Topikgazda: Törölt felhasználó 2006. 11. 10. 11:50

Felvásárolják a Graphisoftot? Polak-venger dva bratanki!  

Ugrás a cikkhez
Információink szerint előrehaladott felvásárlási tárgyalásokat folytat egy lengyel társaság a Graphisofttal. A portfolio.hu tranzakcióhoz közel álló forrásai alapján a magyar cég átvilágítása már elkezdődött, s az ügylet létrejöttének valószínűsége forrásunk szerint magasnak tekinthető. Amennyiben ezen tranzakcióra valóban sor kerül, az megítélésünk szerint - több tényező következtében is - akár jelentősen a piaci ár feletti szinten is megvalósulhat. A harmadik negyedéves gyorsjelentés azonban akár jelentős mértékben is befolyásolhatja a helyzetet.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=76043
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 12. 13. 11:04
Előzmény: #459  Törölt felhasználó
#460
eddig az ment hogy merger lesz mert nem tud sajat erőből terjeszkedni, most meg van eleg penze...nem ertem.

egy erőltetett mergernek semmi ertelme...akkor inkabb tőkét emelek.....
Törölt felhasználó 2006. 12. 13. 10:47
#459
20 millio euro cash a bankszámlán + évente 5-8 millio euro közötti profit bőven fedezi a terjeszkedést és fejlesztést! Abban az esetben , ha friss pénzhez jutna a cég még nem adna el többet egyik termékéből sem!
Ami problémát okoz, az a cégméret + a construction csökkenti a profitot (jelentősen) + 1 termékes cég.
Stratégiai partnerre lenne szükség, aki jelentős ügyfélkörrel rendelkezik a tervezők, építőipari szakemberek és építőipari cégek felé.

Tőkeemelést csakis a jelenlegi piaci árnál jóval magasabb áron tudok elképzelni (3000 körül, vagy fölötte), de nem látom értelmét a fent említettek miatt, miért érné meg hígítani a részvény állományt.

Bárkivel folytat tárgyalásokat a Graphi nehéz lehet a tárgyalás, mert úgy tűnik óriási perspektíva van mindkét termékében! A 3d –s tervező program értékesítés meredeken emelkedik, ami jó a Graphinak, mert ma a VILÁGON FELÉPÍTETT ÉS 3D-VEL TERVEZETT ÉPÜLETEK 60 %-ÁT ARCHICAD-DEL TERVEZTÉK!!!! Ez akár újra oszthatja az eddig bebetonozottnak hitt piaci részesedéseket, a Graphi óriási előretörése mellett! A Construction szoftver pedig óriási lehetőség, egyenlőre profit nélkül!!!
No ebből reális értékeltséget kihozni, az nem lesz egyszerű! A lehetséges partner tőkeerején kívül valószínű erősen esik a latba, hogy milyen hozzáadott értéket tud nyújtani…
Törölt felhasználó 2006. 12. 13. 10:46
Előzmény: #457  Törölt felhasználó
#458
Kata,
az elmúlt 2-3 hétben rendszeresen voltak 20ezres (ön vagy át)kötések ...
várjuk meg mit hoz a január :o)))
Törölt felhasználó 2006. 12. 13. 10:03
Előzmény: #453  Törölt felhasználó
#457
Head!
Most már - ezt a vergődést látva - semmiféle pozitív elvárásom nincs a gsparkkal szemben, csupáncsak annyi, hogy ne minuszban szálljak ki belőle
Ennyi.
Azért csak küldjed a grafis linkjeidet továbbra is.
lajhar 2006. 12. 12. 22:17
Előzmény: #455  Törölt felhasználó
#456
Greenspam: ezen a szinten ?
Törölt felhasználó 2006. 12. 12. 21:26
Előzmény: #442  Törölt felhasználó
#455
miert nem vonnak be töket? ha nincs sajat erö terjeszkedni?
Törölt felhasználó 2006. 12. 12. 21:12
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#454
"Lefordítom" a linket:

Elkészült a virtual construction.
Mivel egyben nehéz volt emészteni,
ezért külön csomagolják. Jó döntés.
Remélem így könnyebben megveti a lábát.

Törölt felhasználó 2006. 12. 12. 18:58
Előzmény: #452  Törölt felhasználó
#453
kata111

Érdekes, hogy pozitív várakozásaid vannak a Park részvénnyel kapcsolatban...szerintem nagyon a helyére van árazva az a papír. Osztalék alapon durván 800 pénzt ér. Ingatlan alapon 1150 körül, de ez csak akkor fog realizálódni az árában, ha egy befektető csoport, vagy ingatlan hasznosító meg kívánná vásárolni.
Én most több bizonytalanságot látok: 1./ a későbbiekben bevezetésre kerülő ingatlan adó hogyan érinti/érinti-e? 2./ ásatások milyen mértékben hátráltatják időben a folyamatban lévő építkezést, milyen mértékű többletköltséget jelent ez és az elmaradt haszon, mert amíg nincs kész, nincs bérleti díj bevétel sem!!! 3./ Túl pici a cég, pláne a szabadon kereskedhető részvényszám, kapitalizáció profi befektetők/alapok számára jelentéktelen 4./ Mit akar a management? Stabil tulajdonosi struktúra mellett kívülről ritkán vásárolnak ingatlanba kisebbségi tulajdonrészt! Megoldás lehetne, mint a Bif-nél is, hogy a tulajdonosok folyamatosan növelik a részesedésüket a cégben...és ez az amit én itt nem látok!

Én így látom, más biztos másképp, mindenesetre hálás vagyok Bojár úrnak hogy lehetőséget teremtett arra, hogy reális értékeltségi szint mellett értékesíthettem a Graphiban 2006 augusztusáig teljesen holt tőkének tekintett (én mindíg annak tekintettem - bosszankodtam is sokat, hogy egy informatikai cég miért téglára költi a pénzét?) ingatlan részesedésemet és abból is vehettem szoftvert!
Törölt felhasználó 2006. 12. 12. 18:02
Előzmény: #451  Törölt felhasználó
#452
araszolgassál csak grafika, lassan, de biztosan,
tesókád a park is dobbanthatna már fölfele
Törölt felhasználó 2006. 12. 12. 11:22
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#451
Köszi head a mai meg a legutóbbi linkjeidet (bár én csak a kis on-line fordítóval tudom lefordítani) úgy döntöttem, hogy tartom továbbra is
mégegyszer köszönöm :))
Törölt felhasználó 2006. 12. 12. 10:09
#450
Törölt felhasználó 2006. 12. 11. 09:43
#449
emelkedjél picikém!!!
lajhar 2006. 12. 09. 21:56
Előzmény: #447  Törölt felhasználó
#448
Két szcenárió van a Graphival SZVSZ:
1. Sikerül neki a 2. egyébként 1.nél lényegesen nagyobb lábát növeszteni, partnerrel vagy egyedül. Ez esetben 5000-:-6000Ft lenne az ár 2 éven belül
2. Leírja a Construction-t (valószínűtlen egyébként). Ez esetben számoljátok ki, ArchiCAD egyedül tudja-e megtartani ezt az árszintet. Szerintem bőven !
Ennyi...
Törölt felhasználó 2006. 12. 08. 22:13
Előzmény: #446  Törölt felhasználó
#447
amiben érdekelt vagyok, abban igen
nehogy azt mondd már, hogy te csak ma este olvasod el a tegnapi meg mai otis híreket
úgyse hiszem el :))))
Törölt felhasználó 2006. 12. 08. 22:07
Előzmény: #445  Törölt felhasználó
#446
oksa !tegnapi hír ilyen jól informált vagy?
gratula!:)))
Törölt felhasználó 2006. 12. 08. 22:00
Előzmény: #444  Törölt felhasználó
#445
köszi koi, én ugyan már olvastam korábban, de lehet más még nem látta
Törölt felhasználó 2006. 12. 08. 21:58
Előzmény: #443  Törölt felhasználó
#444
a linket nézétek info!!!!!!
Törölt felhasználó 2006. 12. 08. 21:55
Előzmény: #441  Törölt felhasználó
#443
Matgab :))))

Nem gondoltal mar arra, hogy neked egyáltalán nem is szabadna rv venni, csak beírnád hogy éppen most mit vennél, mi meg tejelünk, megyegyezünk valamilyen %-ban. :)))
Egyáltalán miből van még pénzed, miből tőzsdézel, miből élsz, nem szeretném hogy kukáznod kelljen. :)))
Törölt felhasználó 2006. 12. 08. 21:45
Előzmény: #441  Törölt felhasználó
#442
link

006/49. - december 7. Simon S. András, Torontáli Zoltán
Felvásárlásról szóló hírek keringenek a Graphisoft háza táján. Valójában csupán annyi bizonyos, hogy Bojár Gábor, a vállalat alapító elnöke a korábbinál jóval nagyobb piacot készül meghódítani, s ehhez önmagában nem érzi feltétlenül elég erősnek cégét. A hírek szerint háttértárgyalások kezdődtek, amelyek tétje felvásárlás, fúzió, esetleg egy közös cég alapítása is lehet. Ám az sem kizárt, hogy minden marad a régiben.
Törölt felhasználó 2006. 12. 08. 15:32
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#441
Matgab :))))

Nem gondoltal mar arra, hogy olyankor is kene venni, amikor esik ? Persze ne itt, mert meg tenyleg ranyom + tiz minusz %-ot.

Topik gazda

laurion
laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek