Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SchNorbi
SchNorbi 2017. 09. 19. 09:07
Előzmény: #1037858  Törölt felhasználó
#1037860
10.355,-
mostkezdem
mostkezdem 2017. 09. 19. 09:01
Előzmény: #1037850  macibear
#1037859
Vasárnap élőben nézem a Wembleyben a Baltimore Ravens–Jacksonville Jaguars meccset. Már nagyon várom! Bakancs listás volt egy NFL meccs élőben!
Törölt felhasználó 2017. 09. 19. 08:43
#1037858
Tegnapi záróval nagyon gyenge long jelem van (annyira gyenge, hogy igazából nem is jel talán), viszont kint mínuszban készülnek nyitni, ha mi is lejjebb nyitunk, akkor már nincs is jelem.
Törölt felhasználó 2017. 09. 19. 08:37
Előzmény: #1037856  -RME-
#1037857
Hát igen, én már tegnap gondolkodtam, hogy kivágom az egészet, aztán pozi nélkül várom, hogy lesz-e irány.
-RME-
-RME- 2017. 09. 19. 07:02
Előzmény: #1037854  Törölt felhasználó
#1037856
én már miótta élek ezzel az erzéssel kereskedés alatt.
Törölt felhasználó 2017. 09. 19. 06:51
Előzmény: #1037854  Törölt felhasználó
#1037855
A forgalom is nagyon gyenge, kivárás szaga van annak is.
Törölt felhasználó 2017. 09. 19. 06:50
Előzmény: #1037842  Csibefogo
#1037854
Én kiszedném a kanócokat, főleg a 10600-ast, mivel az sc volt. Így nálam marad az oldalazás, ami érthető is, várják, hogy lép-e valamit a groupama. Bármi lehet, ha adja, akkor beborítja, ha bejelenti, hogy nem lép semmit, akkor meg irány fel, ha nem egyben adja, hanem szép folyamatosan, akkor meg lassú lefele. Még egy dolog: nem tudom, hogy ki hogy látja, de nekem továbbra is gyanúsak a kinti indexek (a kitörés ellenére), tetőzés érzésem van.
macibear
macibear 2017. 09. 19. 03:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#1037853
Egyetlen konkrét ár sem indokolt. Megadják érte. Meddig? Miért? Sosem tudsz rá válaszolni. Nézd meg a pesti albérlet és lakás árakat. Valóban ennyire hülyék az emberek, hogy ennyit adnak értük? Van pénzük, megtehetik. Mikor omlik össze? Amikor a többség bemutat. Add ki akinek akarod, én ezt az árat nem adom meg érte! OTP-ben hasonló a helyzet. Egyelőre veszik. Nem tudni mikor, melyik nagybüfinek, jön ki úgy a matek, hogy kiszáll. Lehet most van itt az idő. Nem tom. Csak azt, hogy érik-érik, de még a fán van.
macibear
macibear 2017. 09. 19. 03:05
Előzmény: #1037847  herlas
#1037852
Kisebb tf-eken rendszerint előfordul. Szalad az ár, beveri a fejét, megszédül, feláll, megint útban van a szekrény ajtó .... a végén így alakul ki valamiféle alakzat pld egy talpas hsz. Elfajzott esetekben ék majd annak folytatásaként esetleg zászló. Általában az úgynevezett korrekciós, konszolidációs időszak alakzatai. Elvileg belső szerkezetük árulkodik a további irányról. Példát több százat is találhatsz. De hidd el, csak utólag működnek igazán. Menet közben bármikor lehet folytatni bárhogyan. Csak valószínűség, szokás van. És mindig jön a kivétel. Feltehetnéd azt a kérdést is: Meddig növekedhet egy cég évi 23%-os kamatos kamatpálya mentén? Mert az OTP 2011 szeptembere óta ezt teszi. Az utóbbi három évről nem is beszélve, a maga 28-30%-val.
pantya70 2017. 09. 19. 02:33
Törölt hozzászólás
#1037851
macibear
macibear 2017. 09. 19. 02:23
#1037850
Boldog szülinapot minden kedves fórumozó társamnak! Gondolom egyszer mindenkinek van egy évben. :) Ui: Csibe Tesónak óhajtottam jelezni képletesen, hogy haverként óhajtok szólani hozzá, kicsit többet megengedve magamnak. Még véletlen se szeretném ugyanis megsérteni. Egyébként meg Monday Night és Giants, tv-t meg csak számítógépen tudok nézni ezért a szokatlan időpont.
macibear
macibear 2017. 09. 19. 02:00
Előzmény: #1037845  Csibefogo
#1037849
Ehh! Beszéljen veled az ember bot nélkül! Nem azt mondtam, hogy add fel elképzelésedet! Csak azt, hogy én miért zártam ki. Ettől még bekövetkezhet. Esetenként a kötés alapú ábrázolás jobban mutatja a piaci szereplők szándékát, de el kell ismerni, hogy az idő alapú ábrázolás gyakrabban teszi azt meg. Mert többen használják.
pantya70 2017. 09. 19. 01:13
Törölt hozzászólás
#1037848
herlas 2017. 09. 18. 23:36
Előzmény: #1037842  Csibefogo
#1037847
Az utolsó, hosszútávú grafikonhoz kapcsolódva: én úgy vettem észre, hogy ha egy árfolyam egy korábbi árfolyamcsúcsot célba vesz, akkor azt általában plusz mínusz 1-2% eltéréssel el is szokta érni. (Fordulhat előtte, de fölé is szúrhat.) De ami a lényeg, hogy első megközelítéskor soha nem viszi át azonnal, hanem viszonylag mély és hosszú korrekció következik. Ha ebből fel tud állni, harmadikra kisebb korrekció következik, majd általában negyedikre tudja meghaladni a régi csúcsot. Ezt a szabályt meg tudod erősíteni, netán tudsz példát az ellenkezőjére?
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2017. 09. 18. 23:06
Előzmény: #1037844  macibear
#1037846
Boldog szulinapot Maci!
Csibefogo
Csibefogo 2017. 09. 18. 22:42
Előzmény: #1037844  macibear
#1037845
Értettem!Zászló opció kuka! Látom Szülinapodon jóféle barátok vettek körbe,egy ilyen jeles alkalomkor ezeknek cimboráknak ott a helye,nincs mese. Külön öröm,hogy még volt időtök rám is gondolni. Boldog Születésnapot utólag is!
macibear
macibear 2017. 09. 18. 22:19
Előzmény: #1037842  Csibefogo
#1037844
Csibe Tesó! Csak a zászlóval kötözködtem. Minden más egyéb értékeléseddel, várakozásoddal, meglátásoddal, előadásoddal szemben csak kalapemelésem. Mondanám, hogy úgy jók ahogy vannak. De ki vagyok én, hogy bármilyen irányba is értékeljek? :) A zászlóval pedig azért állok hadilábon, mert kötésalapú ábrázoláson már megcsinálta. Kétszer is ... Fraktál a fraktálban. No és mi jön a zászló után? Oldalazás, kitörés majd beszakadás. Azt a kitörést várom ... Ráadásul a zászló alakzat a harmadik hullámra jellemző. Ui: Szülinapomon felköszöntött Jack és Daniel's. Megemlékeztünk Rólad is! :)
macibear
macibear 2017. 09. 18. 21:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#1037843
Dupla medveként hova várnám? :) Tudod, van egy álmom: 10550 onnan 7k alá. Ha netán megcsinálná én leszek a legjobban meglepődve. :) Nem csak felvetésedre, egyébként is azon gondolkodom mostanában miét adunk egy papírért éppen annyit? De csak Márkus Laci fotele jut eszembe. link Nézem én ezt erről, nézem én azt arról, fundásan, TA-san, spekázva, de mindenképpen az jön ki, hogy kellene bele egy nagyobb lejtmenet. Csak még nincs itt az ideje ... Rövid távon (1-2 nap) legalábbis inkább felfele mintsem lefele az irány. Oldalazás az inkább, de nem le. Majd ... Majd néhány nap múlva meglátjuk mutat-e valamiféle irányt.
Csibefogo
Csibefogo 2017. 09. 18. 21:53
Előzmény: #1037838  macibear
#1037842
20MA tartja,ahogy jött felfelé a mozgóátlag,úgy tolta maga előtt az árfolyamot is. Ha a TA eszköztárából csak a kiolvasható alakzatokat keresem és értelmezem akkor bizony emelkedésnek kellene jönni a közeljövőben. 1.Szimmetrikus háromszög.Az emelkedő főtrendben alakult ki,azt követő sávozásban. TA szerint a fő trend folytatása várható a kitörést követően. link 2.Emelkedő háromszög.Nem kell sok magyarázat,ellenállás szint,rövidtávú em. trendvonal kijelöli, TA szerint fölfelé várhatnánk a kitörést. link 3.Oldalazás emelkedő trendben.Itt is felfelé várhatjuk a folytatást. link Itt megjelöltem egy korábbi (01.16-02.09 közötti) oldalazás TA szerinti válaszát,fölfelé. 4.Zászlóalakzat.A múltkor már egyszer a fejemre koppintottál,hogy nem lesz itt semmiféle zászló. Biztos igazad lesz,de azért mégis csak bátorkodom beterjeszteni ismételten. amíg 38,2%-s Fibo szint nem sérül,az árfolyam fölülről nem töri,addig nem kellene elvetni. link TA szerint ebből adódna a legmagasabb célár. 4.Bollinger szűkület.Ez már nem alakzat,de érdemes megnézni naposon, miként alakult hasonló beszűköléskor az elmúlt időszakban az árfolyam. Ezekkel a megfigyelésekkel nem azt akarom kijelenteni,hogy emelkedni fog az árfolyam,csak azt,hogy rövidtávon, napokban mérve sanszos,hogy igen. Azért is fogalmaztam így,mert a hónapos charton most kezd visszatérni a fölső Bolli alá,kb a mostani szintnél maradna belül,e fölött ismét kilógna.Bár volt olyan időszak mikor több hónapig is felette volt. Az erős túlvettség továbbra is fent áll. link
________
________ 2017. 09. 18. 21:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#1037841
Gyuripapa! Jó vitapartnerre találtam személyedben, ezért folytatom :) 30-as évek, és ma: link Nem jó összehasonlítani az 1930-as éveket a 2010-es évekkel. A teljesség igénye nélkül: 1949-ben 2,158 millió ember élt mezőgazdaságból, 1999-ben 0,28 millió, miközben Magyarország lakossága 1 millió fővel nőtt. A munkalehetőség inkább az ipar, szolgáltatások felé terelődött. Magyar cégek nem igen tudták felvenni a versenyt egy nagyságrendekkel nagyobb piacra termelő multikkal, ezért kénytelenek voltak bezárni. A magyar ipar így töredékére zsugorodott, szükség volt a nyugati cégekre. A multik is konkurencia harcot vívnak versenytársaikkal, ezért állandóan olcsóbbnál olcsóbb munkaerőpiacot keresnek. (Low Cost Country) Megtalálják Magyarországot, Kínát, és közben behálózzák a világot. Politikusok egymást túllicitálva próbálják a cégeket meggyőzni, hogy náluk történjen a munkavégzés, ezért kénytelenek alkukba belemenni. (Támogatások, árfolyampolitika, adómentesség) Ehhez kell asszisztálni a kormánynak, és a jegybanknak. Az Euró ötlete jó sokáig nem lesz porondon. Termelékenység: Azt gondolni, hogy egy német munkás 4-5-ször több autót gyárt, és ezért kap több bért, nem helytálló. A multik az áttelepítéseiket azzal kezdik, hogy a normaórákat lefaragják, amivel eleve nagyobb igényeket állítanak a dolgozók (mondjuk magyar) elé. A magyar munkaerő a mai napig Európában nagyon keresett, pont a kitartó szorgalmas munkavégzése miatt. De elég csak az amerikai multik Ázsiai térnyerésére gondolni. Az ázsiai országokban embertelen körülmények közt dolgoztatnak még akár gyerekeket is. Ilyet egy fejlett országban megcsinálni lehetetlen, akkora bírság lenne a következménye. Audi: folyamatos sakkjátszmát játszik a vezetés, hogy a jelenleg futó modelleket a lehető legolcsóbb helyen, lehető legnagyobb hatékonysággal tudják gyártani, és minél nagyobb profitra tegyenek szert. Mi is lenne, ha nem ezt tennék? Elbuknának a versenyben, mert a konkurensek fele olyan áron árulnák a saját típusaikat, így nem vennék a hasonló drágábbat. Egyszerűen lemaradnának. Adók, törvények: a 30-as években nem voltak az emberek agyon adóztatva, nem is kaptak semmit az államtól cserébe. Nem volt fejlett úthálózat, infrastruktúra, internet, szociális háló, "elfogadható egészségügy", ezer meg egy olyan dolog, ami nélkül már el sem tudnánk képzelni az életünket. Az, hogy ezek az adók mikor mekkora mértékűek legyenek megint egy bonyolult feladat. Igazodni kell Európához, a szomszéd országokhoz, a helyi adottságainkhoz, oligarchákhoz, sok mindenhez.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek