz komoly befektető ezeket az értékeléseket nem akceptálja (2) teljesen számításon kívül hagyják a ráfordítás-igényt. Ez utóbbi azért durva hiba, mert nem az volt a megbízásuk, hogy becsüljék meg, mi ásható ki a bányatelkek alól, hanem apportot kellett nekik értékelni. A kettő között ég és föld a különbség. Viszont Varga István apportértékelésként használta az elkészült bruttó vagyonbecsléseket.

A dolog megoldása annyi, hogy kellő morális és financiális rehabilitáció után a cégnek egy valóban megbízható és világszerte a nyolc nagy bányamulti által elfogadott vagyonértékelővel kell a kibányászható értéket és a ráfordítások várható összegét felméretnie. Ekkor jön el az igazság pillanata, addig csak handabandázás minden könyvvizsgálat és sajtóközlemény.

By the way, feltűnt-e, hogy a mérleget könyvvizsgáló nem látta?

Őszinte híved
Civinjanos 2013. 05. 04. 13:10
Előzmény: #106637  exmnbs1
#106638
Jó Ex,

ha én jól vettem át a HUN Mining leckét, a dolog fordítva van: Pólust vette le Varga István és nem is kis összegre. Szegény Pólust, még a Varga is húzza... Tulajdonképpen amikor a tervemet előadtam, miszerint a három hernyó, Varga, dr. Rényi és Janssen vonuljon ki a részvényesek sorából és az IT-ből és rendbe hozható a cég, két emberre számítottam, hogy feltétlen támogat: az egyik dr. Esztó, aki jó ideje az elnök és kifogástalan úriemberi mivoltát és múltját ismerve egész egyszerűen nem értem mit keres ebben a bagázsban, no meg Pólus, hiszen ő egy darabig realista vállalkozónak tűnt... Pólusnak nyilván több a baja, mint amennyit én elgondolni képes voltam/vagyok, már mindegyek neki a bányában elfekvő százmilliói... Már nem is az ővéi már ezek a százmilliók... Esztó által betöltött szereppel meg - ha jól belegondolok - tele van a világirodalom.

Őszinte híve
exmnbs1 2013. 04. 30. 13:59
Előzmény: #106635  Civinjanos
#106637
előtte is ügyesen beválasztottak Pólus személyében
link
exmnbs1 2013. 04. 30. 13:45
Előzmény: #106635  Civinjanos
#106636
"r huszonegynéhány milliárdnyi vagyonukat ennek a csalfa Rényinek a kezére adták"

mivel réges rég próbálkoznak az eladásával, hasznosytásával de a kutya sem társult be valszeg a nem ér annyit ha ér egyáltalán valamit
Civinjanos 2013. 04. 30. 13:34
Előzmény: #106634  exmnbs1
#106635
Az IT és az auditbizottság jelentését végigolvasva azok szinopszisa a következő:

Dr. Rényi felfújt egy napelem lufit, ami bedöglött és ezért behozta a cégbe a bányászokat (értsd: Vargát). Behozta őket akkora apportértékkel, hogy azt szavazattal, részvényesként nem érvényesíthetik a borzalmas többségük miatt. Átvágta őket azzal, hogy a Posta és SunBooks üzletről nem tett említést, pedig jelentős tételről volt szó. A bányászok vagy idióták, vagy nem szakértő szakértőket vettek igénybe, amikor huszonegynéhány milliárdnyi vagyonukat ennek a csalfa Rényinek a kezére adták.
Rényi kivitte a semmit nem érő napelem lufit a cégből és értéktelen váltókat hozott értük cserébe és közben, hogy neki is jusson némi részvény még egy kis brazil őserdőt is apportált. Mindezt elnézték neki a bányászok, akik most néhány alapítványra is rábukkantak és most nagggyon mérgesek… és képzeljék: a befektetők nem veszik őket (Vargát, azaz a bányászokat) komolyan. Na ne…..
exmnbs1 2013. 04. 30. 11:18
Előzmény: #106632  siemens
#106634
z roppant vicces))))
link
zotyó 2013. 04. 30. 10:30
Előzmény: #106632  siemens
#106633
"A potenciális befektetői körökkel folytatott tárgyalások alapot adnak arra, hogy a jelenlegi nehéz
gazdasági hel
yzet ellenére a társaság jövőjét pozitívan ítélje meg a menedzsment."

"Az eddigi előzetes adatok alapján szakértőink véleményére alapozva állítjuk, hogy
a társaság programjában szereplő területek ércvagyona jelentősen gazdagabb
a korábban
kimutatottaknál és így a projektek értéke (apport) is nagyság
rendekkel nagyobb."
Üdv:
siemens 2013. 04. 30. 09:46
Előzmény: #106629  exmnbs1
#106632
Törölt felhasználó 2013. 04. 29. 15:44
Előzmény: #106630  watson
#106631
watson
watson 2013. 04. 27. 20:11
Előzmény: #106629  exmnbs1
#106630
Fejétől bűzlik a hal :(

Hiába próbál tenni az ember a tisztességes piaci magatartás térnyerése érdekében, ha az alapok szétfoszlanak...

Lásd. E-star esetében egy csőd a csődtörvény.

Kérdeztem a Bétet, hogy akkor RFV2014 kötévny néven mit kapok a Béten, és még válaszra sem méltattak, mert túlságosan kellemetlen volt szembesülniük a válasszal, azaz hogy nem megkülönböztethető hogy bejelentett, valamit érő, vagy semmit nem érő az adott kötvény, és nehéz vagy nem lehetséges utánajárni, hogy kinek a kötvénykövetelése lett rád "engedményezve"...
Most jelentsem fel ismeretlen tettesként a Béteseket?

Így is pereskedni kell ha Kárpótlási jegyek tekintetében szeretnéd hogy az állam betartsa a törvényeket,
így is pereskedni kell hogy az Állam a Rábában jogszabálynak megfelelő ajánlatot tegyen a 815 forintos tavalyi ajánlatával szemben... stb.
exmnbs1 2013. 04. 27. 20:00
Előzmény: #106628  exmnbs1
#106629
nem beszélve a dél-.afrikai apportos "cégekről" akik "elfelejtettek" ajánlatot tenni
és hol tudják ki is van mögöttük hol nem
Tebész ügyészségi feljelentés apportcsalás ügyben

szóval ezek sem különbek
exmnbs1 2013. 04. 27. 19:32
Előzmény: #106627  watson
#106628
link

ez is igen "bizalomgerjesztő" bemutatkozás

watson
watson 2013. 04. 27. 18:34
Előzmény: #106626  Civinjanos
#106627
:D le a kalappal a diagnózis előtt ;)

... bár ilyenkor fáj az ember szíve egy kicsit, hogy mennyi energia és pénz vész el feleslegesen ...

... ez a szélhámosság, a kontárság, és a hatósági impotencia bájos elegye. ;)
Civinjanos 2013. 04. 27. 13:56
Előzmény: #106625  Törölt felhasználó
#106626
Engedtessék meg nekem egy tipp, amelyben majdnem biztos vagyok; ezt a feljelentős szöveget maga Varga István a Hun Mining vezérigazgatója írta. Annak idején - 2011 őszén már másodszor - Varga a segítségemet kérte és én dicstelenül azzal távoztam a cég környékéről, hogy ez az ember (Varga István) nem normális, explicit elmebeteg. Ezt annak ellenére mertem kijelenteni, hogy nem vagyok orvos. Nem kevesen támogattak ebben a megállapításomban (még orvos is akadt köztük). Volt más is, aki ennyire szigorú módon és kategorikusan minősítette Varga Istvánt; ő nem az elmebeli, hanem a jellembeli vonásait aposztrofálta, ekként: szélhámos.
Én csak annyit tudok ehhez hozzátenni, hogy amikor ezt a véleményt megtudtam, még védtem is Vargát, azzal, hogy nem szélhámos, de nem tudtam eltéríteni az illetőt a véleményétől – bevallom, nem is erőltettem. Ennek a beszélgetésnek volt egy másik rezüméje is: Varga István beteges hazudozó.
No szóval Varga azzal hívott meg, hogy Rényit, Kunovitsot és Prazsákot eltávolítja (ő) a cégtől és támogatásra van szüksége, mert ő (Varga) nem ért a „tőzsdei dolgokhoz”. Okkal hívott, hiszen olvasta, amit neki (Vargának) írtam akkor (2011 őszéhez képest) egy évvel azelőtt:

Kedves Imre & István,

elöljáróban egyrészt nagyon köszönöm azt, hogy a bizalmatokba fogadtatok, másrészt pár mondat, hogy miért vagyok ennyire elkötelezett a projektetek irányában.

Nekem megvan a véleményem arról, hogy a rendszerváltás óta mi történt a magyar gazdaságban, de ezzel (itt és most) nem terhellek Benneteket; ebből a véleményemből kiindulva, ha bárkit valamiféle termék előállításán érek, és segítségre szorul, megpróbálom támogatni, ha igényli. A 90-es évek elején 30 vállalatot segítettem életre, ebből 11 ma is működik, úgy, hogy én gyakorlatilag csak és kizárólag pénzzel voltam bennük, nagyon rövid időn belül kivásároltak az alapítók.

Ennyit erről.

Tanácstalannak érezlek Benneteket. Talán az alábbi rövid leírás segít.

Alapvetésnek tekintem, hogy ha valaki a tőzsdére viszi a cégét, az akkor abban biztos, hogy ha nem is azonnal, de a vállalkozását nyereségesen fogja tudni vezetni, és tudja, hogy ezt milyen jövőbeni financiális támogatással teheti meg. A részvények kibocsátásával (nyilvános, vagy zárt körben), vagy eladásával azt a szükséges financiális támogatást lehet és kell megszerezni, ami egy vállalkozás nyereségessé tételéhez szükséges. Erre a legjobb hely a tőzsde, a tőzsde „erre van kitalálva”.
Alapvetés továbbá, hogy egy társ, egy részvényes, ha nem vezeti a céget, akkor vagy osztalékot szedni kíván, vagy eladja a papírjait, tekintet nélkül arra, hogy az árfolyam merre mozdul. A részvény az nem egy lakóépület, egy otthon, azaz birtoklása előbb-utóbb feleslegessé válik, vagy kényszer okán, vagy a – nem likvid vagyonelem helyetti, mindent helyettesítő - készpénz ígérete miatt. Az ember már csak ilyen.

E két alapvetés evidencia, ezért a vállalkozás vezetőinek tudomásul kell vennie, hogy nem csak a vállalat által produkált terméket, hanem részvényeket is árulnak. Bennfentesek, partnerek a részvényeiket el kívánják adni, soha nem gondolkodnak olyan hosszú távra, mint a vállalkozás vezetői. Nota bene a vállalat finanszírozásához is szükség van készpénzre, tehát a vállalat vezetői a saját részvényeiket (a vállalatét, de ez ugyanaz) bocsátják áruba (adják el egyenes, vagy kerülő úton, a tőzsdén, miközben várnak egy komplett kivásárlásra is), azaz a stabil gazdálkodás kiépítéséig potenciális és igen érzékeny – de mindenképpen a legfontosabb - árucikkévé egy tőzsdei cégnek nem a terméke, hanem a részvénye lesz.

Hogy ezt megfelelő környezetben és áron tehessétek, ahhoz egy dolgot tudomásul kell venni: még pedig azt, hogy a tőzsdére lépéstől kezdve hazudni nem szabad, és aki a környezetetekben nem mond igazat, vagy egyáltalán egy szemernyi kétség merül fel Bennetek, hogy valaki bármely tekintetben nem megbízható (természetesen a maga által elfoglalt vállalati pozíciójában), azt azonnal el kell távolítani.

Eddig az elmélet, most térek át a konkrét témára.

A Genezis pozíciója az előbb írt ideális állapothoz képest labilis. Ti még nem fogtátok fel igazán mibe csöppentetek és a Genezis eddigi tevékenysége (erről írok az utóiratban) kétkedővé tette a tőkepiacot. A házon belül is van egy veszélyes, azaz eltávolítandó csoport. Kialakulhat a 22-es csapdája helyzet, mivel a kivásárlási kötelezettségetek során ő maga is eladhatja a részvényeit (már ő is kisebbség). Ettől a helyzettől megszabadulni csak úgy lehet, hogy Rényinek távoznia kell, a 3,86 millió darabos pakkjáért cserében el kell vinnie az össze csontvázát a szekrényetekből, projektjével együtt, még pedig azonnal. Ha nem így történik Rényivel és Kunovitscsal együtt kell élnetek, és ráadásul a kivásárlás során a nyakatokba akaszthat egy 3,86 millió darabos pakkot. Remélem, itt hiba nincs.
Most már csak egy feladat van a bizalmi kérdéskörben: a cég nevéből a Genezist törölni kell. Az én névjavaslatom: Első Magyar nyilvánosan működő Bánya Részvénytársaság.

-------------------

Mivel szabad készpénzetek most nincs, ezt a 4 milliárd forintot a tőzsdén kell és lehet begyűjteni, amihez jó név és igazi hitelesség kell, azaz ezt a 4 milliárdot érő részvénycsomagot kell úgy beosztani (üzleti terv szerűen), hogy jusson is és maradjon is és az árfolyam se essen 300 forint alá.

(Megjegyzés: A legjobb alternatívája a tőzsdei eladogatásnak a pakk 4 milliárdos készpénzes egyben történő eladása, vagy nyilvános tőzsdei értékesítése lenne, de erre – őszintén szólva – én most nem látok reményt. Ha ebben az irányban el tudtok mozdulni, ne habozzatok.)

Szükséges, hogy a BC hitel és a vállalat finanszírozására is jusson, ráadásul oly módon, hogy a cég szép nyereséget és növekvő árbevételt mutasson, és Nektek is maradjon; azaz Ti is ki tudjatok kellő időben és jó áron szállni (akár a tőzsdén keresztül, akár egy befektetőnek egyben eladva a pakkotokat). Ez utóbbi tétje a 22 millió darab további részvény (kettőtöktől letétben a finanszírozónál, mivel PP részvényei eleve zárolva vannak), ami jó esetben fejenként ötmilliárd forintot (500 forintos részvényenkénti darabár) ér adó után (ebből le kell vonni a finanszírozó által adott hitel – a levezetésem szerint 2,2 milliárd forint - összegét és az addig akkumulálódott kamatokat).

A 300 usque 500 forintos árfolyamhoz a fundamentális alapok a saját tőke számítás alapján adva vannak, illetve lesznek (óriási készlet, illetve hatalmas fejlesztés), viszont eredményben, nyereségben 1,5 milliárd forintot kell elérnetek évente. Ehhez – a(z) (bánya)ipar átlagos teljesítményét tekintve – 10 usque 15 milliárd forint árbevétel szükségeltetik évente.
Remélve, hogy ezt a 4 milliárdnyi pakkot egyrészt el tudjátok adni (akár a tőzsdén, akár külső befektetőnek, adott esetben együtt) a nagy kérdés az az, hogy ekkora összeg (4 milliárd) elegendő-e az árbevétel 10 milliárd forintos szintre való felfuttatásához?

Visszatérve az eredeti megbeszélésünkre, felteszem újra: mit is kértetek tőlem?

Nos, Ti a fentebb vázolt folyamathoz kerestetek (általam) egy olyan alkalmazottat, aki az ide vágó közzétételi és eljárási szabályokat ától cettig ismeri, lojális és bizalommal „hátat fordíthattok neki”.
Ha ezt a munkát alkalmazott végzi, akkor az a személy ezeket az összefüggéseket fel fogja ismerni és visszaél ezzel a tudásával és vagy meglop Benneteket, vagy zsarol.
A véleményem az, hogy abban az esetben, ha ez a fent írt terv belátható időn belül kivihető is (4 milliárd begyűjtése, okos fejlesztésekkel ez a pénz elegendő a 10 milliárd árbevétel eléréséhez) ezt a feladatot egy ember nem fogja végigcsinálni, azaz egy tőzsdei ügyekben kiváló ügyvédi iroda lehet csak a megoldás – ez viszont rengetegbe fog kerülni.

-------------------

Összefoglalva:

1.) soha nem hazudni;
2.) beégetni az agyatokba, hogy nem csak terméket, részvényeket is árultok;
3.) Rényit és stábját eltávolítani;
4.) cégevet megváltoztatni – no Genezis;
5.) tőzsdei ügyekben profi ügyvédi irodát (nem egyéni ügyvédet) keresni és találni;
6.) a négymilliárdos fejlesztést jól kitalálni és véghezvinni;
7.) 10 usque 15 milliárd árbevételt három usque öt éven belül elérni.

--------------------

Kedves Imre és István,

szorítok értetek, mert egy szarkupacból készültök egy midcap papírt létrehozni. Nekem erre 10 és fél évem ment rá.

Kelt Szentendrén, 2010. július 27-én.

Barátsággal, őszinte hívetek

Civin

P.s.: A Genesis sztori általam halott verziója a következő. Célszerű lenne ellenőriznetek. Ha igaz, akkor nagy a baj.

Egy Johansson, vagy Janssen, vagy Jonasson nevű ember kitalálta, hogy felépíti Noé bárkájának eredeti mását és ehhez talált egy szép völgyet valahol Németországban. A népek nem gondolkodtak egy percet se’, dőlt a pénz a Genesis Foundba, holott honnan tudhatja Johanson, hogy hogyan is nézett ki az eredeti bárka? 10-20-200 eurónként írd és mondd 80 millió euró jött össze – de hogy, hogy nem a környezetvédők a tervezett Themen-park ellen tiltakozni kezdtek; a rossznyelvek szerint Johanson szólt nekik és finanszírozta a tüntetéseket! Tette ezt azért, hogy nehogy véletlenül költenie kelljen a 80 millió euróból. No szóval a pletyka szerint Rényi ennek a Johansonnak a spannja, együtt hadonásznak a 80 milliós bankletéttel, de semmiféle komolyság nem feltételezhető róluk.

Eddig az előzmények. 2010 júliusa után újra hívtak és 2011 októberében rövid időn belül a következő javaslattal éltem Varga Istvánnak:

Tűnjenek el, ő is, Rényi is, Janssen is és valamennyi részvényüket adják el a Hun Mining Vagyonkezelőnek, amely dobja piacra a részvényeiket, finanszírozandó azt az inkubációs időszakot, amit követően már valóban bányavállalatként ajánlhatjuk fel a céget egy igazi szakmai-pénzügyi befektetőnek. (Hármuk visszatérésére is volt menekülő út kidolgozva.) Volt még egy-két feltétel, bár érdemiek, de ezek most nem fontosak.

Így utóbb, most már azt mondom, hogy az, hogy az egész Varga István stupiditásán elakadt – Hála Istennek!

De azért jó látni, hogy végre Varga – részleteiben bár – de azt csinálja, amire próbáltam rávenni, majd helyette megtenni. Gyógyul tán? Vagy lehet, hogy rossz volt a diagnózisom?

Őszinte hívük

Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 00:33
Előzmény: #106624  siemens
#106625
Valóban súlyos vádak... kérdés, mi lesz a következménye. Van egy sejtésem, hogy semmi.

A 2006-2010 időszakot csak említik, de úgy tűnik ott "csak" az eltitkolt csődhelyzetet tartják említésre méltónak, pedig ott is nagy csibészségek történtek.
siemens 2013. 04. 26. 23:51
Előzmény: #106623  Törölt felhasználó
#106624
link

Nagyon súlyos vádak fogalmazódtak meg.....
Törölt felhasználó 2013. 04. 11. 13:27
Előzmény: #106619  exmnbs1
#106623
:)
Régi szép idők!! :)
Azóta is sajnálom, hogy elzsiványkodták a dolgot. Olyan szép mese volt!! :D
exmnbs1 2013. 04. 10. 22:02
Előzmény: #106621  siemens
#106622
HUN MINING Érc- és Ásványfeldolgozó Befektetési Nyilvánosan Mûködõ Részvénytársaság
Cégjegyzékszám: 05-10-000489 Megjelenés helye: 2012/52. szám (1279470-1279476 oldal)
Megjelenés ideje: 2012.12.27.
Fejezet: Törlések (Megszűnések, Egyszerűsített végelszámolások)
Formátuma: PDF

"30. A létesítő okirat érvénytelenségének megállapítása iránti per adatai
30/1. A létesítő okirat dátuma: 2011. április 29.
A perindítás dátuma: 2011. május 30.
A per ügyszáma: 26.G.41.065/2011/3-IV.

A változás időpontja: 2011/06/06
Bejegyzés kelte: 2011/06/16 Közzétéve: 2011/06/30
Hatályos: 2011/06/06 ...


30/2. A létesítő okirat dátuma: 2011. május 25.
A perindítás dátuma: 2011. május 30.
A per ügyszáma: 26.G.41.065/2011/3-IV.

A változás időpontja: 2011/06/06
Bejegyzés kelte: 2011/06/16 Közzétéve: 2011/06/30
Hatályos: 2011/06/06 ..."

"33. A végrehajtás adatai
33/1.
A végrehajtás elrendelésének időpontja: 2011. szeptember 15.
A végrehajtás ügyszáma: 4746337129
A végrehajtást elrendelő megnevezése: APEH Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Adóigazgatósága Hátralékkezelési Osztály 1.
Az értesítés (indítás) kiállításának időpontja: 2012. június 27.

Bejegyzés kelte: 2012/06/27 Közzétéve: 2012/07/12
Hatályos: 2012/06/27 ...


33/2.
A végrehajtás elrendelésének időpontja: 2012. október 7.
A végrehajtás ügyszáma: 52020/Ü/70651/2012/4
A végrehajtást elrendelő megnevezése: Királyné dr Nagy Judit Zsuzsanna közjegyző
Az értesítés (indítás) kiállításának időpontja: 2012. október 7.

A változás időpontja: 2012/10/24
Bejegyzés kelte: 2012/10/24 Közzétéve: 2012/11/08
Hatályos: 2012/10/24 ..."
siemens 2013. 04. 10. 21:45
Előzmény: #106620  exmnbs1
#106621
link

5. A társaság fizetésképtelenségével kapcsolatos információk megvitatása, különös tekintettel az ismert 60 napot meghaladó lejárt, elismert és még mindig fennálló tartozásokra alulírott részvényesek közvetlen követeléseivel, vagy érdekeltségei követelésével, kapcsolatban, valamint a társaság korábbi menedzsmentje által indított
felszámolási eljárással kapcsolatban és a 31.Fpk.01 -12-006074. Felszámolási eljárására irányuló és első fokon már elbírált első fokú felszámolást elrendelő végzésre való tekintettel.....

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek