Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 11. 08. 22:35

TVK ???  

Az ÁÉB mejelent az eladói oldalon kérdés, hogy a rossz Q3 miatt vagy egy esetleges átlagár alakítás miatt?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
herlas 2007. 03. 24. 13:32
#560
„Tervezik a TVK kivezetését a BÉT-ről? - Úgy gondolom, a magyar tőzsdét inkább erősíteni, nem gyengíteni kell, ezért jelenleg nem áll szándékunkban, hogy megfosszuk a parkettet egy nagy múltú részvénytől. A jövőben még jól jöhet a tőzsdei jelenlét, mert nem zárható ki akár egy részvénykibocsátás sem.”
Szerintem ez elég világos beszéd: ha a MOL-nak tőke kell, vagy elég nagy nyereséggel el lehet adni az 50% feletti részt, akkor ezt bármikor meg lehessen tenni. Neki elég a cég irányítása, a tőkét máshol talán jövedelmezőbben is be tudja fektetni.
Két kérdés: mikor és mennyiért? Jelenleg a MOL-nak inkább tőkefeleslege van, de ez idővel változhat. A ciklus és a piaci helyzet viszont kedvező egy éves távlatú kibocsátáshoz.
Mennyiért? Funda alapon 6500 és 11000 Ft közé teszik a reális értékét a különböző elemzők. Durván 8000 Ft-on ér 1 Md eurót a cég. Nálam nagyjából ez a reális ár maximuma, de lehet hogy csak 30 euro. Persze optikailag megkönnyíti az eladást, ha előtte minél magasabban forog tartósan, akár 10-25%-kal is. Ez simán megoldható. Csak valaki mondja meg most, mennyiért, milyen árazás mellett hajlandók a nemzetközi alapok beszállni egy ilyen profilú cégbe, 400-500 millió eurós nagyságrendben.
sanka 2007. 03. 24. 13:24
#559
A kiszorításra értettem .
fatihszultan 2007. 03. 24. 12:25
#558
Miért Sanka? Szerintem fel kell mennie. Lehet, hogy nem elég érthetően fogalmaztam?
Törölt felhasználó 2007. 03. 24. 12:23
Előzmény: #555  fatihszultan
#557

fatihszultan !

Nem sikerult megbantanod , meg veletlenul sem. Jol vagyok :)

A kerdes(ed) valoban jo. Valahogy maga a kerdes jobban tukrozi a valosagot mint barmi teoria, amit nem igen tudhatunk. Most egy kicsit atneztem diohejban a tavalyi eredmenyt, es bar valoban jol fogott a TVK a vegyipari ciklusnak ezen idoszakan, azert nehany dolog a tovabbiakban necces, mint peldaul olajarak esese ami (egyelore!! meg ) nem jelent meg a vegtermekek araban.Ea meg mehet egy darabig, de ha a TVK igy jart az olajarak/vegtermekek marzzsal, akkor bizonyara a vegyipari konkurrenseknel is igy lehet.Ezert, felteve ha nem szervezodnek titkos es eszrevetlen kartellekbe ,akkor arleszoritos verseny nehany Q-n belul meg is kezdodhet.Ja , es ha nem emelkedik az olaj ara, ezt meg biggyesszem ide. De szerintem a vegtermekek arat a beveteli oldalon , nem kell annyira hosszutavura bekalkulalni az eredmenyekbe. Meg harom ilyen negyedeves eredmeny beszamolot, nem tudok elkepzelni, max valami "tartalekokbol" , amiket mar kjorabban is megpedzettek a piaci kofak, hogy hianyoznak az eredmeny kimutatasokbol. Ezek egy sikeres kibocstashoz, elengedhetetlenul szuksegesek.
sanka 2007. 03. 24. 12:21
#556
fatih, remélem nem lesz igazad!
fatihszultan 2007. 03. 24. 12:05
#555
JP!

Nem akartalak megbántani. Eygszerüen leírtam a véleményem.
Egyébként csak zárójelben, Braut, az említett barátommal is akkor vettünk, amikor még hetekig nem volt rá kötés. Nem is nagyon emlékszem már, mennyin. Vicces volt, hogy 2 P/E-vel senkit nem érdekelt a papír!
Nem magunkat akarom fényezni, hanem azt érzékeltetni, hogy így müködik a világ. Most van egy csomó hitetlen ember, ellendrukker stb. Ha pl. 12.000 lenne az ár akármikor, akkor ellenben már egy csomó ember a 18-20 ezret jósolná.
Felteszem a kérdést újra: miért érdeke a MOL-nak (vezetőknek), hogy ne szorítsanak ki és tőzsdén tartsák a TVK-t?
(aztán lehet, hogy nem lesz igazam, volt már rá példa més lesz is)
mobilizmo 2007. 03. 24. 11:55
Előzmény: #552  fatihszultan
#554
Tegnap én is filóztam rajta,hogy miért lehet érdemes TVK-t venni. Nagyjából hasonlóra jutottam,mint az előttem szólók. Ha Hernádi szavahihető ember /most elválik/,akkor szerintem is csak az lehet a Mol érdeke,hogy minél magasabbra felküldje az árfolyamot 1-2 jó gyorsjelentéssel,aztán jöhet a kibocsájtás.
Törölt felhasználó 2007. 03. 24. 11:54
Előzmény: #552  fatihszultan
#553
fatihszultan!

Azert peldaul az IEB-t irtam, mert, a topikba mar 3000 korul is ertelmes szerzok irtak be , es lehet, hogy 4000 folott megduzzadt a topik ; a teoriagyartasnak a kovetkezmenye.
Se ez a hozzaszolasom sem az elobbi nem az akart lenni, hogy nem lehet jo kis arfolyam emelkedes a dologbol.
Es gratula az IEB-s ugyletedert.

udv
fatihszultan 2007. 03. 24. 11:48
#552
JP!

Az IEB-t írod. Én 2.220-on vettem. Egy barátom hívta fel a figyelmem rá. Akkor többször beírta ide, de elhalt a topic, mert a kutyát sem érdekelte. 4000 felett az egyik legforgalmasabb topic lett....
Hát....
Törölt felhasználó 2007. 03. 24. 11:47
Előzmény: #550  Törölt felhasználó
#551
m
Törölt felhasználó 2007. 03. 24. 11:42
Előzmény: #549  Törölt felhasználó
#550
Csak nehogy ebbol is egy brau-ieb sztorira fussa, mert akkor az meg tenyleg folviszi az arfolyamot nem tippelnek inkabb magassagig.
Törölt felhasználó 2007. 03. 24. 11:36
Előzmény: #548  fatihszultan
#549
concorde és equilor (állítólag az utóbbi vett többet) kbc adott de ők a bejelentés után komolyabb mennyiséget zsákoltak.
A tvk alapján a mol is bullnak tűnik.
fatihszultan 2007. 03. 24. 11:29
#548
Annyit akartam előbb írni, hogy szerintem, ha a tőzsdén hagyják, akkor az árfolyam felfele menetelében érdekeltek. Ha nem így lenne, hanem a céget akarták volna csak szimplán bezsákolni, akkor miért nem szorítottak ki mindekit 6.500 körül és vitték ki a tőzsdéről?
Ettől kezdve - ha ki akarnák vinni - a 180 napos súlyozott átlagár ismét ellenük dolgozik.
Szerintem az árfelhajtásban érdekeltek és ha egy 94%-os tuéajdonos azt akarja, hogy felmenjen az ár, akkor az fel is fog menni.
fatihszultan 2007. 03. 24. 11:12
#547
*
Törölt felhasználó 2007. 03. 24. 10:46
#546
*
Törölt felhasználó 2007. 03. 24. 10:41
#545
Ki volt az a két cég?
Törölt felhasználó 2007. 03. 24. 10:24
Előzmény: #543  sanka
#544
Szevasz Sanka,
nem a forgalomról írtam (akartam írni), hanem a vevőkről, ugyanis gyakorlatilag két cég vette a papírt ez pedig azt jelenti, hogy alig akad egykét ember aki látna fantáziát a papírban, ez pedig jó jel.
Egy a lényeg, ha tőzsdém marad a cég akkor látunk még egy-két szép gyorsjelentést ami pedig inkább felfele viszi majd az árat mint le.
üdv:
sanka 2007. 03. 24. 09:24
#543
Szia momentum!
Örülök, hogy itt voltál, bár egy kicsit furi amit a forgalomról írtál, mert az prénteken bizony elég nagy volt.
Arról esetleg van tudomásod, hogy ki volt ez a nagy bevásárló, vagy csak úgy mindenki nekiesett zsákolni?
Törölt felhasználó 2007. 03. 23. 21:25
Előzmény: #541  Törölt felhasználó
#542
nem rossz közkézhányad minimális (gondolom annak is a jelentős része insidereknél)tehát nem valószínűsíthető nagy eladói nyomás (amennyiben Hernádi igazat mond) ugyanakkor a vételi érdeklődés is minimális hiszen mindenki fél a kiszorítástól (így nem is rossz a mai emelkedés)
A MOL pedig röhög a markába kihoz még egy-két mega gyorsjelentést közben az ár szépen felpattan 12-15 ezer közé majd jöhet a bchem2 azaz londoni kibóocsi máris 100 mrds nagyságrendben kaszál a mol (ez pedig a mol részvényeknek is elég jót fog tenni)
Nem rossz!!!

Törölt felhasználó 2007. 03. 23. 20:01
Előzmény: #540  Törölt felhasználó
#541
KUTAT A MOL
A Mol 2000 óta évente 8-12 milliárd forintot költ
kutatásra Magyarországon, míg világszinten
százmillió dollárt. Az elmúlt hat évben mintegy 50
fúrást végzett a társaság Magyarországon, s ebbõl 24
volt sikeres.

Topik gazda

aktív fórumozók