Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 10. 12. 12:27
#78420
formerplayer! a 4. pontban leirtak nekem is ezt sugalják.
kissherceg 2008. 10. 12. 12:25
Törölt hozzászólás
#78419
mondoka 2008. 10. 12. 12:23
Előzmény: #78417  Törölt felhasználó
#78418
Értem a teoriát.
De amíg szét nem szedik a bankot a betétesek, folyószámlatulajdonosok, addig is hogy húzzák rá ezt az államosítás kisemmizéssel teoriát a Otira?
A magyar bankrendszer legerősebb tagja.
Bár igaz, hogy ha az ármánykodás ezt be tudná dönteni, azzal az összes többi is el lenne intézve.
Törölt felhasználó 2008. 10. 12. 12:08
Előzmény: #78414  mondoka
#78417
mondoka,
van nehany zavaro momentum
egy varatlan kotes keltett panikot (valszeg nelkule is zuhant volna, de igy hir lett belole)
nem tudni kie volt a kotes, ami termeszetes lenne normal korulmenyek kozott, de: ha figyelted azokat az orakat, kb. 4 ellentetes pletyka terjengett. este megmondtak a tutit, kijeloltek egy bunbakot - aki meglepetten kerdezett vissza, hogy mi az, hogy magyarorszag meg otp?! (eltudom hinni, a bet nagyon kicsi)
sajnos az "orszag megmentese" , - termeszetesen latvanyosan - olyan sok embernek nem eletcel
.
llamkotvenyek es penztarak: "befagyott" a piac, likviditast kell teremteni, de nagyon hamar, mert ugye ebbol kell finanszirozni a ...........
Törölt felhasználó 2008. 10. 12. 11:50
Előzmény: #78415  Törölt felhasználó
#78416


Most olvasom:

link

Szóval még mindíg fantazmagória,amit írtam?
Törölt felhasználó 2008. 10. 12. 11:46
Előzmény: #78414  mondoka
#78415
Ha figyelemesen olvasol,nincs benne semmi olyan, ami a most érvényes alapelveknek ellentmondana --ja és köze nincs '47-hez:

1.Állam érvényesíti a betétgaranciát--sőt akár emelheti is. A roham után.Elvileg a kisembert egy fillér hátrány nem éri.

2.Egy roham után a bank részvényei nem fognak pár száz forintnál többet érni.Ez optikailag a 0-hoz konvergál.

3.Államosított(mégegyszer:nem erővel,hanem "államférfiui felelősségtől átitatva")bank papírjait vajon tarthatja-e egy nyugdíjalap a portfoliójában

4. Vajon az üzenet, hogy hétfőtöl nem kell részvényeket portfolióban tartsanak a nyugdíjpénztárak,nem ennek az"addig szórjátok ki,amíg valamit kaptok érte"előszele?Ha a banknak akarnának segíteni,nem éppen fordítva kellene,eltörölni a felső korlátot?Üzenet, hogy "vegyetek inkább állampapírt,ezt garantáljuk nektek"..jelenti, hogy a többire nincs garancia?

Ez miért a sötétben bujkáló ellenség fantazmagóriája?Szerintem Te is ebben az országban éltél az elmúlt 5-6 évben,nem?
mondoka 2008. 10. 12. 11:26
Előzmény: #78412  Törölt felhasználó
#78414
És úgy államosít az állam mint 47-ben?
Elveszi erővel?
A betétgarancia most is él !
Gyakorlatilg már ajánlottak segítséget a banknak, de még csak szüksége sem volt rá!
Tudom most az a menő ki tud sötétebbet mondani.
Aki ilyeneket vizionál adja el 1800 alatt, de vissza ne vegye !Sőtt shortoljon még úgy hogy várja meg a bűvös nullát! Most mi a baj hát nem látja reálisnak? Én melegen ajánlom neki(k)! Hisz ők úgylátszik valamit tudnak. Mit kockáztatnak?
Törölt felhasználó 2008. 10. 12. 11:24
Előzmény: #78412  Törölt felhasználó
#78413
formerplayer,
az a es b pontok sajnos tegnap nekem is eszembe jutottak, csak nem mertem leirni, mert a jobbik felem nem tudja elhinni, h esetleg ennyire butan rovidlato legyen nehany ember
.
egyebkent en nem sajnalnam, ha meg mennenk lefele, -nincs short poziciom- a hozamok es a forint miatt. a penz kifele megy, es minnel olcsobban adjak, annal kevesebbet tudnak vinni..
szvsz akkor kellene srv, ha megjelenik egy nagy vevo - ne legyen felvasarlas belole

Törölt felhasználó 2008. 10. 12. 11:13
Előzmény: #78410  Törölt felhasználó
#78412
Nem tudom,elhangzott-e már itt,mert ezt a fórumot nem látogatom,de a következőket érdemes lehet végiggondolni:

1.Ha világtendencia lesz, hogy államosítják a legnagyobb bankokat--erre a legjobb példa az USA--ezt mi sem kerülhetjük el.

2.Ha látjuk, hogy az OTP körül belpolitikai csata is zajlik(UD-Szilvásy-MDF),akkor láthatóak a törésvonalak.

3. Ha az OTP-t valamilyen(ál)hír kapcsán megrohanják a betétesek,tömegesen kivéve a pénzeket, az térdre rogyaszthatja a legnagyobb magyar bankot is(lásd Postabank)

4.Ha ekkor megjelenik Gyurcsány és bandája síró szemmel"nem hagyjuk a kis nyugdíjasok és a lakosság pénzét elveszni",állami garanciát nyújtva a betétekre,cserébe viszont államosítják a bankot,egyszerre 2 legyet ütnek:

a.kiütötték Csányit a nyeregből

b,rátenyereltek egy jól működő,nyereséges bankra, hiszen az állami garancia és tulajdonlás után az emberek tömegesen viszik majd vissza a pénzüket,sőt,többlet forrásokhoz is hozzájutnak.Ja, és népszerűségük az egekbe tör.

5.Na akkor mennyit fog érni az OTP részvénye?Pontosan 0 forintot!!!Vagy amennyit az állam nagy kegyesen hajlandó érte adni...

Ennyit a mostmár nem mehet lejjebb szcenáriókról...
gazmber 2008. 10. 12. 11:02
Előzmény: #78406  Törölt felhasználó
#78411
Odavágtak az otinak, de vszeg még csak most kezdődött, és a cég valóban a túlélésért fog küzdeni, ha kellően elszántak akik be akarják rakni a darálóba.
És az oti nem akkora falat globalice,(5mrd usd) hogy gondot okozna a "maffiának", így mutyisztánt banki ellenőrzése alá vonhatja végülis kicsinálja és behódoltatja, ha akarja. szvsz
link
Törölt felhasználó 2008. 10. 12. 11:01
Előzmény: #78409  exmnbs1
#78410
Itt meg majd visszajönnek a fillérek vagy mi??:))
exmnbs1 2008. 10. 12. 10:58
Előzmény: #78407  Törölt felhasználó
#78409
USAban vannak 1 cent alatti rv-ek
Törölt felhasználó 2008. 10. 12. 10:52
Előzmény: #78406  Törölt felhasználó
#78408
Hétfőn USA zárva van, vagy ez egy téves infó?
Törölt felhasználó 2008. 10. 12. 10:51
Előzmény: #78406  Törölt felhasználó
#78407
Én csak egyszerűen úgy látom a dolgokat,hogy ha a jövőhét is ilyen véres lesz mint ez,akkor az egész magyar tőzsdét be lehet zárni!A nagy részvények majd olyan áron lesznek mint most a kicsik,a kicsik meg...A fene tudja,meret minuszos értékeket nem vehetnek fel.
Tényleg tudja azt valaki,hogy mi van ha egy részvénynek az értéke a tőzsdén leesik 0 vagy 1 forintra??:)
Törölt felhasználó 2008. 10. 12. 10:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#78406
Én azt vallom, hogy érdemes megnézni az Erste árfolyamát is. Esésben százalékosan kb ott tart ahol az Oti. Az elmúlt években az emelkedés idején is együtt mozgott a két papper. Gondolom most is úgy lesz. Persze erre sokan azt mondják, hogy az Oti sokkal biztosabb lábakon áll. Valószínûleg ez igaz is, de ez nem minden!!
Pld a 2000 informatikai válság alatt a Microsoft részvények a harmadolódtak, pedig a cég biztos lábakon állt és áll a mai napig. 60 $-ról 20$-ra esett és most is ott van....
Persze hallható, hogy az oroszok a spájzban vannak és nem lepõdnék meg ha a Mol ügylet miatt most odavágnának az Otinak.
jancsika 2008. 10. 12. 10:30
Előzmény: #78355  Törölt felhasználó
#78405
Azért óvatosan a minden pénzem beleteszem típusú mondatokkal.

Tényleg jó az OTP, de nem biztos, hogy sikerülni fog neki megvennie magát.

Mert ugye itt adják is valakik, és nem is kicsit.

Bár én is a szívemre hallgattam és belevettem (már 6200 az átlagáram), de amilyen gyorsan lejött 3200-ig ezzel az erővel lehet akár 1.800 vagy még lejjebb. Természetesen már minden pénzünk már az OTP-nél van (ugye CIB nem kellett volna a Zalabaromfi 600 emberét az utcára tenni!!).

Azért, ha a teljes bankrendszer bedől, nem hiszem, hogy P/E alapon lesznek az értékek számolva. SZerintem csak a likvid pénzek max 50%-át szabad részvényekbe tenni. És mit csinálsz majd 1800-nál?
kissherceg 2008. 10. 12. 10:28
Törölt hozzászólás
#78404
Törölt felhasználó 2008. 10. 12. 10:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#78403
Hát nem. A háziasszonyok ugyanúgy nem értik, bár sokan csak ezután fognak számlát nyitni. A párom például megkérdezte pénteken, hogy nem ilyenkor kell-e részvényt venni. Mondom neki sajnos már vettünk, egy pár nappal elkapkodtam. (Jó esetben csak egy pár nappal...)

Csúnyán nézett, nagyon úgy tűnik hogy a kosztpénz után átveszi tőlem a nagyobb összegű befektetéseket is.
kissherceg 2008. 10. 12. 10:00
Törölt hozzászólás
#78402
Törölt felhasználó 2008. 10. 12. 09:52
#78401

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek