Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 12:26

OKT 23. - egy fórumozó csak egy véleményt írjon  

Kezd elegem lenni abból a néhány "egész nap a neten lóg és kizárólag politikai fórumokba írogat (mindeközben nem értem miből él)" típusú emberkéből, aki szétcseszi az összes fórumot a teljesen elfogult, pártos, minimálisan sem objektivitásra törekvő irományaival, és leugat mindenkit aki meg mer szólalni pl a hétfői eseményekkel kapcsolatosan.



Azt látom, hogy soha nem látott, feltehetően klón nickek sokaságával osztják az észt, és próbálják ezzel a saját véleményüket domináns, a többség véleményeként feltüntetni.



Nem tudom elhinni, hogy enniyre sötét legyen a legnagyobb netes gazdasági fórum törzsközönsége. Nem tudom elhinni. siralom.



Megkérnék mindenkit, hogy az okt 23-i eseményekkel kapcsolatosan írjon egy rövid véleményt, csak EGYet, felesleges beregelni több tucat új névvel, mert eddig nem látott nevek hsz-ai engem pl. nem fognak érdekelni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 31. 19:23
Előzmény: #319  pampa
#320
pampa

nem "formályában", hanem "formájában"

Szívesen!
pampa 2006. 10. 31. 19:01
Előzmény: #318  saru
#319
És Gergényi még mindíg a helyén van!
Hol van most a Gusztos képviselő Úr?
Ő már egy ártatlan házikedvenc bántalmazásakor is a média számtalan formályban tiltakozik az erőszak ellen.
Den itt már egy jobboldali érzelmű embert már állat számba sem vesznek!
saru 2006. 10. 31. 17:42
Előzmény: #317  saru
#318
Szemtanúként az alábbiakat szeretném nektek elmondani!

Ma délután a Fidesz megemlékezésén vettem részt az Astorián.
A rendezvény végeztével a Deák tér irányába indult meg a tömeg nagy része,
mivel az
Astoria téri metrómegálló le volt zárva, és leghamarabb ott szállhattak
metróra.
A Károly körút közepén járhattunk, amikor a Deák tér felől füstöt
láttunk felszállni, ettől az emberek kicsit elbizonytalanodtak, de azért
folytatták útjukat, sokan nem sejtették honnan származik ez a füst melyet
sűrű pukkanások kísértek.
A tömeg békés volt, álmunkban sem gondoltunk arra,
hogy hamarosan minden csatatérré fog változni.
Egyszer csak az előttem állók hirtelen irányt változtatva rohanni kezdtek a
házfalak felé.
A másodperc törtrésze alatt megértettem, miért.
Szemben velem vágtató lovasrendőrök tűntek fel, hihetetlen iramban
közeledve.
Én is igyekeztem a falhoz menekülni, de ott már sokan szorongtak, így csak
reméltem, hogy nem taposnak
agyon abban a szent pillanatban.
Elrobogtak mellettünk, utánuk néztem, lassítás nélkül rohantak bele az
Astoria felé veszettül menekülő tömegbe.
Abba a tömegbe, melyben gyermekek és idősek is szép számmal voltak!
Kezdett eluralkodni a pánik.
De ez csak a kezdet volt.

Szinte egy másodperccel később, ahogy a fal mellett igyekeztünk visszafelé,

a Dohány utca felé (ez tűnt a legjobb menedéknek), gyalogos rendőrök sora
jelent meg mellettünk, kezükben könnygázspray.
Nem hagytak időt felocsúdni, már fújtak is.
Az idős, szívbeteg, 45 kilós apámnak két lépésről fújta az arcába a gázt a
rohamrendőr!
Nekik háttal fordulva arcunkat fedezve próbáltunk a fal mellett menekülni.
Ekkor jelentek meg a vízágyúk, melyek zöld festékkel lőttek minket.
(Mint utólag megtudtam, azért, hogy később megkülönböztethetők legyenek a
veszélyes tüntetők a békés tüntetőktől, és így könnyen be lehessen őket
gyűjteni!)
Szerencsémre ekkor egy kapualjhoz értem és még idejében beugrottam rajta,
de ahogy visszanéztem láttam, hogy
két vízágyús kocsi között egy harmadik tankszerű alkalmatosság gördül be,
és lőni kezd felfele, a házak felé, de csak a fákat találta el, és amivel
lőtt (nem értek a fegyverekhez), szikrát hányva csapódott az ágakba.
Szerencsére egy udvarrendszerbe jutottam a kapualjból, amin keresztül
sértetlenül
kijutottunk a Rumbach utcába.
Itt is tömegesen menekültek az emberek, majd a Dob utca felé mentem,
eddigre kezdett elmúlni a könnygáz hatása, onnan már sértetlenül tudtam
hazajutni.

Azért mondtam el nektek, hogy lássátok, az utcai zavargásokat nem a
szkinhed
csőcselék kezdte.
Ez volt a kezdet, ezután indultak meg a bátrabbak a város több pontjára,
mert betelt a pohár!
Nem lehet elhallgatni azt, hogy Budapesten, 2006-ban, az Európai Unióban
fegyvertelen és békés, hazafelé igyekvő embereket lovasrendőrrel és
könnygázzal terrorizáljanak!

Ha nem lettem volna szemtanúja az eseményeknek, nem hinném el, de igaz:
Magyarország rendőrállam!
És fényévekre van a demokráciától!

Ötven évet vártak!
És visszajöttek!
De talán ilyen példátlan aljasságot még a kommunisták sem tettek soha, hogy
miközben nemzeti ünnepen magukat ünneplik, aközben a vétlen népet véresre
verik az utcán!

És még valamit.
Sokan azt mondják majd, véletlen volt.
Nem.
Nem volt véletlen.
A rendőrség napokkal ezelőtt jelezte a mentőszolgálatnak, hogy ma estére
nagy mennyiségű, különböző vércsoportú vérplazma álljon készenlétben az
ügyeletes kórházakban!

Név éc cím nálam!

saru 2006. 10. 31. 17:24
Előzmény: #297  Törölt felhasználó
#317
Gazember !, ez nekem is kedvenc mondatom, ajánlanám egyesek figyelmébe !
Törölt felhasználó 2006. 10. 31. 17:14
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#316
S végül: lesz - e vajon balhé nov. 4. - én??
Törölt felhasználó 2006. 10. 31. 17:13
Előzmény: #314  Törölt felhasználó
#315
(((Ez nem az a topic, meg különben is lerágott csont, de ha már visszacsatolásról írtam, meg kényszerítő erőkről, javaslom, hogy tartsanak önvizsgálatot azok, akik az elmúlt másfél évben azért kárhoztatták az MNB - t, és az MNB elnökét, mert az folyamatosan hangoztatta, változtatás híján a zajló folyamatok súlyos következményekkel lesznek / lehetnek a pénzpiacra, a ÁHT-ra, stb.... Mennyiszer megkapták, hogy vészmadarak, meg politikai érdekből mondják, amit mondanak.)))
Törölt felhasználó 2006. 10. 31. 17:09
Előzmény: #313  BuySell
#314
Jut eszembe, s kapcsolódik az alábbiakhoz: lehet fikázni az EU - t, meg a külfölid pénzügyi befektetőket, de valahol örülnünk kellene, hogy vannak olyan külső kényszerítő erők, meg ellenőrzés, meg visszacsatolás, ami KIKÉNYSZERÍTI a ÁH hiány lefaragását.

Nincs mese, nincs más választás.

Persze jobb lenne, ha mindezt az ÁSZ, az MNB, a hazai elemzők, a hazai közgazdász társadalom (meg úgy ám blokk a társadalom)... stb. révén érnénk el, dehát észre kell venni, a politika kényszerek, érdekek folyamatos ütközése, harca és a legkisebb ellenállás irányába hatnak mindig az erők.
BuySell 2006. 10. 31. 16:21
Előzmény: #312  BuySell
#313
Jah a 100 mrd hiányról még nyáron olvastam valamit hogy mihez kapcsolódik, de pontosan nem részletezték. Én azóta elfelejtettem de most akkor megtudjuk (?)
BuySell 2006. 10. 31. 16:20
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#312
Rider, igen a terv rendben van de kérdés hogy tartani is tudják e. Viszont ha nem tudják az hatalmas blama, még nagyobb mint az Őszödi beszéd tehát szerintem van azért valamiféle ösztökéjük arra, hogy tartsák is.

Talán ez lehet egy jó jel. Mert az Mszp is tudja hogyha ezt most elrontja akkor hatalmasat buknak (Talán Orbán Viktor is erre játszik, azért próbálja minden eszközzel megnehezíteni tevékenykedésüket) ezért arra fognak törekedni hogy teljesítsék céljaikat.

Milyen szép világ lenne ha GYF és OV kéz a kézben munkálkodnának azon hogy a hiánycsökkentés megvalósuljon... de persze ez csak estimese
Törölt felhasználó 2006. 10. 31. 15:59
Előzmény: #309  BuySell
#311
BuySell, annak megítéléséhez, hogy ki (mondjuk a PM) miként végzi a munkáját nem rossz kiindulópont a munka tervezetét megvizsgálni (költségvetés, illetve a konvergenciaprogram), de némileg fontosabb és érdekesebb lesz majd a teljesítmény értékelése az adott időszakot követően. Jóvicc, még szép, hogy a költségvetésben a konvergenciaprogramban vállaltaknak megfelelően próbálják tervezni a hiányt.

Én az ilyen dolgok előtt állok még némiképp értetlenül:

link
Törölt felhasználó 2006. 10. 31. 15:42
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#310
foldhozragadt

Cáfold meg lécci azt a halvány gyanúmat, hogy most kiraktál a balszélre!!!
BuySell 2006. 10. 31. 15:40
Előzmény: #308  Törölt felhasználó
#309
Csökken a hiány jövőre

A 2007-es költségvetés konszolidált bruttó bevétele 11 613 milliárd forint, kiadása 13 330 milliárd lehet. A kormány által elfogadott büdzséterv így - a konvergenciaprogramban foglaltaknak megfelelően - 6,8 százalékos GDP-arányos, ESA-szemléletű, illetve 6,9 százalékos pénzforgalmi szemléletű hiánnyal számol. (Utóbbi 8,2 százalék is lehetett volna, ha a Nemzeti Autópálya Zrt. adósságátvállalását jövőre halasztották volna.) A jövő évi deficittömeg azt jelenti, hogy minden elköltött 100 forintból közel 13-at nem fedeznek a folyó év bevételei.
-------------------------------------------------

Vajon tudják majd tartani? Nekem egyelőre úgy tűnik (leglábbis a tervek szerint) hogy hazugság vagy (hívjuk aminek akarjuk) ide vagy oda jól végzik a munkájukat, és talán amiről Gyurcsány szónokolt, jöhet valamilféle szemléletváltás a magyar politikában. Vagy túl naív és optimista lennék?
Törölt felhasználó 2006. 10. 31. 15:12
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#308
Foldhozragadt!
Valamit rosszul olvastál- vagy szándékosan ferdítesz?
A link-ben amire hivatkozol: "hazug és csaló, a kommunizmus erkölcsi örökségét máig fel nem adó" szöveget nem a Fiatal balodal mondta a kormányról, hanem Orbán külföldön!
Micsoda különbség!!!
matgab 2006. 10. 31. 15:01
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#307
Még jó, hogy ez csak egy virtuális világ, mert különben most mehetnél fogat mosni...:)
Törölt felhasználó 2006. 10. 31. 14:58
Előzmény: #303  Törölt felhasználó
#306
Conqui,

Kedvellek ám, még ha nem is mindig tűnik úgy. Kellően intelligens és felkészült vagy, keményfejű és megingathatatlan. Olvastam más témákban a hozzászólásaidat. Nekem te vagy a Szögletzászló. Nagy szükség van ilyen emberekre mindkét oldalon. Jelzitek a pálya szélét. Meghúzzátok azokat a vonalakat, amiket nem szabad átlépni. Sajnos bármi előremutató és pozitív történik ebben az országban, abban nem lesz érdemed. A kézfogások a kezdőkörben történnek. Növessz jó hosszú kezet, vagy húzódj feljebb...
Törölt felhasználó 2006. 10. 31. 14:50
Előzmény: #304  Törölt felhasználó
#305
Most, hogy itt érvelgetünk elapadt a forgalom a tőzsdén! Figyeltétek?
Törölt felhasználó 2006. 10. 31. 14:46
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#304
Foldhozragadt!
Az állampolgárság nem jó- vagy rosszindulat kérdése. Gazdasági kérdés! Jogokkal és kötelezettséggel jár! Állami részről is (az adónkból lenne finanszírozva)!
Persze nem szeretünk többet adózni! -Ezt tujuk napjaink eseményeiből is. De ha te másképp gondolod fogadj örökbe valakit a túl oldalról saját zsebedre, ne állami szerepvállalással! Legyél annyira magyar!!!!
Holnap... már egyébként is egy állam polgárai leszünk! :-)
Törölt felhasználó 2006. 10. 31. 14:39
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#303
Az utolsó kérdésre a válasz: NEM

"Viszont ismerem akik a határon túl élnek. Magyarabbak mint mi itt együttvéve. "

Ez szerinted miben nyilvánul meg a részükről?
Törölt felhasználó 2006. 10. 31. 14:29
Előzmény: #301  Törölt felhasználó
#302
Conqui,

Soha nem mondtam, hogy Orbán hibátlan. Ha a nyakába akasztja az "ide üssetek táblát" ne csodálkozzon ha jönnek a pofonok. Az eredménye azt hiszem meg is lett, előnyötökre.

"Hát látod, ez a baj, ti még mindig Trianont siratjátok akkor, amikor lassan nem lesznek határok. Ez a konzervativizmus. Az Ómagyar Máriasirató. Én ebből nem kérek."

Nem vagyok Nagymagyarország párti (uhh, azt se tudom hirtelen hogyan kellene helyesen írni). Viszont ismerem akik a határon túl élnek. Magyarabbak mint mi itt együttvéve.

"Gyurcsány lehet, hogy hibázott, de nem abban, hogy hazudott. Nem is hazudott. Én ezt egész máshogy értékelem. " Én is. Szemellenzőt mindketten viselünk. Ha ez olyan egzakt lenne a dolog, valaki felírná a képletet, amit csak ki kellene számolni.

Egyébként látsz rá esélyt, hogy ez az ország valaha is elismerje állampolgárként, közénk tartozónak őket?
Törölt felhasználó 2006. 10. 31. 14:15
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#301
"Én ilyen rövid távlatból visszatekintve is inkább puccsnak nevezném, mint..."

Nem volt puccs! Legalábbis Fleto részéről nem. A buktatásban neki semmilyen szerepe nem volt. Ha mást tudsz, lécci idézd be ide a linket.
Az más kérdés, hogy rögtön jelentkezett a szerepre. Miért ne? Neki voltak már elképzelései, hogyan csinálná. Másnak az MSZP-n belül nem.

"Teccett volna becsületesebb embert választani. "
Azt, hogy mennyire volt "becstelen" te is csak a Fidesz interpretálásából tudod. Szerintem nem volt becsteleneb, mint bármely más politikus, aki megragadta azokat a lehetőségeket, amelyek felkínálkoztak. Most itt a jobboldal két emblematikus figurájáról nem is beszélek: Torgyán, Szabadi.
Orbánhoz mérve sem. Nem idézem az Orbán-ügyeket. Már lerágott csont.

"Bele se merek gondolni, milyen erkölcsi győzelmet arattunk volna trianon felett."

Arattunk volna lóf@szt!

Hát látod, ez a baj, ti még mindig Trianont siratjátok akkor, amikor lassan nem lesznek határok. Ez a konzervativizmus. Az Ómagyar Máriasirató. Én ebből nem kérek.

"Erkölcsileg nem Orbán döntötte sárba a magyarságot bizonyítási vágyból, a gazdaságot nem ő vitte csődbe a választási győzelemért, a strasbourgi beszéd meg sokkal ravaszabb annál hogy a "semmi sem drága" megállja a helyét."

Erkölcsileg azok döntik romba a magyarságot, akik továbbra sem hajlandók elismerni, hogy populista demagógiából nem lesz országépítés.
Gyurcsány lehet, hogy hibázott, de nem abban, hogy hazudott. Nem is hazudott. Én ezt egész máshogy értékelem. Már korábban a topicomban bövebben kifejtettem. Olvasd el: Miért kell nekem...

Topik gazda

laurion
laurion
1 1 1

aktív fórumozók