Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 06. 23. 13:10
Előzmény: #1034919  Törölt felhasználó
#1034920
9200-nél most nagyon sok 345 darabos tétel volt, lehet, hogy az otp megint veszi?
Törölt felhasználó 2017. 06. 23. 13:08
Előzmény: #1034917  Csibefogo
#1034919
Nem volt Kontra írásában semmi pánikoltatás, leírta a lehetséges opciókat. Nálam egyelőre lefele kijött a háromszögből, indikátorom közepes eladási jelzésen, így némi sort és lesem, hogy a 9200 megfogja-e.
Kontraindikator
Kontraindikator 2017. 06. 23. 13:02
Előzmény: #1034917  Csibefogo
#1034918
Egy! Poziban vagyok már pár napja! Kettő, csipkebokor vessző... Három! Szerintem olvasd el még 1x amit írtam! Szerintem semmi pánikoltatás nincs benne! Azt mondom, hogy korrekció előtt állunk, és ősszel új csúcsra indul minden! A vérzivatar majd utána jön. Számításaim szerint (több hónapja is leírtam már itt is tehát nem 1-2 napos gondolat!) tartom, hogy 2018 márciusa környékén! Nem csak BUX, OTP, és a magyar piac lesz érintett, hanem a DAX is. Igen, shortban vagyok, ha nem lett volna nyilvánvaló, ráadásul BUX shortban... 2-3 hónapos időtávon, ráadásul a legcsúcson sikerült benyitnom... tartom, és majd 2-3 hónap múlva ránézek... biztos fogok kisebb pakkokkal közben longolni is, de a trend nálam ahogy írtam mostanában lefele lesz... ebben azért sok para nincs szerintem, ha csak nem longba szorultál... De az idő akkor is megold mindent, mert leszünk feljebb még idén.Nostredamusnak nem tartom magam, de úgy gondolom, hogy elég jó a találati arányom és kifejezetten TA alapon. Leírtam, hogy a Funda nem az én terepem, és ezzel egyidejűleg pár kérdést feszegetek amire magam sem tudom a választ... de ha gondolod nem írok, és megtartom magamnak... ;-) Hidd el, nekem az kevésbé lesz fáradtságos, mintha azon agyalnék, hogy öntsem betükbe a gondolataim.9300-ról egyébként miért extrém egy 8k közeli OTP várakozás? Vagy 13k-ról egy 11k körüli DAX? Ezek egészséges korrekciós szintek lennének szerintem. A miértjét majd utólag megmagyarázzuk, addig mindannyian csak tippelgetünk!
Csibefogo
Csibefogo 2017. 06. 23. 12:47
Előzmény: #1034902  Kontraindikator
#1034917
Tegnap délután volt az elsős kislányom évzárója,utána szűkebb családi ünneplés,most reagálok a nagy monológodra,aminek már az eleje vagy tán az egész a Hamlet nagy kérdéseket feszegető monológjára emlékeztet. Jól gondolom,hogy egy kicsit elragadtattad magad?Pánikolsz mert nem akar esni? Sok-sok napja már a pálya szélén lézengsz,longra beszállni itt már nem mersz,short beszállóra még nem volt tegnap egyértelmű jel. Nem maradt hátra mint a vészharang megkongatása! Mennyit ér az OTP,annyit amennyit megadnak érte,mindig a piacnak van igaza. Hiába mondom én,hogy 9800,ha annyiért nem veszik és hiába sugallod,hogy 9400 nagyon sok,ha 9300-ért megveszik. Érdekes az is,hogy talán tegnap előtt írtad,hogy nem tudod mi várható egy-két nap,most bejelented a publikumnak 2018 tavaszán vérzivatar lesz!Baszki,te egy Nostradamus vagy,mit szarozol ítt TA -val,fundával?Lépj poziba aszerint amit a varázsgömböd mond.Milliárdos leszel. A fundát meg hagyd meg berliniéknek,úgy látom nem a te műfajod. A Csányi értékelés, a City 9400-s célára már nagyon régen volt,hónapok teltek el,nevetséges még mindig erre hivatkoznod. Nem válaszolnék mindenre,de magáért beszélnek szavaid:eladásra javasolta a City,jön lefelé egy C,megkezdjük a négyes korrekciót,szóval nálam long nem játszik,RSI-t le kell hozni 40% köré,le kell csoszognia,extrém magas, zavargások,puccs,megbuktatás......és még sorolhatnám. A félelemkeltés nagymestere Hitschock,ha élne eljöhetne hozzád tanulni.Öregem nem semmi vagy. Én egy kis mezei tréder vagyok,nincs ilyen nagy léptékű vízióm ,ekkora hatalmas képességem a félelem magvainak elhintésében,nem látom ilyen élesen,hogy a chart itt lecsoszog,RSI gyorsan esni fog..... Sok jóravaló kisbüfit sikerűlt most poziból kiráznod,kevéske nyereséggel.Lelked rajta! Nekem az az érzésem,hogy nem fog 8000-ig esni mint ahogy magabiztosan írod,főleg nem Tanár úr 7000 szintje alá. Nem az a baj,hogy lefele várod,hanem az előadás. Sokkal többet ér mikor felrakod a chartjaid,értelmesen elmondod mi,miért lehet,lényegre törően mint szoktad, jó meglátásokkal.
gyuripapa 2017. 06. 23. 11:44
Törölt hozzászólás
#1034916
Törölt felhasználó 2017. 06. 23. 11:40
Előzmény: #1034914  Lacix
#1034915
Viszont fél12-re elértük az 1mrd forgalmat. Ez sem szép...
Lacix
Lacix 2017. 06. 23. 11:32
#1034914
9184nöm szép
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2017. 06. 23. 11:18
#1034913
ERSTE summa: Ellenálláshoz érkezett az OTP Ismét megérintette a 9.410 forintos februári csúcsát az OTP, azonban az áttörés ezúttal is elmaradt és lefordulás következett. Támaszszinteket 9.000 pont környékén lesz érdemes keresni, mely szintnek a visszatesztelésére valószínűleg sor fog kerülni. Az MACD már lefordult és az RSI is a túlvettséget jelző 70-es értékhez érkezett, így érdemes az árfolyam csökkenésére felkészülni. Támasz és ellenállás szintek 1. támasz 2. támasz 1. ellenállás 9.000 8.856 9.410
OTP-TOP
OTP-TOP 2017. 06. 23. 10:35
Előzmény: #1034902  Kontraindikator
#1034912
Szép írás, jó hosszú. A meglátásaim én is leírnám, tekintve, hogy láttam többször, hogy sem TA sem Funda nem működött hiába lehetett volna elemzők által ráhúzni, mert pl. egy bankvétel bejött, vagy egy kormányzati tétel. Azt gondolom h. a román belengetett bankvétel és elszánt szándék bankvételekre nem biztos h.leengedi 9000 alá az árfolyamot még Q2-es jelentés, román bankvétel esetleges bejelentése előtt véleményem szerint. Nagyok azért is vehetik, konszolidáltathatják , oldalaztathatják az árfolyamot, hogy amiket itt beszákolnak, mint a halász, majd szépen a jó Q2-re és addigi esetleges bankvételre –ami tegyük hozzá valószínű lehet, mert korábban sok – sok hír volt itt hitelezési fordulatról, meg hogy majd veszünk bankok sztorikról, de akkor mégsem jöttek most pedig jönnek a valós vételek – spekulálva az emelkedés és fentiek megvalósulása mint jó hír esetén emelkedésben adnak bele. 10000 már 7-9% - árfolyamtól függően – innen. A vérzivataros kormányzati „na ma is találjunk ki valamit időkben” nem jöttek ilyen hírek h.magas GDP várakozásokat az elemzők nemzetközi szinten fölé lövik hazánk esetében, beindult a hitelezés, aminek Q2-es számokban már igazán jönnie kéne. Beindult a digitalizáció tényleg kézzel foghatóan (digitális fióki aláírópadok, online kölcsönigénylés fiókba menet nélkül, telefonnal fizetés) úgy h.az OTP ebben régiónkban , leánybanki szinten is elmaradott, hisz nem fejlesztett ilyen szinten elmúlt években jelentőset, de portfóliós interjúban volt erre irány már a digitalizációért felelős vezetővel. És itt jön a képbe a splitska, ami már Q2-es számokban megjelenik. plusz egy jóval fejlettebb banktól vett a csoport bankot, tehát biztos h.lesz know how transfer is a horvátoknál, ami mindenképp érték teremtő és profittermelő lehet továbbra is. nem beszélve arról, hogy a splitska piaci hírek alapján jelentős eladásokkal tette az NPL mérlegét elvileg rendbe kint, h.a vevő szép npl állományú bankot kaphasson, így ott is pozitív meglepetéssel járulhat hozzá Q2-es eredményekhez. Nemzetközi helyzetet soha nem láttam még ilyen optimistának (igen tudom sokan várják a krachot már fél éve minimum itt a fórumon is, de cska nem jött még el és szerintem idén nem is jön 5% feletti árfolyamesés nagy indexekben, de ez az én meglátásom,nem kell ezzel egyetérteni, viszont Kontra azon meglátásával ez passzol h.nem lesz kenyérjegyes időszak és armageddon), plusz ehhez elemzők azon rész és német vállalatvezetők azon része is csatlakozik, akik 1990 óta Markit felméréseiben BMI index kérdéssorokban azt adták meg h.90ben voltak ilyen jó kilátások. Márpedig ha németeknek jó, nekünk is jó, hozzátvée h.Financial Times haasábjain is áradoznak közép kelet eu-s régióról és növekedési kilátásairól, amik vilászinten is jelentősnek tűnnek a jövőre. Fentieket figyelembe véve és összegezve a hirekből kivehető bankcsoportra viszonyuló folyamatban lévő fejlesztéseket, amik ugye a tőzsde a jövőt árazza képbe tökéletesen illenek jelentős árfolyamugrást hozhatnak. hiszem a következő fél évben lesz olyan nap amikor 5% feletti plusszban zár majd a bankpapír árfolyama. Számomra ezen híreket és eseményeket figyelembe véve, még ha óvatos is vagyok mert 8%-os profitszintnél tartok nem egész négy hónap alatt osztalékkal adózva kikalkulálva , nem jeleznek világvégét és olyan gyors szakadásokat mint korábban. Groupamás időszakban , mikor eladott több bizonytalanságot láttam (nem ismert Q1-es számok, francia választás stb.) amik számomra mára kiárazodtak,igy kevesebb joval az árra lefelé ható tényező olvasatomban,mint a fent emlîtett felfelé mutató,azonban az utolsó szó mindig a piacé!:)Sok szerencsét, kitartást figyelmet és türelmet, mert ah.fórumtársak is írták ez az egyik kulcs a sikerhez:)
________
________ 2017. 06. 23. 10:15
Előzmény: #1034910  HARDCORETERROR
#1034911
majd 9000 alatt
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2017. 06. 23. 09:28
#1034910
9240, belecsaptunk a lecsóba :D
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2017. 06. 23. 09:08
Előzmény: #1034902  Kontraindikator
#1034909
Szevasz Kontra, Köszönjük, nagyon komoly elemzés.Egy dologra nagyon jól rávilágítottál, amit sokan hajlamosak vagyunk a nagy hurrá hangulatban félretenni: azt az ominózus csányi 8300-at, ami most háttérbe szorult 9xxx nél, de emlékezzünk, mennyi ideig volt tényező az árfolyam alakulásában.teljes mértékben egyetértek veled az OTP jelenlegi kilátásait tekintve, egyetlen apró különbséggel, azzal, hogy nálam a 9600-at nem fogja elérni, hanem hamarabb lefordulhat, de év végére bőven meglehet a 10k a jó gyj-ekkel megtámogatott esetleges akvizíciókkal.2018 még messze van és a választásokat nem érzem akkora kockázatnak, sőt mivel papírforma eredmény várható inkább katalizátorként hathat a tőzsdére.Egy biztos, érdemes komolyan figyelni az árfolyamra rövidtávú longos szemmel.Kitartás!
gyuripapa 2017. 06. 23. 09:05
Törölt hozzászólás
#1034908
KB58 2017. 06. 23. 08:34
Előzmény: #1034902  Kontraindikator
#1034907
Kontra, köszonjük a véleményed. Ha ilyen lényegi információt tartalmaz, akkor az sosem lehet túl hosszú.Kösznet érte.
Attlee 2017. 06. 23. 08:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#1034906
Tisza-tó :)
Törölt felhasználó 2017. 06. 23. 07:14
Előzmény: #1034902  Kontraindikator
#1034905
Szerintem a tavaly év végi árazással és a különböző idei eredményvárakozásokkal a reális sávja most 8560-9170 között van, tehát arra saccolok, hogy 9170 felett a nagyok talán már inkább adogatják illetve ha még nem is adják, venni már nem nagyon veszik.
pantya70 2017. 06. 22. 22:57
Törölt hozzászólás
#1034904
pantya70 2017. 06. 22. 22:50
Törölt hozzászólás
#1034903
Kontraindikator
Kontraindikator 2017. 06. 22. 22:43
Előzmény: #1034896  pomperj
#1034902
Én olyan kérdéseket tennék fel, hogy:- ér e az OTP 40%-kal többet, mint 1 éve? Longos és shortos egyaránt tegye a szívére a kezét, és ez alapján gondolja végig...- 9400-on eladásra javasolta a City... Goupama akcióról tudván megkapták a megbízást is feltehetőleg, szétshortolták a papírt, majd benyögték az eladási javaslatot, ez tolta le az árfolyamot, majd a shortzárási szándékukkal mint vevők jelentkeztek a groupama pakk nagy részéért... Majd utána újra visszaemelték a célárat... ezekről a mókákról már leírtam a véleményem korábban...- További (a többi elemzőház áraihoz képest magas szintekre mutató!) céláremelés érkezett, tudjuk mi lett utána pár évvel ezelőtt...- Csányi nem is olyan régen elmondta, hogy 8300-at ér az OTP... ő azért kicsit előrébb lát, még ha rossz investor is... :D- Q2 érdekesség... 9300-ról relatív magas kockázatok mellett (ami külpolitika, belpolitika, jönnek a választások hamarosan, stb...) egy nagyon jó jelentésre is meg fogják venni a papírt 10k-s célárra? Nem nagyon hinném... 12k-s várakozásra már valószínű. Jó, akkor mondjuk 12k-t :DDDD. Na de viccet félretéve, hova kell, hogy tegye az OTP a Q2-höz tartozó záróárat, hogy jól jöjjön ki a matek? Ha magasra viszik, nem lesznek csábítóak az arányszámaik, P/BV, ROE, stb... Mert nem mondhatják, hogy alulértékelt, venni kell... Ha az jön ki a Q2 alapján, hogy az OTP tételezzük fel jól teljesítve 9300-at ér, akkor mi fogja generálni a vételi erőt??? Egy ilyen jelentés felhívás realizálásra a befektetők körében. Rosszant jelent mert mondjuk túl magasan van, és túlárazott lesz a piacon? Az zakót hoz nagy valószínűséggel... Szóval valószínűleg vakarják a fejüket, hogy hova tegyék az árfolyamot hó végén, hogy mekkora céltartalékot képezzenek, költsenek e saját rv vásárlásra, mit írjanak le, stb... Félre értés ne essék, nem értek a Fundához, de ezek a kérdések azért érdekelnek.Egyelőre a Pomperj féle B hullámos verzió amit én is figyelek, nem sérült! Az viszont olyan szintekre vinne le, amiről itt a longosok nem szívesen beszélnek. A chartban pedig mint lehetőség ott van!Két verzió nagyon valószínű, amit elsőrangúan nézek! Vagy a Pomperj által is említett B hullámban vagyunk, és akkor jön lefele egy C valahova 8k környékére megint, és ez lesz egy komplett 4-es, majd után októbertől fel-fel-fel 10k fölé akár a 12 is belefér, ha olyan lesz a tempó! De 2018 tavaszától vérzivatar lesz... hopp... pont választások... zavargások? Megbuktatás? Puccs? Egymás alá pakolgatás? Passz... majd valami lesz...A másik verzió is igen hasonló, csak ott még most fejezzük be a nagy 3. hullámot, ami 3400-ról indult! Ez az 5.-je! Akkor megkezdjük a négyest mint korrekciót lefele szintén őszig, majd onnan fel az előbb is említett csúcsra! Mind a két elképzelés esetén a long jó lesz, csak baromira nem mindegy, hogy honnan!!! Ezért is jeleztem, hogy óvatosan, lassan szépen!Ami ugyan ezt az elképzelésemet erősíti, az a DAX chart, és a BUX! BUX nagyon érdekes, mert kétféle hullámhoz tartozhat RSI csúcs! Egy impulzus (tehát 5-ös szerkezetű hullám) 3. hullámához, valamint a C hullámhoz szokott ilyen társulni. Melyik lehet ez? Gyakorlatilag bármelyik, csak az egyiknél összeomlás, a másiknál korrekció következik! Az összeomlást vessük el, ne omoljunk össze, az nem jó senkinek... nem szeretnék kenyeret venni jegyre... Egy fontos! Mindkét verzió esetében a trend pár hónapig lefele lesz! Nem feltétlenül gyors szakadás képében, de az is belefér, valamint szép visszahúzásokkal, amíg nem kopik el a short a piacról.BUX havi RSI-je 83 körül van! Ez már az extrém magas kategóriába tartozik! Nem feltétlenül szakadás követi, de oldalazás szinte biztos! Egy havi charton OTP életében 1000-2000 pont, BUX esetében 4-5000 pont simán belefér az oldalazás kategóriájába! A havi BUX RSI-t le kell hozni 40% köré! Mivel sok zöld gyertya van, így ezek fognak kiesni, és ezét relatív gyorsan fog esni az RSI is egy esetleges lefele irány esetén.Szóval nálam most a long nem játszik! Short pozikat keresek, DAX (Belefér a 13k még felfele) de valahova 11k környékére le kellene csoszognia őszig, BUX (Belefér a 37k fölfele) de 32k-ig le kéne, hogy jöjjön, OTP-be benne van a 9600, bár már kezd gyanús lenni, mert szötymörög, de ha hétfőn még elindul, és holnap nem szakad be akkor jó lehet még. Utána minimum még olalazás esetén is 8800-9k-ig le...Ezek nagyjából a minimumkövetelmények most nálam amiknek teljesülniük kell, és játszható...Bocsának, ha hosszú voltam, de csak így tudtam összefoglalni a helyzetet!Szép estét mindenkinek!
pantya70 2017. 06. 22. 22:43
Törölt hozzászólás
#1034901

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek