Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 20. 19:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#560
link

ha már kimaradt a cikkből..ezt is a kisebbség - lassan, de biztosan többség- követte el...

Az astoriánál lakom, partyolattiszta rendes, biztonságos házban...Azt már megszoktam, hogy nappal törik az autót a szemem előtt,
a portám elé szarnak- a szó legszorosabb értelmében-, belémjönnek autóval a belváros szívében és engem akarnak kibelezni, pénteken ellopják a cipőm a lábtörlőmről- rendőrök nagynehezen elkapták a három barnát, de cipő sehol...

Sok ez már nekem, konzervatív, anti- rasszistának is
kissherceg 2008. 04. 17. 21:14
Törölt hozzászólás
#559
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 13:34
Előzmény: #556  Törölt felhasználó
#558
El is felejtettem :)

Mit is?
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 13:30
Előzmény: #556  Törölt felhasználó
#557
Szvsz :

a depresszió önértékelési zavar, ha valaki valamit belülről kifelé és nem kivülről befelé éli meg a dolgot , akkor nem lehet baj.
Ha: a tehetségem.. a képességem és az igényeim harmóniában van(ezt mindenki maga teremtheti meg magának)akkor béke van , nyugalom van , harmónia van.

Ennyire egyszerű a dolog.

Ha valaki mástól várja a megoldást , már a függés , a függőség ténye eleve deklarálja , hogy nem lesz az a valaki kiegyensúlyozott....játékszer lesz , a másik kénye-kedve szerint.
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 13:24
Előzmény: #555  Törölt felhasználó
#556
Az élethelyzetek sokassága között döntő többségű a csalódás akkor - véleményen szerint - könnyebben alakul ki a depresszio.
("... egyszer mindenki megtörik, a kérdés az, mikor." )

A mai világban nehezebben éljük meg a kisebb jelentőségű negatív dolgokat mert a környezetünk erre hajaz. A pozitívumokon átsiklunk.

Persze ne vedd személyeskedésnek, sőt, felejtsd el az egészet.
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 13:05
Előzmény: #554  Törölt felhasználó
#555
Csak akkor csavarodsz be, ha nagyobb jelentőséget tulajdonítasz a csalódásaidnak, mint a pozitívumoknak.

Az agyturkásszal beszélj arról, hogy az élethelyzetek okozzák a becsavarodást, vagy az azokhoz viszonyulás?

A depressziós azért depressziós, mert sokat csalódik, vagy mert a csalódást megéli, a pozitívumot pedig nem?

(Van mindkettőre példa, de a reaktív típus nem szokott komoly problémát okozni)

Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 12:48
Előzmény: #553  Törölt felhasználó
#554
Adott idő alatt ha a csalódásaid száma komoly mértékben meghaladja a pozitív emlékeidet - ahogyan fogalmaztál - akkor be fogsz csavarodni. Ez nem csak az anyagiakra vonatkozik. Ennek megjelenési formáit egy agyturkász haverom tudná számodra kielemezni.

Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 12:41
Előzmény: #551  Törölt felhasználó
#553
"Mindenképpen csalódni fogsz de nem mindegy mennyit."

De nálam mindegy mennyit. Mert nem a csalódást számolom.

A pozitív emlékeket számolom, és gyűjtöm. És embereket, kapcsolatokat. Több kontinensen vannak olyan ismerőseim, akik idejönnek néha csak miattam.

Ez bizalom nélkül nem megy.

Van aki meg nem fizeti ki a 90ezremet, mert feleslegesen bíztam benne. És?

Buktam 90 ezret, közben meg olyan embereket ismerek meg, akikkel 30 év múlva is jól megleszek.

(Azt a 90 ezret meg még meglátjuk, nem végleges egyelőre)

pampa 2008. 04. 16. 12:31
Előzmény: #550  Törölt felhasználó
#552
wini de maci

Mert a könnyen jött pénz,könnyen megy.

Menj be egy telepre és megtapasztalhatog,hogy több az LCD tévé mint egy átlag faluban.

Sajnos nem tudnak gazdálkodni a segélyekkel normálisan. Elszórják haszontalam dolgokra,kifutnak a keretből és hó végén veszik fel az uzsorát a következő havi segély terhére. Van ahol heti 10 % a kamat. És az uzsorások is közűlük valók.

Ördögi kör.
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 12:30
Előzmény: #550  Törölt felhasználó
#551
Tőzsdenyúl,
te komolyan naív vagy. Eriggy kertészkedni. De az sem lesz jó ötlet mert az időjárás is kiszámíthatatlan nem csak az emberek ...
A lényeg :
Mindenképpen csalódni fogsz de nem mindegy mennyit.
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 12:25
Előzmény: #549  Törölt felhasználó
#550
Az én ars poeticám, hogy addig megbízom, amíg az ellenkezőjére rá nem szolgálnak.

(Akkor viszont nem is számítok más kiállására helyettem)

A te esetedben, ha valaki kiérdemelte a bizalmad, az még utána is okozhat csalódást. A csalódástól nem vagy megmentve.

Ha viszont elsőre megbízol valakiben (aki esetleg nem is számít rá), az hálás dolog.
A csalódások nem érdekelnek, a hálás dolgokkal foglalkozom inkább, sokkal több van belőlük.
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 12:17
Előzmény: #547  Törölt felhasználó
#549
TÖZSDENYÚL !

Szívemből kivánom , hogy igazad legyen.....de talán , mert nagyon sok mindent megéltem és láttam ....sok mindenben nagyon más a nézetem és a véleményem....ami nem gond.

Nem tudom , hogy hány éves vagy , lehet , hogy kevesebb visszásságot tapasztaltál , de én egyet nagyon megtanultam az életben:

-Ha TE nem álsz ki Önmagadért , akkor senki sem áll ki érted!!!!

ARS poeticám:-Előbb mindenki szolgáljon rá a bizalomra , majd utána meg lehet benne bízni.....mióta ezt élem , nyugodt és kiegyensúlyozott az életem , a családom élete és a vállalkozásom is.

Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 12:15
#548
Félelmetes ez az infoháló, h egy ilyen emil milyen gyorsan elterjed! De ha ilyen egyszerűen pénzhez lehet jutni akkor miért van annyi szegény roma?? Mindent elhisztek??? A tudatlanság a legnagyobb ellenségünk és nem a romák.
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 12:12
Előzmény: #546  Törölt felhasználó
#547
Erre már adtam korábban is választ.
Nem kérdés, hogy a családjád (vagy csak saját magát) megvédi az ember.

A közeg szerintem ugyanilyen volt korábban is, de akkor még kevésbé voltál visszafogott az általad vázolt szituációban.
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 12:07
Előzmény: #545  Törölt felhasználó
#546
a válasz? azzal még adós vagy!

tudok én úri emberként is viselkedni , de ahhoz olyan közeg kell !
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 12:06
Előzmény: #544  Törölt felhasználó
#545
Az igazi kérdésben nem menekülésről beszéltél...
De örülök, ha finomodik a "megoldás".
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 11:59
Előzmény: #543  Törölt felhasználó
#544
Tözsdenyúl !

Egyre jobban tetszel !(NE izgulj nincsenek ferde hajlamaim !!!

Ez nem gázolási hajlam !

A kérdés:...ismerve a két történést , Veled a családod , kiszalad egy kölyök , ő a hibás , TE elütöd , menekülsz vagy a családoddal együtt meg akarsz halni????????

Ez az igazi kérdés....és erről szól a dolog!
MOND:TE mit választanál?

A keresztfiam , azt mondta , hogy irány az első rendőrörs....én is osztom a véleményét !
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 11:53
Előzmény: #542  Törölt felhasználó
#543
A te erkölcsi magatartásodban a gázolási hajlam nem tetszik. Azt vedd ki, és tényleg nem kell vitáznunk.

Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 11:46
Előzmény: #540  Törölt felhasználó
#542
Tözsdenyúl !

Nem akartam leírni , de leírom.

Kapaszkodj:

a volt cégemnél sok "bennszülött" dolgozott és meghívtak vissza , mint kedvenc főnöküket , hogy bulizzunk együtt.Ezek az emberek normálisan dolgoznak , szépen élnek van két elvétve három gyerek , de normálisan iskolába járnak és csak azokkal érintkeznek a fajtársaik közül , akik ugyanezt a minőséget élik.

Beszélgettem velük erről a témáról , az olaszliszkai esetről.....és amit leírtam, annak 90%-t ők is mondták......és ők sem mernének egy csomó olyan helyre elmenni , ahol a fent említett, tehát olaszliszkai mnőségben élnek a romák.

A történet így kerek , a mérce lehet , hogy megitélésben , nálam vagy Nálad más magasságban van , egyet tudok , ha mindenki magáévá tenné a földön az én erkölcsi magatartásom , akkor most nem kellene ebben a topicban egymásnak írnunk.

-nem lenne részeg--kábitószeres--nem lopnák és vernék át az emberek egymást--tudnák tisztelni és örülni a másénak , nem a LÉ határozná meg a tudatot , mellérendeltség lenne--- egyenlő KÖTELESSÉGEKKEL és JOGOKKAL !
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 11:34
Előzmény: #540  Törölt felhasználó
#541
Retorikai eszköz a látványosan alulbecsült szám.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók