Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 11. 09:42

Az adok miatt abba hagyod?  

Masok (foleg kisbefektetok) is gondolkodnak azon, hogy 20% sot a 34%-s ado miatt kilepnek a piacrol es abbahadjak a tozsdezest amig ekkora ado terheli?



en sajnos igen...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tbarna 2006. 07. 13. 13:52
Előzmény: #39  balta
#40
Balta!

Köszönjük. Mármint a beszúrt Tv-t.
Hasznos nagyon.
balta
balta 2006. 07. 13. 12:04
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#39
PopeyeBoy: A tv. javaslat szövegét végigkerestem "50000", "50.000" illetve "ötvenezer" karaktersorozatokra, de csak az utóbbinál volt találat, hogy az EHO felső határa négyszázötvenezer. Úgyhogy az általad említett korlát valószínűleg nem került be a törvénybe.
balta
balta 2006. 07. 13. 11:56
#38
Ez se rossz hír: link
Sólyom könnyen visszavághat a legfőőb ügyész jelöltje leszavazása miatt :) Bár önmagában ez az évközbeni adótörvénymódosítgatás is elég ciki, úgyhogy nem is kell rosszindulatot feltételezni Sólyomról, ha alkotmányossági kontrollt kér!
Törölt felhasználó 2006. 07. 13. 09:48
Előzmény: #30  prfecó
#37
Korábban volt valami olyan része is (itt olvastam egy cikkben), hogy 50.000 ft nyereségig nem kell fizetni semmit, ez ügyben mi a pontos helyzet most?
Törölt felhasználó 2006. 07. 12. 14:47
#36
Rövid távú befektetéseknél a lakosságnak nincs mozgástere: az augusztus 31-e előtti megvásárolt eszközöket egyszer még el lehet adni kamat- vagy árfolyamnyereségadó-mentesen, de azután már osztozni kell a profiton az állammal – értékelte a hétfőn elfogadott adómódosítások befektetésekre vonatkozó részét Holtzer Péter, a BAMOSZ elnöke.

A BAMOSZ-elnök arra számít, hogy az új adók bevezetése megváltoztatja a befektetők attitűdjét, és érdeklődésük a nyár végén a befektetési alapok felé fordul, annak ellenére, hogy az elfogadott jogszabály a részvényalapokat kedvezőtlenebbül érinti.

Ha ugyanis valaki közvetlenül vásárol részvényt, akkor az árfolyamnyereség-adó szabályai szerint tőzsdei veszteségei csökkentik az adóalapját, míg ha valaki befektetési jegyeken keresztül jut értékpapírokhoz, akkor befektetését 20 százalékos kamatadó terheli. Holtzer Péter szerint ez a szabályozás inkább a spekulatív befektetőket sújtja, mert előbb-utóbb a lakosság rájön: a befektetési alapok hosszú távra szólnak.

fn.hu

Azaz úgy néz ki befektetési alapnál nem lehet a veszteséggel csökkenteni az adóalapot...
balta
balta 2006. 07. 12. 14:38
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
Krapulax: Ez igaz, de transzferált részvényeknél nem mindig utazik a részvény beszerzési értéke (vagy legalábbis régebben nem utazott), illetve a szeptember előtt beszerzett részvényeknél van ez a választási lehetőség, úgyhogy sokszor lehet eltérérs az átküldött adatok és a kisbüfik nyilvántartása között.
balta
balta 2006. 07. 12. 14:09
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#34
kohsamui: Köszi a kiegészítést, én a 211. §-ig nem kalandoztam el, de most bepótoltam a mulasztást. Kérdés, hogy mennyire veri be a kormány az árfolyamokat augusztus végére. Az FHB részvényesekkel is jól kicsesztek a bani különadó első változatának meghirdetésével :(
Törölt felhasználó 2006. 07. 12. 12:44
Előzmény: #31  balta
#33
"mekkora kapacitása lesz az APEH-nak a kisbüfik nyilvántartásait bogarászni :)"

Sajnos adóévet követő jan 31.ig továbbítják az adatokat az APEH-hoz.... (9) bek.
Törölt felhasználó 2006. 07. 12. 12:21
#32
A törvény szerint a szept. 1. előtt megszerzett részvények eladásakor is meg kell fizetni az árf. nyer. adót, de bekerülési árnak lehet választani az aug. utolsó tőzsdenapi árfolyamot.
balta
balta 2006. 07. 12. 11:04
#31
Valahol az is számít, hogy mivel mennyi adminisztráció jár. Kamatjövedelemnél a kifizetőhelynek kell számolgatnia (és ebből a szempontból jó, hogy a befektetési jegyeket ebbe a kategóriába sorolták), míg tőzsdei árfolyamnyereségnél Neked kell a nyilvántartással bajlódnod.
Kérdés, hogy mekkora kapacitása lesz az APEH-nak a kisbüfik nyilvántartásait bogarászni :)
prfecó 2006. 07. 12. 10:35
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
Egyébként a szja törvény azt mondja bevétel után ( jövedelem ) kell fizetni 11 % tb-t + + % valami szartmég. Persze ezt csak a jövedelemadó bevalláskor és ha nem teszed meg felelősségre vonhatnak. Kamatjövedeleből történő jövedelem nem bíztos , hogy elkülönült jövedelemnek számít , mint 2005 évben .

100.000 Ft elkülönült kamatjövedelem felett ( osztalék) a kedves Ape kiküldött egy kis papírt , hogy legyenek szívesek tárrsadalombíztosítást és egyéb lózungokat fizetni. Jelenleg két ügyvéd és két adóellenőr gyözködi egymást vagy a bíróság ítél.
Törölt felhasználó 2006. 07. 12. 10:29
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Miért 34%-ról beszélsz, tudtommal csak a 20% árf.nyereségadó terheli majd a tőzsdei ügyletek nyereségét. Szerintem ez még így is túl sok, és már most látom, hogy minimálisra fogom csökkenteni tőzsdei aktivitásomat, szerintem ebből közel sem lesz akkora bevétele a ktgvetésnek, mint amire most legszerényebben is számítanak., nyögjenek csak a brokik a forgalomcsökkenés miatt, ha nem tudtak hatékonyan lobbyzni.
Törölt felhasználó 2006. 07. 12. 08:30
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#28
Miért kéne abbahagyni? Én örülnék ha adóznom kéne, ez ui. azt jelentené, hogy nyereséges vagyok :)
Mondjuk, 34% tényleg húzós, kb. pont annyi, amennyit a munkabérből levonnak. De ha mondjuk fixen tudok keresni tőzsdén havi 100 körül, még ha adózok utána, az akkor is pénz nekem.
Meg az szívás lenne, ha minden trade után vonogatnák, aztán meg igényelgessem vissza év végén..
Törölt felhasználó 2006. 07. 12. 06:50
Előzmény: #25  balta
#27
"Valaki itt a Portfolion azt híresztelte, hogy csak a szeptembertől vásárolt részvényekre lesz ánya, én ezt a szövegből nem olvasom ki."

Sajnos én sem.
Törölt felhasználó 2006. 07. 12. 06:32
Előzmény: #25  balta
#26
A kamatfogalom alól szerencsére kivették a tőzsdei árfolyamnyereséget :o)
balta
balta 2006. 07. 11. 22:14
#25
Ez csak a beterjesztett szöveg, nem tudom változtattak-e rajta valamit a szavazás előtt: link
Kamatadó: 9.oldal, Tőzsdei ügyletből származó jövedelem: 10. oldal
Amiket nem értek: befektetési jegy is lehet veszteséges, ha azt kamatadó terheli, hogyan lehet a veszteséges rész utáni adót visszakérni?
Valaki itt a Portfolion azt híresztelte, hogy csak a szeptembertől vásárolt részvényekre lesz ánya, én ezt a szövegből nem olvasom ki. Mi minősül ügyletnek? Egy komplett vétel-eladás vagy már maga az eladás is? Ha az utóbbi, akkor bizony a korábban megvásárolt részvények után is nyomatni kell az ányát szerintem.
Törölt felhasználó 2006. 07. 11. 21:50
Előzmény: #23  prfecó
#24
Értem. Köszi!
prfecó 2006. 07. 11. 21:45
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Ezt nekünk kell megalkotni az adó optimalizálás miatt.

Könyvelőim/ k ( négyen) dolgoznak ebben a felállásban.

Mindenki betett lét és a költségeket nyereség/forgalom arányosan vállalják. . Ugye mindenkinek van brókere , saját ügyfélszáma , minden saját , sajátbankszámla szám . Igy csak egy kompozit céget kell létrehozni , átalakítani, szvsz megoldható, ami a most meghozott törvény szerint leírható költségeket és veszteséges ügyleteket is lehetővé tesz.

Nem is szólva , hogy nekem félévembe telt , hogy kedvezményeket kapjak , így azonnal komoly forgalmat lehet vállalni.
Törölt felhasználó 2006. 07. 11. 21:34
Előzmény: #21  prfecó
#22
Szia Fecó!

Hol lehet bővebb infóhoz jutni erről az ún. "kompozit" bef. társaságról ?
prfecó 2006. 07. 11. 21:25
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
Krapulax pontosan idézet. Ez alapján sem Internet , sem telefon , sem egyéb költségeket nem állíthatsz vele szemben ( természetesen a brókercég nettón számol azaz saját költségét levonja ) , de a Te saját költségeidet nem érvényesítheted.. Ezért véleményem szerint kell céggel csoinnálni ill. un. kompozit befektertő társaságot megbizni.

Cégekben az összes költségedet el tudod számolni és a veszteséges ügyleteket szembeállíthatód.

Brókerem csak annyit mondott azonnal , automatikusan 20 % mindig levonnak , Őket ne cseszegesse az Apeh. És egyébként , ha valami nem tetszik lehet az Apehhez fordulni.

Topik gazda

PopeyeBoy
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek