Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Balage89 2018. 10. 18. 21:41
#74600

Sziasztok! Visszatértem ide, az Appban elég sokat kereskedtem, páran talán ismernek onnan.
Kicsit meguntam a dolgot, holnap megpróbálom letesztelni a rendszert, hogy mit reagálnak rá, nekem is fura volt ez a sok eladás, úgy tűnik mintha nagyon irányítanák. Sikerült idén felépíteni a Konzum portfólióm is, de én  tartós típus vagyok, én ezt az árat is jó beszállónak tartom (szerintem sokan, csak nem tudják mi legyen most), úgyhogy bővíteni tervezek 915.000 db-ig, meglátjuk mi lesz.
Metwolf
Metwolf 2018. 10. 18. 21:40
Előzmény: #74598  hibaz
#74599
Ha már mindenképp adni akarja a muki, akkor nem jobb neki magasabban, több pénzért?
Plusz akit részvénnyel fizettek ki az is 3000 vagy 3141Ft-on kapta a papírokat, minek adná ezen az áron?
Csak Mészáros adhatja a Konzum PE-n keresztül, más magyarázat nincs. Bármit is mondjon Jászai.
hibaz 2018. 10. 18. 21:37
Előzmény: #74597  Metwolf
#74598
Mindig akkor adja,amikor van vevő,ész nélkül sose borítja a piacra,és figyel a sávra is......most vagy beáll 260-290 ft közé(akkor az lehet,mint tavaly 02.27. után)vagy jövő héten újabb szintet lépünk(370-400 ft,majd vissza 350 ft-ra).....ezen filózom
Metwolf
Metwolf 2018. 10. 18. 21:32
Előzmény: #74596  hibaz
#74597
Hát amikor teljesen azonos mozgást ír le a napi grafikon és kapcsolják az irányítást akkor mondjuk pl ma is, egyik -0,43% másik -0,39% szóval ilyen csak a mesében van. Záró előtt is egyszerre volt mindháromban öntés, az se valami elvetemült kisbüfi volt.
hibaz 2018. 10. 18. 21:27
Előzmény: #74595  Metwolf
#74596
Nincs olyan érzésed,mint Opusban 45-50 ft között történt ?  Úgy adja az rv-t,mintha csak kellene neki....csak a cégvezetés adhatja,mert egyszerre ütik mind a hármat általában....
Metwolf
Metwolf 2018. 10. 18. 21:21
Előzmény: #74593  hibaz
#74595
Nézőpont kérdése, nem baj, hogy mozog, az sokkal inkább, hogy még mindig itt. Ők is 314Ft-on apportáltak vagyonelemeket, ehhez képest ez a 270-280Ft csalódás.
ohnetatto 2018. 10. 18. 21:21
Előzmény: #74589  HARDCORETERROR
#74594
Öröm olvasni az itteni eszmecserét :). Ha már az árfolyamban nincs öröm. Mindegy én is kitartok nem adom el. Akkor sem ha újra 300 fölé megy. Reménykedem hogy egyszer ott is marad. Tartósan
 És az elmúlt hónapok mozgása csak rossz rémálom marad
hibaz 2018. 10. 18. 21:19
Előzmény: #74574  Metwolf
#74593
Nem ezt vártad a split előtt ??? :))
Metwolf
Metwolf 2018. 10. 18. 21:17
Előzmény: #74591  janika04
#74592
És mit akart mondani?
Kicsit sok volt az "ő" :D
janika04
janika04 2018. 10. 18. 21:14
Előzmény: #74589  HARDCORETERROR
#74591
Dont panic! Kitartunk! most is hiszem, hogy ez egy über brutál cég lesz. Az árfolyamra sz/rok. nem kenyérre kell, mint ahogyl Jgnek sem és MLnek sem. Ez megnyugtat. Trend Fmnen halgassátok vissze Jg-t. én már kb 5-6szor megtettem. egyre világosabb h mit akart mondani! :)
Törölt felhasználó 2018. 10. 18. 21:06
Előzmény: #74589  HARDCORETERROR
#74590
az akkor nem bukó, hanem napiba nyerő, ha eladtad és  lentebb visszavetted...?
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2018. 10. 18. 21:01
#74589
Nos, kollegák.    Komoly napon és még komolyabb (sajnos újabb, megerősítő) tapasztaláson vagyunk túl.  Nagyon sokan vagyunk a papírban és bár sokan bízunk benne hosszú távon, ez az éve a klasszikus "hírre adni" kategóriává süllyesztette az ML-t. Szinte senki sem bízik benne, hogy rövidtávon, hangsúlyozom, rövidtávon egy komoly hír képes komolyan megmozgatni az árfolyamot. Ennek éles példája a mai nap volt, ahol (bár voltak pletykák erről és a hasznosságáról is megoszlanak a vélemények) egyik papír sem volt képes limitre, de még a közelébe sem menni, sőt, újabb szokásához híven mínuszba fordult.  Tavaly egy ilyen hír töredékéért napos limitek voltak a piaci reakciók, de a rövidtávú befektetői gondolkozás (direkt nem a bizalom szót használom) radikálisan megváltozott és a kis pénz, kis foci, kis nyerő is nyerő elvén haladva rengetegen realizáltak kisebb nagyobb pakkokat.  Nálam a mai nap döbbenete megint ez a töketlenség volt és én is eladtam a felhúzásban, majd idegből belevettem a 4ig-be; olyan lépés, amire ma nem is gondoltam.. Visszavettem persze bukóban, mert nem látott mélységig képesek voltak visszab@szni az árfolyamot..   
 Nem vesztettem el a bizalmamat, továbbra is vallom, hogy komoly kilátások vannak a cégben, de sztem ezt most ezzel a választások utáni durva moderációval nagyon túlhúzták és bármi is a céljuk vele, meg az időintervallum, amit így kívánnak kezelni, be kell vallani, jelentős bizalomvesztéssel járt sokakban és olyanok is napi spekázni kényszerülnek, akik nem erre vannak berendezkedve, csakhogy fenntartsák mesterségesen a bizalmat magukban a papír iránt, ha mással nem, mint maguknak generált sikerélménnyel. Esküszöm nem várok el már limitet, de egy stabil, kiegyensúlyozott emelkedést, ami végre a helyére teszi és ott kezeli az árfolyamot, igen. Ez lehetett volna ma mondjuk egy elegáns, 300 fölötti záró. A komoly pakkom megmaradt és a célárig nem engedek belőle, kitartok, mint sokan itt, de kérem, egy kicsivel több komolyságot a papírban, és „legalább néha a kib@szott látszatra is adjunk már”
Konzumocska 2018. 10. 18. 21:00
Előzmény: #74586  andaxin
#74588
2.-odik, én is ezt írtam ;) :)
andaxin 2018. 10. 18. 20:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#74587
Azért nem teljesen tudják a könyvelési szabályokat szabadon értelmezni, mert pár könyvvizsgálónak alá kell azt írnia és ők nem írnak alá mindenféle fecnit, még a Konzum (vagy mint láttuk MVM) kedvéért sem.
andaxin 2018. 10. 18. 20:48
#74586
Két lehetőséget látok:
1. JG hazudik. El tudom képzelni, de ha kiderül túl sokat bukna vele. Egész egyszerűen egy akkora céget építenek, ami miatt rövidtávon nem éri meg neki mellébeszélnie. Önmagában azt bevállalni, hogy a lock-up elmaradt is kellemetlen lehet a cégvezetésnek (már ha ez nem egy olyan kockázat volt, amivel számoltak).
2. Leisztinger. Alapvetően nem jobboldali és én sem lennék lelkes, ha elkérnék valamimet, amit nem szívesen adok. Innentől kezdve van lehetősége, szaktudása és motivációja (bosszú, kellemetlen helyzetbe hozni és lejáratni a másikat - ezek közül egyik sem alábecsülendő és ráadásul mivel ő rajzolja részben a chartot, még nagyon sokat keres is vele, mert begyűjt még részvényeket és közben shortolhatja is).
Erre ráadásul leginkább most nyáron volt lehetősége, mert később már nem lesz akkora arányú részvényállománya, hogy ilyen könnyen meg tudja tenni, a forgalom is csekély volt nyáron, minden adottság összeállt. Az már csak egy másik kérdés, hogy közben minden hír esetében kellemetlen helyzetbe hozza a Konzum és Opus tulajokat. Csakazértis... (De ez is csak egy elmélet.)
Megy-e 230-ra ahogy Zsoltee mondta? Lehet, de én inkább arra tippelnék, hogy nem.
Sanci101
Sanci101 2018. 10. 18. 20:43
Előzmény: #74584  Törölt felhasználó
#74585
👍+
Törölt felhasználó 2018. 10. 18. 20:42
Előzmény: #74583  bankos
#74584
Elmondták mi a menetrend. Az apportált elemeket 611-en és 3000-en számolták. Ez alapján december végével mindkét cég tőkekimutatása alapján kimatekozzák az új árat. Az, hogy mi a napi árfolyam ebből a szempontból lényegtelen.
bankos
bankos 2018. 10. 18. 20:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#74583
Ha a mostani arfolyamokhoz viszonyítva szarul váltják át a részvényeket azzal nemcsak mi, hanem Ők is szopnak. Függetlenül, hogy milyen árfolyamon szerezték a részvényeket. Nem?? 
Törölt felhasználó 2018. 10. 18. 20:38
#74582
Szerintem tök világosan kiderült mit akarnak. Ez alapján én nem aggódonék még a beragadók helyében sem. Ki kell várni a márciust, utána minden jóra fordul. Addig meg aggódjanak a napizók.
allampolgar 2018. 10. 18. 20:34
Törölt hozzászólás
#74581

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek