Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 15:17
Előzmény: #122309  Törölt felhasználó
#122320
jajjmár! én is éppen ezt olvastam dlph-nál! :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 15:16
Előzmény: #122315  Törölt felhasználó
#122319
ahan en is olyan 40 korul gondoltam
de ki tudja amerikat most mar meg kellene varni
vagy zarot..? nem akarod?
hmm
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 15:15
#122318
kozben kikemkedtem a dolgot
sajnos akik portfolion keresztul fizettek elo azoknak nem jar a hataridos short atkotesi lehetoseg mert ezt csak broker tudja megcsinalni es a portfoliosoknak nem lehet ilyen kijelolt brokeruk
igy tehat vagy nyitni kell egy masodik erste szamlat es ahhoz kapod a brokert
vagy nyitni kell egy masodik szamlat az elsorol mindent atteni oda es felmondani a ortfolios szerzodest
ez esetben teljesen erstes leszel
en mar tobbszor vitaztam ezzen a portfolioval hogy akkor hogy is van ez miert nem kapok ingyen realtime-ot 20 millio felett meg ilyenek de a dolog lenyege hogy ok csak egy egyszeru viszonteladok es igy nemi jutalek oda is megy
igy ha mar portfolios vagy es hozzam hasonloan mondjuk elore kifizetted a negyedevet akor mar 20 milla felett sem jar az ingyenes

nah mindegy, ez igy nem jo valtani fogok
csak tanulsagkent irtam le indenkinek
az erste amugy jo
eppen most bocsatkoztam artargyalasba veluk a brokerdij vonatkozasasban
szemelyes megbeszelest ajanlottak..
egyelore varok egy valszt hogy mi a javaslatuk a forgalom eleg e egy csokkenteshez
visszahivast igertek
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 15:15
Előzmény: #122314  Törölt felhasználó
#122317
jó lesz a kari papper nélkül legalább nem idegesít :-D
asapnet
asapnet 2008. 12. 17. 15:15
Előzmény: #122304  Törölt felhasználó
#122316
2915-ről indított short szépen alakulgat...
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 15:15
Előzmény: #122308  Törölt felhasználó
#122315
én már nem teszem...de azért 50 alatt állok visszavenni:-))
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 15:15
Előzmény: #122302  Törölt felhasználó
#122314
2875 mi van itt, és én még 2930on gondolkodtam hogy csippentsek-e..
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 15:14
Előzmény: #122306  pistu34
#122313
2875
Hathor
Hathor 2008. 12. 17. 15:14
Előzmény: #122306  pistu34
#122312
ráadásul még a pénzed is fial náluk ;)
pistu34 2008. 12. 17. 15:14
Előzmény: #122306  pistu34
#122311
Amikor ilyen kerek számokra, mint pl. most a 80 beállnak 22k eladással, az mi, ha nem mutykó???
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 15:14
Előzmény: #122306  pistu34
#122310
igen már megtanulhattuk volna.ülni a seggünkön nem parázni...kivárni.
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 15:14
Előzmény: #122294  pistu34
#122309
Pistu, olvasd el!

:
Spirál

Közhasznúvá tettem egy hirtelen döntéssel...áthoztam a zárt blogról ide. (talán nem bánják a tagok) Sanszos , hogy aktuális ....sajnos. // bizonyos részeket kihagytam szándékosan, de a lényeg itt van//

Egy szóval illettem, ez valójában egy jelenség. Szerintem sokan megtapasztalták már. Gonosz dolog. Bennünk lakozik, velünk történik, mi éljük át. Arról van szó, hogy mint a folyóban egy örvény, húzza az embert lefelé a kétségbeesés, egyre gyorsuló és kissebb köröket írva le egyre mélyebbre kerül az ember lelkileg, míg végül a spirál letaszítja az egyént a tűréshatárára, ahol leáll. Megáll a cselekvés, és a mozdulatlanságig dermedünk. Nem találkoztatok már tőzsdét örökre abbahagyó egyénnel, aki így nyilatkozik : pedig ha tovább tartom , csinálom, teszem...mindegy, pont most bejött volna..? Nem éreztétek úgy, hogy az alján dobtátok, vagy épp a pont a tetején? A legrosszabbkor? Ez is a spirál. Megpróbálom megmagyarázni mire gondolok, abból a célból, hogy ha valaki ezt átgondolja, belegondol, rájön, hogy ez egy sajátos, és lényegében azonos folyamat, akkor szembe tud nézni vele tudatosan, felismeri ha eljön, és végül uralni tudja. Így aztán le is győzheti végül. Hogy néz ez ki?Egy példa :..(itt töröltem egy részt)...és látva számlaegyenlegét, végső elkeseredésében abbahagyja. Erre pont bejön. Nagyon.De ő már kiszállt. Miért? Mert ott benn (psziché, a lelkünk, Kosto nem véletlenül mondta : a tőzsde = pszichológia) , tehát ott benn spirálba kerültünk. Egyre gyorsabban esünk az elkeseredés egy következő szintjére, míg az utolsónál elértünk a tűréshatárunkhoz, és kiszállunk. De addigra már jócskán bukóban. További spirált tud az is okozni a jövőben, ha látva a kihagyott nagy nyerőt,ez egy új elkeseredési kör kezdete lesz. Ugyanis egy ilyen, nagyobb ciklus még nagyobb örvénybe taszíthatja az embert, és egy másik tűréshatárra nyomhatja le. ....(törölve)... és végül általános sikertelenség és kudarcélmények örvényébe kerül az ember...gonosz dolog. Ha bármilyen ciklus kapcsán örvénybe kerültünk, abból fogjuk észrevenni, hogy nő az elkeseredés bennünk, és ezzel párhuzamosan lebénulunk, nem cselekszünk. A trédek naplózása úgy ahogy írtam régebben (emocioális körülményeket is leírni), segít abban, hogy utólag ezeket az örvényeket felismerjük.Egy másik példa : mondjuk egy illető nem shortol, de a piac forgására számít, és diagnosztizálja mikor vehető egy papír. Mondjuk az otp. És ezt meg is lépi . Meglépi először, bejön. Másodszor alig, kivágja nullában. Harmadszor már nem jön be, mínuszban kiszáll. Negyedszerre ismét nem jön be. A tőzsdén egyre jobban eluralkodik a pánik, kapja a jelet, de már nem meri meglépni, mert az elkeseredés örvénye elkapta, arra gondol, nem jön ez be, most sem fog....a spirál lehúzta a mélybe, nem mer lépni már semmit. És negyedszerre bejött volna nagyon.Egy haramadik példa : számlaegyenleg. A csökkenése spirálként húzza le az embert, az első nagy veszteséget még elviseli, a következőt már a kevesebbet is kevésbé, a következőnél már a még kevesebbet is még kevésbé viseli el...míg végül a számlaegyenlege taszítja a mélybe, mozgáskorlátozott lesz, levegőt sem mer venni. Lebénul. Elért a tűréshatárra.A probléma megoldása elmondva egyszerű. Tudjunk róla, hogy ez van. Vegyük észre, hogy ez van. És nem más. Ha tudunk róla, csökkenni fog a káros hatása menet közben. És a másik : a problémát oldjuk meg. A tűréshatárra taszított ember problémának már saját magát látja, a személyét, teljesen irracionálissá válik a gondolkodása. Hajlamos azt hinni, hogy eredendően egy sikertelen, balszerencsés ember, akinek még véletlenül sem sikerül soha semmi. Nos, józan ésszel belátható, hogy ennek a valósághoz semmi köze.Gondolkodjunk egy kicsit, anélkül, hogy konkrét személyről lenne szó vagy konkrét esetről , csak általánosságban: a tűréshatárra letaszított emberre igazak -e ezek a saját maga által komolyan fontolgatott vélemények?

1, nem érek semmit : hamis. Az ember értékeit nem a tőzsdei sikereiben mérik. Kik vagyunk mi itt? Értéktelen emberek? Először is : van egy vagy több számítógépünk, amihez profi felhasználó szinten bztosan értünk...van egy rakás félretett pénzünk, amit a tőzsdére hoztunk...van tőkénk, amit a többség nem mondhat el magáról, és azt valami oknál fogva már felhalmoztuk, és abban, ami a tőkefelhalmozáshoz vezetett, sikeres vagyunk, voltunk...van sütnivalónk, nem kevés...már az alap TA és a tőzsdei összefüggések megértése sem tűri el a hülyegyereket...hát még a trédelésnek ebben a fázisában, ahol startégiákban gondolkodunk, rendszerben, ahol azt a sajátos és ritka képességet fejlesztjük amit úgy hívnak : rendszerszemlélet...még hogy nem érünk semmit? nevetséges...olyanokat tudunk, amiről az átlagember nyikkani sem tud

2, a világ legbalszerencsésebb embere vagyok : hamis . Csak a spirál letaszított a mélybe. Mivel nem tudatosította az illető magában a folyamatot, nem külső szemlélőként nézte, hanem résztvevőként, ezért elérkezett az irracionális gondolkodás egy meglehetősen magas fokára. A "balszerencse" nem más, mint egyre inkább az emocióknak alávetett kereskedés (elkeseredés, félelelem) , és nem tudatos stratégia.

3, ez a tőzsde nem nekem való : ez lehet, hogy igaz, csak épp más okból, és ez nagyon fontos : tudok-e az érzelmeimen urrá lenni, le tudom-e győzni a spirál milllió formáját, ami menet közben ér....tudok-e egy vagy több kiválasztott és begyakorolt stratégia szerint (amiről meggyőződtem még demókorszakomban, hogy eredményes), trédelni....ez dönt...ha nem, ágyő, de azonnal. Van fegyelmem betartani a saját szabályaimat? Ez dönt. Ha nem, a tőzsde nem nekem való.Nem folytatom, a célomat remélem elértem, hogy rávilágítsak egy ördögi dologra, ami folyamatosan determinál bennünket a sikereink elérésében. Tudjunk róla , hogy ez van, és ez elég. Ennél többet nem tehetünk, görcsösen nem kell akarni legyőzni. Elég, ha nyugodtan tudomásul vesszük (jól belegondolunk) , hogy min is megyünk keresztül ilyenkor és ennek mi az oka.Ezzel már enyhülni is fog a hatása.
Bejegyezte: DLPH dátum: 18:34 13 megjegyzés
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 15:14
Előzmény: #122305  Törölt felhasználó
#122308
Szerinted nyissak még egy shortot?
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 15:14
#122307
HUNGARY 2009 GDP TO CONTRACT BY 0.9 PCT -FIN MINISTER

HUNGARY EXPECTS GROWTH TO RECOVER IN 2010, DEPENDING ON EXPORT MKTS -FIN MINISTER
pistu34 2008. 12. 17. 15:13
Előzmény: #122304  Törölt felhasználó
#122306
Ez már a sokadik ilyen nap. Rajtunk csak a broki keres. :(
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 15:13
Előzmény: #122300  Törölt felhasználó
#122305
jó,b@ssza meg...
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 15:12
Előzmény: #122302  Törölt felhasználó
#122304
bassz, most dobtam a shortot 8ft nyerövel, brokival nullán.
A dax nem tünt esösnek...
aztán beszartam...
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 15:11
Előzmény: #122299  Kergecsiga
#122303
:))
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 15:10
Előzmény: #122299  Kergecsiga
#122302
Gyors lesz lefelé is....
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 15:10
Előzmény: #122299  Kergecsiga
#122301
ez nekem is mindig eszembe jut:) aranyidők!

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek