Topikgazda: tokos. 2006. 11. 23. 11:39

Gázártámogatás: beleszámít a prémium, az árfolyamnyereség és az ösztöndíj is - Drámaian szűkülhet a  

Ugrás a cikkhez
Meglehetősen szigorúra sikerült a gázár támogatási rendelet, a mellékletként csatolt kitöltési útmutató részletesen szabályozza, hogy mely jövedelmek tartoznak abba körbe, ami alapján megállapításra kerül a gázártámogatás mértéke. A melléklet nevesíti azokat a jövedelmeket, amelyekkel nem kell számolni, felsorol olyan jövedelmeket, amelyeket be kell számolni, ugyanakkor van egyéb kategória, amely tartalmazza mindazt is, ami nem került felsorolásra. Az év végi prémiumok, vagy 13. havi bérek kérdése különösen érdekes, hiszen egyszeri jellegüknél fogva erőteljesen befolyásolhatják az átlagos jövedelmi szintet. 1 hónap prémium 3 hónapra elosztva (az utolsó 3 hónap átlagos jövedelme számít) akár 33%-kal is növelheti a havi átlagos jövedelmi szintet, amely akár könnyen vezethet a támogatás elvesztéséhez. A támogatási alap számításába bevezetésre kerül, minden SZJA bevallásban szereplő tétel, így értelmezésünk szerint a kamat és az árfolyamnyereségadó is. Az EVÁ-sok viszont megúszták.

Megítélésünk szerint a rendszer küzd a gyermekbetegségeivel , meglátjuk, hogy az APEH szúrópróba szerű ellenőrzései kimutatnak-e valamit. Ugyanakkor a rendszer erőteljesen szűkítheti a támogatottsági kört, amely megfelelhet annak a célnak, hogy csak a legrászorultabbak kaphassanak gázártámogatást. Havi 93,905 forinttól nem jár semmi, nagyon sokan kikerülhetnek a támogatási körből. Még azok is, akik most úgy gondolják, hogy jogosultak rá.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=76604
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 11. 23. 16:31
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
persze hogy van !!!
de la ss a n m om dom hogy m e g ért sük !
nem lesz gázáremelés!:))))))))))))))))))

de én gondolok azokra is akik nem fogják tudni kifizetni!
nem azért számolok meg hülyülök csak hogy értsétek menyire el van ez bagatelizálva és hogy mennyire leszarják az embereket!magyarul mondom hülyének néznek minket!
akkár hogy csürik csavarják a lényeg gazdasági oldalon hogy pénz kell nekik mert volt pénz nincs pénz!

tudod miröl ismerni meg gyurcsányt verest :arrol hogyha már nincs pénzünk akkor beosztja.
na a semmit azt jól betudják osztani!
Törölt felhasználó 2006. 11. 23. 16:23
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#19
Koi! Egy gazdasági portálon vagy!
Csak van tán pénzed kifizetni?!
Támogatás nélkül is, számolgatás nélkül is.
Törölt felhasználó 2006. 11. 23. 16:21
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
de elárulok egy titkot az ugazán falusi helyen az igazán rászoruloknak ugyis ingyen van a gáz!
Törölt felhasználó 2006. 11. 23. 16:20
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
na waz kezdek bepörögni mint a gázóra!
Törölt felhasználó 2006. 11. 23. 16:19
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
ez olyan mint az autopálya fizetős kapu!!!! :)))))

már csak az a kérdés mikor bontják is ki kap belőle pénzt!
Törölt felhasználó 2006. 11. 23. 16:17
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#15
és ha van kutya macska akkor az milyen szorzóval jön hozzá a fütésszámlához 0,03% ??????
nyugdijasnéni kis nyugdijal 0,5%
nyugdijas néni nagy nyugdijal első emeleten 0,45%
nyugdijas mama két unoka 0,78%
nyugdijas 70 felett 0,98%
nyugdijas gyengén látó 0,95%
nyugdijas ha igénybe veszi a gyogyszertámogatást de csak egyszre volt orvosnál de van szemüvege az hány smart pont????
na de hogy igazságos legyen a szociálisan is elveszük mindenkitöl a támogatást waz!! :)))
Törölt felhasználó 2006. 11. 23. 16:15
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Ha kifizeted rendesen, akkor nem kell osztani!
Törölt felhasználó 2006. 11. 23. 16:14
#13
ha gáztémában osztani akkarsz akkor 0,7 tel kell!
ez hogy jött ki????
az euban azota rajtunk röhögnek waze! :))))))
Törölt felhasználó 2006. 11. 23. 16:12
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
jehoo!
A gázfogyasztásodat te is mással akarod megfizettetni?
Törölt felhasználó 2006. 11. 23. 16:06
Előzmény: #9  csuloktata
#11
Ja igazságosabb! Hát hallod birom az ilyen emberket, végigszarja a fejed a kormány beetetett a választásokon és te még mindig Fletót moppozod! Neked jobb lett?!?!?!
Tiszta ATV feeling (18-tól).....
(mondjuk most nem azért szar mert őket választotta a "nép" tavasszal hanem azért mert 4 éve is ők nyertek)..
Törölt felhasználó 2006. 11. 23. 15:37
Előzmény: #9  csuloktata
#10
Legalábbis igazságosabb!
Szándék szerint.
csuloktata 2006. 11. 23. 15:29
Előzmény: #5  tokos.
#9
Nem emelkedik, csak igazságos lesz...
Törölt felhasználó 2006. 11. 23. 15:28
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
hogy egy evás mennyit keres???a tapasztalatom a következő, bevittük az apeh által kiadott igazolást a budapest bankhoz....az igazoláson 5,4 millió szerepelt...számolgattak a bankban és azt mondták 191 ezer ebből szerintük a nettó...,ami persze közel is van a valósághoz....további kérdés???
Törölt felhasználó 2006. 11. 23. 15:26
Előzmény: #1  portfolio
#7
most akkor emelkedik vagy nem??? én nem szeretem, ha valamit megemelnek, de mégis valakiknek támogatást fizetnek?? miért??? azért, mert keveset keres, vagy például túl nagy a lakása???ezekről csak ő tehet...
Törölt felhasználó 2006. 11. 23. 15:19
Előzmény: #5  tokos.
#6
Egy EVÁ-s mennyit keres?
tokos. 2006. 11. 23. 15:14
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
Ne hőzöngj vazze, gondolj arra hogy mások minimálbérből kénytelenek megvenni a merdzsót!
Te meg még sajnáltatod magad, meg azoknak a szegényeknek a támogatására fáj a fogad?!
Törölt felhasználó 2006. 11. 23. 15:11
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
jehoo!
Fogadj örökbe valakit! :-)
Törölt felhasználó 2006. 11. 23. 15:07
#3
Anno Fleto azt mondotta, hogy azért van szükség a gázártámogatás átalakítására, mert a jelenlegi rendszerrel a kormány a gazdagokat támogatja aki az úszómedencét fűti gázzal stb...

Én pl egyedül élek, és a havi nettó fix jövedelmem kb 95.000 forint (több állásból), van egy autóm (kell a munkába járáshoz) és a lakás amiben lakom szerencsére az enyém, ráadásul gázzal fűtök, úgy tűnik megnyertem a +70%-ot.
Kösz Fletó hogy ilyen igazságos vagy és ugyan pénzem nem marad hogy meglátogassalak de remélem ha erre jársz akkor beugrasz fürcsizni az úszómedencémbe b...meg amit gázzal fűtök!
Még jó hogy az "időseknek" volt annyi pénzük hogy nem kellett lakáshitelt felvenni, egy +30ezeres törlesztőrészlet (vagy albérletet fizetni) még külön öröm lenne.
tokos. 2006. 11. 23. 14:36
Előzmény: #1  portfolio
#2
Szerintem meg nem a gyermekbetegségeivel küzd, hanem sz.r.
Bár ez nyilván megítélés kérdése.
Az Evások különösen érdekesek, csodálkoznék, ha véletlenül maradtak volna ki.
És végül egy kérdés, nem tudom, hogy tudja-e valaki. Ha én átjelentkezek üköreganyámhoz, a család fennmaradó része meg marad a jelenlegi helyen, akkor az én jövedelmem hova számít?
Mert ugye lenne némi különbség az egy főre jutóban.

Topik gazda

tokos.
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek