Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
raus 2019. 03. 13. 14:47
Előzmény: #84057  Seismic
#84060
De én nem adtam volna jóváhagyást a giga szar hitelhez inkabb lassan de csak sajatbol!!
Engem nem zavar mivel nekem sokat hoztak , GyF meg csak maganak vittek lasd metro coin bányászat 
Mindegyik viszi de Viktorék sokkal tobbet osztanak vissza!
Papir meg temetve sok százmillió rv miatt is 
kaszahegy 2019. 03. 13. 14:30
#84059
gyüjti a papper az eröt , felkészül a kitörésre Skandivia felé, megfogja bökni alulról a sokkal magasabb árfolyamot, megláss
signal2
signal2 2019. 03. 13. 14:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#84058
Ja, tavaly is hogy bejött...
Seismic
Seismic 2019. 03. 13. 14:07
Előzmény: #84052  raus
#84057
Nem védem Gy.Fet sem...de 7-8%os kamatkörnyezet mellett sikerült ugyanezt a GDPt összehoznia, pechjére akkor még hitelből és nem Eus pénzek lenyúlásából...vissza a papírhoz:
Leírom itt is: a vagyonmérleg nem egyenlő a cégértékkel. Aki ezt nem tudja, év végére megtanulja :)
zsaver 2019. 03. 13. 14:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#84056
Okoska: - ha még nem tudnád, megsúgom, - ŐK CSAK MAGUKNAK LOPNAK,- NEKED NEM FOGNAK!
kivezetess 2019. 03. 13. 13:51
Törölt hozzászólás
#84055
festina88 2019. 03. 13. 13:50
Előzmény: #84052  raus
#84054
kis apróval megvettek :) ők meg viszik haza a sok száz milliárdot :)
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2019. 03. 13. 13:49
#84053
211/420, nem tudom, meddig tolják le, hagyják elvérzeni az áérfolyamokat, de egy halvány bizalom a 2 és a 4-el kezdődő árfolyamok megtartásában még lehet, ezek alatt nyilhatnak olyan távlatok, amivel nem számoltak
raus 2019. 03. 13. 13:49
Előzmény: #84051  Seismic
#84052
Azert ne felejtsük el h gyfleto milyen minuszt terhet adott at es azota hova feljottunk!!
Ill a gyors milliók ML es OV köszönhető a tozsden!
En azert is fogok 2018 ba is rajuk szavazni mert a phylaxias 2 Milla minuszombol gyönyörű hozam lett!!
Most is megírtak h 157 addig siman leviszik de lehet h csak májusban h hadd dobják meg többen akik nem adjak oda!
Aldom eszem h nem hallgattam senkire h pl TA alapjan 310 ala nem mehet ehhez sok ev tapasztalT kellett!!
Seismic
Seismic 2019. 03. 13. 13:43
Előzmény: #84045  galbubu
#84051
biztos te vagy Eügy. biztos:)..most belenyúltál, mert a családban többen is dolgoznak a közszférában: ápoló, tűzoltó, rendőr, ügyintéző stb..de lássuk a számokat:
http://www.kozlonyok.hu/nkonline/MKPDF/hiteles/MK18010.pdf
237.oldaltól: 5 éves gyakorlattal: 144-285 bruttó
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2019. 03. 13. 13:42
Előzmény: #84038  HARDCORETERROR
#84050
a nagy részét a hsz-emnek levágta a motor, most nézem..
Mindegy nem írom le újra, a lényeg, hogy érthetetlen ez a mozgás, meg a teljes elhanyagolása a papíroknak, hír semmi, lebegtetés semmi és látszólag nem is törődnek vele, megvan a forgatókönyv, csak nem értem miért nem számolnak a hazai bizalomvesztéssel 8már ha számít pár primitív mocskolódás nekik a pf fórumán, meg a blogos nyílt levelek :DD)
Egy dologra gondolok (és nem az agyhalott J1G, tolvajrészvény, csőd-kivezetés, norbi ganégkra), hogy az új rv-nek megvan a vevőköre, amit lezsírozhattak a túrnéjukon valami nagybefektetővel, akinke már vázolhattak olyan akviket, ami még nincs konkértan bejelentve.
Én mindenesetre tartom a maradékot, plusz veszem az opus-t, sztem kikerekedik ebből a komo,y sztory, bármennyire nem is érezzük fair-nek (mit is jelent ez a tőzsdén?! :D) ami most megy, ha meg ad absurdum a legrosszab bekövetkezik, tudomásul veszem, mivel saját megfontolás alapján vettem és bővítettem, plusz többet kaptam vissza edig a két cuccból, mint aminek most a potenciális 0-zásával elbuknék.
Seismic
Seismic 2019. 03. 13. 13:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#84049
Előtte Boros L. csomagja tette rendbe...érdekes, hogy neki is van pártja, de a valóságra/racionalizmusra mégis csak kb 1% szavazott. Ráadásul sem az LMP/Jobbik/Momentum/Moma stb nem volt kormányon, így nem is tudod összehasonlítani. Ilyen maffiaállamot nyilván egyik sem tudott volna létrehozni 2/3 nélkül, az tény.
Törölt felhasználó 2019. 03. 13. 13:35
Előzmény: #84047  NyeretlenKeteves
#84048
Ugyanúgy jártak volna mint az mszp. Azóta sem tudnak megujulni. 
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2019. 03. 13. 13:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#84047
Aha.... Azért azt megnézném mit tett volna  a nagy fityesz ha egy 2008 -as válságott kapott volna a nyakába. (Utóbbi években öntötték a pénzt a piacokra, ingyé van szinte.)  Már emlékük sem lenne ezeknek sem. GDP jól alakul? Amilyen mértékű EU támogatásban részesül az ország ahhoz képest nem alakul jól .....EU támogatások jelentős részét hülyeségekre "költik" és/vagy ellopják. Inkább azt nézd meg, hogy hol tartunk a velünk egy ligában versenyzőkkel szenben! Szlovákia, Csehország, Lengyelország. Úgy lehagytak minket, hogy már azokat sem érjük utol sohasem. Felkészül Románia... Lóxart tettek ezek rendbe! Kormányozni kellett volna és nem csak lopni és folyamatosan nem létező ellenségeket kreálni és azok ellen harcolni. Ráadásul milyen költségvetési többletről beszélsz? (ne keverd már a külkereskedemi többletet a költségvetési többlettel...) A költségvetésben egészen biztosan nincs többlet! Volt olyan év mikor lehetett volna de akkor is elbaxták a pénzt az utolsó hónapban. Adósságunk forintban számolva vagy 30-35%-al több mint 8 éve! GDP arányosan valóban csökkent  de ha jön egy válság akkor rosszabb lesz mint valaha.  Már értem kik nézik a kerályi TV-t :-) 
galbubu 2019. 03. 13. 13:29
Előzmény: #84045  galbubu
#84046
Ja, persze főiskolával persze. 
A minuszokra tekintettel közlöm.
De sima középfokkal is jól keresnek a kollégáim, nincs itt semmi gond. 
galbubu 2019. 03. 13. 13:24
Előzmény: #84043  Seismic
#84045
Én egészségügyben dolgozom, teljesen meg vagyok elégedve a béremmel, néha már szégyellem, hogy milyen sokat keresek.
Ehhez jön még hozzá a júniusi és az azt követő 2 év béremelése, ami kb.65% körül lesz.
Szóval nem kevés.
Nekem és az egész családomnak, rokonaimnak ez a kormány teljesen jó.
Megéltem már pár kormányváltást, eddig ezek a legjobbak.
Nem muszáj  vele egyetérteni, kinek mi a jó.
santaffi 2019. 03. 13. 13:16
Törölt hozzászólás
#84044
Seismic
Seismic 2019. 03. 13. 13:13
#84043
Az egészségügyi/oktatási biztos/miniszter meg már azt sem tudom ki, de páran biztos áldják a Klikk stbt kitaláló/irányító zseniket :Rózsát/Mikit biztos..kit hagytam ki, aki számít?:)
Seismic
Seismic 2019. 03. 13. 13:10
Előzmény: #84041  festina88
#84042
nah igen..gazdasági unorthodox 888 bűvölő számszeni / 0%os kamatszint+3% GDPs Eus támogatás mellett 4-5%ot elérő gazdasági csodamodell/ adjunk támogatást minden autogyártással foglakozó cégnek, majd a recesszióban megmagyarázzuk hogy miért volt jó ötlet nem költeni a K+Fre illetve diverzifikálni
festina88 2019. 03. 13. 13:03
Előzmény: #84040  Seismic
#84041
kuszaszemet kifelejtetted!:)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek