Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ohnetatto 2017. 10. 12. 09:21
Előzmény: #41299  kimpaa
#41300
2320
kimpaa
kimpaa 2017. 10. 12. 08:48
Előzmény: #41293  KNZilium
#41299
Nem megyek bele, sokszor leírtam én is más is. Aki nem látja mi folyik ma Mo-n hanem lelkesen tapsikol hogy de ügyes ez a Lölö gyerek, már megint nyert/vett/átvett valamit, azokkal nincs mit tenni. Majd lesz józanodás s fájdalmas lesz.
Simicskával is ezt csinálták. Csak az nem volt hülye, s vitte is a pénzt magával. Hát azt bebukták hehe. Most persze köpködnek, mert van nála jópár adu ász a tarsolyban.
signal2
signal2 2017. 10. 12. 08:48
Előzmény: #41297  Juvefan
#41298
Valamennyire igen, de azért írtam, mert volt egy ilyen kérdés. Amúgy ez alapvetően jó a részvényeseknek, mert áron alul jutnak vagyonelemekhez.
Juvefan
Juvefan 2017. 10. 12. 08:44
Előzmény: #41296  signal2
#41297
elveiddel ellenkezik, hogy kereskedj vele ?
signal2
signal2 2017. 10. 12. 08:42
Előzmény: #41293  KNZilium
#41296
Pl. az után jelentették be a 2030-ig tartó 300 milliárdos turizmusfejlesztést, hogy az eladó szempontjából érthetetlenül alacsony áron (3,3 mrd Ft) megvette a Hunguest Hotelt, és a Balatontourist csoportot. természetesen nem lehet bizonyítani, hogy tudott róla, csak valószínűsíteni. Ugye nem kell mondani, hogy aszimmetrikus információs helyzet miatt a két cégcsoport eladói milyen hátrányt szenvedtek.
Aztán kérdés, hogy a Diófa az ingatlan alap kezelését vajon ingyen vagy valamekkora összegért adta-e át a Konzum Alapkezelőnek (a közleményben nem szerepelt ellenérték). Ugyanis az általa termelt profit jelenértékét el kellett volna kérnie a Diófának. A Diófa a takarék csoporthoz tartozik, amely az MFB-n keresztül részben állami tulajdon. 
Aztán az is kérdés, hogy a Magántőkealap 100 mrd Ft-ját kik és milyen forrásból dobták össze, amiből össze-vissza tud vásárolni. Többek között az MKB-t, amelynek az a története, hogy bankadóval szétszopatták -> az állam ingyen átvette -> olcsón továbbadták a megfelelő körnek (pl. Balog Ádám milliárdos hitelt kapott rá - bárki más vajon kapott volna?) -> bankadó csökkentés -> MKB bekerül a magántőke alapba -> MKB újra szép nyereséget termel. Itt is az eladók fáztak rá, mert pl. nem tudták, hogy lesz bankadó csökkentés.
Tehát valóban nem lopás, hanem kormányzattal összehangolt akció bizonyos vagyonelemek olcsó megszerzésére.
Törölt felhasználó 2017. 10. 12. 08:22
Előzmény: #41293  KNZilium
#41295
nem érezte meg ,hogy milyeta saját börén,,á nem loptak törvényesen semmit,én holnap hozok egy törvényt hogy ki a magyar a többit ausztráliába exportálom.a törvény azért van hogy betartsuk,és igazságosan hozzuk,a lopás az törvényesen is lopás.
sportyman 2017. 10. 12. 08:13
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#41294
KNZilium 2017. 10. 12. 07:34
Előzmény: #41282  kimpaa
#41293
Súlyos szavak a kedvenc rèszvènyemről. Pontosan meg tudnád nevezni, hogy eddig mit, milyen közvagyont "loptak" ki ide?? Emlékeim szerint csak a piacról vettek.
zsoltee77
zsoltee77 2017. 10. 12. 06:34
Előzmény: #41291  Törölt felhasználó
#41292
Tartalmát is tudod?
Törölt felhasználó 2017. 10. 12. 06:31
Előzmény: #41289  horemheb
#41291
Pénteken lesz hír
Metwolf
Metwolf 2017. 10. 11. 23:05
Előzmény: #41289  horemheb
#41290
Gyanúsnak nem gyanús, de többet nem tudok a mai naphoz hozzáfűzni, a holnapi nap lesz érdekes, milyen lesz a napos gyertya.
horemheb 2017. 10. 11. 22:53
Előzmény: #41286  Metwolf
#41289
Metwolf, nem gyanús neked a 7188 db-os záró lekötés? A megjelent Opi hír miatt egy kicsit tartok a holnapi naptól, mivel nem a Konzival vagy Appival kapcsolatban jött jó hír.  Lehet, hogy kamu pletykára ment ma ekkorát a két ML. papír? Igaz holnap reggel jöhet még valami! Na majd meglátjuk.
lizabell
lizabell 2017. 10. 11. 20:24
Előzmény: #41286  Metwolf
#41288
Tökéletes elemzés volt! 
Liberta
Liberta 2017. 10. 11. 20:10
Előzmény: #41282  kimpaa
#41287
Igazad van, jól csinálod. A tőzsde szerintem sem erkölcsi kategória. 
Metwolf
Metwolf 2017. 10. 11. 20:09
Előzmény: #41284  Liberta
#41286
Igazán nincs mit. Örülök ha segíthetek az elemzésekkel. Annak meg pláne, ha be is jön az elképzelés. Ez most bejött, de van hogy nem. TA elemzés rejtelmeit kitanulni sokáig tart. :-)
Most a holnapi napra kell figyelni, izgatottan várom. Nekem a majd 200 pontos délutáni meghúzás miatt sokat ment egyszerre, meglátjuk holnap a többit.
gyuripapa 2017. 10. 11. 20:06
Törölt hozzászólás
#41285
Liberta
Liberta 2017. 10. 11. 20:05
Előzmény: #41273  Metwolf
#41284
Köszönjük. Én külön is, hogy tegnap szakítottál időt rá, hogy a kérdésemre válaszolj. Én kicsi is vagyok, meg kezdő is, de ma külön figyeltem a konzira, az elemzésed miatt is. Meg is lepődtem rendesen délután, a mini pakkomat, amit a múlt héten vettem, csak, hogy ebből is legyen egy pici, el is adtam zárás előtt 2440 en. Lehet, hogy még tovább emelkedik, de én örülök a kis sikernek is. Kíváncsian várom továbbra is az elemzéseid, gondolataid, még ha nem is mindig értem pontosan, vagy teljesen, egyelőre. Gratulálok!
Törölt felhasználó 2017. 10. 11. 20:05
Előzmény: #41282  kimpaa
#41283
Szerintem nem nekünk kell itt ezen moralizálni! Ez kereskedés. Amit meg ők csinálnak az lopás. A két dolog nem ugyanaz. Egy percig sem tennék e közé egyenlőséget. :)
kimpaa
kimpaa 2017. 10. 11. 20:01
Előzmény: #41276  HoStrucc
#41282
Igen, de nehogy azt hidd hogy ez megy nálam évente a 200 kereskedési napban. Ez a 2017 nagyon fura számomra, ilyet még sosem tapasztaltam. 2012 óta nyomom, de én ennyit összesen se nyertem mint idén. Ez a kispapír őrület 20 évente van egyszer kb. De szerintem ilyen még sosem volt a Bét-n. Értem a hátterét, a jelenlegi elit ezekbe a cégekbe lopja ki a közvagyont, ami eléggé visszataszító, de ha ezzel lehet pénzt keresni akkor ez van. Már leírtam itt is máshol is hogy elítélem, de attól még felülök a vonatra én is.
Valóban egész nap tudom nézni, mert az informatikában dolgozom s egész nap a gép előtt ülök. Ha meg valami elintéznivalóm van akkor telefonról. Nagyon jó dolog ez az okostelefonosdi, erre használom jóformán. A 20-s reál meg először ingyen volt a Randomnál, bárki nyerhetett, aztán akkora lett a forgalmam hogy már azért ingyenes :)
Törölt felhasználó 2017. 10. 11. 20:00
Előzmény: #41279  Törölt felhasználó
#41281
Azt kértem, hogy jelentkezzél, nem azt, hogy mínuszoljál! Egyébként érdekelne az ellenvéleményed! Vagy nem mert ilyen nap után megszólalni?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek