Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
siemens 2009. 03. 01. 18:15
Előzmény: #86737  Törölt felhasználó
#86740
Tehát a genesis értékesíti a spanyol leányvállalat teljes (100%-os) tulajdonjogát!!! Így a társaság beszámolói nem tartalmazzák a spanyol cég árbevételét és nyereségét sem..... Helyette egy olyan cégben lesz (közvetett befolyás!) kisebbségi! részvényes, amelynek likviditása nincs, amelynek papírjai nem forognak egyetlen jegyzett tőzsdén sem, amely vállalat részvényeit egyelőre értékesíteni sem lehet, csak a tulajdonos felé. (cogenco2) Majd amikor a spanyol vállalat árbevételt és nyereséget termel (2-3 év múlva) arra ébredünk, hogy a részvénypakett már a mértékadó befolyást! sem éri el.... De ez mennyiben viszi előrébb a magyar gyár megvalósulását? A tervek szerint 2009. I. negyedévben kezdődik a magyar beruházás. Miért kell a genesisnek kockázati tőketársaságként működnie, mikor komoly forráshiánnyal küzd, és ahol három éve képtelenek megoldani a finanszírozást? Miért van szükség (ismét) erre a részvényügyletre? Ami ráadásul jelentős kockázatokat hordoz magában. (deviza, árfolyam, likviditás)........
...és végül egy szentségtörés : értékesítsék a spanyol cég teljes tulajdonjogát, de kp-ért.
Nyilván így lemond bárminemű befolyásról, de a genesis számlájára utalt euró milliók (tizmilliók?) + GEM? megteremtenék annak lehetőségét, hogy elkezdődjön a magyar beruházás előkészítése. Tárgyalás a hitelező pénzintézetekkel, és a technológiai szállítójával. (...és nem telne el ismét 1-2 év eredménytelenül)
exmnbs1 2009. 03. 01. 18:14
Előzmény: #86737  Törölt felhasználó
#86739
montika, a napokban jutottál eszembe. Valamikor 2007 májusában írtad, hogy nem biztos hogy lesz gyár és sok a kérdés. Gratulálok, jól láttad......

Kimentési akció folyik valóban, az egyetlen érték (a spanyol telek) kijátszása valszeg
Törölt felhasználó 2009. 03. 01. 18:03
Előzmény: #86737  Törölt felhasználó
#86738
luzer vagyok!

Most olvastam, hogy egy francia paraszt 4000 ingatlant lat el a napelem farmjaval.
A bank adott neki kolcsont!
Törölt felhasználó 2009. 03. 01. 16:30
Előzmény: #86726  Törölt felhasználó
#86737
Szerintem pedig a Genesis sztori csak egy dolog miatt halt be. Nevezetesen a kapzsiság miatt.

A történet ugyanis arról szól - mint ahogy az egyik igazgató a közelmúltban el is ismerte - , hogy az elsődleges céljuk mindig is az volt, hogy emelkedő árfolyam mellett bocsássanak ki részvényeket a befektetőknek, vagyis az egész projektet másokkal finanszíroztassanak meg úgy, hogy közben a ténylegesen finanszírozók kisebbségben legyenek a cégben.

Biztos vagyok benne, hogy már korábban lett volna befektető, csak az nem kellett, mert nem tetszett nekik, hogy a befektető mondjuk azt mondta:"rendben, beteszek a Genesisbe 10-20 milliárdot, de kérem az 51%-ot".

Inkább hagyták, hogy az egész leamortizálódjon, holott a teljes vezetőség tisztában volt azzal, hogy a gyárakat nagyon gyorsan fel kell húzni, termelni kell, különben el megy velük a hajó.

Sajnos az egész tőzsdei jelenlétnek ez volt a lényege, ha ugyanis nem jön a megfelelő befektető a Rényiék féle feltételekkel, akkor a kisbefektetőkkel még meg lehet etetni - esetleg - ezt a konstrukciót.

Azonban a kisbefektetős konstrukció sem jött össze, így most megy a tűzoltás. Az egyetlen lehetséges projekt a spanyol, annak van valamekkora értéke. Erre eladnák, mégpedig részvényekért, vagyis nem készpénzért, hanem a jó isten sem tudja mennyit érő részvényekért. Ebből szerintem az is világos, hogy a vevőnek sincs pénze, inkább valamiféle vagyonmentésnek tűnik az egész.

Na ez az ami miatt a bizalom borzasztóan nehezen tér vissza.
Törölt felhasználó 2009. 03. 01. 16:25
Előzmény: #86729  Törölt felhasználó
#86736
" Akkor most ki a lúzer? Szerintem az akinek részvényei vannak..." Egyetértünk
Törölt felhasználó 2009. 03. 01. 15:06
Előzmény: #86727  Törölt felhasználó
#86735
jól mondod, alatta

de melyik az, amelyik pont annyi? és meddig lesz annyi?

arra akartam rámutatni, hogy nagyon ritkán (és akkor is csak átmenetileg) azonos a kettő, az hogy most sok van alatta, épp az én állításom melletti érv
Törölt felhasználó 2009. 03. 01. 14:10
Előzmény: #86732  Törölt felhasználó
#86734
azt hiszem félre érted , engem nem érdekelnek csak a müködő tőkeresős solar cégek ezért kérdeztem..
És a tőkeerős szón nagy hangsuly van most .... Mikor nincs pénz és pusztul minden...
A véleményem meg a genesisről inkább hagyuk... az mint volt .... csunya nagyon... a válság is betett de nem ez volt a gond sokkal hamarabb meglehetett volna még a válság előtt is befektetőt anyagi finanszirozást megvalositani ... mégse igy történt....
Törölt felhasználó 2009. 03. 01. 14:00
Előzmény: #86731  Törölt felhasználó
#86733
Most már tudjuk, hogy a befektetni kívánó cég kivásárolná a Sp. leánykát és cserébe kapna a Genesis "A" cégből egy pakkot!

Nagyon sok a kérdés, ezt tudja mindenki!
De ha nem lett volna ez a trutymó válság és lenne a befektetőknek bizalma, erre a hírre hol járna most az árfolyam?
3-5000 ft körül szerintem!
Kár lenne bárkit is hibáztatni, nem ez a lényeg, hanem az, hogy jövünk ki ebből!
Nyertesen vagy vesztesen?
szét szopa..... a népet, az egész világban!
Mi ennek a töbszörösét érezzük, mert kurcsányék nem értenek ehhez a világhoz, de mi választottuk őket ahogy a Genesis befektetésünket is, szerintem magunkba nézhetünk!
Én egy dologban látom a jövőt, ez pedig a fogyasztó társadalom kiégése és más szektor erősödése (altarnatív)
pl: Most voltam az Ikeába és nem volt olyan dolog amit még meg kellene vennem, nincs rá szükség.
Ez jellemző a már müködő cégekre is.
Abban viszont, hogy a versenyképesek tudjanak maradni előbb-utóbb a hatékonyságon és az elpazarolt energia számlán fognak munkálkodni!
pl. Nálunk a Sony tetejére egy kamion napelemet lehetne feltenni és áramot eladni.
pl. A bankok üzemelésénél (Bbank) negyedéves energia gazdálkodás van.
Mit csinál a bank ha már senki nem akar hitelt felvenni, mint most vagy nem tudják a polgárok vissza fizetni?

ugye értitek miről vakerálok?

Törölt felhasználó 2009. 03. 01. 13:44
Előzmény: #86731  Törölt felhasználó
#86732
ok megvan
Törölt felhasználó 2009. 03. 01. 13:20
Előzmény: #86708  exmnbs1
#86731
A first solaros cikket valaki belinkelné nekem ujra?
érdekelne
Törölt felhasználó 2009. 03. 01. 13:18
Előzmény: #86729  Törölt felhasználó
#86730
Igéretekkel tele a padlás, ebben teljesen egyetértünk. De az OTP mit tud ígérni egy ilyen rekordnyereséges év után még?
Törölt felhasználó 2009. 03. 01. 13:12
Előzmény: #86728  Törölt felhasználó
#86729
Némiképp igazad van... De! Akkor vegyünk Fundamentumokat? GM-et, OTP-t?
Amikor dupláját-tripláját érték ezek a cégek, akkor is, mindenki olcsózta őket... vagy Matávot (ülj bele és várj) ami a kibocsátási értéke alatt van már...

Ne légy lúzer? Akkor most ki a lúzer? Szerintem az akinek részvényei vannak...
Törölt felhasználó 2009. 03. 01. 12:57
Előzmény: #86726  Törölt felhasználó
#86728
" Ebben az értékválságban mi ér sokat? Fundamentumok? GM, OTP, stb... tele fundamentumokkal mit ér a részvényeseknek?" --- ha észrevesszük, hogy pontosan a fundamentumok kérdőjeleződtek-kérdőjeleződnek meg a GM-ben, OTP-ben, stb..., akkor rájöhetünk arra, hogy mennyit érhet a Genesis. Ne dőljünk be ígéreteknek, emlékeztetőül: R G és tsai az idei évre már nyereségesen működő napelemgyárakat ígértek.!Most megint ígérgetnek; Ígérgetésekkel tele a padlás! Ne légy lúzer!
Törölt felhasználó 2009. 03. 01. 12:15
Előzmény: #86725  Törölt felhasználó
#86727
sok cég van most a fundamentális érték alatt.
Törölt felhasználó 2009. 03. 01. 12:08
Előzmény: #86704  Törölt felhasználó
#86726
Hát igen, szabolaca már velünk volt a legeleje óta, 2007 szeptembere óta, és talán pont ezért érthető a kiábrándultsága. Nem úgy alakultak a dolgok, ahogy tervbe volt véve.

A Genesis egy darab föld, és néhány kg papír, ahogy mondja. Nos, az a "néhány kg papír" meglehetősen sokat érhet... Ebben az értékválságban mi ér sokat? A Fundamentumok? GM, OTP, stb... tele fundamentumokkal mit ér a részvényeseknek? Hát nem sokat...

Másrészt, ha valóban megér valakinek 42.000.000. USD-t az a némi papír és földdarab, és a spanyoloknak megéri támogatni hitellel és pénzzel, akkor az álomból valóság lesz.

A történet nem itt fog eldőlni ebben a fórumban...
Törölt felhasználó 2009. 03. 01. 11:26
Előzmény: #86723  exmnbs1
#86725
ha a fundamentális értékét nevezed értéknek, akkor is egy ökörség a 0

amúgy áruld el nekem, a tőzsdén melyik az a papír, aminek az ára pont egyenlő a fundamentális értékével?:)
Törölt felhasználó 2009. 03. 01. 11:19
Előzmény: #86723  exmnbs1
#86724
Mondogasd még egy párszor drága, addig mig teheted... (bár megjegyzem, azon se lepődnék már meg, ha tények ellenében is szajkóznál vmit, elvégre volt már rá példa)..

Segitek: nincs befektető, nincs befektető, nics befektető!
:D
exmnbs1 2009. 03. 01. 08:47
Előzmény: #86722  Törölt felhasználó
#86723
Ár és érték ugyanaz?

(Pl veszel egy képet pár ezerért, amiről tulajdonosa nem tudja, hogy egy nagy festőtől származik. Akkor értéke pár ezer ft?)

A vízió értékét nem az a napi pár kisbefektető határozza meg, aki vesz belőle. Hanem azok a nagyobbak, akik nem fektettek bele egy vasat sem, hiába kínálgatták nekik.
Törölt felhasználó 2009. 02. 28. 23:06
Előzmény: #86716  exmnbs1
#86722
ennek a víziónak pillanatnyilag 591 Ft. az értéke részvényenként

szeretnéd ha 0 lenne, azt tudjuk mindannyian:))
Törölt felhasználó 2009. 02. 28. 19:04
Előzmény: #86719  exmnbs1
#86721
Látom rátaláltál a hozzád illő társaságra megint :P

porti: egy siratóasszony elég, pláne ha ilyen szorgos... felér egy egész kórussal ,annak ellenére, hogy kissé hosszúra nyúlik már ez a folyamatos temetés (az ember azt hinné, elmegy a 'hangja' idővel)... :)

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek