Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 00:00

Javasolt szakirodalom kezdőknek, és haladóknak  

Én a totális kezdőkhöz tartozom.

Annyira, hogy idén május előtt fogamam sem volt arról mi az a tőzsde. Mi az hogy long, meg short, a fórumon megjelenő spekulációs szakzsargonról már nem is merek szólni. Jól megy a hati és a többiek... Persze ha az ember figyel és visszaolvas, kérdez akkor itt is sokat megérthet. Ha van, aki segítőkész és válaszol.

Szeretném azonban ha összegyüjtenénk azokat a magyarországon fellelhető, főleg magyarnyelvű könyveket, írásokat, de akár hanganyagokat, amiből meg lehet tanulni spekulálni, tőzsdézni, illetve ennek az egésznek a pszichológiáját, működését.Ha vannak nem magyarnyelvű és színvonalas írások azokról is írjatok, biztosan vannak, akiknek az is használható.Ehez kérem a segítségeteket. Bizonyára sokan vannak itt olyanok, akik olvastak és tanultak jó könyvekből, anyagokból.

Kérlek benneteket ne csak a szerzők neveit, könyvek címeit írjátok le, hanem pár szót, arról, hogy mit lehet belőle megtanulni,

mely aspektusát a tőzsdének, és hogy kiknek ajánlott. Kezdőknek, haladóknak, profiknak.

Remélem, hogy az itt összegyűlő információ sokaknak javára válik.



Előre is köszönöm, a jó szándékú aktív hozzájárulást.



Sok sikert, és jó tanulást mindenkinek!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 15. 16:53
#38
Ajánlom mindenkinek a pont könyvesboltot a Nádor utcában. én már otthagytam kb 20-25ropit irodalomra.
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 14:36
#37
Szerintem használható.
Meg hát egyedi.
Magyarul nem igazán jelent meg hozzá hasonló a technikai elemzésről.
Alakzatok, trendek, gyertyák, alapelvek.
Kezdőknek, haladóknak ajánlom.
Ha van valami jó könyv, amit érdemes elolvasni érdekel.
Meg az is, hogy hol lehet beszerezni.
Törölt felhasználó 2006. 11. 28. 16:26
#36

Sziasztok!
Szükségem lenne John C. Hull: Opciók, határidős ügyletek és egyéb származtatott termékek c. könyvére (magyar nyelven). Nem találtam olyan boltot, ahol jelenleg kapható lenne. Valaki tudja, hol lehet beszerezni? Használtan is jó.
Köszönöm
Törölt felhasználó 2006. 09. 10. 00:23
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#35
Szia Utazó!

Most nincs részvényem.
Néhány hete várok.
Azt hiszem jövő héten érdemes lesz figyelni.
Szerintem most nyílnak jó vásárlási lehetőségek. A nagyok közül az Otit, Molt figyelgetem. Meg aztán egy két kisebb speki részvényt. Kösz az érdeklődést.
Törölt felhasználó 2006. 09. 10. 00:19
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#34
Balázs!

Köszönöm a linket.
Törölt felhasználó 2006. 09. 10. 00:09
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#33
Pedrohsi!

Kösz az infót és a hozzászólást.
Törölt felhasználó 2006. 09. 08. 13:36
#32
Tőkegarantálthoz többfajta egzotikus opció van a Taleb könyvben.

Különben pedig :)

link
Törölt felhasználó 2006. 09. 08. 09:29
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
Rob123, egyébként hol vagy, mi van veled? Hogy állsz most a tőzsdével.
Törölt felhasználó 2006. 09. 08. 09:28
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
Csatalakozom az előttem szólóhoz, a Tőzsdepszich befektetőknek tényleg egy rakás szar.
Egyetlen mondathatban összefoglalható: az író szerint csak hosszútávra és fundamentálisan szabad vásárolni, és a hosszú távon mindenképpen egy általános emelkedő trend érvényesül. Ennyi. Kár volt pénzt adni érte.
Törölt felhasználó 2006. 09. 08. 08:40
#29
A tõzsdepszich befektetõknek egy rakás szar, azt senkinek nem ajánlom
A bárki lehet tõzsdés címû könyv is inkább szórakoztató irodalom, de akad benne érdemleges infó is.
Törölt felhasználó 2006. 09. 08. 07:14
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
én ezt olvastam, Chartcenterről beszerezheted, szerintem tök jó, mert szépen sorra veszi a formációkat, az elemzési módszereket és nem felejti el közölni, hogy kizárólag egyetlen módszerre nem támaszkodhatsz

mindenképpen javaslom, magyarul hasonló könyvet nem találtam, ami szinte szabálykönyvként végigvette volna a fontosabb alakzatokat, módszereket
Törölt felhasználó 2006. 09. 07. 23:57
#27
Van e olyan könyv, ami közérthetően ecseteli a technikai elemzéseket?
Láttam valahol reklámozni Kecskeméti István ilyen témájú könyvét.
Olvasta valaki?
Jó könyv?
Van jobb kezdőknek?
Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 01:02
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
köszi!
Törölt felhasználó 2006. 08. 09. 16:33
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
pontosabban:

Hull, J.: Opciók, határidős ügyletek és egyéb származtatott termékek, Panem-Prentice Hall, 1999
Törölt felhasználó 2006. 08. 09. 16:29
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Hull könyv. Az a biblia.
Törölt felhasználó 2006. 08. 09. 15:04
#23
Nincs valami jó könyv az opciókról? Eddig csak a Száz-féle könyvet találtam, de az meglehetősen pókgyilkolászósnak tűnik, plusz az első 30 oldal se volt túl élménygazdag...
Voltaképpen tőkegarantált alapokról szeretnék többet megtudni, ezért indultam el az opciók felé...
Törölt felhasználó 2006. 08. 09. 13:55
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
a fellegi féle bárki lehet tőzsdés az első 50 oldalon kívül egy kalap fos. az első 50 oldal meg nem a tőzsdéről szól.
ergo semmit nem lehet belőle tanulni, bár az igaz hogy molnak és otpnek hívják a részvényeket amikről szó van benne.
Törölt felhasználó 2006. 08. 09. 11:41
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#21
Kösz toubib!

A Westendben működik az a hely, én is ott vettem.
Még ami szerintem azok közül jónak tűnik, az a Tőzsdepszichológia befeketetőknek.
A többi az nekem nem tűnt most ebben a fázisban hasznosnak.

Ha valaki olvasta érdekel mit gondol róla.
Törölt felhasználó 2006. 08. 08. 23:07
Előzmény: #19  Knight Tyris
#20
Ezt a fórumot azért, indítottam, hogy velem együtt olyanok is, segítő információhoz jussanak akik szintén most kezdik.

Az hogy valahol van ötven könyv a tőzsdénről és jó címük van nem biztos, hogy segít eldönteni melyiket válasszuk.

Inkább arra lennék kíváncsi, hogy akik ide tévednek milyen könyvet olvastak, ami igazán hasznos volt. Mi az amit abból igazán jól meg lehet érteni....

Elmondom mire gondolok.
Most nagyjából elolvastam a Fellegi T. Bárki lehet tőzsdést.
Ebből rengeteget tanultam.
Például nagyon jó, hogy nem egy amerikai könyv amerikai részvényeiről ír. Hanem a BÉTről. Sok helyzet megismerhető belőle, ami bármikor bekövetkezhet. Pénzügyi válságok, olaj... Egy kis történelem. A történelem pedig újra és újra megismétli önmagát...
Szívesen ajánlom kezdőknek.
Nem biztos, hogy mindent a saját kárunkon kell megtanulni. Van itt elég buktató a gyakorlatban enélkül is úgy látom.
Bármely jó szándékú javaslatot örömmel fogadok.
Knight Tyris 2006. 08. 08. 14:03
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#19
Pajtás megértjük, hogy beragadtál valamilyen papírba, de azért nem muszáj itt "ordiblni". :o)
Mellesleg nem mindenki önző, mint ahogy te gondolod szerencsére.

Másrészről nyilván nem a könyv mutatja meg majd a tutit, és nyilván a gyakorlati tapasztalat a legfontosabb, de nulla infóval rosszabbul jársz, mintha először mégiscsak összecsipegetsz némi ismeretet.
Törölt felhasználó 2006. 08. 08. 12:26
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
magyarul nem létezik hasznos könyv csak angolul.
Törölt felhasználó 2006. 08. 08. 12:07
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#17
Pontosítás:nem tudom hogy kéne link-et kreálni,de erre gondoltam.

Raktáron lévő könyvek:
Helmut Hornstein: Így működik: Tőzsdepszichológia befektetőknek ( 2960 forint + postaköltség )
Soros György: Az amerikai hatalmi lufi ( 2100 forint + postaköltség )
Fazakas Gergely: Értékpapír-piaci alapismeretek és számítások ( 2500 forint + postaköltség )
Szalai Anna: Lakásvásárlók kézikönyve ( 2480 forint + postaköltség )
Michael Lewis: Brókerpóker ( 2950 forint + postaköltség )
Jaksity György: A pénz könnyelmű természete ( 2900 forint + postaköltség )
Fellegi Tamás: Bárki lehet tőzsdés ( 2480 forint + postaköltség )

A könyvek megrendelhetőek utánvéttel vagy megvásárolhatóak személyesen a WESTEND-ben az Arany J. kiskörút 14. címen (az Ételudvar és a Match között a CCSFotó üzletben, Tel.: 1/238-7545)

werkaz 2006. 08. 08. 11:59
Előzmény: #15  werkaz
#16
mármint 10 év meg még több akart lenni. :)
werkaz 2006. 08. 08. 11:58
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#15
Bizony bizony én magam is ismerek komoly spekiket akik itt fórumoznak tíz meg még több tapasztalattal a hátuk mögött... szal azért mert ő ilyen kis hitetlen az még nem úgy van ahogy móricka elképzeli.
Törölt felhasználó 2006. 08. 08. 11:53
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#14
Hali!
Szerintem a Tőzsdefórum honlapjára ha rálépsz,és bármeelyik cikket el szertnéd olvasni,ott azonnal megjelenik egypár könyv,és a hely ahol be tudod szerezni,vagy az e-mailcím,ahol megrendelheted.
Törölt felhasználó 2006. 08. 08. 10:58
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#13
Üdv Tábornok,
igen, én egy csomó mindent könyvből tanultam! Legalábbis elolvastam az alapokat, amikről el lehetett indulni tapasztalatgyűjtésre. És bevált ám! (Még a szexnél is.)
Nem az égi mannát keressük, hanem alapvető tanácsokat, amikből ki lehet indulni. Valahogy el kell kezdeni, nem??? Vagy szerinted inkább futás aztán durrbele?

Igen, szerintem komoly spekik is
fórumoznak.
És Igen, akiktől lehet tanulni, mert sikeresek és jól keresnek, azok között vannak, akik megosztják másokkal a tanácsaikat.
Igazad van abban, hogy sok beragadt pancser is itt fórumozik, nyilván az a lényege, h. az ember kiszűrje a búzát a pelyvából.

Rob, sztem jó ez a topik, és én is meg akarom venni a Fellegit. A Chartcenteren láttam egylinket vhol a technikai elemzésről, azt nem ismered? Ha érdekel, este megpróbálom előbányászni, most el kell mennem.
Törölt felhasználó 2006. 08. 08. 10:05
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
:))
Törölt felhasználó 2006. 08. 08. 10:02
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Hát..., még jó hogy azért Te itt vagy legalább :)
Törölt felhasználó 2006. 08. 08. 06:56
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Rob123:
szexelni képregényből tanultál??! :)))
Ha valaki tudná az égi mannát, szerinted leírná könyvbe?? ::)))
Ezekből a könyvekből kb. semmi hasznosat nem tanulsz meg arról nem is beszélve, hogy itt annyi részvényekbe beragadt lúzer van ezen a fórumon, hogy .....
Szerinted komoly emberek, komoly spekik, akiktől tanulhatnál fórumoznak? :))))
Szerinted akiktől lehet tanulni mert sokat keresnek, azok megosztják veled????
Bocs tőletek jószándékú lúzerek. :)))

Törölt felhasználó 2006. 08. 07. 23:33
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
Heesh!

Kösz a jó tanácsot, hétvégén megvettem a Bárki lehet tőzsdés könyvet, és nagyon érdekes, és tanulságos olvasmánynak találtam.

Ha esetleg valaki tud olyan szakirodalmat, ami a napi kötésekről szól az is érdekel.
Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 22:38
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Köszönöm, itt az portfolion nem mindent tudtam megnézni aminek a címe kinn volt.
Gondolom az most nincs készleten.
Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 19:31
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
Keresd Fellegi Tamás Bárki lehet tőzsdés c. könyvét.
Kezdésnek jó.
Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 00:34
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
A Day Trader szerintem közepes, keresd inkább Az egy spekuláns feljegyzéseit, az sokkal jobb.

Ha tudsz angolul, nem árt néhány technikai könyvet is beszerezni (amazonon rendelhető)
Törölt felhasználó 2006. 07. 26. 23:36
#5
Ma megnéztem 4 könyvesboltot. Szinte semmet nem lehet beszerezni.
Belenéztem a Brókerpókerbe, de me volt hozzá sok bizalmam.
Valami olyat szeretnék, ami a mi viszonyaink között a BÉT-en a legjobb kiindulás egy kezdőnek.
A Day Trader jó?
Azt még nem sikerült kézbe vennem.
Előre is kösz a segítséget!
Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 23:14
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Köszönöm, Kosztolányról sok jót hallottam, keresni fogom.
Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 09:52
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3

Itt a portfolio-n is találsz néhány könyvet (szolgáltatások/könyvesbolt). Itt vannak hozzá rövid leírások is, tehát meg tudod nézni, hogy melyik érdekel.
Én nagyon szerettem André Kostolany-t olvasni kezdőkoromban. Ugyan az ő könyveiben nem fogsz többoldalas definíciógyűjteményeket és fogalommmagyarázatokat találni, de nagyon olvasmányos és a megállapításai örök érvényűek. Kedvet fogsz kapni a tőzsdézéshez, annyi bizonyos. :-)))
Magyar szerzők által is vannak jó szakirodalmak, például a Bárki lehet tőzsdés (azt hiszem, hogy itt is kapható). Ugyan Kostolany is van itt egy pár, de az igazán jó könyvei régebbi kiadásúak, úgyhogy ha olyat szeretnél, akkor irány a könyvtár.
Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 09:13
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
A a BÉT honlapján megtalálhat óegy egyszerű fogalomtár :

link

de ha rákeresel a google-ben, a "tőzsdei fogalomtár"-ra akkor is találhatsz.

Topik gazda

Rob123
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek