Topikgazda: tokos. 2006. 11. 23. 11:39

Gázártámogatás: beleszámít a prémium, az árfolyamnyereség és az ösztöndíj is - Drámaian szűkülhet a  

Ugrás a cikkhez
Meglehetősen szigorúra sikerült a gázár támogatási rendelet, a mellékletként csatolt kitöltési útmutató részletesen szabályozza, hogy mely jövedelmek tartoznak abba körbe, ami alapján megállapításra kerül a gázártámogatás mértéke. A melléklet nevesíti azokat a jövedelmeket, amelyekkel nem kell számolni, felsorol olyan jövedelmeket, amelyeket be kell számolni, ugyanakkor van egyéb kategória, amely tartalmazza mindazt is, ami nem került felsorolásra. Az év végi prémiumok, vagy 13. havi bérek kérdése különösen érdekes, hiszen egyszeri jellegüknél fogva erőteljesen befolyásolhatják az átlagos jövedelmi szintet. 1 hónap prémium 3 hónapra elosztva (az utolsó 3 hónap átlagos jövedelme számít) akár 33%-kal is növelheti a havi átlagos jövedelmi szintet, amely akár könnyen vezethet a támogatás elvesztéséhez. A támogatási alap számításába bevezetésre kerül, minden SZJA bevallásban szereplő tétel, így értelmezésünk szerint a kamat és az árfolyamnyereségadó is. Az EVÁ-sok viszont megúszták.

Megítélésünk szerint a rendszer küzd a gyermekbetegségeivel , meglátjuk, hogy az APEH szúrópróba szerű ellenőrzései kimutatnak-e valamit. Ugyanakkor a rendszer erőteljesen szűkítheti a támogatottsági kört, amely megfelelhet annak a célnak, hogy csak a legrászorultabbak kaphassanak gázártámogatást. Havi 93,905 forinttól nem jár semmi, nagyon sokan kikerülhetnek a támogatási körből. Még azok is, akik most úgy gondolják, hogy jogosultak rá.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=76604
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2006. 11. 27. 15:59
Előzmény: #119  pampa
#120
2003-ban napi 500Ft volt az energia igénye.
pampa 2006. 11. 27. 15:54
Előzmény: #118  fancy27
#119
Napelemmel kombinálva ideális.
A rendszer egy családi házra vetítve Kb 5 milla.
fancy27 2006. 11. 27. 15:42
Előzmény: #117  tokos.
#118
Hogyne fogyasztana! Kb. 4-5-ször annyi hőt termel, mint áramot fogyaszt. A gáz viszont 3-4-szer olcsóbb, mint a villany...
tokos. 2006. 11. 27. 15:34
Előzmény: #114  csuloktata
#117
Az viszont fogyaszt némi áramot is. Ha jól gondolom. Tudsz esetleg valami infót, hogy kb mennyit?
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 15:30
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 15:28
#115
Az orosz Vedomosti lapértesülései szerint a Gazprom jövőre 14 százalékkal fogja megemelni az európai gázárakat. Az európai fogyasztók eddig ezer köbméter földgázért 257 dollárt fizettek a Gazpromnak, jövőre azonban már 293 dollárral kell kalkulálniuk.
csuloktata 2006. 11. 27. 15:23
Előzmény: #113  tokos.
#114
Hőcserélő rendszer nem kell 100 méterkere fúrni, úgyműködik, mint a hűtő csak fordítva. Megfelelő talajvíz magasság is elegendő hozzá. A termálvizes fűtés az teljesen más.
tokos. 2006. 11. 27. 15:06
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#113
Az egyik kollégám akart ilyet egyszer, és pármilliót mondott. Azt mondták, mindennel együtt 2-3 milla. Vagy 3-5 már bizonytalan vagyok.

Máshonnan azt hallottam, hogy olyan 2-300 m-t fúrnak le. Ezt egy kicsit kevesellem, mert ott ugye 30 fok meleg ha lehet, bár egy padlófűtést lehet, hogy elvisz...
fancy27 2006. 11. 27. 15:03
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#112
(Ahogy nézem nem járok rosszabbul a villannyal sem ilyen feltételek között :)

A villanyenergia ára kb. 3-szor annyi, mint a gázé. Azt mondod, nem jársz vele rosszabbul? :-)))
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 14:48
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#111
Napelem is k...va drága, 1-1,2 millió egy háznak a komplett rendszere (sajnos nagyon komoly gépészetet igényel ami nem is gondozásmentes....). jelen állás szerint egy háztartásban 20 év alatt térül meg. Viszont azért jó hír lehet hogy ezeknek a rendszereknek esnek az árai!
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 14:40
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#110
Az meg nem éri meg! cca 150 millió egy termálvíz kútpár (egy a víz kitermelő egy pedig a visszasajtoló!) soha nem térül meg a lakásfűtéssel, ráadásul ha már bíbelődsz vele próbáld minél magasabb hatásfokon kihasználni!
tokos. 2006. 11. 27. 14:25
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
Olyanra gondoltál, hogy egy lyukat 2-3 millióból fúrnak, aztán abból egy lakást ellátnak? Esetleg kettőt-hármat?
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 14:15
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#108
"próbálj meg elintézni egy mini geotermikus hőerőmű telepítést (néhány százmillióból, max 1 mrd megvan és teljesen automatikus, rentábilis!!!, 0 károsanyagkibocsátás....). Nem tudod megcsinálni (engedélyek, energialobby) nem veszik át tőled az energiát az áramszolgáltatók! túltermelés van ebből is"

Mondjuk nem ilyesmire gondoltam, hanem 1 ház vagy egy társasház, több ház fűtését melegvizét geotermikusan megoldani.
itt nem kell átadni semmi szolgáltató felé, egyszerűen kevesebbet fogyasztasz kintről.
Napelem dettó.
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 14:10
#107
Aukciós értékesítés keretében 1,200,000 darab CO2 kibocsátási egységet kínál értékesítésre a Magyar Állam. Az értékesítésre 2006. december 11-én és szükség szerint december 18-án kerül sor.
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 14:08
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#106
Az alternatív/megújuló energiával kapcsolatban, tudjátok hogy kik kapják a támogatást megújuló energiahordozók hasznosításáért (fa, pellet stb...)??? Hát az energiatermelők. (erőművek) A geotermikus energiahasznosítás nem rossz ötlet, de azt sem lehet a végtelenségig fejleszteni, + próbálj meg elintézni egy mini geotermikus hőerőmű telepítést (néhány százmillióból, max 1 mrd megvan és teljesen automatikus, rentábilis!!!, 0 károsanyagkibocsátás....). Nem tudod megcsinálni (engedélyek, energialobby) nem veszik át tőled az energiát az áramszolgáltatók! túltermelés van ebből is
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 13:59
#105
hát igen !
lehetne olyan hogyha beszervezek mégegy
rászorulot akkor kapok 10% engedményt :))
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 13:57
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
na waz akkor egy történet:
jöttek hozzánk egyszer egy szervezetböl egy tag!
ugy jött ki a lépés hogy pont villanyt szereltünk!
tekertük be az izzót a foglalatba mint tulajdonosok!
foszer kérdezi nem tudjuk hol a tulajdonos????
erre mi nem mi csak villanyszerelök vagyunk waz!!!:)))
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 13:53
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#103
elfmage: én pl két hónapja nem láttam a szomszédaimat (ráadásul jóba is vagyok velük) szerinted ki tanuskodna ellenem? A nagyihoz meg hogy jön be a lakásba? Az APEH ellenőr is max kéreckedhet, vagy hoz rendőrt végzéssel! Akkor meg azt mondom hogy kivittük az öreglányt falura levegőzni néhány hétre! bumm.... Ez hidd el megfoghatatlan!
A nyugdíjjal kapcsolatban meg teljesen igazad van! Faterom több mint negyven (!) év munkaviszonnyal rendelkezik és nem kap annyi nyugdíjat mint a minimálbér! És ő van olyan hülye hogy mellette még dolgozik úgyhogy jövőre a nyugdíját is beszámítják az adóalapba, ráadásul fizet majd 8,5% nyugdíjjárulékot, cserébe viszont nagy kegyesen megemelik 0,4 % -kal (kb 240 ft-tal) a nyugdíját! (-7000-ért cserébe +240 ft)
Jules2: akkor demagóg vagyok, de a mol hány %-a is van külföldi tulajdonba?
csuloktata: a lakossági fogyasztást fedezi a hazai kitermelés! no comment....
csuloktata 2006. 11. 27. 13:43
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#102
A más fűtési rendszerek támogatására nem a "dögöljön meg a szomszéd tehene" faktor miatt kérdeztem rá? Vélemyényem szerint egyéb fűtési módoknál is lehet rászoruló ,s azt legalább nem 70 % importból fedezzük.
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 13:36
Előzmény: #98  tokos.
#101
"Ezek bizonyára rendkívül sok okosságot mondanak, ezért ki kellett rájuk találni egy ilyen szép adózási rendszert..."

Költői volt a kérdés, de nem akarok most eva vitába bonyolódni :)

Az a 15%->25% up az adóban elgondolkodtatott, és most sem vagyok tőle boldog, de ez az én bajom :)
Sose legyen nagyobb problémám...

Ja gáz nálam nincs, mert a gázterv meg ilyenek után 300eFt körül lett volna a kis lakásom újragázosítása, inkább vettem egy inverteres hűtő, fűtő klímát, az legalább nyáron is jó...

Úgyhogy ebből a storyból kimaradok (pont akkor maradt abba a gázfogyasztásom amikor változott a rendszer. Ahogy nézem nem járok rosszabbul a villannyal sem ilyen feltételek között :)

Hogy lehet az ember ilyen szakértő? Én is szeretnék sok pénzt semmi munkáért...

Topik gazda

tokos.
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek