Topikgazda: Törölt felhasználó 2006. 06. 15. 08:30

OTP: Át kell-e gondolni az akvizíciós stratégiát?  

Ugrás a cikkhez
Kemény napokat élnek át az OTP papírjai, a tőzsdei félelmeket csak fokozza, hogy a kormányzati megszorítási intézkedések jelentős csapást mérnek a legnagyobb bank profitabilitására. A piacon egyre gyakrabban hallani olyan véleményeket, hogy az OTP Banknak át kell értékelnie az akvizíciós stratégiáját, helyette saját részvényeket kellene vásárolni. Nem véletlenül....

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=69969
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
VAMOS_L 2006. 06. 15. 15:46
#7
Üdv.

Elemzések vannak ezen az oldalon.
Találtam OTP-t is.
Érdekes.

Minden Jót !

link

Törölt felhasználó 2006. 06. 15. 10:47
Előzmény: #5  prfecó
#6
Nem hiszem, hogy az alján vagyunk, tehát érdemes lehet kivárni és akkor vásárolni, igaz az OTP is lejebb mehet még.

Az értékelési szintelkről írtak végkép nem értem, hát tényleg ennyire rövid a szerkesztőség memoriája? Nem emlékszenek a néhány ávvel ezelőtti szövegekre, amikor szépen levezették miért túl értékelt az OTP 2000 Ft körül?
Mi ez a 30-40%? Jöhet még megint idő amikor a könyv szerinti értékhez hasonlítás alapján fogjuk drágának itélni.
prfecó 2006. 06. 15. 09:36
Előzmény: #4  Krumenaker
#5
Most kell vásárolni , de az értéket át kell értékeltetni , uj tárgyalási fordulót nyittatni.Raiff.-t is szorítja az idő.
Krumenaker 2006. 06. 15. 09:28
Előzmény: #1  portfolio
#4
Az fel se merül, hogy épp most érdemes bankot venni, amikor (szerintem átmenetileg!) leértékelődött a régióban is a bankszektor? Sokkal jobb az alkupozíció, mint 1-2 hónappal ezelőtt.

Saját részvénnyel persze lehet kereskedni, de szigorúan csak rövid távon, a napi árfolyam karbantartása miatt nem szabad beáldozni a növekedési lehetőségeket. Az árfolyam majd karbantartja önmagát, az az ő dolga.
Törölt felhasználó 2006. 06. 15. 09:20
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Ezek miről beszélnek?
Egyetlen esélyük a növekedésre az akvizíció, különben behalt ügy az otp növekedési story!
Ilyen baromságot, az eszem megáll!
Törölt felhasználó 2006. 06. 15. 09:00
Előzmény: #1  portfolio
#2
Hát ez érdekes..... Remélem marad az akvizíciós stratégia! (Valakinek nagyon sok OTP-je van.....)

Topik gazda

jehoo
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek