Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kimpaa
kimpaa 2018. 10. 23. 15:26
Előzmény: #75219  zsoltee77
#75220
a trend ott felfelé, ML-kben lefelé. Mintha nem tudnád ;)
zsoltee77
zsoltee77 2018. 10. 23. 15:21
Előzmény: #75217  kimpaa
#75219
Haha, ott1ben meg felfelé van hely, mi? Nahát... ;)
Törölt felhasználó 2018. 10. 23. 15:20
Előzmény: #75216  kimpaa
#75218
Törvény lesz róla, hogy a Konzum nem lehet 400 alatt, az Opus pedig 1.000 alatt. :) Már mást nem tudnak csinálni.
kimpaa
kimpaa 2018. 10. 23. 15:20
Előzmény: #75215  Seismic
#75217
egyébként hetesen nincs túladott állapotban, van hely bőven:
 
https://invst.ly/8yaac
 
naposon is van hely a felhúzások miatt, nem túladott itt sem:
 
https://invst.ly/8yaal
kimpaa
kimpaa 2018. 10. 23. 14:59
Előzmény: #75215  Seismic
#75216
Milyen törvény? Elfogadott valamit a parlament a Konzummal kapcsolatban? :D
Seismic
Seismic 2018. 10. 23. 14:52
Előzmény: #75214  kimpaa
#75215
sokkal nem mehet lejebb, a törvény miatt..sőt a Konzi már alatta is van ha péntéki zárót nézem
kimpaa
kimpaa 2018. 10. 23. 14:43
Előzmény: #75209  Törölt felhasználó
#75214
Nem is 500-ról lesz az Opus dupla vagy 250-ről a Konzum. Lejjebb megy a fúzió végéig, s majd onnan.
Tozsdecapali 2018. 10. 23. 14:35
Törölt hozzászólás
#75213
Törölt felhasználó 2018. 10. 23. 11:01
Előzmény: #75211  Törölt felhasználó
#75212
Azért ez elég kemény kijelentés. :)
Vannak dolgok, amelyek nem ennyire additívak, két cég egyesülése sem az.
Törölt felhasználó 2018. 10. 23. 07:28
Előzmény: #75209  Törölt felhasználó
#75211
Ha a két gyorsan növekedő cég egyesül, akkor az eredmény egy gyorsan növekedő cég lesz. Az arányok nem változnak, csak a méret lesz nagyobb, vele az 1 cégben keletkező haszon. Egyszerű matematika.
Istvan78 2018. 10. 22. 22:24
Előzmény: #75209  Törölt felhasználó
#75210
A gigacégeknek viszont az az előnyük, hogy általában nagy a forgalmuk és nagy pozit tudsz felvenni.
Törölt felhasználó 2018. 10. 22. 21:28
#75209
De ki fogja venni hosszútávra? 
Sokan nyakig ülnek még mindig ML-részvényekben. Aki pedig kimászott belőle, ő egyrészt nem hosszútávú befektető, másrészt ha már kimászott, akkor legközelebb sem fog (merni) hosszabb ideig benne maradni. 
Kvázi pont a jelenlegi napon belüli sztori lefutást várható a jövőben is. Attól, hogy összeadják a két cég értékét és mérhetetlen mennyiségű papír lesz, attól még nem lesz gigacég. 
Buffet is ezer éve leírta, hogy egy kis cég nagyon könnyen növekszik, könnyen duplázik. 1.000.000 forintos árbevételt könnyű megtízszerezni is akár. De egy gigacég esetében a növekedés már sokkal kisebb mértékű. 1.000.000.000.000 forintos árbevételt nem könnyű duplázni. De még másfélszeresére növelni sem. És most pont itt vagy legalább is ebbe az irányba tart a Konzum-Opus gigacég. Nehéz lesz az elvárt növekedést teljesíteni! Főleg, ha a befektetők nem veszik figyelembe a növekedés különböző stádiumait. 
Istvan78 2018. 10. 22. 19:47
Előzmény: #75206  Törölt felhasználó
#75208
Egyetértek abban, hogy ne ítéljünk elhamarkodottan: az Opi vagy a Konzi a jobb. Most a Konzi tűnik jobbnak, de ez nagyon gyorsan változhat. Úgy gondolom, az Opiban nagyobb a növekedési potenciál, mert az iparban több megrendeléshez tudja juttatni Viktor az Opit, mint amennyit kedvezni tud a Konzinak.
Istvan78 2018. 10. 22. 19:44
Előzmény: #75205  Peti84
#75207

"Én a magam részéről nem hiszem el (még), hiszen az ML cégek nem igazán piaci alapon működnek és nemzetközi szinten, ha valaki nem ért ahhoz, amit csinál, csúnya bukta lehet."
Ezt árnyalnám: piaci alapon is lehet bukta, másrészt, ha egy egész állam tolja egy nagy cég szekerét, ezt a külföldi alapok is előbb-utóbb pozitív tényezőként fogják beszámítani és nem kicsit, hanem nagyon.
Törölt felhasználó 2018. 10. 22. 19:40
Előzmény: #75205  Peti84
#75206
Persze, egyből egybe lehetett volna pakolni, sőt lehetett volna egyből sugárhajtású repülőgépet is építeni, felesleges volt bohóckodni a légcsavarosakkal. Ezt hívják úgy, hogy folyamatos fejlődés. Kaptak egy visszajelzést a piactól, hogy így jobb.
Hogy a Konzum vagy az Opus a jobb, abba nem mennék bele, azért az Opus sem lesz semmi apportok után, de feltételezem, hogy az új részvények elosztásánál ezeket figyelembe fogják venni.
Nekem egyedül az nem tetszik, hogy a jövőben is akarnak részvényekkel fizetni. Bár ha belegondolunk, az egyesített cég piacát ez kevésbé boríthatja meg.
Hogy védték volna bármelyik szintet is, azt nem hiszem, nem szokás, nem az a dolguk.
Persze, van benne bizonytalanság, csak annak való, aki hajlandó nagyobb nyereség reményében többet kockáztatni. A hosszú távú trend azért szerintem egyértelmű.
Peti84
Peti84 2018. 10. 22. 19:15
Előzmény: #75204  janika04
#75205
Nem értem ezt az egyesülést, ahogy elnézem a piac sem (először rossz tréfának gondoltam). Akkor nem kellett volna ennyi tőzsdei céget venni, hanem egybe lehetett volna pakolni már mindent a kezdetektől. Konzum számai jók, OPUS számai, ha megérkeznek az apportok, még akkor sem jók, effektíve a konzumot le fogja húzni. Lényeg az, hogy eléggé csapongás van JG-ék részéről és ezt már sokan nehezen kezeljük. (Nyilván a nagy vezír mondta, hogy neki egy olyan cég kell, ami a GDP X%-át adja, valószínűleg a 2/3 után szülte meg ezt az ötletet.) Lock up-ról a mese nevetségesen primitív, hogy elfelejtették (hülyének nézik a tőzsdei szereplőket, ezzel a magyarázattal). Nemzetközi szintet Én a magam részéről nem hiszem el (még), hiszen az ML cégek nem igazán piaci alapon működnek és nemzetközi szinten, ha valaki nem ért ahhoz, amit csinál, csúnya bukta lehet. Szóval nagyon sok a kérdés, és ezt a piac eddig nem túl pozitívan fogadta. Nem értem a konzum befektetői tájékoztatóját, az is mehet a kukába. Split napján minden eszközzel védték talán a 316-os szintet, Én is vettem, de adtam is -10%-os bukóban, mert nem akartam beszorulni, azt hittem, hogy valami bejelentés miatt kell ott zárni, közben semmi jelentősége nem volt. Ha hagyják ezt a bizonytalanságot, akkor mehetünk még lejjebb. Szóval a lényeg, hogy nagyon sok itt a kérdés, és ez hosszú távon nekünk nem jó. Nálam egyenlőre a konzi kiesett azon papírok közül, amiben szívesen ücsörögnék, míg nem tisztul a kép. 
janika04
janika04 2018. 10. 22. 18:36
Előzmény: #75203  Törölt felhasználó
#75204

szerintem is! :) Nem is tudom, hogy miért ért itt sokakat a fjúzijó bejelentése?! Egyértelmű utalások voltak rá a jún elejei konferencián! Sokan mégis hitetlenkedtek! Még Metwolf is, pedig őt komoly hozzáértőnek tekintem.
Ami engem illet, én inkább a rv árfolyam mozgását nem értem. bár könnyen lehet, hogy a Lock-up-tól megmenekültek adják még mindig a részvényüket 3200tól.
Törölt felhasználó 2018. 10. 22. 18:17
#75203
Nem kell besz@rni, jól fogunk járni.
totoro
totoro 2018. 10. 22. 12:53
#75202
Vola biztosan lesz benne, halászni jó lesz a gigapapír, de mint speki jobban örültem neki, hogy hol az egyiket, hol a másikat lehetett szeretni. Mindenképpen szűkül a paletta, kár érte :(
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 10. 22. 12:25
#75201
Egyébként aggodalomra semmi ok! Amennyiben úgy számolunk, hogy a tőkeemelés után lesz 500-530 millió darab OPUS részvény és darabját 611 forintnak vesszük  és a Konzinak lesz nem tudom mennyi részvénye? most van 292 millió és 314 forinttal számolunk akkor a két cég kapitalizációja összesen valahol a Telkó(jelenlegi) kapitalizációja környékén lesz(talán kicsivel több lesz de csak a telkó jelenlegi kapitalizációjánál ,addigra lehetséges, hogy a telkó is 500 lesz, ki tudja?:-). Ebben az esetben pedig mindkét cég papírjat venni, venni és venni kell, Strong buy:-) Sőt! ebben a szösszenetben szereplő harmadik cég (MTEL) papírjait is vételre ajánlom, több oknál fogva is:-) Jelenleg, az említett három cég papírjai közül csak Konzum papírokkal rendelkezem :-) 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek