Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macibear
macibear 2020. 02. 21. 09:10
#1081440

Kérhetem a segítségét annak aki határidős termékkel kereskedik?
Volt most egy kötés az OTP2003-ban (3 konti) 15 254-es áron, miközben az OTP 15 340 volt. Ez most short vagy long nyitás lehetett.
APetronas 2020. 02. 21. 09:04
Előzmény: #1081436  Zöldbéla
#1081439
Jó reggelt! Jó döntés volt részedről a Mol úgy látom :)
macibear
macibear 2020. 02. 21. 08:52
#1081438

Mára https://invst.ly/pxbyt
Arról az alsó trendvonalról ugrani fog a medve. Még nem tudom mikor. Csak remélni tudom, hogy nem azzal kezdi.
Shortostime 2020. 02. 21. 08:43
#1081437
ma szerintem nem bántják majd annyira, most a Ricsi jön
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 02. 21. 07:31
#1081436
Jó reggelt, eredményes kereskedést!
macibear
macibear 2020. 02. 21. 07:30
Előzmény: #1081430  MrSomm
#1081435

Ha az MM fraktálra gondolsz, akkor az nem teljesedett ki. A 15 720 túl alacsony végének. Új ATH-ra kellene menni.
Viszont ellentmondás van a különböző TA-s várakozások között. Az rendben van, hogy ma várható egy emelkedő hullám - remélem nem marad el. Az új ATH viszont (15 850 fölött) nagyon messzinek tűnik egy nap alatt. FRSI és az MA50 pedig lefele várja a mai csúcsról.
Az egyik erőszakot fog venni a másikon.
macibear
macibear 2020. 02. 21. 07:21
#1081434

Összefoglaltam a lehetséges mozgást felfele, lefele egyaránt a következő egy-másfél hónapban. Alapvetően TA alapján, némi funda beütéssel. Ez alapján lehetne kiválasztani a legvalószínűbb mozgást.
https://invst.ly/pxaoz
Röviden: A mai csúcsról le, vagy oldalazás néhány napig. Várom, hogy belemenjünk ez alatt a néhány nap alatt az MA50-be. Alsó hangon 15k, de inkább alatta. Aztán fel a gyj-ig. A gyj csúcs függ attól, hogy meddig megyünk le előtte. Aztán várok még egy csúcsot a közgyűlés idejére (április). Ennek szintje pedig már függ a jelentéstől. A két csúcs közötti (gyj, közgyüli) mozgás egyelőre ismeretlen.
Várom, hogy a P/E felmenjen 11 fölötti értékre mielőtt nagy szakadásba kezdene. Várom, hogy valamikor belemenjen az MA100-ba. Ezekre a várakozásokra viszont nem lehet pozíciót nyitni, vagy zárni. Még ...
.
Ui: Tavaly hasonló szituáció alakult ki. Már február elején leírtam, hogy április első dekádjára várom csúcsra az OTP-t. Március közepén viszont vártam egy határozott visszajövetelt. Nos az úgy maradt el mint annak a rendje. Visszajövetel helyett kilőtt az árfolyam. Lett is belőle nagy purparlé. Nem szeretnék most is így járni.
Igen a következő napokban visszajövetelt, esetleg oldalazást várok. Én! Aztán, hogy a piac is így gondolja-e az már más kérdés. Kéretik ezt figyelembe venni mielőtt bárki is döntene a pozíciójáról!
Nekem van stratégiai long pakkom még az aljáról. Egyelőre azt nem adom el, de az abban rejlő nyereséget egy shortos pozícióval lefedezem a mai napon. Ezt a módszert is lehet vitatni. Kaptam is már miatta. Különösebben nem érdekel. Én így csinálom. Másnak egyáltalán nem javaslom.
long-times
long-times 2020. 02. 21. 02:07
#1081433
B=C vajon ez a vég ? Vagy közel vagyunk hozzá? 
https://invst.ly/px8uq
long-times
long-times 2020. 02. 21. 00:19
#1081432
Nekem a tegnapi nap jó volt...sokan long irányba írtatok, elemeztetek,rajzoltatok ...és bár ritkán certizek osztottam,szoroztam és tegnap kezdtem short állományt kiépíteni ... még csibe tegnapelőtt kérdezte is ,hogy ki hová várja...én egy alacsonyabb visszajövetelre számítottam már akkor...tegnap elég semleges volt reggel ,s láttam ,h ez még jó lehet...1100db ts 33 1317 célárral nekem jót hozott. Sajnálom aki beragadt ... Maci,Csibe jók a rajzotok és a hozzáállásotok ez egy hatalmas + . 
kalmarr 2020. 02. 20. 23:28
Előzmény: #1081426  macibear
#1081431
Lehet nem sokat értek hozzá, de nekem inkább a II. ábra lesz a valós...
https://invst.ly/px7p1
Sajnos a forint is gyengül, illetve a korona vírus se lejátszott, USA is csúcson megint...még szerencse, hogy a vám tárgyalás, már a múlté.....:)
MrSomm 2020. 02. 20. 22:21
#1081430
Maci egy par nappal ezelott felraktal egy chartot amin a robot algok hasonlosagat mutattad es aszerint most jonne egy meg gyorsabb emelkedes, ha jol emlekszem.... az hogy mutat a legfrisebb adatokkal?
MrSomm 2020. 02. 20. 22:17
#1081429
Most kezdem igazan ugy erezni, hogy eddig csak szerencseje volt az MNB-nek a kamat alacsonyan tartasaval.... A tegnap leirt felelmeimre meg ratett egy lapattal a forint 338-ig emelkedese....
Törölt felhasználó 2020. 02. 20. 20:52
Előzmény: #1081426  macibear
#1081428
Én ezt ma nagyon elbambultam, a gyorsak 520-nál már jeleztek, hogy ki kéne szállni, forint is kiszállást javasolt, viszont a megerősítő nem és nem volt forgalom (rsi is 50 felett volt), nem éreztem, hogy eladói nyomás lenne,  arra saccoltam, hogy inkább vevői oldalon van kivárás, hogy a kinti futik a minimális pirosból átmennek-e zöldbe az amcsi nyitásra, addig csorgunk, aztán majd kiderül. 15 percesen volt ugyan egy lefele zászló kb. 420-as célárral, azt meg is csinálta, vártam, hogy fordul-e és hülye módon bent maradtam (egy keveset eladtam ugyan napközben, de aztán vissza is vettem lejjebb, így most 2040 darab van, hogy a fene egye meg). Most már mindegy, holnap reggel majd ránézek az amcsikra, aztán lehet villámgyorsan ki is ugrok belőle. (Ha az MNB tegnap nem szarozik, akkor szerintem ez ma megcsinálta volna a 15800-at.) Mondjuk kint kb 0,5 % mínuszban vannak most, ettől még nem kéne esnünk, de gyanús, hogy a forintot meg fogják járatni, az MNB tegnap sokallta a 0,5 % bubort, ez szinte egyenes felhívás egy keringőre a forint shortosoknak szerintem.
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 02. 20. 20:41
Előzmény: #1081426  macibear
#1081427
A CCI csak egy a sok fontos indikátorból. Még gyertyából is 4 félét nézegetek.
Napos, TF-en,megerősített jelzések alapján nyitok/zárok pozit.
Néha sajnos megszegem az indikátorokra vonatkozó szabályaimat.
...
macibear
macibear 2020. 02. 20. 20:25
Előzmény: #1081424  Zöldbéla
#1081426

Én meg azt vélem tudni, hogy Te mi alapján veszel fel pozíciót.
Azt látom, hogy több beszálló lehetőségről lemaradsz, pedig többen írjuk, hogy itt vagy ott érdemes venni.
Ennek ellenére tudom, hogy a trédjeid tiszták. Azokat mindig haszonnal zárod. Lehet kimarad egy kettő, de nem kell ugye minden legyet lecsapni.
Részemről elismerés ezzel a stratégiával szemben.
.
Mint ahogyan sok mindenki máséval szemben is.
Itt van Pld Pipás. Gyűjtöget. Hosszú távon gondolkodik. Csodálatosan csinálja.
Vagy Berlini. Hihetetlen megérzései vannak funda alapon. Nem is értem miről írt a minap.
Nem beszélve Gtg-ről. Néha ugyan nem értek egyet a döntésével, de hát milliókkal ugrál, az pedig nem piskóta, de amit csinál azt jól csinálja.
.
Úgy gondolom mindenkitől lehet tanulni. Nem, nem elsajátítani a módszerét - az úgysem fog menni - hanem beépíteni azt a sajátunkba. Mióta felvetetted a CCI-t rendszeresen nézem. Sajnos nekem nem fekszik. De ez nem jelenti azt, hogy rossz lenne.
Anubisz1
Anubisz1 2020. 02. 20. 20:19
Előzmény: #1081407  macibear
#1081425
No problem. Csak próbáltam Shortostime részére reagálni. Csak példaként hoztam a 2 beírást.Tudásként ha csak egyszerű indiket nézünk, amit tapasztaltunk vagy tudunk abból próbálunk következtetéseket leszűrni és célárakat meghatározni, hol vegyünk és adjunk el. De ezt is felrúghatja a piaci hangulat bármikor, na meg robokacsa is:)). És még van az RF ami kiszámíthatatlan.
Persze a 600-as csúcs lehet sanszos is, csak célként írtam mert nyitva a tér előtte. Lehet bármi holnap, meglátjuk ezt is. Mindenki úgy kereskedik ahogy neki a legjobb....Nézegetem a napos chartot , viszont ha megfogja az aljt , onnan egy 350 p emelkedés még lehet benne kb. igaz Bsz tető de majd ez is kiderül, vagy valami hasonló :))))
Ezek csak gondolatok  :))))  
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 02. 20. 20:03
Előzmény: #1081421  macibear
#1081424
Akkor egyetértünk! :D
Természetesen ismerem (amennyire ismerni lehet az itt közzétett adataidból) és elismerem az eredményeidet.
Törölt felhasználó 2020. 02. 20. 20:00
Előzmény: #1081422  macibear
#1081423
Ma csak napizni szerettem volna. Daytradenek volt szánva csak nem jött össze :D 
macibear
macibear 2020. 02. 20. 19:58
Előzmény: #1081414  Törölt felhasználó
#1081422

Kösz, hogy megosztottad.
Semmi sem hülyeség. Érdekel ki hogyan gondolkodik mi alapján vesz fel vagy zár pozíciót. Tanulok. Mindenkitől lehet.
.
A mai vételedet viszont nem igazán értem. Épp a minap olvastam a trendirányú pozíció építésről egy blog bejegyzést. A 14 060-ról tartó emelkedés 14. napján, még venni ... Elég merész. :)
.
Egy-egy nekirugaszkodás általában 5-7 napig tart. Nyár óta váltak rendszeressé a 15 napig tartó emelkedő szakaszok, azok is tarkítva 3 napos meghúzásokkal. És itt vagyunk a 15. nap küszöbén ..
Ez persze nem jelent semmit. Jön a gyj, jön a közgyűlés, kisebb megingás után lazán van még ebben fel lehetőség.
macibear
macibear 2020. 02. 20. 19:46
Előzmény: #1081413  Zöldbéla
#1081421

A napi aljakat, csúcsokat nem ezekből szaszerolom ki, mint ahogyan a lehetséges fordulók napját sem.
Ha egyértelmű egy célár, egyértelmű egy rövid mozgás akkor konkrétan beírom. Többnyire bejönnek.
Mint ahogyan beírom mikorra várható a napos forduló. Előre, több nappal. Milyen szinten? Majd akkor ha oda érünk esetleg meg tudom mondani.
Azt sose állítottam, hogy könnyű elkapni egy több napig tartó trend végét. Mint ahogy azt sem állítom, hogy minden nap meg lehet mondani az aljat és a tetőt. Én csak annyit állítok, hogy vannak szituációk amikor meg lehet mondani konkrét szintet, fordulós időt. Akár percre pontosan.
Láthattál már mindegyikre példát az elmúlt egy hónapban.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek