Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 12:48
Előzmény: #339588  Törölt felhasználó
#339600
Elárulok egy titkot: senki sem tudja biztosan, hogy mikor fordul pozitívba a befektetésed. Lehet, hogy már hétfőn, jövő héten, jövő hónapban,jövőre.
Az otp 2007-es csúcsa óta csökkenő csatornában mozgott, ebből tört ki lefelé tavaly ősszel.
Az idei mélypontja óta pedig egy emelkedő csatornában van, és ebben lépett bele az említett csökkenő csatornába.
Most azt kérdezted, melyik lesz az erősebb: a medve v. a bika! Fundamentumok melyiket támogatják szerinted.
Elemezz és dönts! A Te pénzed!
Annyit segítek, hogy felfelé is van még hely a csatornában, de ha nem arra mozog, akkor a veszteséged is növekszik.
A döntés a Tiéd. Sok sikert!
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 12:47
Előzmény: #339594  Törölt felhasználó
#339599
Bírópeti és a többieknek:

- Nem hiszem, hogy ismét beugranék mostanába részvényvásárlásba.

Szerintem ez rosszabb mint a rulett...

Egyik pillanatban minden szép és jó, megy ezerrel felfele a rakéta, a másikban meg örülj, hogy ki tudsz szállni bukóval...

Stop?

- Nekem ilyen nem hiszem, hogy van a rendszeremben: OTP direktet használok, itt "tőzsdei vétel"-re tudok megbízást adni és "tőzsdei eladás"-ra.

Nem értek egyet az olyanok véleményével akik rámhúzzák a vizes lepedőt azért mert "kérdezgetek".
Az okos ember szerintem attól okos, hogy megvan a saját véleménye, álláspontja dolgokról, viszont nem hidegfejjel dönt, hanem először begyűjti az információkat.

Abszolút pontosan leírtam, hogy hogy állok most, bizalmasan megosztottam a helyzetemet mindenkivel - ez alapján kérdezem tőletek mint "rutinos rókáktól", hogy érdemes lenne -e hétfő reggelre betetnnem egy eladást 4600-ra?

Ami a fejemben van az a rossz emlékek: Nem akarok mégegyszer úgy járni mint tavaly októberben, amikor is a csapból is az folyt, hogy 2950 alá tutira nem megy, érdemes venni stb, utána meg márciusban 1300-ra ment le...
Már csak azért nem akarom ezt, mert nekem adózott nettóm van benne részvényekbe, és nem azért dolgozom, hogy elusztassam tőzsdén. Ez azért kicsit nagy luxus lenne.

Szóval tényleg érdekel a véleményetek, hogy az egyes portálok cikkei/USA alapján mire lehet hétfőn számítani?

Köszönöm!

Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 12:41
Előzmény: #339588  Törölt felhasználó
#339598
Hello !

Én jelenleg is várok, de hozzáteszem én napiban is kereskedem. Short is long is. Ehhez viszont gyakorlatodnak is kell lenni. Bukód akkor van ha realizálod. Ha nem az OTP ÉP papír számládat használod tudsz keresni a sokak által "bennragadtnak" misztifikált részvényeddel is DT-ben. Szerinted a brokerek mit csinálnak ?:)

OTP-nél őszre lesz normális kereskedelmi rendszer, hasonló mint a KBC, én is már nagyon várom mert akkor esetleg a stratégia bevásárlássommal (1598,1920) is tudok majd plusszban még keresni, mert így azon a számlán sajnos felejtős.

Kapj elő egy s&p500 és egy otp grafikont ha hosszútávon kereskedsz. Tedd egymásra látni fogod mi a helyzet, pár nap csúszással.
Tegnap estére is azért helyére került szépen minden, nem kell drámákat szerkeszteni egyből (index.hu stb).
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 12:37
Előzmény: #339578  Törölt felhasználó
#339597
azert budy mellett sokan masok is eltuntek akikert kar volt
meg paran olyanok is mondjuk akikert nem de mindegy
igen ujak mindig jonnek tele penztarcaval aztan elkullognak jobb esetben kevesebb rosszabb esetben semmi penzzel
de ha te mar 4 eve itt vagy akkor megiscsak a kotelbol van az idege csoportba tartozol tehat ne add fel :)
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 12:35
Előzmény: #339581  Törölt felhasználó
#339596
a ket fogalom kizarja egymast vagy pedig megsem eleg regen olvasod a forumot mert kinezted pont a ket leginkabb hozzanemerto embert

de ha neked ez tetszik... akkor hajra :)
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 12:33
Előzmény: #339591  Törölt felhasználó
#339595
egyetlen elvesztett fillert sem lehet visszakeresni tehat az aranyszabalyod egy kisse tevedes :)
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 12:26
Előzmény: #339580  Törölt felhasználó
#339594
Szerintem várjál vele, biztos hogy fel fog menni. Nem is tudom hányan voltak itt, akik miután lefordult 3800-ról és beragadtak, eladták veszteséggel 3200 körül. Nem hittek benne, és most nézd meg mennyire felment.

Ha most eladnád mégis mennyin vennéd vissza? 4200? És ha 3800ig esik? Vagy 4400 az alja és kilő 5200ra? Bármi lehet.

Ahogy Möbius is mondja: hamarosan meglesz az 5000.

És gondoljon bele mindenki aki azt tanácsolja enemy-nek hogy adja el veszteséggel: ő eléggé kezdő, és szerintem az idegei se túl jók ehhez a nagy volatilitáshoz. Szal ha most eladja rajta lesz egy nagy nyomás hogy veszteséget csinált és ezt le kéne dolgozni, türelmetlen lesz, kapkodni fog és megint elcseszi. Ismét.

Szal szerintem tartsd a papírt, lehet hogy most jön pár nap/hét amikor lefelé megy, aztán meg fel. Neked én nem tanácsolom a DT-t.
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 12:19
Előzmény: #339580  Törölt felhasználó
#339593
" Én mégis óvva intenék mindenkit attól, hogy ilyen szinteken bevásároljon, mert eléggé megnőtt a kockázat-hozam arány és jómagam nem hiszek a TA-ban, előremutató indikátor nincs, még Möbiusz indikátor sem. Te is csak a múltból tudod meríteni a jóslataidat. Éppen ezért én nem jósolni jöttem ebbe a topikba, mert én nem tudom mi fog történni jövő héten. Ellenben hiszek a fundamentumokban és a gazdaságelemzésben és a mostani szintek higgyétek el nagyon drágák. Szóval Möbiusz funok csak óvatosan, mert a bukót nem Möbiusz szenvedi majd el helyettetek, ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lesz igaza, de nem kell feltétlen rábízni magatokat és a pénzeteket valakire, próbáljátok magatokat képezni.

outsider30"

Nézd még egy vélemény.
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 12:10
Előzmény: #339588  Törölt felhasználó
#339592
Szerintem nem jól teszed fel a kérdést. Ha elindítasz egy pozíciót, mindig meg kell határoznod, hogy mennyi veszteséget vagy hajlandó elviselni, illetve csak akkor szabad pozíciót nyitnod, ha a veszteség maximum a nyereség nagyságával egyenlő. Így meg kell határoznod egy stop szintet, és azt regisztrálnod kell. Ha ellened megy az árfolyam, a stopp szint kiüt a pozícióból, nagyon szar dolog, de még mindig jobb, mintha arra vársz, hogy visszafordul az árfolyam. Egyszer persze visszafordul, de mi van addig is? Többet veszítesz, mintha közben forgatnád a pénzedet.
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 12:10
Előzmény: #339580  Törölt felhasználó
#339591
Igaza van Adage fórumózó társunknak.
Itt komoly ember nem fog neked adni tanácsot.
Nem azért, mert zavarják a - megbocsáss-gyermeteg kérdéseid - bár ez sem piskóta -, hanem mert ők véleményt nyilvánítanak.
Nem olyan régen - még valóban kezdőcskeként - nagyon megfizettem az AAA-val a tanulópénzt, mert nem használtam stopot de nem kéregettem tanácsokat, nem írogattam össze-vissza. Olvastam elemzéseket, figyeltem a fórumozók véleményeit. Van itt nagyon sok jó szándékú ember, őszintén leírja, amit gondol.
Olvass, tanulj és dönts. Viseld döntésed következményét és ne síránkozz!!

Aranyszabály:
Nincs olyan bukó, amit ne lehetne ledolgozni.

Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 12:09
Előzmény: #339443  Törölt felhasználó
#339590
kicsit durva, hogy álműveltek, nem? ::::
exley 2009. 08. 15. 12:01
Előzmény: #339588  Törölt felhasználó
#339589
TA alapon Bábics EGON-nál hamarosan betölti 2610-nél-as réseket.
Az Oroszok Itt bele vásárolnak a papperba kegyetlenul. A mol sorsára jut.
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 11:52
Előzmény: #339583  Törölt felhasználó
#339588
Tomi:

Akkor nem javaslod a hétfői eladást, és a bukó realizálását?

Őszintén!

Köszönöm!
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 11:51
Előzmény: #339583  Törölt felhasználó
#339587
Brokertomi:

Köszi, eddigiek alapján (még pár embert azért kivéve) te vagy itt a fórumon majdnemhogy az egyetlen egy segítőkész ember.
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 11:32
Előzmény: #339580  Törölt felhasználó
#339586
Ezt a forumot meg veletlenul se hasznald arra,hogy befektetesi donteseidhez tanacsot kerj.
Itt mindenki a sajat hulyeseget szajkozza,ebbol nem fogsz meggazdagodni.
Jo idotoltes a napi streszt kiirni magadbol,vagy olvasgatni estenkent,nem sokan vannak akiki az itt olvasottak alpjan kereskednenek.
Soha nem adnek tanacsot senkinek,de a tanacsom add el ha rovid tavra vetted,ez az emelkedes lehet lufi,medvepiaci felpattanas stb.semmi esetre sem mondhato egy egeszseges emelkedesnek igy jobb az ovatosag.
Ragd at magad az elemzeseken,negyedeves jelenteseken,hulye emberek tanacsain, aztan hozd meg a dontesedet,amiert kesobb csak sajat magad okolhatod.
Sok sikert!

Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 11:16
Előzmény: #339578  Törölt felhasználó
#339585
Hello !

Ajánlom a chat-et amit anno Mágus összehozott :)
Keresünk neked pénzt ahogy ott nem kevés embernek :)
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 11:15
Előzmény: #339583  Törölt felhasználó
#339584
Megy minden tovább csak kell egy kis pánik !!!
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 11:14
Előzmény: #339580  Törölt felhasználó
#339583
Akkor ismételten:
Visszafelé nem szántunk. Mivel nem napiban kereskedsz, S&P500 indexet nézd.
Szerintem ahogy most kinéz mindenképpen 4614 felett nyitunk. Nem esett ez olyan nagyot azért amennyire most paráztatják...
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 11:11
Előzmény: #339576  Törölt felhasználó
#339582
Mi az hogy beragadni ?????????
Ha van részvényed és esik shortolj vele...keressen addig pénzt, ne nézegesd...
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 10:35
Előzmény: #339439  Törölt felhasználó
#339581
Üdv mindenkinek. Régóta olvasom a Fórumot.Tetszik Möbius és Borss hozzászólásuk csak így tovább.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek