Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 02. 28. 19:49
Előzmény: #265519  faék
#265520
csak a Mol részre reagálnék.....ha lenne is szigorítás, eleve szelektíven és nagyon rövid távra tenném ( max. 2 hét ) , annak hatását devalválná a folyamatosan érkező vakcina mennyisége és a jövő bizalma....vakcinák eredményesek és folyamatosan jönnek a pozitív statisztikák...  már van megoldás, nem úgy ,mint fél éve vagy tavaly márciusban....
véleményemet nem az OTP/ Mol vitára szánom....én csak a MOL-ra figyelek...ettől még az OTP is lehet jó befektetés....nem vizsgáltam....
faék
faék 2021. 02. 28. 19:11
Előzmény: #265506  pomperj
#265519
Pomperj: "Ha a hitelezett  cegek 15-20 % resze lesz fizeteskeptelen (ami eleg valoszinu, plane a 25% deficitnovekedessel aranyosan), nos, az nagyjabol azt jelenti, hogy OTP elvesztheti az EGESZ alaptokejet."
Tiszteletben tartom a véleményed, de ez a számítás több sebből vérzik. 
1, Ez a verzió azt feltételezi, hogy úgy hitelez az OTP hogy a kihelyezett hitel mögött a fedezet 0 azaz nulla. Ami nem igazán felel meg a valóságnak.
2, Az otp egyébként pedig a nagy és közepes kapitalizációjú cégek hitelezésében érdekelt. Főként állami vállalatok hitelezője. Az állami cégek bedőlési aránya meg szerintem az 1%-ot nem fogja elérni nemhogy a 15-ot.
3, A bedőlések nagy része a vendéglátás és szállodaiparból (turizmus) jön ami a hazai gdp 8-8,5%-át adja. Ha az otp portfoliojában a kihelyezett hitelek is ilyen arányban vannak (nem tudhatom tipp) és az összes kihelyezett hitel nem fizető lesz (csunya lenne) és nem lenne fedezet egyik mögött sem (elképzelhetetlen) akkor sem lenne 1800 mrd a bukó. 
+1 ettől függetlenül szerintem a bakoknak lesz baja még ebből a moratóriumból, de nem az általad felvázolt mértékű
+2 hiszem, hogy az állami bank létrejöttével szarban lesz az otp, hiszen állami cégek valszeg ugranak át oda
+3 a virusnak még messze nincs vége és ha ismét lesz iskolabezárás a mol is durván megérzi
Törölt felhasználó 2021. 02. 28. 18:24
#265518
Törölt felhasználó 2021. 02. 28. 18:23
#265517
sokkal összetettebb matek , mit ahogy itt gondoljátok.....olajár/ finomítói árrés, petrolkémiai árrés... pl. decemberben és januárban is minden érték emelkedett az emelkedő olajárak mellett is.... / novemberben csökkent....
alábbi linken pontosan megtalálható a számítási módszertan...ill. összetétel....
 https://molgroup.info/hu/befektetoi-kapcsolatok/jelentesek#nav-2021 
Istvan78 2021. 02. 28. 17:24
Előzmény: #265513  yossarian78
#265516
Az olajáremelkedés csak a kitermelés üzletágnak jó, a többinek nem, hisz a MOL csoporton belül az üzletágak elszámolása is a világpiaci áron történik. Gondolom én! 
yossarian78
yossarian78 2021. 02. 28. 16:59
#265515
Az Otp jót fog jelenteni, nem véletlenül veszik. A visszaesés 5,1 % volt egyébként. Szinte csak a vendéglátás meg a turizmus húzta be a féket. Ezekben az ágazatokban szerintem eleve kevés a hitelkihelyezés, ami van az is jelzálogfedezetes.
wtcsab 2021. 02. 28. 16:56
Előzmény: #265508  totoro
#265514
Tényként kezelik, hogy a 60 dollár körüli olaj kiegyensúlyozza a mol működését, és minden üzletágába maxi.
Hamarosan megjönnek a februári finomítói marzsok. Ott meglátjuk.
Hernádi nyilatkozta az atv-ben, hogy most van 4,5 millió autó, 2030-ig lesz 6 millió. Szerintem a sok hibrid nem fogyaszt lényegesen kevesebb benzint, a több autó meg többet fogyaszt, lassan meg elindulnak a repülők is ...
Szóval 2030-ig rendben kellene lennie a kitermelésnek.
Júliusig kell az eu felé mondani valamit a hulladékokról. Szerintem azért sürgős. Értékláncban gondolkodnak. Tehát gondolkodnak, szóval ha politika, ha nem, ez jó üzlet lesz.Hulladék van, lesz.
Akkor meg osztalék is van, lesz. Akkor meg 3000 ft is lesz, mert 100 ft osztalék az 3000 ft részvényárat feltételez.Legalább.
+ a sztorik.
yossarian78
yossarian78 2021. 02. 28. 16:55
Előzmény: #265512  Istvan78
#265513
Mondjuk azt nem igazán értem, hogy az olajár emelkedése, miért rossz a petrolkémiai marginoknak vagy akár a finomítói marginoknak. Ez csak akkor lenne igaz, ha a végtermék árak állandóak lennének, de erről nyilván szó sincs.
Istvan78 2021. 02. 28. 16:05
Előzmény: #265508  totoro
#265512
Neked vannak ismereteid, hogy az olajáremelkedés mennyiben pozitív dolog? Ez a kutatás-kitermelési üzletnek jó (lásd pld. az azeri mezőt és a többit), a finomításnak rossz. Na de mi az egyenlege a dolognak? Ha tudod, világosíts fel!
Más. Gondolod, hogy azok az üzemanyagárak, amik az elmúlt év nagy csökkenése után újra a korábbaik lesznek, annyira eltántorítják az embereket a jövés-menéstől, utazástól egy ilyen lakásban töltött év után? Na ne már!
Mire alapozod, hogy a hulladékgazdálkodás nem lesz jó üzlet, miért tűnik számodra "kétségbeesett próbálkozásnak"? Nekem meg úgy tűnik, hogy csak úgy mondtad ezt most habókra!
Istvan78 2021. 02. 28. 15:56
Előzmény: #265506  pomperj
#265511
A múlt évi GDP esés kb. 6%. Ez azt jelenti/jelentheti, hogy igazából csak a szolgáltató szektor teljesítménye csökkent, az ottani cégek egy része ment/mehet csődbe. Ők nem az OTP nagy hitelfelvevőnek számítanak érzésem szerint. Emiatt úgy gondolom, az OTP korántsem lesz annyira gondban, mint levezetted.
gemes.bp 2021. 02. 28. 15:23
Előzmény: #265506  pomperj
#265510
Ja, ez így nagyon világos, érthető és logikus! Csak a közép rövid táv nem világos (értsd holnap, jövő hét, következő egy-két néhány hét) és úgy vettem észre, h evvel nem vagyok egyedül!  
gyula1971
gyula1971 2021. 02. 28. 12:25
#265509

A heti összefoglalóban 100 ft osztalékot várnak:
-A Mol várhatóan 100 forint körüli osztalék kifizetését tervezi, ám extra osztalék nem valószínű, legfeljebb csak akkor, ha sikerül rendkívüli eredményt elérni.  Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-nek küldött összefoglalójában
totoro
totoro 2021. 02. 28. 11:27
Előzmény: #265506  pomperj
#265508
Egy dolgot nem látok soha a MOL projekcióidban. Azt hogy a finomítói és petrolkémiai árrésekre az olajár emelkedés negatívan hat, így az olajár emelkedése egyáltalán nem olyan egyértelműen felfelé hatás mint ahogy te számolod, pláne, hogy a vegyipari szegmens egyre nagyobb arányt képvisel a nagy egészen belül. A nyári bumm biztos meglesz az üzemanyag felhasználásban, de az emelkedő üzemanyagárak visszafoghatják az éves keresletet, és a villanyautók térnyerése sem állt meg. A kukaholding szerepkör is inkább tűnik kétségbeesett (vagy politika által ráerőszakolt) próbálkozásnak átpozicionálni a céget, mint jó üzletnek.
durian
durian 2021. 02. 28. 11:16
#265507
holnap este Infordió Aréna c. műsorában Hernády Zsolt lesz a vendg. Kiváncsian fogom hallgatni, hogy milyen érdekességeket fog mondani. Amikor Csányi volt a vendég, vagy anno Jászai Gellért, mindig tudott olyat mondani, hogy az az árfolyamra is kihatással volt
pomperj
pomperj 2021. 02. 28. 10:50
Előzmény: #265504  pomperj
#265506
Latom, heves kattintasi versenyt indukalt az a velemeny,
hogy OTP-t sokkal rizikosabbnak latom, mint a MOL-t.
Lehet, hogy nem volt elegge vilagos az erveles, szoval egy rovid kiegeszites jon.
.
1)Koztudott, hogy az allamok mind hatalmasra pumpaltak a jarvany alatt az eladosodottsagot.
Ebben a Franciak, Gorogok, Ppanyolok vezetnek, kozel 50%-al noveltek az adossagukat.
A magyarok adossagnovekedessel a kozepmezonyban vannak, kozvetlen a nemetek mellett, az adossagukat +25% noveltek meg.
Aki a reszletekre kivancsi, nezze meg ebben az anyagban, 2. oldal.
Global Debt Monitor_Feb2021_vf.pdf (iif.com)
Egesz nyilvanvalo, hogy az allamokkal legalabbis aranyosan,a cegek penzugyi helyzete is romlott, es a fizetokepesseguk meg rosszabb lett mint az allamoke.
(Mert az allamok adokkat szednek, es azokat eroszakkal is kepesek beszedni. A cegek meg nem)
,
2)A kormanyok hitel-moratoriuma miatt  a ceg-csodok szama nem nott, hanem csokkent !
Nade, ez nyilvanvaloan csak leplezi a bajt, paravannal takarja el a jarvany alatt
 zombi-va valt, fizeteskeptelen es valosagban mar becsodolt cegek  hulla-hegyeit. 
.
Most minden erofeszites arra fokuszal, hogy a vakcina kapmany nyarra elerje a nyaj immunitast. 
Es nyartol induljon ujra az elet. Azutan egy honapra, hogy vege a moratorimumnak, kidolnek a  csontvazak a szekrenybol. Egyenest a bankok feje tetejere. ES ellepi, betemeti  oket. Jo esetben csak par evre.
.
Addig  a pontig az OTP bajaibol semmi nem latszik. 
De onnnan ? sokkal tobb  baj lesz mint barki most gondolja. Ha a hitelezett  cegek 15-20 % resze lesz fizeteskeptelen (ami eleg valoszinu, plane a 25% deficitnovekedessel aranyosan), nos, az nagyjabol azt jelenti, hogy OTP elvesztheti az EGESZ alaptokejet.
Igen. A 12.000Mrd hitelallomany 15% resze =1800 Mrd, az OTP alaptoke meg  2300 Mrd.
Ha csak kozelitoen igy tortenik? az OTP erteke legalabbis a felere esik vissza. Vagy sokkal lejjebbre, ha a leanybank-orszagokban nagyobb osszeomlas lesz. Azok kozt jopar nem is EU orszag. Senki, sehol nem akar majd fizetni.
.
3)Ehhez kepest MOL mire szamithat a jarvany vegen? Az emberek elkezdenek utazni, autozni, repulni. 
Az Olaj fogyasztas megno.
Az olaj ara raadasul, varhatoan hasonlo tempoban emelkedik, mint az utolso 3 honapban.
Egyszerre mindket  profitnovelo tenyezo, a volumen is,  es az ar is, EGYSZERRE emelkedni fog.
A MOL mindharom uzletaga hatszelet kap.  A profit konnyeden ujra eleri a 2019 szintet.  
Sot, 2022-re feljebbre megy. Igen, sokkal feljebbre.
.
.
Na, ez a kilatasbeli kulonbseg a lenyeg, ahogy en latom,   az   OTP es MOL kozott.
gyula1971
gyula1971 2021. 02. 27. 12:46
Előzmény: #265490  pomperj
#265505

A korrekciót húzhatja az osztalék javaslat bejelentése, én 95 ft-ot várok.
Ha az alap osztatékot adja, az is 4.5% -osztalékhozam lenne.
Ilyenkor jön a kérdés, mit keres itt az árfolyam. Amikor köztudott mekkora az állampapír hozam.
2008-előtt 1.5 meg 2.5%-osztalék hozamok szoktak lenni a növekedési papírokban.
pomperj
pomperj 2021. 02. 27. 10:29
Előzmény: #265496  yossarian78
#265504
OTP-nel attol azert lehet tartani, hogy olyan, mint a SPARban megvett korte.
Kivul szep, hibatlan, egeszseges. Aztan hazaviszed  es amikor beleharapsz, kiderul hogy belul rohadt.
Tele lehet barna szinu, puha NPL hitelekkel, es fogalmad sincs hogy mennyi van belole.
A menedzsment vagy nem tudja, vagy tudja es hallgat.
,
A MOLnal nagy elony, hogy jol  latod a realis allapotot.
A menedzsment megtesz mindent, hogy segitse a ceget felfele.
Törölt felhasználó 2021. 02. 27. 10:28
#265503
Törölt felhasználó 2021. 02. 27. 10:17
#265502
Szerintem vége mindennek. :D
gazmber 2021. 02. 27. 10:07
Előzmény: #265500  eurocent
#265501
az ~1850-es rés (fibó61 is?) + ott egy certi (addig még 2) abszolút célkeresztben van... trendszerűen 1-1.5hónap, de ha beüt egy újabb corona-pánik akkor 10perc is lehet...szvsz

friss hírek További hírek