Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
autofan 2006. 12. 07. 11:19
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
Most meg mondom:Célár 520-550
Ha a felvásárlás 500 akkor kb 20-50 ft plusz lesz a tőkeemelésnáél,nem több .

MMeneküljön mindenki!!!!!!!!!!!!!
Nincs benn vevő??
Az gáz.......................... :-))
Törölt felhasználó 2006. 12. 07. 11:14
Előzmény: #78  autofan
#79
Szega!
Amikor írtam elég kleine volt a forgalom.
Most már grosze...
autofan 2006. 12. 07. 11:07
Előzmény: #77  autofan
#78
Levis te is Big broki vagy??
Ez a "némi forgalom" kicsit sokszorosa a Big broki által nevezett vevői rohamnak.......
autofan 2006. 12. 07. 11:06
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
Big Broki hol vagy???
Miért nem tartod meg az árat a klónjaiddal???
Törölt felhasználó 2006. 12. 07. 11:02
#76
vegyetek inkább ÉMÁSZ-t elég jó hozam lesz belőle jövőre.
Törölt felhasználó 2006. 12. 07. 10:37
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
Sziasztok!
Némi forgalom,esés...
Várakozások ?
Törölt felhasználó 2006. 12. 06. 10:17
#74
Bocsi a levél hosszúsága miatt, az idézet miatt lett ilyen hosszú.
Lamann: novotrade@freemail.hu
jelszó: novoka

Itt megtalálod a PP-bemutatót, melyet a 2006. június 27-i közgyűlésen mutattak be.

Minden jót!
Törölt felhasználó 2006. 12. 06. 10:13
#73
Sziasztok!

Köszi Lamann a pontosabb fogalmazást! Nem kötekedni akartam én, de számomra tényleg nem volt egyértelmű a mondandód. Most már értem, bár azt nem tudom, hol olvastad, hogy Kóka János 540 milliárd EUR-os befektetői forrást vár. Dehogy sértődöm meg, olyannak ismersz? :-)
Hiszek én Neked és igazad is van nagyjából. Egyébként most gondoltam át 1-2 dolgot, úgy tűnik itt a topicban néha sötétben tapogatózunk, mivel találgatjuk az uniós támogatásokat, hogy van-e esélye a Genesisnek elnyernie, stb.
Visszaolvastam Rényi Gábor elnök Úr nyári hozzászólását még a Novotrade-topicban, nekem is teljesen kiment a fejemből. :-)
Na mindegy, senki sem tökéletes.
Idézem a hozzászólást:

"Re: Köszönöm megtisztelő válaszait Rényi Úr! Elözmény válasz erre 07.28.
A napelem gyárnak semmi köze az alternativ energiákkal kapcsolatos kormányzati preferenciákkal, illetve csak annyiban van, hogy meglévő kormányzati alternativ energiatermelést elősegitő program segítené a napelemek hazai piacának bövülését. Mi elsősorban exportra kivánunk termelni, mert néhány fejlettebb országban már vannak olyan kiterjedt kormányzati programok, amelyek keretében az állam részben megtériti a hagyományos energiaforrásokból előállított elektromos áram piaci értéke és az alternativ energiatermelés költségének különbségét.
A mi általunk megcélzott állami támogatás elsősorban a munkahelyteremtés, az átképzés , a beruházás nagyságrendje és az exportra gyakorolt hatása miatt számithat magyar állami és esetleg brüsszeli támogatásra. Remélem az információ segít az eligazodásban. Üdvözlettel Rényi Gábor"

Úgy tűnik a Mikulás meghozta a megvilágosodást. :-)
Így már szerintem egyszerűbb és érthetőbb a helyzet.
Ezek alapján elég valószínű, hogy a Genesis és más intézményi befektetők hozzák a magántőkét a napkollektor gyár megépítéséhez, és Rényi Úr szavaiból ítélve nem kívánnak pályázni a Te általad is említett (600-540) 60 milliárd Ft-os alternatív energiákat támogató forrásra.
Most már teljesen nyugodt vagyok a finanszírozást illetően, tartom a részvényt az már 100 %, még vagy 2-3 évig. :-)
A Genesis és egyéb első befektetők hozzák a magántőkét a napkollektor gyár létrejöttéhez és uniós, állami támogatásra NEM az alternatív energiákkal kapcsolatban kíván benyújtani pályázatokat! (hanem: munkahelyteremtés, átképzés, stb.)
Úgyhogy e nagyberuházás során nem kell izgulni az alternatív energiákkal kapcsolatos uniós támogatások szűkössége miatt.
Most valahogy leegyszerűsödni látszik a képlet.

Minden jót!

P.S.: Mindenkinek Boldog Mikulást Kívánok!
Remélem senkinek sem ad virgácsot Mr. Mikulás! :-)

Törölt felhasználó 2006. 12. 05. 19:39
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Levis65:
Nem ismerem, elérhető valahol?

Pontosan, az infrastruktúra is nagyon fontos, ezért nem megy olyan gyorsan a helyszínt kijelölni, területet megvenni (bár nem tudom mikor kezdték keresni).
Törölt felhasználó 2006. 12. 05. 19:35
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
Lamann!
A gondolatmeneted logikus.Hallottam néhány potenciális helyszinről.Persze a támogatások is fontosak.Ettől azonban fontosabb az infrastruktura,logisztika stb...
Volt egy ppt.anyag aprojektről.
Ismered?
Üdv.:Levis65
Törölt felhasználó 2006. 12. 05. 19:27
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
Levis65:
Ez jó kérdés! :)

Szerintem a következő a helyzet:

Megújuló energiára fordítandó EU-s támogatást nem kaphat a Genesis, mivel ő egy gyártó lesz, ugyan olyan, mint aki gumiabroncsot, gumicsirkét, dugattyúperselyt, malacperselyt, bármit gyárt.

Viszont kaphat olyan támogatást, ami munkahelyteremtés, beszállítói környezet fejlesztése, hátrányos helyzetű rétegek képzésével, barnamezős beruházás, stb. témájú (ezeket szereti az EU).
Nos, ezek a keretösszegek nem minden régióra egyeznek. Pl. a Közép-magyarországi (Bp., Pest megye) jóval kevesebbet fog kapni, mint az Észak-mo.-i (Nógrád,Szabolcs, BAZ megye) régió, mivel az utóbbit jobban kell fejleszteni.

Szerintem azt nézegetik, hogy milyen (hátrányos helyzetű) térségben tudnának jó területet találni, amire lehet vmilyen támogatást is szerezni.

Ez csak az én elméletem. (Más nagy befektetők legalábbis így csinálják.)

Ha ez így van, akkor lassan (1-3 hónapon belül) kiderül. És persze, csak ha tényleg lesz gyár!
Törölt felhasználó 2006. 12. 05. 18:07
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
Sziasztok!
Ebben az évben megtudjuk az építendő gyár helyét?
Üdv.:L.
Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 17:09
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
Én meg szvsz ezért lennék jó tanár, mert 100-szor 100 féleképpen is van türelmem elmagyarázni ugyanazt:)
(egyébként sokat és sokmindent tanítottam)
Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 17:04
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
Kösz! :)
Nem lennék jó tanár, mert ideges leszek, ha valaki nem érti, amit mondok. (BB24, ne sértődj meg)
Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 16:39
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
Nyugi, érthető volt:)
Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 16:28
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Lehet, hogy nem vagyok elég érthető?

Azért írtam másodszor is a 60 mrd HUF-ot, mert ennyi lesz állami és EU-s támogatási forrásokból összesen 7 évre.
Tehát kivonásos alapon, Kóka 540 mrd HUF nem állami, nem EU-s, hanem MAGÁN BEFEKTETŐI forrást vár.
(Ilyen lenne pl. a Genesis, ha nem kérne pénzt, hanem hozna.)

Mások sem értik? Tényleg ennyire nehezen érthetően fogalmazok?!

Tehát a 60 mrd HUF-ról ne vitatkozzunk, az általam előbb belinkelt oldalon olvashatod (0,24 mrd EUR). Az eddig nem nyílvános anyagról a kötelezően bevont civil szervezetek véleményét olvashatod.
Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 11:19
#64
"Ezt már korábban is leírtam, tehát támogatási (nem befektetői pénzekből) ~60 mrd HUF lesz 7 évre összesen.."

„Beszéljünk a pénzről!
Kóka a 600 Mrd-ot (te is idézted) BEFEKTETŐI pénzzel együtt értette. Az NFT 2-ben EU és Magyar Állam összesen 60 Mrd-ot tud megújulókra adni, 7 év alatt összesen. Ezt nem fogják ajándékba adni a Novo-nak, mert akkor be is zárhatják a kasszát."

Az általad leírt szám téves!!!!
Múltkor is pont ugyanebbe a hibába estél Kedves Lamann!!

A 600 milliárd helyett egyfolytában 60 milliárdot emlegetsz!
(Igaz Kóka János gazdasági miniszter szavait, számadatát helyesen idézed)

Ez fontos észrevétel!!
Te múltkor is éves szinten 8,5 milliárd Ft-ot említettél (A Te 60 milliárdodat elosztottad 7-tel)

Helyesen:
600 milliárd/7 év=85 milliárd Ft!!!!

Azért ez nem mindegy!!
"Szakértőként" jobban figyelhetnél a tényekre, legfontosabb számokra.
Persze biztos csak fáradt voltál és elírtad.
Na mindegy.. Megbocsátható. :-)

Múltkori véleményem fenntartom és idézem is a tényadatok kedvéért:

"Először is a Novotrade Nyrt. „max. 40 millió EUR állami, európai uniós és kormányzati támogatást” kíván igénybe venni a teljes finanszírozás megvalósulása érdekében. (lásd a 2006. június 27-i közgyűlésen bemutatott tájékoztató anyagban is)
Mai árfolyamértéken számolva: 40 mill. EUR x 260 Ft/EUR= 10,4 Mrd. Ft
Azaz a megújuló energia-beruházásokra fordítandó teljes összegből (600 Mrd. Ft) a Novotrade 10,4 Mrd. Ft támogatásra számít.
Ez a 10,4 Mrd. Ft a teljes keretösszeg 1,75 %-a!!!
100 %-ból 1,75 %-ot kíván majd pályázat útján elnyerni a Novo, ez teljesíthető és megvan a reális esély a támogatás elnyerésére!
Úgyhogy kicsit túlzás volt az a mondatod, hogy „Ezt nem fogják ajándékba adni a Novo-nak, mert akkor be is zárhatják a kasszát.”
Tehát szó sincs ajándékról és kasszabezárásról, vagy kiürítésről!
Aki nem hisz nekem, a számolást saját maga is elvégezheti, egyszerű számolás!"

A számok alapján könnyen belátható, hogy a keretösszeg nem fog kiürülni, ha a Genesis beadja a pályázatokat és el is nyeri a támogatást.

Én azt mondom, legyünk türelemmel és várjunk!
Kiderül jövőre, hogy megkapja-e a támogatásokat!

Nem lehet kizárni semmelyik lehetőséget, az is elképzelhező, hogy megkaja, de az is, hogy valami szerencsétlen véletlen miatt nem..

Minden jót!

Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 11:04
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
Sziasztok!
Hová várjátok az árfolyamot néhány hónapos időtávban?
Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 11:02
#62
Lamann hozzászólásából idézem:

"El tudod képzelni, hogy a bácsi a tanyájára szeretne PV napelemeket és összedob egy 150 oldalas angol pályázatot költség-haszon elemzéssel, mindennel? A Genesis meg pályázhat, mert ő gyártó (lesz), nem felhasználó. "

Válaszom: Igen, el lehet képzelni, de a gazda nem hiszem, hogy fog pályázni, mivel a Genesis 99 %-ban exportra termel!!
Ezt azért nem árt fejben tartani!
A Te mondatod meg azt sugallja, mintha főleg belföldi értékesítés lenne, legalábbis számomra így jött le..

Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 10:23
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
Bocs, az előbb elgépeltem, helyesen:
A Genesis meg NEM pályázhat, mert ő gyártó (lesz), nem felhasználó.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek