Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 11. 05. 19:54
Előzmény: #76398  NyeretlenKeteves
#76400
Önállóan nincs, de a Kopus Unitednek van. :)
1378 2018. 11. 05. 19:54
Előzmény: #76393  NyeretlenKeteves
#76399

Itt ezek után a büdös életben nem lesz alap, amelyik a tőzsdén venne részvényt. Nem hülyék! Látják, hogy olcsó részvényekkel fizettek, nem piaci áron adták el őket. Ezek után majd egyenesen ML -hez vagy JG hez fordulnak, hogy vennének részvényt, de nem tőzsdén hanem tőlük és olcsóbban. És adni fognak nekik az ár pedig üzleti titok lesz. Ha pedig jó olcsón kapnak nem is fogják tartani eladják tőzsdén.
Szeretném már látni, hogy az opus tulajok tulajdonában lévő részvénymennyiség frissül a BÉT-en.
Két hónapja nincs új adat. Mondjuk nem csodálom. Amikor kiszúrtuk, hogy egy csomó részvényt eladtak illetve szerintük vásároltak velük és itt többször is írtunk erről azóta is nem frissül.
Szerintem a fuzióig nem is fogják frissíteni, ne látszódjon volt-e változás.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 05. 19:53
Előzmény: #76395  Törölt felhasználó
#76398
Az a baj a hosszú távval, hogy olyanja már nincs a Konzinak :-) mármint önnálóan. 
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 05. 19:50
Előzmény: #76392  zsoltee77
#76397
Kedvezmény???? Nóóóóórmális vagy Margit? Bár mondhatnád, hogy néhány szoba, az étterem egy része és az a kis szőke is a tiéd:-)  30 Milliárdos ebitda a 2019-es év egészére vetítve eléggé halovány, főleg, hogy bekerülnek a gigaszuper apportok is. Amennyiben ennyit tudnak kihozni ennyi cégből, háááát....  Szerintem 2-3%- os osztalék hozam a max jövőre. 
Törölt felhasználó 2018. 11. 05. 19:50
Előzmény: #76393  NyeretlenKeteves
#76396
És teljesen igazad van abban, hogy nyugtathatnák egy nyilatkozattal a piacot, soha nem volt még ennyire indokolt, mint most.
Törölt felhasználó 2018. 11. 05. 19:48
Előzmény: #76393  NyeretlenKeteves
#76395
Igen, azok adták. Most adja már mindenki a fúziós para miatt. Szerintem rövid távon megy ez még lejjebb is. Én kiülöm, hosszú távon az irány egyértelműen felfelé mutat, csak kár ezért az 1 évért idén tavasztól jövő tavaszig.
Seismic
Seismic 2018. 11. 05. 19:43
Előzmény: #76367  Metwolf
#76394
Ma eves minimumon zart...ha holnap engedik alazarni, magyarul nem fordul -amire szamitok- akkor ennek bucsut intek..ha fordul akkor meg kesobb lesz papa☺ amugy mindegy hogy en mit gondolok ahogy olvasom tobben elobb kapcsoltak mint en...kiderul ki jar jol
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 05. 19:42
Előzmény: #76389  Törölt felhasználó
#76393
Nem ők adják közvetlenül hanem azok akiket részvénnyel fizettek ki. A végeredmény szempontjából teljesen mindegy. Tehát közvetve ők adják/adták:-) Oszt még rá is segítenek most néhányan akik kihasználják a jelenlegi "bizonytalanságot"..... Természetesen ezt  a bizonytalanságot némileg akár csökkenthetné is a menedzsment de most ilyennel nem pepecselnek...(lehetséges, hogy jobb is mert ha JG előmerészkedne valami kecsegével akkor alsó limit:-)  de aggodalomra semmi ok, lesz itt még felfele kör is bőven bár egyre nehezebb tartós emelkedést elérni mivel már azok sem vesznek akik hittek a cégben , max csak 1-2 napra. Valószínűleg a konzervatív alapok színrelépésére is várni kell még egy keveset :-) 
zsoltee77
zsoltee77 2018. 11. 05. 19:38
Előzmény: #76380  NyeretlenKeteves
#76392
Én is megfogalmaztam múltkor, hogy ez a 30mrd ebitda nem valami sok. Jobb lett volna a Konzumnak magában maradnia és a hotelek termelnék a lét. Pont november végén megyünk Egerbe a Hunguest Hotel Flórába, majd megkérdem van-e kedvezmény egy tulajnak. :))) ha lesz még akkor Konzumom... :))
Törölt felhasználó 2018. 11. 05. 19:37
Előzmény: #76390  Metwolf
#76391
Ezzel egyetértek, de azt hozzátenném, hogy ha nem hiszed el, amit Jászai mond, akkor szerintem el kellene adnod a részvényt, mert nem hiszel a vezetés szavahihetőségében. És most hagyjuk az apport csúszásokat, azzal elúsztak! De ha valóban kiderülne, hogy Jászai hazudott, akkor mindenkinek azt tanácsolom, hogy adja el sürgősen.
De nem hiszem, hogy hazudott, ezt egy részvénytársaság vezetősége - pláne ők - egyszerűen nem teheti meg.
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 05. 19:33
Előzmény: #76389  Törölt felhasználó
#76390
Mondtak ők már sok mindent, majd ha lesz frissítés kiderül kinek mi az aktuális részesedése. Nem állítottam sosem, hogy nem lehet más magyarázat.
A legjobb az volna, ha valaki bekukkantana a részvénykönyvbe, ott pontosan kiderülne, kinek mennyi az annyi. Nem vagyok paranoiás, de bocsásd meg, ha nem hiszem el csak azért, mert Jászai azt mondta. Azt hiszem el amilyen számok a BÉT-en vannak.
Törölt felhasználó 2018. 11. 05. 19:28
Előzmény: #76387  Metwolf
#76389
Leírom még egyszer, többször senkinek nem fogom, nem gondoltam, hogy pont neked fog kelleni. A piac azt gondolta - én is - hogy ők szórják a részvényeket. Aztán Jászai elmondta, hogy nem ők adták. Egyébként augusztus óta nem csökkent a birtokukban levő részvények mennyisége. Nyáron pedig az történt, hogy részvényekkel fizettek, ezért lett nekik kevesebb. Aki szerint ezt Jászai belehazudta a kamerába, az nem tudja, hogy mit beszél.
Törölt felhasználó 2018. 11. 05. 19:27
Előzmény: #76386  Metwolf
#76388
Amivel nem számoltak szerintem az az emberi mohóság. :) Hogy ilyen nagy étvágya lesz az embereknek ilyen sztorikra. És lám lett, túl nagy! És a kis gömböcből nagy gömböc lett, akit ugyebár a végtelen étvágya jellemez. Egyszerűen a részvényesek nőtték szerintem túl a cégeket, nem látva a korlátaikat. Semmilyen jó hír már nem elég, sőt csak éhesebbek lesznek. Opus esetében viszont Paks2 elég off. Ott lehet valami gubanc. De ez csak az én eszmefutásom, külföldi példa. :)
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 05. 19:23
Előzmény: #76385  Törölt felhasználó
#76387
Mi is volt kacsa?
Mi  a valóság?
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 05. 19:21
Előzmény: #76384  Törölt felhasználó
#76386
Akkor te mire gondolsz? Mi a cél vagy a jövőkép?
Terjeszkedéshez, nagy halakhoz tőke kell vagy nagy és olcsó hitel.
Törölt felhasználó 2018. 11. 05. 19:21
Előzmény: #76383  Metwolf
#76385
Látom, képtelen vagy kiverni a fejedből, hogy Mészárosék adják. Volt egy feltételezés, amiről kiderült, hogy kacsa, de te következetesen tartod magad hozzá, a valóság nem zavar.
Törölt felhasználó 2018. 11. 05. 19:19
Előzmény: #76383  Metwolf
#76384
Az alapokat eddig is elfelejthették. Túl bonyolult struktúra, Viktor közeli irányítás. Nem hiszem, hogy engednének a külföldi alapoknak ilyen pénzkidobást.
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 05. 19:17
Előzmény: #76382  NyeretlenKeteves
#76383
"Mivel annyi papír van és lesz is mint égen a csillag"
Most sok papír van, de az új cégben nem tudjuk mennyi lesz, nyilván egy ésszerű mennyiség nem Opus tőkeemelés utáni szint. Gondolom ők is tudják, hogy zavaró a sok papír.
A kapitalizációjuk pedig csak úgy lehet elég nagy, ha felhajtják a részvény árát és ott is tartják. Jelenleg a cégek kapitalizációja meredeken csökken, amibe ők is gazdagon besegítenek, így ez pont ellentétes azzal amit szeretnének vagy mondtak. Egy szó mint száz, vagy virítanak valamit, vagy elfelejthetik a magas kapitalizációt.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 05. 19:11
Előzmény: #76378  Metwolf
#76382
Ők arra számítanak, hogy a fúzió után akkora lesz a kapitalizációjuk, hogy már tényezők lesznek az alapoknak is. A kapitalizáció pedig csak akkor lehet akkora ha nem esik be utána a papír árfolyama. Mivel annyi papír van és lesz is mint égen a csillag, hát nem tudom... gondolom ezt a részét azért megoldják.  Azt továbbra is tartom, hogy amennyiben a Konzit 300 forint alatt "árazzák" a nagy fúzió idején akkor baxxák meg :-) 
Törölt felhasználó 2018. 11. 05. 19:06
#76381
296-n megérte eladni ezt a fantasztikus papírt. Egyszer volt Budán kutyavásár. Jöhet bármilyen jó hír, de hogy napon átívelő limit nem lesz, szinte biztos! Ez már pszichológia! Befektetői terepnek az ML-részvények kaszinók. Spekulációs céllal érnek valamit. Mondhatom, hogy idén idén 400-ra várom. De inkább lesz ez 200, sajnos! És lehet optimista voltam.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek