Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
croker
croker 2017. 12. 08. 12:34
Előzmény: #45991  Clint
#46000
Nem lennék meglepődve azért ha lenne kiépìtve pozijuk.:-) Majdnem "ingyen " pénz.
Clint
Clint 2017. 12. 08. 12:33
Előzmény: #45998  Krumenaker
#45999
Kösz, az építő jellegű, hétvégi többlet információt.
Krumenaker 2017. 12. 08. 12:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#45998
Köszönöm. A nyilvános információkból és a sorok közti utalásokból fel lehet vázolni valamit, maga a kereskedés menete, a grafikon is mindig "beszédes", de persze ez mind csak a felszín, ami sejteni enged ezt-azt. Konkrétumot csak az tud, aki tűzközelben van.
Azt még hozzá lehet tenni, hogy az Opus és Konzum vezetősége is olyan kommunikációt folytat, ami teljesen korrekt, mindig az következik be, amit mondanak (sőt, amit sejtetnek), és ez szerintem nagyon megnyugtató annak fényében, hogy korábban milyen vakítások, félrebeszélések, lehúzások mentek itt a BÉT-en (elsősorban kispapírokban).
kimpaa
kimpaa 2017. 12. 08. 12:31
Előzmény: #45961  tokugawa_ieyasu
#45997
Nem vettél 3000-nél? Volt rá két heted :)
Clint
Clint 2017. 12. 08. 12:31
Előzmény: #45993  izibe
#45996
A közgyülésen csak a tőkeemelés lehetőségét teremtik meg.A konkrét döntést pedig majd az igazgatóság fogja meghozni. No para, minden sínen van, mindenki üljön  a kezére bő 1 évre és élvezze, hogy robog a vonat.
Törölt felhasználó 2017. 12. 08. 12:29
Előzmény: #45993  izibe
#45995
Ha kérték volna a felfüggesztést, akkor azt is közzé kellett volna már tenni.
Wuff
Wuff 2017. 12. 08. 12:28
Előzmény: #45984  Törölt felhasználó
#45994
Ezt a nagyon is valószínű verziót még be sem vettem az egyenletbe :)
izibe 2017. 12. 08. 12:27
Előzmény: #45992  Törölt felhasználó
#45993
Ha valami piacbefolyásoló info lenne ma a közgyűlésen, akkor már kérték volna a kereskedés felfüggesztését, nem? Azaz, ha másfél órán belül felfüggesztik, akkor lesz fontos dolog, ha nem, akkor nem
Törölt felhasználó 2017. 12. 08. 12:23
#45992
Lesz élő közvetítés a közgyűlésről? Olyanra gondolok, mint amit az RC konferencián kaptunk tőletek.
Clint
Clint 2017. 12. 08. 12:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#45991
így van, gratulálok én is!Ami megdöbbentő számomra, hogy a befektetési "guruk" még mindig mennyire lenézik az ML papírokat. Pont néhány napja olvastam egy finyás megjegyzést egy 30-as, volt portfolios, jelenleg nyugdíjas befektetési gurutól.
Törölt felhasználó 2017. 12. 08. 12:17
Előzmény: #45989  Törölt felhasználó
#45990
Bocsánat az lemardt, hogy a napi grafikonon.
Törölt felhasználó 2017. 12. 08. 12:16
Előzmény: #45986  thinkpositive
#45989
Egyébként most technikailag is emelekedést mutat. A Parabolic SAR az RSI és a MACD muataói is emelkedést sejtetnek. Remélem így is lesz.
gyuripapa 2017. 12. 08. 12:14
Törölt hozzászólás
#45988
thinkpositive
thinkpositive 2017. 12. 08. 12:10
Előzmény: #45986  thinkpositive
#45987
Ja és az OPI tőkeemelés utáni töbsbzsörözést sem várta senki. Azokban a napokban inkább az volt a vélekedés, hogy inkább korrekciózik egyet 300 alá.
thinkpositive
thinkpositive 2017. 12. 08. 12:07
Előzmény: #45944  jofej
#45986
Ez kicsit engem is aggaszt, de merész vagy, hogy mindent bedobtál. Én tegnap (korán) csökkentettem picit. Csak annyit, hogy maradjon mozgásterem és szabad tőkém, a többséget tartom.
Az zavar leginkább, hogy most mindenki felfelé várja. Ha belegondoltok az elmúlt hetekben a nagyobb mozgásokat igazából senki sem várta. Sem a 3496-ra megindulást (OPI előtte napokig ment ez meg csak a legvégén indult utána), sem a 3496-ről való bezuhanást, sem a keddi beöntést, sem a szerdai megindulást. Mondjuk most hír van (lesz), remélem ez lesz a kivétel.
zsoltee77
zsoltee77 2017. 12. 08. 12:05
Előzmény: #45983  pickpepe
#45985
Na merre mész? Én már voltam az erdőn reggel. Akáccsemetét ültetünk. 
Real 3430
Törölt felhasználó 2017. 12. 08. 12:04
Előzmény: #45977  hali
#45984
"...Az Igazgatóság javasolja a Közgyűlésnek, hogy a Közgyűlés hatalmazza fel az Igazgatóságot a Társaság alaptőkéjének felemelésére, azzal, hogy az Igazgatóság bármely gyakorisággal, bármely alaptőkeemelési móddal jogosult az alaptőke felemelésére és jogosult a névértéktől eltérő kibocsátási érték meghatározására. Az Igazgatóság javasolja a Közgyűlésnek, hogy a felhatalmazás 5 (öt) év határozott időre szóljon, és a felhatalmazás alapján az Igazgatóság hatásköre biztosított legyen arra, hogy az alaptőke összegét HUF 30 000 000 000,-, azaz Harmincmilliárd Magyar Forint összegig történő felemelésről határozzon. A felhatalmazás alapján az Igazgatóság jogosulttá válna átváltoztatható és jegyzési jogot biztosító kötvény kibocsátására, vagy erre történő garanciavállalásra is...."
Meglepődnék, ha lenne részvénykibocsátás most!
Nem véletlenül kérnek jegyzési jogot biztosító kötvény kibocsátására felhatalmazást!
pickpepe
pickpepe 2017. 12. 08. 12:04
Előzmény: #45979  zsoltee77
#45983
Na elindulok ma is:))neha realt dobjatokkoszi
Törölt felhasználó 2017. 12. 08. 12:01
Előzmény: #45977  hali
#45982
A mai közgyűlésen csak aaról lesz szó, hogy az Igazagatóságot felhatalmazzák a tőkeemelésre. Szerintem a tőkeemelés nem ma fog megtörténni.
Wuff
Wuff 2017. 12. 08. 12:01
Előzmény: #45974  Törölt felhasználó
#45981
Mondjuk az igaz, hogy a 3000 körüli szintek az elmúlt 2 hétben annyiszor le lettek oda-vissza kereskedve, hogy a jelen állás szerint (rossz hír nélkül, pl. inkorrekt emelés) nem maradt olyan ember, aki 3100 alatt odaadja. De aki fosós, hogy mégse lesz semmi story az emelésből annak ez a 3400 egész jó kiszálló, vagyis tényleg minden arra mutat, hogy innen továbbra is fel kellene menni... Egy esetleges nagyobb leszúrás a közeljövőben max. a keddi 2600-as stopvadászathoz hasonló rövid porszívózás lehet.
Illetve még játszik a hírek elmaradása utáni renyhe kereskedésben a Modi bácsi, aki csinálhat az emeléshez egy "szép" zárót a közeljövőben, de nagyobb volument itt sem lehetne olcsón venni...
Na, ezt jól megbeszéltem magammal :)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek