Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zsuzsa37 2022. 05. 22. 21:16
Előzmény: #1182878  dniel
#1182880

Ügyes.
Szép munka,meglátás.
Nagyon is lehetséges.
APetronas 2022. 05. 22. 19:05
Előzmény: #1182806  Barnabas
#1182879
Érdekes volt, mert minden nagyon bezihant és a nap végén felhúzták elég szépen egy apró plusz értékre.
dniel
dniel 2022. 05. 22. 16:44
Előzmény: #1182877  dniel
#1182878
Szóval zárásra a mélypontból USA-t igen szépen vissza húzták. Ahogy Zsuzsa említette mit fog figyelni én már nyitottam is a BTC chartot 5 perces síkon kezdtem a vizsgálódást, és figyeltem a mozgás BTC-ben merre fog folytatódni ez a nagy vissza pattanás. Szombat reggelre már fel tudtam rajzolni egy ék alakú csatornát,  amiben felfele haladt az árfolyam. Eközben a csatornán belül fel fedeztem egy olyan szintet, ami hol ellenállás, hol támasz szerepet tölt be ezt szaggatott vonallal jelöltem. Ahogy haladt az árfolyam a csatornán a szaggatott vonallal jelölt trend vonal kiszorította lefelé az árfolyamot az alakzatból. Vártam milyen irány lesz ez után. Miközben a BTC az irányt kereste egy dupla aljra lettem figyelmes, és próbáltam abból kiindulva egy újabb vonalat húzni ami tetszik a szememnek, és végül a pénteki visszapattanás csúcsa és a dupla alj közé húztam egy vonalat szemre és szembe tűnt hogy több ponton illik rá a támasz-ellenálás jelző. Ez a vonal lesz most érdekes ami elgondolkodtat. Ugyanis elkezdtem egy nagyobb time frame-en vizsgálni a firkálmányomat. Először 15 perces, majd órás, végül napos felbontáson néztem a képet és az utoljára behúzott vonalat egész messzire követni lehetett úgy, hogy a támasz-ellenálás funkciója meg maradt 2021 februárig. A kérdésem a tapasztaltabb kollégák felé: Ez valami véletlen lenne csupán? Én látok bele túl sokat? Vagy érdemes ezt a vissza követett vonalat figyelemmel kísérni? Ha ez normális jelenség, miért nem láttam eddig elemzésekben? TA alapon kell ezzel foglalkozni vagy nem? Én pirossal jelöltem és azt a nevet adtam neki mestervonal. Ha ezen a vonalon lebukik nekem úgy látszik szemre 18-20k közé eshet a BTC árfolyama. Utobbi idöben igen nyomás alatt van tartva. Vélemény? Meglátás? Ki igazítás?
dniel
dniel 2022. 05. 22. 16:43
#1182877
BTC - Master Trend Line ?
Pénteki USA zárást követően, amikor Zsuzsa megemlítette, hogy hétvégén figyeli a kripto piacot, mivel az mutathat majd valami irányt hétfőre én is így tettem. Azt régebb óta tudni vélem, hogy a kripto piac együtt mozog az USA indexekkel, de egyszer sem figyeltem alaposabban a jelenséget pl. amikor csak a kriptoban folyik kereskedés. A hétvégi megfigyelésem péntek USA zárás óta tart. Én nekem kevés ismeretem van még a TA alapú analízisben, azt tudom, szokták írni, hogy a TA önbeteljesítő hatású, még is egy olyan trend vonalat azonosítottam, amit egy BTC charton se láttam még azonosítva és több mint egy éves intervallumot ölel fel csökkenő dinamikával. A következő hsz-ben kifejtem, hogy jutottam el az általam csak "mester" vonalnak hívott trend vonalhoz, és azt szeretném, hogy aki ért hozzá mondjon véleményt a megközelítésemről és annak hasznosságáról.
OTPeter 2022. 05. 22. 15:22
Előzmény: #1182850  Frololo
#1182876
Nemi emelkedes szerintem most is lesz, viszont az attoro feluthoz kellenének az intezmenyi befektetok is. Viszont amig a haboru tart addig biztos igaz, hogy nem meno olyan ceg reszvenyeit venni amelyiknek van kitettsége oroszorszagban, illetve magyarorszag is fekete seggu marad míg a szankciokat hatraltatjuk, legyen az barmilyen indok is (nem igazan neznek bele a hatterbe, mi csak egy kis fekete pont vagyunk valahol messze kelet eu ban). Szerintem ezt az elvi reszet csak a haboru vegeztevel tudjuk atlepni es szvsz onnantol lesz erdekes a ceg valos teljesitmenye - mivel ha csak az szamitana most joval magasabban allnank. Szerintem a haboru még iden a tél elott be fog fejezodni, de legkesobb a nagy hidegek bealltaval, mert az ott nagyon megvaltoztatja a viszonyokat (illetve a szankciok is eretetik hatasukat mar). En remenykedem az oszi nagy pattanasnak, addig pedig az ilyen kisebb hullamvasutakban, mint ami volt az osztalekfizetes kapcsan✌️ Ne feledjuk, kozgyules megszavazott sajat reszveny vasarlast, aminek az ideje az osztalek utan szerintem hamarosan eljő, elinditva az elso vonatszerelvenyt
zzzoltan 2022. 05. 22. 12:46
#1182875
MOL kontra 3600Ft!
A hét elején "MOL kontra OTP" címmel fejtettem ki a - saját - véleményemet, nem kis vitát generálva. Ebben a vitában jött elő a 3600Ft-os mol részvényár.
Miért nincs ma ennek realitása? Nézzük a tényeket:
a mol 2022.február 24-én 2340Ft volt, és innen rallyzott április 20-ig 3156Ft-ra ! Ezt követően pedig május 20-ig  leküzdötte magát 2700Ft-ra!
Ez a folyamat miért történhetett meg? 
A tőzsdézők természetes tulajdonsága, hogy úgy akarnak befektetni, hogy nyereséget realizáljanak! 
Az elmúlt 3 hónap alatt kb. 35 %-ot emelkedett ez az instrumentum. A mai bizonytalan világgazdasági helyzetben törvényszerű, hogy egyre több long befektető dönt úgy, hogy ezt nyereséget realizálja, azaz eladja a mol részvényét. A háború miatti gáz-olaj szankció mizéria ez a szint a shortosok számára kiváló beszállási lehetőség lehet, ezért törvényszerű a lejtmenet, ahol még nagy a tér a mol számára....
Természetesen tudomásul veszem, hogy lehetnek olyanok, akiknek eltérő a véleményük, hangot is adhatnak ennek, de tisztelettel kérem, hogy ezt kulturált keretek között tegyék! Azzal tudunk egymás hasznára lenni, ha a véleményünk stílusában is partnerek maradunk...
Az OTP kontra 8000Ft-ról legközelebb elmélkedek....
Jó kereskedést addig is!
janosvitez 2022. 05. 22. 11:40
Előzmény: #1182869  macibear
#1182874
1500-2000ft szvsz max...aztán ujabb mélypont...
tgytoki 2022. 05. 22. 11:28
Előzmény: #1182416  Jesse_L
#1182873
ok! de most komolyan!
Törölt felhasználó 2022. 05. 22. 10:51
Előzmény: #1182869  macibear
#1182872
Attól tartok ezt a keddtől 3600 ft-os emelkedést páran számonkérően a fejedre olvassák majd.
nyehuma 2022. 05. 22. 09:08
#1182871
Azert nem gondoltam volna hogy a masodik emelkedesi probalkozasban eladott 7200 as richter( enyhe minusz) atforgatva 10k-11k kozotti otpbe rossz dontes. De hogy legyen ennel egy meg jobb szcenario nekem valahogy torvenyszerutlen.
dniel
dniel 2022. 05. 22. 08:33
Előzmény: #1182868  Bruce85
#1182870
Tok jol le irtad... a rendszer ilyen sajnos amikor mar eler a kapzsisag egy bizonyos szintre ossze omlik... aztan lehet elorrol kezdeni.. 2000 es evekben a tech, 2008 ban a ingatlan, most meg a tech, ingatlan, kripto, felsorolhatatlan lufi van... kozbe az ellatasi lancot tonkre teszik coviddal, haboruval, es ha ez se lesz eleg biztos lehet benne mindenki h kapunk még... most az tortenik ami par szaz evente szokot lenni... a kiepult vagyon struktura gazdat fog cserelni.... pl mikor a monarchia ossze omlott mert mar nem volt eleg huberes rendszer... a technikratak lenyomtal oket... most egy ugyan ilyen forradalom zajlik aminek a vegehez kozeledunk
macibear
macibear 2022. 05. 22. 06:20
Előzmény: #1182850  Frololo
#1182869
Öööö ... melyik is az a "meredeken emelkedő verzióm"?
Az, hogy osztivágás utáni napok egyikén (szerintem kedden) kezdődik egy kb 3600 forintos emelkedés, illetve ősszel októberben (vagy korábban) ettől az "aljtól" ennyivel feljebb leszünk? Hát ezt még tartom ...
A nagy, több évig tartó recesszió és hosszú lejtmenet azért nálam is első számú versenyző ...
Bruce85
Bruce85 2022. 05. 22. 01:25
Előzmény: #1182854  dniel
#1182868
Tobbszor olvastam mar, hogy azt irtad, hogy ossze fog omlani a rendszer. Mit ertesz ez alatt pontosan? Lehet, hogy mar kifejtetted, akkor valoszinuleg elkerulte a figyelmemet. Nem mondok sokatoknak ujdonsagot, hogy a Bretton Woodsi rendszer felbomlasa ota az orszagok jegybankjai nemesfem fedezet nelkul bocsajtanak ki valutat. Ezen valutak mukodokepessege a gazdasagba es a bankrendszerbe vetett bizalom miatt mukodik. Kedezem en, mi fog ossze omlani? A tozsde mondjuk ossze omlik oke nagy ugy..lattunk mar ilyet parszor.. par ev es ujra felall. 2008-ban egy jelzaloghitel valsagbol lett durva penzugyi valsag... millio lakast arvereztek el, beszakadt a tozsde, befagyott a bankok kozotti hitelezes...egyes orszagok CDS felara raketakent lott ki (pl: Magyarorszag, Gorogorszag, Portugalia). Abban az odoszakban vertek ripityara az OTP-t, valahol 1200 ft volt az alja ha jol emlkeszem. Mindenki vilagveget kialltott es mi tortent? Nem lett armageddon, nem lett uj gazdasagi rendszer (most nem a quantitative easing-re es a jegybankok szuper laza monetaris politikajara gondolok). Valoszinuleg meg tovabb fogunk esni, ami sok jo felkort / lekort fog jelenteni, amit szepen meg lehet lovagolni vermerseklettol fuggoen. De, ne feledjuk, hogy az atlagos bear market hosszusag olyan 280 nap azaz 9 honap. Nem tartom egy olyan pokolian hosszu idonek. En ezt az evet terveim szerint ugy szeretnem lekereskedni, hogy jo veteli pontokon veszek hosszu tavra, de mellette kisebb tokeatteteles pozikkal lekereskedem az adott iranyt. De, abban biztos vagyok, hogy inflacio ide, haboru , gazdasagi lassulas oda, most sem lesz gazdasai armageddon, idovel minden vmilyen uton/modon rendezodik.... 
dniel
dniel 2022. 05. 21. 23:00
Előzmény: #1182866  Geriboom
#1182867
Ok
Geriboom 2022. 05. 21. 22:30
Előzmény: #1182860  dniel
#1182866
Olyan, hogy technikai plafon a tőzsdén nincs.
Geriboom 2022. 05. 21. 22:30
Előzmény: #1182860  dniel
#1182865
Olyan, hogy technikai plafon a tőzsdén nincs.
kacsahus
kacsahus 2022. 05. 21. 22:04
Előzmény: #1182863  farkasfu
#1182864
zseniális sztori! :D és jobb a pingvin mint a macska! A macska az hiba a mátrixban....Köszi a leírást, újabb nézőpontot adott számomra, amit azért kell tudni ide a farkasok közé (amúgy van a prohardver, ott a nevesebb fórumtopikokban mindig vagy egy első poszt, ami rögzített és hasonló tudnivalókat írnak bele. Lehet ide is elkelne, és akkor nem menne el egy terápia irányába topic, attól függően ki mekkorát bukik vagy nyert volna ha nem adja el...).
A 🐧 viselkedését (OTP árfolyamát) ki befolyásolja inkább, a tömeg vagy a nagyobb részesedésű részvénytulajok?
farkasfu
farkasfu 2022. 05. 21. 21:37
Előzmény: #1182861  kacsahus
#1182863
Az egy pingvin!
Már többször elmondtam miért, mit jelképez nálam! A célár a 100%, Ennek a szimbóluma lett a 🐧 pingvin a charton! Miért pingvin? Az investing chart szerkesztőjében kevés választási lehetőség van ilyenre! Volt egy ronda vörös macska is, de az nem tudott úszni! 🤣 Szóval a pingvin felelt meg egy célár szimbólumának azért, mert mi történik egy emelkedő trend célár elérése után? Álltalában lefordul az árfolyam, korrekcióz! Vagyis a pingus fejest ugrik a mélybe/vízbe, mint ahogy lefordul az árfolyam!!!  
Csökkenő trend célár elérésénél pedig felfele van a korrekció és biztos láttál már TV-ben (nem tőzsdén), hogy a pingvin a víz alól/mélyből, szinte repül ki a vízből a jéghegyre...! Akár a tőzsdei pattanás egy cálár vagy támaszról! Na ezért választottam a 🐧 és nem egy nyervogó macskát!! 🤣🤣 Azt még elmondom, hogy a célár=100%, az egy számított konkrét érték! Mivel ez nem lottószám, amit el kell találni, hanem egy sokszereplős piac", ezért a célár elérésénél a fordulás eltarthat egy ideig az árfolyam ingadozásával főleg, ha éppen rózsaszín köd van! 😲 Ezért egy sávban van mindig a 🐧, ahol visszafordulhat az árfolyam. Persze, ha jó volt a számítás, de lehet más oka is, pánik, stb!
Amúgy roppant egyszerű, ha valakinek nem jön be, nem nézi meg! Nem kattint a linkre, vagy átrajzolja! 
Ennyi a történet!! 😃🐧
Törölt felhasználó 2022. 05. 21. 20:46
Előzmény: #1182861  kacsahus
#1182862
Elmebaj
kacsahus
kacsahus 2022. 05. 21. 20:40
Előzmény: #1182836  farkasfu
#1182861
inkább még csak ismerkedem a tőzsdével, keresem az értelemesebb poszokat. Itt most felteszem a kérdést, mi a túró az a 🐧? :D

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek