Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 23:14
Előzmény: #29819  Lastdeposit
#29820
De miért fáj? Jól tetted h eladtad, kint van a tőkéd. Nekem folyamatosan csökken a Konzum meg Opimus kitettségem.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 07. 11. 23:12
Előzmény: #29816  adooptimalizalo
#29819
Csodálatos írás, köszönjük! Én tartom Opimust 47-ről fél pakkal, fájt a fele eladása 107-én. Ugyanazokat élem át én is!
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 23:07
Előzmény: #29803  evazeller
#29818
4000-5000 környéke sanszos.
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 23:00
Törölt hozzászólás
#29817
adooptimalizalo 2017. 07. 11. 22:57
#29816
Hónapok óta minden nap olvasom a Konzum/Opimus fórumot érintettség okán. Nem nagyon szóltam hozzá, de most már muszáj kiírni magamból ezt az érzelmi hullámvasutat, amin keresztülmegyek és pszichológiai megfigyeléseimet, amik negatívan befolyásolják döntéseimet ebben a felfokozott állapotban. Konzumból 120-on vásároltam egy pakkot hosszabb távú tervekkel. Jelenleg a fele van meg. Negyedét eladtam 600-on, másik negyedét 2100-on. Utólag nagyon fáj mindkét eladás. :) Az első után megfogadtam, hogy akármi történik, nem nyúlok hozzá már idén...Tapasztalatlan vagyok én a napi kereskedéshez, ezért nem is akartam eredetileg belebonyolódni, de mivel az események a monitorhoz láncoltak 3 hónapja, ezért nem bírtam ki, miután többször végignéztem a hullámzásokat, hogy ne nyúljak bele, mondván visszaveszem lentebb. Esélyem sem volt egyik alkalommal sem...Legbelül alig várom, hogy korrigáljon lefelé és legalább a héten eladott negyedet vissza tudjam venni, holott poziban vagyok, önös érdekem az emelkedés. Opimusban is van pozim, ott kibírtam eddig és meg van a kezdeti pakkom több, mint 90%-a. Valahogy ott nem félek ennyire, nem tűnik annyira szédítőnek az emelkedés/árfolyam. Nagyjából a Mészáros papírokkal egy időben beszálltam az Ethereum nevű kriptovalutába, ami nyolcszorozott azóta, majd korrigált a felére. Abból is adtam el a rally idején, majd teljesen nyugodtan néztem végig, hogy a virtuális nyerőm a felére apad. A korán eladott pakkok sokkal jobban idegesítettek, mint a visszaesés. Ha számokat nézem sokkal többet veszítettem a korrekción, mint a korai eladások miatt nem realizált haszon, mégis attól "tiszta ideg" voltam utólag, a korrekciót meg szemrebbenés nélkül végigmoziztam.Legbelül úgy kezelem ezt az eredeti Konzum pakk mennyiséget is, mintha az enyém lenne, pontosan annyi az enyém, annyit akarok majd birtokolni valamikor, ha az árfolyam lehetővé teszi...Többször olvastam itt a fórumon is, hogy ezeken a szinteken már nagy bátorság venni Konzumot és már "csak" tartják az emberek a meglévő pakkokat. Tartani nem ugyanakkora bátorság? Az én értelmezésemben egy adott szinten a vétel és tartás között nincs különbség csak pszichológiai szempontból. A tartás gyakorlatilag olyan, mintha minden árszinten újra vennél, ahol nem adod el, mert nem megfelelő neked az ár és további emelkedést vársz. Sokallom ezt az árfolyamot, hogy visszavegyem az eladott pakkot, viszont nyugodt szívvel tartom a meglévőt, tehát további emelkedést várok, ergo visszavehetném a korábbi pakkot is...Az, hogy valaki csak a virtuális nyerőjét kockáztatja tartással, mert plusszban van vagy új vétel esetén teljes befektetett tőkének a kockáztatását kell felvállalnia az nettó hülyeség...Mindenki tudja, hogy a virtuális nyerője egy gombnyomásra az övé lehet, mivel nem teszi ezt meg, onnantól a saját tőkéjét kockáztatja. Viszonylag kezdő vagyok - azért nem Mari néni szint és nem a Mészáros papírok fújtak ide - és eddigi befektetéseim során úgy érzem elég racionálisan sikerült döntéseket hoznom, nyilván nem mindig jókat, de legalább magamnak könnyen megmagyarázhatóakat. :) Nyilván ez a szituáció teljesen új számomra és, amint láthatjátok a fent leírtakból, elég érdekes válaszokat szül bennem, amik néhol teljesen nélkülözik a racionalitást. 3 hónap alatt sokszor találkoztam olyan hozzászólásokkal, amik teljesen tükrözték számomra, hogy hasonló folyamatokon átmenő emberek tollából születtek, ezért írtam én is le ezeket, hátha segít önmagamnak is és talán másoknak is újragondolni ezt az egész őrületet és racionálisabb döntéseket hozni! Mindenkinek sok nyerőt kívánok!
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 22:56
Törölt hozzászólás
#29815
evazeller
evazeller 2017. 07. 11. 22:55
Előzmény: #29811  Törölt felhasználó
#29814
fultonka, te blue-topikot is telekajabáltad, hogy 6200-on veszel otp-t, amikor én javában vettem, mint az állat 7700-8000 között:) szóval ha szerinted is hülye vagy a konzumhoz és az opimushoz, és venni sem akarsz, akkor miért vagy itt? :)))
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 22:48
Előzmény: #29811  Törölt felhasználó
#29813
de megyek me meglincselnek a longisták
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 22:48
Törölt hozzászólás
#29812
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 22:46
Előzmény: #29810  evazeller
#29811
elhiszem hogy amatőr, hülye is vagyok a két papperhoz, rálátásom is 0 - így van. De ezt gondolom az egész bizniszről. Nem tudom hogy mi lesz, de nagyon nehezemre esik elhinni hogy a kicsit majd megtarthatják a lóvét.
evazeller
evazeller 2017. 07. 11. 22:41
Előzmény: #29807  Törölt felhasználó
#29810
mellesleg fulton, bocs, de teljesen "amatőr" a hozzászólásod itt:) kábé olyan, mint aki azt sem tudja, miért veszik ezt az rv-t szerintem maradj blue-ban:)
evazeller
evazeller 2017. 07. 11. 22:39
Előzmény: #29805  Törölt felhasználó
#29809
sokan jöttek 500-nál is, hogy lesz itt sírás-rívás:) szerintem ha nem veszel a papírból, nem is kell tippelned, úgyis a "hulla" lesz a kereseted benne:)
pantya70 2017. 07. 11. 22:35
Törölt hozzászólás
#29808
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 22:33
Előzmény: #29806  Törölt felhasználó
#29807
ja és nem hiszek a tündérmesékben köszönöm. Az ML t akkor sem említeném egy ricsi vagy otp kategóriával jelenleg, és a következendő jövőben sem. Szóval..ez a tempó ami van...őrület kategória.
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 22:32
Előzmény: #29805  Törölt felhasználó
#29806
ráadásul ebből rögtön pénz jött. Csak nézzétek meg...alig pár hét alatt hányszorosára emelkedett. Hatalommal sok mindent el lehet érni...
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 22:31
Előzmény: #29802  Sarpac
#29805
konzum bent volt a tőzsdén az opi is...aludtak., Lent volt az árfolyamuk. Biztos vagyok benne hogy bevásároltak még idő előtt belőle. K* jól megsinálták az egészet mészárosék. Tudták ők nagyon jól hogy felfogják hajtaní szépen az árfolyamot. Én sem tudom mi lesz, de én inkább azokhoz tartozom akik nem hisznek az ilyen mészáros féléknek. Sem orbánnak. ML meg aztán...hagyjuk inkább. Én arra tippelek lesz még sírás rívás...
gyemantkrajcar 2017. 07. 11. 22:30
Előzmény: #29802  Sarpac
#29804
Ez is meggondolandó.
evazeller
evazeller 2017. 07. 11. 22:29
Előzmény: #29800  gyemantkrajcar
#29803
semmivel nem tudok többet, mint ti egyet teszek: nem engedem a papírt adom is, veszem is nem szállok ki sosem teljesen eddig ez jött be nekem , de nagyon ki mondja most meg, hogy 3000, 4000, 5000 , 7000 stb lesz?
Sarpac
Sarpac 2017. 07. 11. 22:27
Előzmény: #29799  evazeller
#29802
Hogy nem lehet észrevenni, hogy egy ilyen sztoryt amit beadnak akkor inkább saját önálló cégben csinálték volna meg? Mi értelme így az egésznek hacsak az nem mivel nem többségi tulaj ki tudja mosni a szennyest minden következmény nélkül?! :D
gyemantkrajcar 2017. 07. 11. 22:25
Előzmény: #29800  gyemantkrajcar
#29801
Mára 5(öt) db részvényem maradt azzal is kerestem :-)))

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek