Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 02. 10. 09:06
Előzmény: #1618  Törölt felhasználó
#1620
No, nekem elegem lett a cenzúrából.
Léptem.
Szevasztok.
watson
watson 2009. 02. 10. 08:59
Előzmény: #1604  exley
#1619
Vérlázító amit exly ír... te nem egy megélhetési vagy? :)

"a nyomor kergeti bünözésbe az embereket"
a nagy ló...t

"kb annyi lélekszámu magyar nemzetiségű és származású ember nyomorog mint amenyi cigány származású"
és akkor miért van az hogy 20 bűnesetből 19-ben cigány az elkövető???

Egy fillér segélyt nem szabadna adni, családi pótlékot is csak annak aki életében adózott már valamit. Aki akar pénzt az menjen árvízvédelmi rendszert vagy autópályát építeni! Van munka bőven. Hogy néz már ki az ország...
Törölt felhasználó 2009. 02. 10. 08:55
Előzmény: #1615  pampa
#1618
szvsz. a beírások miatt törölték/drazsé segített
Törölt felhasználó 2009. 02. 10. 08:44
Előzmény: #1612  Törölt felhasználó
#1617
Mit értesz teszt alatt?
Törölt felhasználó 2009. 02. 10. 08:44
Előzmény: #1609  konknapott
#1616
"1. Alternatíva (ne a bűnözés legyen az egyetlen út, aki akar kap munkát, megélhetést, de ezért dolgozni kell, ha nem tud akkor előbb kitanítják)
2. Kemény, következetes fellépés és büntetés MINDENKINEK"

Nektek ennyi idő kellett ahhez, hogy rádöbbenjetek ?
:)
pampa 2009. 02. 10. 08:41
Előzmény: #1613  Törölt felhasználó
#1615
Törölték a közösségi oldalról. Most a cég volt vagy ő jelentkezett be?
tokos. 2009. 02. 10. 08:05
Előzmény: #1604  exley
#1614
"A szociális támogatásokat kell felemelni legalább az eRurópai norma felére, hogy a helyzet konszolidálódhasson. Könyörgöm 100 euró/ hó ennek rétegnek csak alamizsna. Ha az Mnb elnöke haza vihet havont három milliót, akkor a nyomorgó miért nem kaphat, segély címén 750 eurót."

Mert akkor a tanárok többsége elmenne nyomorogni. Meg a becsületes munkát végző emerek is elmennek nyomorogni.

750 EUR ami 220-230 ezer Ft jelenlegi áron számolva, magasabb, mint két nettó átlagkereset.
Törölt felhasználó 2009. 02. 10. 07:45
Előzmény: #1611  Törölt felhasználó
#1613
Így bizony, jó a szó.
Törölt felhasználó 2009. 02. 10. 07:44
Előzmény: #1610  konknapott
#1612
teszt
Törölt felhasználó 2009. 02. 10. 07:32
Előzmény: #1604  exley
#1611
exley

olyan hülyeségeket beszélsz, hogy az már fáj.
Milyen segélyt felemelni? Én elvennék mindent. A szlovákok bizonyították , hogy lehet, itt is be lehetne vetni a kommandosokat a cigányok ellen ha lázadnának. Angliában sem jár alanyi jogon semmi, pedig tehetősebbek nálunk. én 3 gyerek után egy kanyi vasat sem adnék az biztos. dolgozzon meg mindenki érte , ahogy én is.
konknapott 2009. 02. 10. 01:23
Előzmény: #1608  konknapott
#1610
kidőltem, nyugodalmas jó éjszakát Mindenkinek!
konknapott 2009. 02. 10. 01:15
Előzmény: #1607  TrendMan
#1609
Sajnos ilyeneket szinte mindannyian feltudunk sorolni, szóval senki nem mondta, hogy egyszerű jelenséggel állunk szembe és nem megoldás az sem, hogy a többségi társadalomnak kelljen fülét-farkát behúznia (a példánál maradva 23 ember nem mer megnyikkani, mert 2 terrorizálhatja őket) Ez abnormális. Ehhez kellene a következetes fellépés, hogy ne legyen az, hogy a rendőr bizonyos helyekre nem megy ki... mi az, hogy oda nem megy ki??? ha kommandóval kell kimenni akkor azzal, ha tankkal akkor azzal, az nem működik, hogy elsomfordálunk mert csak azt látjuk, hogy két eset lehetséges egy ilyen szituban megölnek/megölöm vagyis garantáltan veszítek, hisz engem letartóztatnak. Szóval a helyes sorrend:
1. Alternatíva (ne a bűnözés legyen az egyetlen út, aki akar kap munkát, megélhetést, de ezért dolgozni kell, ha nem tud akkor előbb kitanítják)
2. Kemény, következetes fellépés és büntetés MINDENKINEK
konknapott 2009. 02. 10. 01:04
Előzmény: #1605  TrendMan
#1608
Remélem Exley-nek adott válaszom is megkerül, mert kicsit máshogy látom a dolgokat és ha már bepötyögtem szeretném ha látszana is... mindenesetre Papp Laci hiányzik, de kiemelkedő kvalitású cigány emberek voltak, vannak és lesznek is. Csak ebből a egyre nyomottabb helyzetből szabadulnánk már ki...
TrendMan 2009. 02. 10. 01:01
Előzmény: #1605  TrendMan
#1607
Egyébként itt egy példa a saját életemből, ami azt mutatja, hogy a romák másképpen viselkednek hétköznapi helyzetekben, mint a magyar etnikumú magyar állampolgárok:

Biliárd verseny, kb. 25 induló.
Köztük két roma.
Mindenki nyugodtam játszik, a játékára figyel, viszonylagos csend van.
A két roma viszont gyakran kiabál egymásnak, keresztül az asztalokon, nagy zajt csapva.
Amikor az egyik játszik, a bratyó figyeli a háttérből és provokativ kérdésekkel kostolgatja az ellenfelet.
Nem lehet tudni, hogy kötözködésnek szánja, vagy egyszerűen csak ilyen a mentalitása ?!
Mindenesetre benne van a levegőben, hogy egy rossz szó és esetleg elpattanhat egy húr ...
konknapott 2009. 02. 10. 00:36
Előzmény: #1604  exley
#1606
A veszprémi esettől már eltértem, azért is írtam, hogy elkalandoztam. Az valóban más tészta.
A segélyezős megállapításodat fenntartásokkal kezelném, mert van némi igazad, de a munkában érdekelté kell tenni az embereket. Nem jó dolog az alamizsna, még akkor se ha 750 Euro. Ha ezért letesz valamit az "asztalra" akkor már rendbe van.
És szó nincs arról, hogy mindenkit bebörtönöznék csak a bűncselekményt elkövetőket.
Ellenben üzemeket megnyitnám (bányák, konzervgyár, bármi) és ezeknek az embereknek munkát adnék. Most kórusba jön hogy veszteséges a gyár, nem él meg a piaci környezetbe, de könyörgöm nézzük meg mi van a mérleg másik tányérján, ajándék X Euró, Y tízezer forint segélyként kifizetve. Nem jobb ha az állam 20% veszteséggel üzemeltet gyárakat, állít elő olyan produktumot amikről már hazai előállításban lemondtunk? Akár még népszerűsíteni is lehetne, hogy ezt a konzervet ott AZ a konzervgyár csinálta, vagy cukorgyár, vagy bármi... valódi magyar terméket lehetne csinálni, és a teljes vertikumba lenne munkaerő, mert aki munkanélküli az belép a programba és addig ott van amíg jobbat nem talál... megint elkalandozok és fáradt vagyok már (azért remélem érthető a gondolatmenetem) tehát ajándék pénz helyett veszteséges üzemek és ki tudja, talán 5-10 év és már nem is lenne veszteséges...
TrendMan 2009. 02. 10. 00:23
Előzmény: #1603  konknapott
#1605
Nem ! Nagyon jó volt !
A program is jó.
Sajnos a Papp Lacik manapság hiányoznak.
exley 2009. 02. 10. 00:17
Előzmény: #1603  konknapott
#1604

Látom nem érted, ami veszprémben történt, valami leszámolás féle lehetett ami elfajult, sztem akiagyalói sem akarták, hogy ez bekövetkezzen. Itt nem éhség bünözés volt. Jómódu emberek ezt tették, a felelösségre vonás meg fog történni. A probláma akkor van ha a nyomor kergeti bünözésbe az embereket és ekkor már el kell válni a faji megkülönböztetéstől, ugyanis kb annyi lélekszámu magyar nemzetiségű és származású ember nyomorog mint amenyi cigány származású, sztem több millió embert nem lehet bebörtönözni.. A szociális támogatásokat kell felemelni legalább az eRurópai norma felére, hogy a helyzet konszolidálódhasson. Könyörgöm 100 euró/ hó ennek rétegnek csak alamizsna. Ha az Mnb elnöke haza vihet havont három milliót, akkor a nyomorgó miért nem kaphat, segély címén 750 eurót. Keret volna rá, hiszen folyamatosan kapjuk aAz eus támogatásokat, csak nem jut el a nyomotrultakhoz, mivel minden féle szép címzetes jelzövel mint munkahely teremtés stb az adminisztráció elsíbolja a pénzt. Aztán megrokonyödik amikor haza felé Budapest utzáin derékig ácsingóznak a polgárok a konténerekben.
konknapott 2009. 02. 10. 00:04
Előzmény: #1594  konknapott
#1603
Csak egy gondolatig még... ugye azt írom, hogy 3-4fős roma társaság jön szembe kikerülöm őket, holott jónásjózsi is jöhet szembe 3 barátjával és kikerülöm, mert sose láttam nem ismerem. És sok jónásjózsi van (bocsánat a példálózásért, remélem nem veszi zokon )akikről lehet még azt sem gondolnánk, hogy romák... (Atyám története jut eszembe mikor is vadul zsidózott és cigányozott egy öregúr a rendelőben és miután válogatott módon likvidálta mindet, apám annyit kérdezett tőle, hogy a bácsi tudta, hogy a Papp Laci is cigány? Az öreg leroskadt és hitetlenkedve kérdezett vissza, hogy tényleg? Pedig köztudott volt róla és köztiszteletben állt és emléke szerencsére áll a mai napig, egyszerűen nem is tartjuk cigánynak azokat akik beilleszkedtek vagy kitűnnek) ... ez egyfelől akár pozitív is lehet, mert mégis csak van lehetőség a cigányság számára, csak az a baj, hogy a saját bűnözői rétegük óriási károkat okoz nekik azáltal, hogy általánosításra ösztönzi a társadalmat. Tehát amit mások is mondtak, sajnos nagyon hosszú folyamat és következetes program kellene...
1. A változtatni, dolgozni akaró embereket ha rászorulnak, akkor kiragadni a közegből, képezni, taníttatni.
2. Ezek segítségével pozitív mintát lehet mutatni, és aki hajlandóságot mutat azt megint kiemelni
3. Aki nem hajlandó és bűncselekményeket követ el, börtön büntetésre ítélni, ami a legcsekélyebb tett esetén is addig tartó szabadságvesztést jelent amíg a 8 általános és egy szakma nincs a kezében. (emellett a börtön nem szanatórium, dolgozni kell, pl. bányákat megnyitni és a 10-20%-os veszteséggel üzemeltetett üzemek még mindig a világ legkisebb költségű fegyintézményei lennének)
4. EZ NEM ROMA PROGRAM!!!
Vagyis BÁRKI, származástól függetlenül ilyen helyzetbe van, ezek a szabályok vonatkoznak rá!

Persze nem lehet 4 pontban megváltani a világot és 1000 sebből vérzik a dolog, de legalább a szándékot látná az ember, de mintha szándékosan inkább növelni akarnák a feszültséget...

sorry, "kicsit" elkalandoztam.
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 23:33
Előzmény: #1599  TrendMan
#1602
vegefele engem is jól meg cenzuráztak....
pedig semmi nyomdafestéket nem tűrőt nem kreáltam...
TrendMan 2009. 02. 09. 23:30
Előzmény: #1600  exley
#1601
Méltóságot és magas nívót nem látok.
De talán majd késöbb.

A nemzetközi elfogatóparancs meg rutin eljárás, ahhoz nem kell sok virtus, sem ész.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek