Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 14. 22:41

Kezdők (és nem kezdők) hibái!  

Olyan célzattla hoztam csak létre ezt a fórumot, hogy jóindulatú fórumtársaink, akik felelősséget éreznek a többi fórumozó iránt egy egy személyes rossz példa, vagy baklövés leírásával segíthessen ezeket másoknak elkerülni.



Kezdők mint pl. én sok sok hibát követnek el, gondolom mindenkinek van valamilyen akár fájdalmas (vagy az idő távlatából vicces) élménye, amelyet esetleg megosztana a nagyközönséggel, mégha ciki is, de talán segíthetünk vele egy rászorulón.



Szivesen olvasnám a "nagy öregek" régi régi botlásait, amelyek megismerése számomra legalábbis nem csorbítaná isteni mivoltukat, mégis apró reményt adna ,hogy még ők is hibáztak néha :D


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 07. 22. 13:49
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#160
Bumbi,Bumbi !
nagy hibát követtél el !
ha már elég flúgosnak érzed magad ahhoz,hogy ilyen barom papírral foglalkozol,mint a novotrade ( ami miatt mellesleg felnézek rád ) ,mért teszed tönkre azzal,hogy kistoppolódsz ?
ilyen papírokat ki kell élvezni,ha van rá időd,és pénzed és rászánod,akkor az egész hiábavaló,ha ilyen földhözragadt módszereket használsz! vedd már észre,hogy méltatlan !
és egy fiú ne legyen házias ! sztem ! ne stoppolgasson folyton !
Prfecó tanácsát meg nehogy megfogadd !
ő biztos nem úgy értette,hogy a bux hati jó megoldás egy kezdő számára,hanem csak olyan szempontból jó,hogy nehezebb kistoppolódni. sztem jól teszed ha a hatizást egy ideig kerülöd,majd,ha belejössz ,esetleg :).
Törölt felhasználó 2006. 07. 22. 10:44
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#159
A stop loss megbízást nem illikvid smallcapek tradelésére találták ki, ahhoz nagyjából használhatatlan. Ha smallcappel kereskedsz, kénytelen vagy vállalni a szokásosnál sokkal nagyobb kockázatot is. És dönthetsz úgy is, hogy nem kereskedsz smallcappel. Rendes, likvid papíroknál viszont sokkal több a haszna a stopnak, mint amennyi bajt okoz. Ja, és meg kell tanulni a használatát, ezt nem lehet megspórolni.
Törölt felhasználó 2006. 07. 21. 23:31
Előzmény: #157  prfecó
#158
Sajnos a vadászattal tisztában vagyok, ezért vagypok ennyire barom ,hogy mésig beraktam. a hatitól parázok ahhoz nagyon kezdő vagyok, majd talán egyszer és ahhoz több pénz is kell.

prfecó 2006. 07. 21. 23:19
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#157
Figyuzz, vannak akik direkt a stoppokat keresik.

Ráadásul ilyen illikvid részvényben életveszélyes.Egy Ricsi, OTP csak nagy lével lehet megmozgatni.Egy Humettel 5 milkával bárki, bármikor , bármilyen irányban megmozgathatja és ez a Novotradehez képest erős papír.
A legjobb a határidős BUX , ott csak nagylével tudják a valós folyamatot eltéríteni , nagy vola , nagykockázat, nagy nyereség.DE legyen cash , amit a fedezetre betudsz tolni , ha rossz az irány.
Törölt felhasználó 2006. 07. 21. 22:59
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#156
Megint megint bebizonyosodott számomra ,hogy a stop lehet ohgy életet ment ,de amennyivel több bosszúságot okoz éveket vesz el az ember életéből.
jobban idegesít a hülye kistoppolódás mint egy nagyarányú veszteség komolyan.

utóbbi időben kétszer próbáltam meg stopot használni mindkétszer rosszul sült el, semmitől nem mentett meg viszont egyszerűen jól megszivattam magam.

A mai napon 405 ft-n vásárolt novotrade-re stopot raktam be 375 -ös limittel és elmentem dolgozni mire jövök haza, hogy kicsivel zárás előtt a novo 371-en járt ,és az utolsó 3 kötés az én 375 Ft-s novoim voltak.

Ha lejjebb teszem talán nem ütik ki, de így is jót bukta mvele, ha egyátlalán nem használom akkor vígan meglenne a cucc, kivárhatnám a jövő hetet, és akkor nekiállhatnék pánikolni ha lezuhan, de neeeeeem nekem stopot kell berakni, és temnészetesen miért ne aktiválódna hogyha már van.
Törölt felhasználó 2006. 07. 21. 22:27
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
Nem sürgős, de nem szeretnék hetekig ülni egy pozícióban. Csak felmerült, hogy akkor most eladjam és vegyek lejjebb, de akkor már mínuszban vagyok...
Törölt felhasználó 2006. 07. 21. 22:04
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
Igy utolag konnyu azt mondani mindenkinek hogy varnod kellett volna par napot,de ne izgulj hosszura jo lesz,persze kerdes hogy mennyinel akarsz hasznot realizalni.
Törölt felhasználó 2006. 07. 21. 21:55
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
Valószínűleg ez is kezdő hiba.
Amikor láttam hogy az am indexek Bernake után felmentek vettem OTP-t. Most amikor lementek, nem adtam el. Nem is tudom most mi várható. Hosszúra gondolom jó lesz.
Lehet, hogy várni kellett volna még pár napot?
Mi a véleményetek?
Törölt felhasználó 2006. 07. 20. 21:45
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#152
A PETI használható regisztráció nélkül is, le kell tölteni, feinstallálni elindítani, és aikor kiadja az ablakot ahol be kell jelentkezni,ott azt nyomod ,hogy MÉGSE a program elindul csak nem tudsz megbízást adni illetvenem az áldalad beállított oldalszerkezetet kapod.

Ismerkedni iígy is nagyonjól lehet vele.

Üdv

bumbi
Törölt felhasználó 2006. 07. 20. 21:30
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#151
Még nem shortoltam soha, de ma bejött volna. OTP, MOl.
Ha beüzemelem a Petit, ami még nem történt meg, akkor kipróbálom kicsiben a dologot.
Szívesen kipróbálnék valami demo verziót.
Ha nem regisztráltattam magam, addig ez nem megy ugye?
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 23:41
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#150
Srácok ti, nem ismerlek benneteket, nem tudom menniyre vagytok kezdők, de TDT-ztek? Kicsit ingoványos terep.

Szintén hiba lehet kezdőknél, a nem megfelelő kereskedési forma megválasztása, értem ezalatt, pl. a hatizás, tdt-zés ,de az elején ide helyezném a shortot is, pár helyen ,csak napon belül lehet shortolni, és ez megfelelő rutin nélkül ugyanoylan életveszély, mint az előbb említettek.
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 22:49
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#149
Szerintem a kettő együtt jó. Vagy legalább is szórakoztatóbb:)
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 16:43
Előzmény: #146  akibaci
#148
ugyanugy voltam vele ma én is, csak én 6006ról longoltam. Amikor beadtam a megbízást, akkor kezdett lefele csurogni. A végén meg bakit követtem el, mert 6070 helyett 6170et irtam be eladásnak, ami persze nem teljesült, igy 6020on zártak kényszerből (TDT). Igy enyhe minuszom lett brokidijjal, a tanulság megvan azért és szerencsére nem kellett érte sokat fizetni :)
na tartalmas estét mindenkinek
akibaci 2006. 07. 19. 16:40
Előzmény: #146  akibaci
#147
Na jól van, nap végére azért más a helyzet, a zárót tekintve jól tettem, hogy eladtam, ki tudja, hogy az automatikus zárás milyen árfolyammal jött volna létre.

Egy kérdés, amit nem értek: a záró ajánlatgyűjtés és a záró ügyletkötés hogy működik?? 16:30-ig lehet kereskedni, utána 16:30 - és 16:35 között telerakni a könyvet ajánlatokkal, amit 16:35-kor automatikusan végrehajt a rendszer??
akibaci 2006. 07. 19. 16:15
#146
A reggel 5990-en nyitott longomat végigültem egész nap mínuszban. Nem adtam el, mert a múltkor ugyanilyen szituban gyorsan eladtam, aztán persze az ár visszajött.
Na most nem adtam el, az árfolyam meg szépen jött vissza. Amikor már nullában voltam (brokidíjjal együtt), akkor beadtam megbízást, mert nem szerettem volna látni, hogy visszamegy. Megbízás teljesült, az árfolyam azóta szépen mászik felfelé. :-)
Realizáltam 150 huf nyereséget :). Persze egész nap -10e körül voltam, most meg lassacskán +10e-ben lennék.
Nem tudom, hogy mi a tanulság. A napot tekintve eltaláltam az irányt, tehát jó, hogy nem szálltam ki. Viszont ha már kivártam az egész napot mínuszban, akkor maradni kellett volna poziban. Na mindegy...
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 15:48
#145
sziasztok!
Rob123-hoz.én csak dicsérni tudom a RObi programot,nagy segítséget tud nyújtani a tőzsdézni vágyóknak.könyvvel kapcsolatosan a Tőzsde pszihológia nagyon fontos olvasmány!!!mint tudjuk a tőzsde a pszihénken múlik!!!ezt majd megtanulod.
Papesz
segítség kell írj!
werkaz 2006. 07. 19. 14:33
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
nekem ver 1.1.0.25 van
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 14:30
Előzmény: #142  werkaz
#143
Werkaz és többiek!

Melyik verziót érdemes letölteni?
Van egy PETI Béta és egy ezt megelőző verzió.
werkaz 2006. 07. 19. 14:16
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
Rob123 ! Nyugodtan töltsd le a petit, regisztráció nélkül is működik 15 perces késleltetett adatokkal. Amikor indul kattants a mégse gombra aztán próbálgathatod mi hogy megy.
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 14:02
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#141
Gentlemanus és Bumi!

Megnéztem a Petivel kapcsolatos oldalt.
Kicsit elbizonytalanít, hogy ismeretlen talajra lépek. Remélem nem bonyolult a program használata. Nem vagyok nagy számítogép kedvelő. Beláttam, hogy másképp viszont nem megy a dolog túl nagyok a veszteségek az átváltás és a késedelmes kereskedés miatt. Hát ez is egy kezdő hiba.

Különben én is így jártam Otíliával, hogy megvettem múlkor lefele 6000-en és nem vártam ki míg felment végül vagy 800-at ehhez képest. Láttam hogy szöszöl 5500- már két hete, és gyorsan eladtam gondoltam addig másba teszem. Már aznap megindult fel. Szóval a kezdő kapkod csapkod, megijed, bizonytalan. Nem érdemes sietni. Ha biztosak vagyunk benne, hogy jó áron vettük de alámegy, érdemes várni egy-két hetet. Vissza fog menni. Hozzá teszem ez csak egy zöldfülű véleménye.

Ma vajon merre lesz a menet?

Üdv mindenkinek.

Topik gazda

bumbi
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek