Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Drian875
Drian875 2021. 04. 07. 09:10
Előzmény: #1130618  lacilacilaci
#1130620

Nem hiszek az ilyen összeesküvés elméletekben, nem jön ki a matek szerintem likvid termékeknél és még senki nem tudta bizonyítani, hogy a leveréshez szükséges költség megtérül. Nem véletlen, hogy csak kis részvénynél próbálkoznak a "pump & dumb" stratégiával.
.
A március 31-ei nagy forgalom a negyedév végi zárás következménye (window dressing?), a záró forgalma legtöbbször nagyobb, mint a megelőző óra. A lefelé menet pedig egy előre berakott short setup célára volt, azaz az olvasatomban ott volt a charton a leverés, a célzóna, a valószínűség, szóval minden, ami a lekereskedéshez szükséges:
https://www.tradingview.com/x/OKq43ChQ
.
Amíg piac lesz, addig lesz piacbefolyásolási törekvés és lesz ellenőrzés. Ha nem is derül ki minden eset, de a módszerek igen és azokat a felügyelet és más hatóságok ellenőrzik, akár titkosszolgálati módszerekkel, mert ez a terület veszélyezteti a pénzügyi stabilitást (lásd Nbtv.), sértődött ember pedig mindig van.
Nem olyan gyakori a piacbefolyásolás, mint amennyire a kereskedők nagy része azt gondolja, én úgy tartom, hogy ez csupán a kognitív disszonancia megnyilvánulása, a lelki megmenekülés lehetősége a kudarc nyomásától.
Nekem nagyon is bejött a grafikonok elemzése, nagyon nagy hatásfokkal lehet megmondani a piac várható célzónáit, illetve a veszélyes szituációk keletkezését.
lacilacilaci 2021. 04. 07. 08:51
#1130619
egy kis mese: 15 évvel ezelőtt meg az üveghegyeken túl, volt egy ürge, BUX határidőzött. (nem én voltam) szóval kitalált egy módszert. beszervezett tizenpár embert, hogy bizzák rá a kereskedést. a BUX határidőt szorgalmassan rajzolta egy átlátszó papírra, aztán azt a jelen helyzetre illesztgette és azokból vélte látni a leendő mozgást. Valószínű néha talált is. Az ügyfelek meg fizették a jutalékot. a nyereség 50% át na persze 500 000 Forint 1 hét alatt akkor is szép pénz volt. Csakhogy a veszteségre meg nem volt egyezség. rakás pénzemet elvesztette a végén, aztán egy másik ilyen vesztes felkeresett és kiderült ilyen balekokból van egy tucat. Na de hogy csinálta? a határidő akkor is kicsi volt-befolyásolni tudta, HOGYAN? az új kuncsaftot a többiek rovására nyerésbe vitte. nem diagramozott egyáltalán hanem csak adta vette egymásközt a papírokat amig  nyereséget az új számára össze nem hozott. akkor rohant bemutatni a számlát és kérte a részét.  rákbeteg volt meghalt már-a károsultak emlékeznek rá !!!!
lacilacilaci 2021. 04. 07. 08:16
Előzmény: #1130613  Drian875
#1130618
https://www.tradingview.com/x/BK78hWR1 ; oh ez csodálatosan igazolja amit állítok nézzék az ápr kezdetét, szóval hatalmas leszúrás és aztán zöldért vétel szóval a leszúrás volumene nem volt akkora mint a vétel volumene. ebből látszik a szándékos piacbefolyásolás, na és mindez a technikai elemzések törvényei szerint. szóval a mi élőlényünket rafinált figurák mozgatják, kizárólagos céllal, hogy tőlünk a pénzünket elvegyék. mi a mi célunk ezek után? valójában az hogy a nagydisznó mellett mi kis malacok is valahogy a vájuhoz férjünk.  Szóval csak óvatosan a grafikonelemzésekkel, tudni kell hogy a mi élőlényünket mások mozgatják. hát sok szerncsét, érdekes még mindig nem tiltottak ki innen.
lacilacilaci 2021. 04. 07. 07:39
Előzmény: #1130616  tdtjani
#1130617
önálló élőlény elemzése? vagy netán igen rafinált emberek rángatják az élőlényt?Freund Tamás agykutató az MTA jelenlegi elnöke Ezt írta: főpolip lehuzza a víz alá a kis élőlényeket azok fuldokolni kezdenek, aztán felengedi őket és azok megtanulnak együtt lélegezni! Így jön létre a ritmus. aztán ha szól a dob megy a ritmus lassan mindenki táncra perdül lépünk balra aztán jobbra vajon ennek elemzése ugyanolyan mint a mi élőlényünk várható mozgásának kitalálása?
tdtjani 2021. 04. 06. 22:07
Előzmény: #1130615  tdtjani
#1130616
Annyit gyors hozzátennék pontosításként, hogy egy alakzat (pl. háromszög) megléte (törése) természetesen nem elégséges feltétele a pozinyitásnak. Legyen mellette még legalább egy (de inkább kettő) támogatóan egy irányba mutató indikátor (eMA, RSI, BB, MACD) jelzés, esetleg másik time framen meglévő alakzat vagy trendvonaltörés, stb..És bocs az előző hozzászólás nem túl szép szerkesztettségéért! Hozzá kell még szoknom, hogy nem elég wordben szerkesztenem, hanem itt kell beütögetnem a tőletek látott pont és enter kombinációval megoldható tördelést.
tdtjani 2021. 04. 06. 21:44
Előzmény: #1130613  Drian875
#1130615
Én szoktam háromszögekre (emelkedő, eső, szimmetrikus) alapozva is elemezni. De a még most is élő elemzésemben ilyesmit nem vettem figyelembe. . Teljesen egyetértek veled. Szintén kioldalazást fogalmaztam meg magamnak a jelen helyzet kapcsán. Illetve a visszateszt teória szintén életben van jelenleg nálam is. Azonban az zavaró számomra, hogy nem mentünk le 13000 környékére a visszateszt előtt (ahogy azzal az elemzésemben is kalkuláltam). Pláne úgy, hogy a negyedév utolsó kereskedési napján forgalommal estünk és könnyedén széjjel lettek csapva az ajánlati könyvben látható, (véleményem szerint window dressing céljából elhelyezett) nagyobb tételű limitáras ajánlatok. . Nyilvánvaló, hogy ezt az árfolyammozgást sávkereskedéssel kellene felfogni, de szerintem az is természetes, hogy mindannyian kutatjuk, merre fog majd tovább haladni az árfolyam (illetve milyen sorrendben teszi majd azt). És persze azt is tudjuk, hogy egy hosszan tartó oldalazás (akár platform építés) esetén, csaknem az összes indikátort ki lehet dobni a picsába. Valamint, hogy 2-3 gyertyából álló alakzatokat nem kezdünk el értelmezni a (napi bontású) nagy oldalazáson belül. Ennek ellenére persze, észlelem ezeket és időnként nehéz elhessegetni a gondolatokat, amit „normál” árfolyammozgás (emelkedés, esés) során (helyesen) kiváltanának az emberből. Ugyanakkor számos gyertyából összetevődő gyertyaalakzatok értelmezése már „nem szabálytalan”. Ezért is zavaró számomra, hogy egy tripla csúcsból még tovább oldalazunk. (Még ha láttam is olyasmit ami, egy visszapattanás esélyét meglapozta. Azonban annak valószínűségét a nagy, 13200-ra érkező eső gyertya létrejöttét követően egyértelműen alulsúlyoztam.) . Egyelőre a legutóbb itt (is) publikált elemzésemben foglalt koncepció számomra még életben maradt. Ugyanakkor tisztában vagyok vele, hogy a jelen élethelyzetben előálló új szituációk (pl. holnapra előrehozott nyitási fázis) ezt akár könnyen negligálhatják is. . Azonban a kb. 1 hónappal ezelőtt magamnak megfogalmazott minden magyar blue chipet érintő egyidejű erősebb korrektív mozgás létrejöttét sem tudtam egyelőre elvetni. . Szóval tele vagyok kettős érzésekkel a jelen piaci helyzet kapcsán. Kíváncsi vagyok a következő 2-3 nap gyertyájára. . (Bocs, ha hosszú lett!)
Drian875
Drian875 2021. 04. 06. 19:35
Előzmény: #1130608  Zsimo
#1130614
örülök, ha így van (+1)
Drian875
Drian875 2021. 04. 06. 19:30
Előzmény: #1130599  HPeter76
#1130613

Háromszögekkel érdemben csak elliotti értelemben foglalkozom, mert számomra más módon nem jelent előnyt, ugyanakkor tudom sokan nézik, sőt kereskednek is vele, bár az eredményességükről nincs információm. A rajzolt háromszöget a csatolt ábrából vettem ki (fejtettem meg?!)
Bulkowski által megfogalmazottak szerint a rajzolt háromszög nem felel meg az emelkedő háromszög formációjának, mert leírása szerint "horizontal top"-pal kell(ene) rendelkeznie.
.
Ahogy jelenleg  látszik volt egy letörés és vagy fals lesz, vagy visszatesztet látjuk.
.
Szakmailag jobbnak tartom a bull flaget ( https://www.tradingview.com/x/iFGDVvyT ), mert több információ is alátámasztaná annak hitelességét, működésének pedig nagyobb a statisztikai valószínűsége (~78%), ugyanakkor itt inkább kioldalazott a formációból, ami már zavaró számomra.
.
Elliotti értelemben vagy egy 5. hullám megy felfelé, vagy egy 4/c fog lefelé menni, jelenleg nem egyértelmű. Az indikátor-konfigurációkból keletkező setupokat reggel frissítettem, egyelőre a statisztikai esély felfelé mozgást mutat. Rövidben ezt figyelem, ezt hozza e a piac és ha igen milyen belső szerkezetben: https://www.tradingview.com/x/BK78hWR1
lacilacilaci 2021. 04. 06. 19:22
#1130612
a technikai elemzésről azt gondolom, hogy mindenki használja tehát a DAX ra és mindenhol, na nem különös hogy nem másféle elemzést használnak? nincs csapda szaga? Nobeldijas szakikat foglakoztatnak és azok ezeket az elemzéseket használják??? nem uraim. ők annyit csinálnak hogy mi a nép akitől a pénzt le kell nyúlni, nos mi higgyünk az elemzésükben, hisz akkor látjuk azt amit ők előkészítettek nekünk és szépen belesétálunk, és még akkor is technikailag fognak kifosztani, nehogy csalatkozzunk a technika szabályaiban.
lacilacilaci 2021. 04. 06. 17:31
#1130611
nem értem a csalódásokat otp ügyben, valami azonnali lemaradás behozást várnak? dehát előbb a nagyoknak még alaposan alaposabban be kell vásárolni, a módszer az hogy reggel felrántják és aztán folyton csökkentik, ha nem így tennének, senki nem adna el nekik otp részvényt. Ezt általában 5-8 alkalommal teszik -aztán jön 2-3 nagyvolumenú felhúzás. aztán ott stagnálás amig kiszállnak. tehát meg kell lassan alkotni az emelkedő trendvonalat, és minden ellenállásnál megálló lesz. a technikai elemzések is ezt mondják, nem mondtam semmi különöset.
HPeter76
HPeter76 2021. 04. 06. 16:54
#1130610
 Hát ez érdeked kötelező arcmaszk  BKV. nincs a  leállás Most üzletekbe nyúltak leállás végett,hát ez  Apek
 
  BEVÉTELEKKEL ÉRINTET! ÜZLETEK MIHAMARABB MEGINDULNAK..Iskolák maradhatnak,ez is mehetne élőbe
 szigorú maszk használattal.. szerintem..
  
APetronas 2021. 04. 06. 16:45
Előzmény: #1130605  fabicsek
#1130609
Várjuk már pár hete. 🙂
Zsimo
Zsimo 2021. 04. 06. 16:40
Előzmény: #1130591  resone
#1130608
Nekem sokszor segitettél! Köszi
Zsimo
Zsimo 2021. 04. 06. 16:39
Előzmény: #1130592  Drian875
#1130607
Köszönöm! Felfelé várom, próba pakk eltéve
fabicsek
fabicsek 2021. 04. 06. 16:36
Előzmény: #1130603  herlas
#1130606
Na, meg a magyar lótej kereskedésünk is meg fog duplázódni!
fabicsek
fabicsek 2021. 04. 06. 16:31
Előzmény: #1130602  Balin2020
#1130605
DAX stb. az égekben! 
OTP mára 13 900 -ra vártam, Ricsi és MOL - nél szintén egy nagyobb emelkedést.
 Maradtak helyette örömnek, a nevetséges politikai gesztusok meg a 2,5 M beoltott. 
(De bízom még a héten...???!!!)  
ALANFED
ALANFED 2021. 04. 06. 16:26
Előzmény: #1130603  herlas
#1130604
záró tipp 13620
herlas 2021. 04. 06. 16:22
Előzmény: #1130597  fabicsek
#1130603
Ez az első lépés egy hosszú úton, aminek a végén az OTP esetleg belép a kazah bankpiacra is.
Balin2020
Balin2020 2021. 04. 06. 15:54
Előzmény: #1130597  fabicsek
#1130602
Egyetértek, e nélkül a magyar nép szegényebb lenne egy felbecsülhetetlen értékű gesztussal, vagy gesztusértékű felbecsülhetetlenül tudom is én mivel? Belezavarodtam.
A lényeg hogy örülni lehet végre valaminek! :)
FeketeAndras 2021. 04. 06. 15:54
#1130601
Ezt az egészet, amit az elmúlt hetekben ez a papír csinál, rossz nézni. Komolyan.
Főleg pozícióból.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek