Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
akpo 2008. 02. 09. 22:33
Előzmény: #3016  Törölt felhasználó
#3020
Azert azt is nezd +, hogy a cég árbevételének mekkora része származik bérbeadásból és mekkora része a jelenleg nem agyonmagasztalt építőiparból. Az én kiszállásom ennek az aránynak volt köszönhető.
Törölt felhasználó 2008. 02. 09. 19:06
Előzmény: #3018  Törölt felhasználó
#3019
Azt mondjátok meg,hogy ha minden annyira szép és jó.Az eco is legalább 250-et ér,a forrás oe is 2500, kárp jegyről nem is beszélve.Minden érdemtelenül alacsony áron van?Konzum ha jól emlékszem 14-e körül szokott jelenteni.399-ről szépen lemorzsolódott az árfolyam.
Törölt felhasználó 2008. 02. 08. 14:08
Előzmény: #3017  Törölt felhasználó
#3018
Oke oke. Semmi gond!
A fotex es a konzum ingatlanjai kozott az a baromi nagy kulombseg, hogy mig a fotex ingatlanok jo resze parlagon hever, addig a konzumnal minden negyzetmeter berbe van adva. Nem mindegyj!!
A konyv szerinti ertek meg nem 400 hanem 530 Ft korul mozog!
Törölt felhasználó 2008. 02. 08. 13:58
Előzmény: #3016  Törölt felhasználó
#3017
Kifli, mondtam, hogy félreértelmeztem, azt hittem a Humira írod, így erre vonatkozott a cinikus megjegyzésem, amit visszavontam. Mégegyszer, elnézést.

"Ingatlan erteken pedig a jelenlegi rv arfolyam 3x eri a papper."
Hát ez azért nem annyira egyértelmű + most nem túl befektetőkedvenc az ingatlan. (a Fotexnél is állítólag legalább 1200 és most mégis 700 és a csúcsa is kb. 1050).

Egy biztos, 400Ft körüli a könyvértéke.
Törölt felhasználó 2008. 02. 08. 10:37
Előzmény: #3015  Törölt felhasználó
#3016
penznyelo,

a konzumra vonatkozott es komolyan irtam. Hogy mennyire akarom hozzaerto laccatat kelteni azt donsd el te. Az viszont teny, hogy olyan modositasok tortentek a konzum alapszabalyaban, ami egyertelmuen arra utal, hogy tokeemeles lesz. Kopizzak linket? A sajat rv. vasarlas pedig a kivezetest kesziti elo. Miert eri meg egy cegnak a tozsden szerepelni, ha 1 foreszvenyese van 77% tulajdonnal es szarnak a rv afolyamra?
Ja es ha megnezed az eves beveteluket es azt, hogy milyen tartozasaik vannak es ezeknek mi a lejarati hatarideje, akkor pontosan lathatod, hogy mi ceg legnagyobb erteke. A konzum aruhaz pecsen, aminek a felujitasa megtortent es az erre felvett hiteltorlesztes is lassan lejar. Ezen kivul van meg 20 tuzep ingatlan es meg 3-4 kisebb nagyobb kerseskedo ceg a tulajdonukban. Osztalekot nem fizettek. Eddig. A hitelek torleszese utan kemeny nyereseget fog termelni a ceg. Erre kell a tokeemeles. Az osztalekot, pedig miert osztanak meg massal, mikor a ceg egy aranybanya. Kivezetik es zrt-t csinalnak belole.Es a ceg csak nekik fog termelni. Ingatlan erteken pedig a jelenlegi rv arfolyam 3x eri a papper. Ha ertekesiteni szeretnek egyszerubb lesz kivezetve, mint 200 ft-os rv. arfolyammal eladni valakinek. A tozsdei szerepeltetes sem 1-2 millio forint evente.
Ennyi.
Törölt felhasználó 2008. 02. 08. 10:14
Előzmény: #3014  Törölt felhasználó
#3015
De ha ez a Konzumra vonatkozott, akkor a megjegyzés visszavonva.
(saját részvényt ettől függetlenül aligha vesznek ők is)
Törölt felhasználó 2008. 02. 08. 10:11
Előzmény: #3011  Törölt felhasználó
#3014
Kifli, az nem baj, ha sületlenségeket írsz, de ne tedd ezt hozzáértő látszatát keltve és úgy, mintha tények lennének.
"Tokeemeles es sajat rv. vasarlas varhato".
Mi a francnak venne a Humi sajátrészvényt 90Ft-on, amikor annyi új papírt bocsátanak ki 6Ft-on szinte amennyit csak akarnak?
Törölt felhasználó 2008. 02. 08. 10:01
Előzmény: #3012  Törölt felhasználó
#3013
mert ott tényleg történik valami itt meg semmi
Törölt felhasználó 2008. 02. 08. 09:51
Előzmény: #3011  Törölt felhasználó
#3012
Na mi a tokomert irtam humetet???
Törölt felhasználó 2008. 02. 08. 09:51
Előzmény: #3010  Törölt felhasználó
#3011
Urak valami keszulodik a humetnel. Elolvasgattam a az utobbi idok kozgyulesi hatarozatait. Tokeemeles es sajat rv. vasarlas varhato. Az utobbi napokban a rv. forgama is megugrott magahoz kepest.
A tulajdonosi strukturat is figyelembe veve, eleg gyorsan elszaladhat az ar 300-ig egy hirre. Ez a kozgyulesi eloterjesztesek megjelenesekor lehet.
Törölt felhasználó 2008. 02. 02. 16:59
Előzmény: #3009  BudFox
#3010
Gondoltam írok ide valamit mielőtt teljesen eltűnik a topik.
BudFox
BudFox 2008. 02. 01. 10:14
Előzmény: #3008  pami2
#3009
Szevasztok KOnzumosok.

Ez a nagy csend már remélem nem tart sokáig.
Ideje lenne ha felmenne, hisz ennél többet ér a papír.
pami2 2008. 01. 18. 15:19
Előzmény: #3007  BudFox
#3008
nem nagyon bir magához térni ebből a nagy pofonbol
BudFox
BudFox 2008. 01. 18. 14:42
Előzmény: #3006  Törölt felhasználó
#3007
nahát, ez a 219 -es ár már igazá méltánytalan. ennyi azelőtt volt mikor megindult volna.
Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 23:02
Előzmény: #3005  Törölt felhasználó
#3006
Aki keres talál! Nagy igazság! :-)))
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 18:53
Előzmény: #3004  Törölt felhasználó
#3005
Majd Februárban jön a mini rally:)
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 17:54
Előzmény: #3003  Törölt felhasználó
#3004
KITOMTEK!
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 17:46
Előzmény: #3002  BudFox
#3003
Gyönyörű....Valamelyik nap azt álmodtam bőven 200 alatt180 lesz.:)Hova lett a végére a 4000-es vevő?
BudFox
BudFox 2007. 12. 27. 15:31
Előzmény: #3001  Törölt felhasználó
#3002
Szerintem is még egy kis hírverés kellene, vagy valami, és máris 400 -500 körül lennénk.

Ez olyan mint egy alvó papír, míg nem indul be senki nem figyel oda rá.... illetve csak aki résen van :-))
Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 20:08
Előzmény: #2999  Törölt felhasználó
#3001
észre, :)

mondjuk az simán megérne egy misét, hogy nincs e a főtulaj részesedése 90% felett. gyorsan mondom a választ : igen, szinte biztos. a kivezetés viszont - ameddig nincs valamilyen vevő a cégre vagy a tőzsdei cégek osztalékadózásában nem következik be negatív változás - egyenlőre szvsz nincs napirenden. én rá sem nézek a pakkomra, igaz nekem még 200 a beker áram. a fele elment a nyári rally idején 350es átlaggal, de a többit nem szándékozom áruba bocsátani. ha a forlevnek kell majd jelezzen :)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek