Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pengecske
pengecske 2023. 01. 25. 20:05
#1216780
Ilyenkor van hogy elgurul a gyógyszerem! Ne keverjük bele ide a háborút. Azért egy két apróságot érdemes szem előtt tartani. Az oroszok sem hülyék, ott is vannak gazdasági szakemberek, befektetők, ott is a pénz mozgatja az országot. Oroszok legnagyobb vásárló piaca Európa, minden tekintetben. De csak kis országunkat vegyük figyelembe, 4oldalról vesszük az orosz olajat és gázt. Erőmű meghibásodást/karbantartást is megoldották amit rögtön az erőmű bővítésével összevonva hajtottak végre, ami további olaj és gáz vásárlást eredményez az oroszoknak. Mindenki fennhangon mondta hogy szankció és betartjuk a szankciót! Persze, Spanyolok rögtön 50%-al többet vásároltak az oroszoktól, olaszok dettó. Lengyelek szintén, Magyarok is. Németek fennhangon kiáltották hogy ők nem vásárolnak aztán finneken és a svédeken keresztül ők is több mint 50%-al vettek többet. Franciák - USA - Németek a legnagyobb vásárlók uránból, különben ki is kapcsolhatják az atomerőműveket. És ez csak egyetlen szempontból lett megközelítve. Nézhetjük az erőviszonyokat is: Putyin valóban akarná már régen felszántotta volna Ukrajnát és behintette volna sóval. Nem tette, mert ez senkinek sem érdeke! Hajnalban elkezdődött a háború, délben Kijevnél voltak az oroszok, majd szépen fokozatosan elkezdtek visszahúzódni. (klasszikus orosz harcmodor - lásd a történelem könyvekben) Anektálták ukrajna orosz ajkú területeit. Ukrajna ha akarja ha nem, ez már eldőlt. Ha megnézed ezeken a területeken már húzzák fel a vadonat új társasházakat viakolorozott parkolókkal parkosított területekkel. Befektetések szempontjából a BLACK ROCK befektetői csoport is belépett ukrajnába. Black Rock-ról csak annyit hogy a világ legnagyobb befektetője, akkora tőkét mozgatnak mint egész európa GDP-je együttvéve, ami azért már nem kis összeg. Csak Kína és az USA - GDP-je nagyobb mint a Black Rock tőkéje. Ukrajna a múlt héten kötött megállapodást velük hogy mehetnek befektetni, felvásárolnak mindent földet gabonát nyersanyagot ami az Oroszok és USA közötti megállapodás lehetővé tesz. (amit ők ketten nem vesznek meg azt megveszi a BlackRock) Persze öntik a fegyvereket Ukrajnába, na de azt senki se gondolja hogy ingyen kapják. Sorban irkálja alá Ukrajna a váltókat/tartozás elismerőket mindenkinek. Ezzel a háborúval egyedül Ukrajna adóssága már akkorára növekedett/növekszik folyamatosan hogy minimum 50évre eladósodtak mindenki felé. Mindenki rabszolgájaként dolgozhatnak a saját hazájukban. Majd a végén amikor erre ráeszmél az ukrán nép, mert előbb utóbb rá fog. Akkor a komplett jelenlegi ország vezetését az ország népe fogja kivégezni egy felkelés keretében. A háború és a fegyverkezés a legnagyobb üzlet a világon. Pl: USA békefenntartókat küldött az arabok közé, vittek mindent olajat aranyat 20 éven keresztül. Bush idejében vonultak be - Obama vagy Tramp idejében vonultak ki. Mind mind csak pénz! Ukrajnával is ez lesz. Térjünk vissza OTP-re ha bárki is azt gondolja hogy a háború befolyásolja jelentősen a papír árát az téved. Ha azt hiszed hogy ha véget ér a háború majd az OTP -ára ismét 20,000.-lesz akkor tévedsz. Miért? Vége van a háborúnak? nincs. Még is erősödik a papír ára. Ha azt hiszed hogy idén 2023-ban kap Magyarország EU-s pénzt, akkor tévedsz. Miért? Mindig van valami indok nem tűnik fel? 2022 decemberig ezt csináld akkor megnézzük és kaptok. Aztán 2023 márciusig csináljátok azt, aztán megnézzük hogy jó -e? ha jó az EU-nak akkor megvizsgáljuk, majd leszerződünk utána utalunk. De márciusban is lesz valami, ami nem lesz jó. Majd figyeld meg. Ugyan ezt játszották a Csehekkel is, ők is táncoltak a pénzért, amíg meg nem unták. Mostanra megunták, de pénzt még ők sem kaptak. (aki nem úgy táncol a hogy ők fütyülnek, akkor szívatnak) Növekvő infláció recesszió háborús gazdasági tűzvész bedönti egész Európát. Na ne már, ezt tényleg mindenki megkajálja? Akkor kérdem én: háború tart még? igen. Kaptunk EU-s pénzt? Nem. Akkor mitől erősödik a Ft?  Euró 450.-Ft -volt dollár 430.-Ft.-volt. Most 360 és 390 - mi változott? Semmi. Ja tudom a kormány, meg az intézkedés. Na ne már tényleg, majd ha ráérek megkajálom. Jönnek az autó gyárak meg aksi gyárak hazánkba - mert életszerű hogy egy gazdaságilag kiszámíthatatlan veszélyes országba tőke milliárdokat fektetnek be a legnagyobbak. Az is véletlen hogy a BalckRock-nak a legnagyobb irodája Európában, pont Magyarországon Pesten a Váci úton van. Sok mindent elhiszek, sok mindent nem. Visszatérve OTP-re mivel ez egy oti topik: Nem kell rémeket látni az OTI neve ORSZÁGOS TAKARÉK PÉNZTÁR -  mostanra kelet Európa legnagyobb bankja lett. Azért mert várhatóan 6000-lesz az árfolyama? Ne már - tényleg? Hamarabb lesz 34,000.-Ft. 1db papír ára mint 6ezer. bármikor felteszek rá 100Millát. (ja fel is tettem) Mindegy hogy most veszel részvényt, vagy egy hónap múlva. Csak nyereséggel szállhatsz ki ha türelmes vagy, és nem csinálsz hülyeséget szándékosan. (akkor is lesz árfolyam nyereséged ha megveszed tegnap/ma/holnap/jövő hónapban, és semmit sem csinálsz csak hátradőlsz és fél évente ránézel) Ha kicsit többet szeretnél keresni vele, akkor kereskedsz is vele, az első amit megtanultam hogy meg kel tanulni először ráülni a kezedre. No pánic! Sikeres kereskedést mindenkinek!
csabcsa
csabcsa 2023. 01. 25. 20:03
Előzmény: #1216776  jaow
#1216779
Mitől is? Mondjuk attól, hogy február elsején a FED beveri az ötvenes szeget, és a piac a 25-öst árazta be. Szerintem ez lesz már csak azért is, mert a FED megfogja mutatni a piacnak, hogy komolyan gondolja azt amit eddig is mondogatott, és nem csak ijesztgetésnek szánta!  Ideje a struccoknak a fejüket kivenni a homokból!
farkasfu
farkasfu 2023. 01. 25. 19:58
Előzmény: #1216744  Törölt felhasználó
#1216778
Itt dől el minden!
..ha legyűri a trendvonalat, akkor nagyot mehet ta szerint ~4400 !! 
OTP ezért tökörészik ezen a szinten. Figyelni....!! 
Lefele is van tér persze...
https://invst.ly/-3oxz
https://invst.ly/-3oy8
Bpali
Bpali 2023. 01. 25. 19:35
Előzmény: #1216776  jaow
#1216777
Köszönöm 
jaow 2023. 01. 25. 19:34
Előzmény: #1216772  Bpali
#1216776
Forint bullish, SP-ben meg valahogy megint elmaradni látszik az óriási beszakadás és a világvége, hír nem volt, fontos szintek nem törtek, így nem látom mitől kellene tovább esni.
Ha alacsony idősíkon megnézem az árfolyamot, akkor felhalmozás látszik a mintázatban, az indikátorok alapján meg kereslet növekedés. Ezek alapján úgy gondolom, hogy ez az esés nagyjából ennyi volt, vagy esetleg még 11195-ig lenéz a  csúcstámadás előtt.
Törölt felhasználó 2023. 01. 25. 19:13
Előzmény: #1216774  pengecske
#1216775
8 hónap tapasztalat az OTP-ben, gyakorlatilag kifogtál két bear rally-t. Ennek a lényege, hogy bármikor is léptél be, gyakorlatilag jó kiszállók voltak és mindez kétszer is. Nos, nézd meg a grafikont mondjuk másfél-két éves távlatban. Ott már azért van hullámvasút és lehetőség a "beragadásra", meg tőke felezésre, majdnem harmadolásra. Amíg ilyen élményeid nincsenek, addig szerintem kerüld a hurráoptimizmus hangulatot és pláne mások biztatását/nyugtatását, hogy minden rendben van, ez csak egy 200-300 Ft-os korrekció. Hiszen honnan is tudhatod ezt? Vagy magadat nyugtatgatod itt a fórumon?
pengecske
pengecske 2023. 01. 25. 18:58
#1216774
Szerintem felesleges pánikolni. Amikor 200-300.-Ft -ot emelkedik egy nap akkor nincs pánik - "az természetes mozgás" Amikor lefelé mozog ugyanennyit akkor már pánik van,. A legkevesebb 15 napja minimális ingadozással de folyamatosan emelkedés volt,. Erről szól a tőzsde hogy emelkedik aztán csökken. 8hónapja kóstoltam bele először ebbe a játékba, azt már megtanultam hogy vannak ilyen mozgások. Aki itt keresni akar annak van hosszútávra vásárolt részvény csomagja, és van a kisebb mozgásokra is részvény csomagja. (hogy napizni is tudjon) Mindenkinek a lehetőségeihez mérten a két csomag között a %-os arány változik, hogy a kis apróért is le tudjon hajolni. NO PANIC!
Törölt felhasználó 2023. 01. 25. 18:55
Előzmény: #1216771  Bpali
#1216773
Nos, nem egészen így látom. Putyin mindent el fog követni, hogy megnyerje és ezért mindent meg is fog tenni. Azután jönnek az Amerikaiak, meg a fél világ és ki tudja mi lesz itt akkor. Ha valakinek elborul az elméje, akkor bármire képes lehet és jelenpillanat ott tartunk, hogy jönnek az egyre nehezebb és modernebb fegyverek. A kiszámíthatatlanság a tőzsde ellen szól, bár azt is tudom, hogy az utolsó háborúban nem lesz győztes :(
Bpali
Bpali 2023. 01. 25. 18:55
#1216772
Holnapra ki mennyi esést vár még?
Bpali
Bpali 2023. 01. 25. 18:48
Előzmény: #1216770  Törölt felhasználó
#1216771
zerintem mindketten tudjuk, hogy Putyin megnyeri a háborút. 
Törölt felhasználó 2023. 01. 25. 18:42
Előzmény: #1216766  Bpali
#1216770
Erre azért ne vegyél mérget... Ha eszkalálódni fognak az események, akkor van esély arra, hogy az Otp úgy fog zuhanni, mint tavaly tavasszal tette vagy még jobban. Pánik eladás lehet vagy jó pár év benne ücsörgés? Célszerű mérlegelni, hogy ez a mostani ár nem-e VIP kilépő esetleg. Ezek a fegyverszállítmányok és a be-be csatlakozó országok, az egyre durvuló fenyegetések, oda-oda mondások egymásnak, ezek bizony riasztóak. Szerinted Putyin elvesztheti ezt a háborút?
Viszko
Viszko 2023. 01. 25. 18:29
Előzmény: #1216768  treff
#1216769
Ha nekem szól én longban ülök, shortot zártam korrekció meg volt mehetünk fel😉
treff
treff 2023. 01. 25. 18:12
Előzmény: #1216751  treff
#1216768
Látom 7-en minimum shortban vannak és/vagy alacsonyabb beszállóra pályáznak.
Bpali
Bpali 2023. 01. 25. 18:11
Előzmény: #1216764  Viszko
#1216767
igy igaz
Bpali
Bpali 2023. 01. 25. 18:10
Előzmény: #1216762  NABAXCOM
#1216766
köze nincs az otphez..
Viszko
Viszko 2023. 01. 25. 18:08
Előzmény: #1216764  Viszko
#1216765
A szóközöket nem vette be a teló sorry
Viszko
Viszko 2023. 01. 25. 18:05
#1216764
Szerintem attól, mert valakilongba ül részvénnyel, meglovagolhat ilyen shortokat isha eztdobja a gép, nem kell ezen kiakadni, ezt várta mindenki, hogy lesz korrekció. Kis pénzért is le lehet hajolni longban ülve/várva, én ezt tettem és nem bántam meg, ez a tőzsde
NABAXCOM 2023. 01. 25. 18:04
#1216763
Rés ide rés oda, a Leopárd tankok meg a Lengyel kardcsörtetés és az amerikai tankok nem igazán tesznek jót a hangulatnak…..
NABAXCOM 2023. 01. 25. 18:04
#1216762
Rés ide rés oda, a Leopárd tankok meg a Lengyel kardcsörtetés és az amerikai tankok nem igazán tesznek jót a hangulatnak…..
Bpali
Bpali 2023. 01. 25. 17:53
#1216761
Csodálkoztam hogy tegnap pluszba zártunk. ilyen az élet mega  tőzsde, kellet már essen. remélem sokan kerestek vele.:_))  Végre akadt forgalom is.  meglátjuk holnap mit dob a gép:_)

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek