Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 12:50

El lehet számolni a tőzsdei árfolyamveszteséget?  

Valaki homályosítson fel ez ügyben. Elõre is kösz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
milac 2006. 11. 25. 19:27
#29
Aki jólszituált és gázártámogatást kér, azt én is egy erkölcsi nullának tartom, de szerintem a tőzsdések között vannak kispályás részvénytulajdonosok is több lurkóval egy fedél alatt, őket nem ítélhetjük el, ha gázártámogatást kérnek.
Még egyszer köszi, hogy segítettél!
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 17:59
Előzmény: #27  milac
#28
Aki tőzsdésként gázártámogatást kér azt nem akarom minősíteni. Egyébként nagyon szivesen.
milac 2006. 11. 25. 15:57
#27
Köszi szépen Gepida! Az SZJA bevallásunkat korrektül el tudjuk majd készíteni. Aki meg kér majd gázártámogatást, az ezeknél a \"cseppfolyós\" soroknál, mint pl. a három havi vizsgált idõszakban keletkezett kamatbevétel vagy árfolyamnyereség ,kicsit kerekít majd ....(gondolom többnyire lefele)
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 15:25
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
A real adat lehet bele fog számítani, majd meglátjuk. Mondjuk ez egy filléres tétel.
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 15:23
Előzmény: #24  milac
#25
Én így tudom, ha nem, okosabb korrigáljon. Újév után kapsz egy kivonatot a brokicégedtől. Ami azon broki költségként már elszámolásra került azt már levonhatod, ha nyitott ha zárt ügylet. A kivonat fog számítani. Plusz levonhatod a szept 1 után realizált minden veszteségedet. Ennyi, semmi más költség (real adat, internet ktsg stb) nem kerülhet levonásra. Volt már ilyen rendszer, csak akkor a brokik azonnal elszámolták a tételeket, és elkülönítették a számládon. Mindenkinek minél több adófizetést kívánok, ami minél több profitot is jelent egyben!
milac 2006. 11. 25. 15:15
#24
Rapista kérdését megismétlem, légyszi válaszoljon valaki, ha tudja biztosan a választ:

Az árfolyamnyereség kiszámításánál a még le nem zárt, vagyis el nem adott ( shortnál vissza nem vett) részvények vételi (shortnál eladási) brokidíja is levonhaó költségként???? Vagy csak a lezárt poziknál lehet, akkor már az oda-vissza brokidíjat levonni???

Egyébként szerintem abban semmi rossz nem lehet, ha segítünk egymásnak, függetlenül attól, hogy kérünk-e gázártámogatást.
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 10:18
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#23
az elszámolás módjáról KÉRDEZEK !!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 10:11
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Akkor csak gondolati síkon bomlasztasz?Vagy nagyon nagy szived van!
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 10:07
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
én nem igénylem a támogatást - nem is tehetném - csak mint gondolat felmerült
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 09:26
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Ennyi támogatásra szoruló szegény embert!
Részvétem!
Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 21:19
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
ja ez a másikba akart menni
Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 21:18
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
és akkor hogy számolhatsz gázár- távhő támogatásra mondjuk a következő esetben:

van egy csomó részvényed, mindet el kell adnod, mert kell a pénz másra, (lakás, kocsi, felújítás, egy komoly betegség, bármi)
kiszállsz mondjuk mindenből egyszerre nyerőben, gázártámogatás nuku, holott ebből többet az életben nem lesz nyereséged, a rezsidet meg fizetni kell minden hónapban?
Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 20:58
Előzmény: #16  milac
#17
és a költség?

a vételi brókerjutlék is?

vagy csak az eladáskor - az elszámoláson felszámított jutalék?

Szja-ban?
És a gázár szempontjából "nem egyszeri tétel, mint a 13. havi nyugdíj" ?
milac 2006. 11. 24. 17:46
#16
Blue!

Ha eladod, akkor realizálod az árfolyamveszteséget, de ha visszaveszed, az akkor még csak egy új megnyitott pozi, még nem tudod, hogy nyereséges, vagy veszteséges lesz-e a zárásakor, amikor majd valamikor eladod megint.
Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 17:04
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#15
Mire jó az átkötés?
Hiszen ha eladok vmit és ugyanannyiért visszaveszem, akkor elvileg ezzel se a nyereséget, se a veszteséget nem növeltem, ennek a mérlege 0.

Nyilván rosszul gondolom, mert létezik ez a dolog, csak nem tudom, hol jó ez bárkinek?
milac 2006. 11. 24. 16:17
#14
Kiegészítésként még csak annyi, hogy Postán havonta az Ebroker is küld kimutatást a realizált, azaz adóköteles nyereségegyenlegről, így most érdemes ezeket a papírokat megőrizni.
milac 2006. 11. 24. 16:03
#13
Igen, csak a lezárt pozik számítanak, erre nagyon vigyázzatok, amikor a gázártámogatás miatt az aktuális 3 havi egyenlegeteket számoljátok, fõként az ebrokisok, mert az Ebroki rendszerében amikor megnézitek az aktuális nyereségeteket az adott idõintervallumra, akkor itt a végösszegben szerepelnek a nyitott pozíciók is, sőt a brokidíjat sem vonták le.Ezért külön \"élmény\" lesz kiszámolni a 3 havit, az adóbevalláshoz az évesrõl kapunk kimutatást. Az Equitas viszont csak a lezárt pozikat szerepelteti a nyereségkimutatásánál és a brokidíjat is összesíti.
Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 15:24
Előzmény: #8  milac
#12
Csak kis kiegészítés, tényleg nem belepofázni akarok: Nyereségnél és veszteségnél is csak a realizált (!) nyereség/veszteség számít. bukó/nyerő nyitott pozi nem. December végén érdemes ezeket is átnézned és ha sok a lezárt nyerőd és esetleg van bukód akkor azt érdemes átkötni
Hasse 2006. 11. 24. 14:49
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#11
Áfonyát te vallod be az SZJA-val a következő év elején.
Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 13:30
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#10
www.szmm.gov.hu
Itt kell bogarászni!!
Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 13:23
Előzmény: #8  milac
#9
Hát ez az. Most csak mínusz van. Hát majd csinálok a dokumenten egy külön rublikát. Különben is gyenge az egész. És a gyerek zsebpénze, amit a nagyitól kap? És a tippmixnyereményem? Az után is levonták a 20%-ot. Remélem, Illetékes Elvtársak figyeltek! Van még 1-2 ötletem.
milac 2006. 11. 24. 13:15
#8
A gázártámogatásnál szerintem az árfolyamnyereségedből biztosan levonhatod a veszteséget, én csak azt nem tudom elképzelni, hogy azon a bizonyos igénylő nyomtatványon a jövedelmeink felsorolásánál egy mínuszos sor szerepeljen, amennyiben az adott időszakban a veszteség több lenne, mint a nyereség.De lehet, hogy vannak "hihetetlen" dolgok és rosszul tudom.
Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 13:14
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
A nyereség utáni 20%.os adót mikor kell befizetni? Mert ha a brókercégem már eleve a 20%-kal csökkentett összeget írja jóvá a számlámon, az realizálva lett, akkor hogyan lehet utána figyelembevenni a veszteséget... ?
Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 13:10
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Miután a nyereségből levonhatod a veszteséget és a kettő különbözete a jövedelmed!!
Ezt kell nézni a gázártámogatásnál.szerintem...
Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 13:03
#5
Bocs, ha hüjeséget kérdezek, de viszonylag kezdő vagyok a témában, meg eddig csak nyereségem volt, most volt az első komolyabb bukta.
Remélem, a gázártámogatásnál is figyelembe vehetem majd. Lvégre ha a nyereség beleszámít...
Még1x kösz.
milac 2006. 11. 24. 12:59
#4
És a gázártámogatásnál???Na jó, ez inkább csak egy költői kérdés...Nyilván nem, de miért??
Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 12:54
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
IRC-ről hol vagy? :))
Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 12:53
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
........ igen a nyereséggel szembe lehet állítani, szept. től, és a broki költséget is.

Topik gazda

osztanti
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek