Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zsoltee77
zsoltee77 2017. 06. 20. 17:09
Előzmény: #27678  gyemantkrajcar
#27680
A fórumozók mind kiszálltak, csak figyelünk. :)
Turkiz
Turkiz 2017. 06. 20. 15:33
Előzmény: #27678  gyemantkrajcar
#27679
Nagy a nyugi, kétségtelen. De nem is történik semmi. Plusz-mínusz 1-2 % ebben a papírban nem érdekel senkit. A blue chipek pedig kb. ennyit mennek egy nap, és akkor már "elszállt az árfolyam" ha 3 % a változás:)
gyemantkrajcar 2017. 06. 20. 12:09
#27678
Nyaralni vagytok a papperrel együtt?
Zsirosbeodon 2017. 06. 20. 00:32
Előzmény: #27675  Lastdeposit
#27677
Szerintem jön itt egy hír még a nyáron és 2-3 limites nap egymás után. Én sem vagyok tapasztalt speka, inkább amolyan szemlélődő. De hogy itt mindenki "csalafinta" az is biztos :)
Zsirosbeodon 2017. 06. 20. 00:29
Előzmény: #27674  Metwolf
#27676
Hathor Nutexben ilyen esetleg?
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 06. 19. 23:41
Előzmény: #27674  Metwolf
#27675
Ok, szerintem igazad van, hallgatok a tapasztaltabbra. Nem kell nekem jövő héten eladni az űrben, ráérek 1 hónap múlva is. Jó éjt mindenkinek!
Metwolf
Metwolf 2017. 06. 19. 23:36
Előzmény: #27673  Lastdeposit
#27674
Hidd el, pár 100k papírral vagy olyat varázsolok neked az ott1 könyvbe amilyet akarok, utána meg elemezhetitek a fórumon, hogy puffer-e vagy mifene. A nagyobb büfik így csinálják, ott ez elég gyakran előfordul. Én nem várom feljebb a héten nagyon, pláne nem űrmagasságokba, szigorúan TA alapon. Ha hír jön az mindent felül ír, mint minden papírban.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 06. 19. 23:32
Előzmény: #27671  Metwolf
#27673
Technikailag teljesen igazad van. Most kivételesen nem néztem chartot, de egyébként is más szempontok alapján vettem, egyszerűen csak éreztem a mocorgást, a kamu pufferek kiállását 50 és 55-ről, mert ott hatalmas pakkok voltak. Valószínű benéz alá, de most megérzésem azt súgja, hogy hűlni fognak az indik és kilő a héten. Ezért szép a tőzsde, mindenki másképp gondolkodik, ettől mozog a piac.
evazeller
evazeller 2017. 06. 19. 23:30
Előzmény: #27666  Lastdeposit
#27672
egyszer egy pókerbajnokot totál kikészítettem mindenen vihogtam, egy idő után "megkopasztottam" csak baráti alapon ment, de azt mondta, velem sosem játszik többé:)
Metwolf
Metwolf 2017. 06. 19. 23:25
Előzmény: #27670  Lastdeposit
#27671
Ott1 óráson bollinger tetőn, doji star, lefordult. 51-en adni kellett nem venni. Olyan szépen látszik a charton, hogy csak na. Szerintem megy vissza 50 alá, én 50 fölött adtam ma szvsz. A többieknek odaát pont a TA nem tiszta, nem nézik, ezért várják fel 80-ra. Hetesen túlvett a papír, de ezt már csak félve mondom.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 06. 19. 23:15
Előzmény: #27667  Metwolf
#27670
Igen, meg eddigi tapasztalataim alapján az is fontos, hogy meghallgatok mindenkit, olvasgatok, nézelődök, de senkire sem hallgatok. Mindig pontosan tudom, mikor miért lépek poziba. Nekem fele tőkém funda alapon van kb, fele speka. Most éppen Molt vettem, 21500-on, mert tudom, az ott jó helyen van, azzal nem kell foglalkoznom. De valamikor meg- ahogy nagyon helyesen mondod- a tömegpszichót akarom lekereskedni. Én ma vettem Ottone-t, mert érzem a mocorgást, tudom, hogy azt az 50-65-70-80-as sávot most le fogom tudni kereskedni. Itt például nem érdekel a funda annyira, mert tudom, hogy rövid távon, kifejezetten pszichohullám lovas leszek. Aztán aranyember papírok... csak Opim van. Az részben speka, részban fundás kereskedés. Álljon össze a történet, legyen víziód, tudd, hogy meddig akarsz elmenni és csináld is meg, én így gondolom.
Metwolf
Metwolf 2017. 06. 19. 23:09
Előzmény: #27663  zsoltee77
#27669
Az idegrendszer is fontos, valóban. Emlékszem eleinte minden fityfenén idegeskedtem, és teljesen lefáradtam 1-1 nap végére, ha kicsit is ellenem ment az árfolyam akár. Viszont ez is tanulható, fontos a hideg fej, mert csak úgy lehet jó döntéseket hozni. Az idegeskedés, feszültség nem vezet sok jóra, a jelszó: csak megfontoltan! :-)
Metwolf
Metwolf 2017. 06. 19. 23:06
Előzmény: #27665  hali
#27668
Igazad van, tudni kell egy pozit lezárni ha ellened megy a piac. Jobb kis veszteséggel eladni egy rossz vételt mint beragadni évekre. Ezt a gondolkodásmódot is fel kell ismerni annak, aki jó trader akar lenni. Telekom 2000? Jesszus, jelenleg semmi pénzért nem vennék bele.
Metwolf
Metwolf 2017. 06. 19. 23:02
Előzmény: #27660  Lastdeposit
#27667
Itt a TA-t, híreket kell látni, meg a tömegpszichot jól értelmezni. Megfelelő időben nyitni és zárni egy pozit nem könnyű. Nem egy év mire megtanulja az ember a tőzsdézés okosságait, hanem sok. Ez a hatodik érzék a nőket juttatja eszembe meg a dobókockát...ha a whirlpool mosógépet! :-)
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 06. 19. 22:59
Előzmény: #27663  zsoltee77
#27666
Ez egy nagyon fontos képesség, én nagy nyerő pókeres voltam. Soha nem féltem én sem dönteni, ez nagy erény, de úgy érzem eddigi tapasztalataim alapján, a legnagyobb pedig az, ha elismeri az ember időben, hogy nagyon melléfogott. Kemény világ ez. Gratulálok, nagyon ügyes vagy! Jól lövöd be a vételi szinteket nagyon, felfigyeltem rá, ahogyan Éva is.
hali
hali 2017. 06. 19. 22:57
Előzmény: #27661  Metwolf
#27665
Szerintem is lesz 800ft. de ha mégsem olyan tìpus,mint én eladom veszteséggel is,akit példának írtak 8p0ft-ról az meg amíg negatív tatományban van soha nem adja el. Sok ember leket aki várja a 2000ft-os telekom árat is...:)
Metwolf
Metwolf 2017. 06. 19. 22:56
Előzmény: #27658  zsoltee77
#27664
Pontosan, egyetértek a gondolataiddal. Minél többet tőzsdézel, olvasol kapcsolódó könyveket, anyagokat, annál tapasztaltabb leszel és a kezdeti hibákat nem követed el újra jó esetben. Szépen kitanulod a TA elemzést, az is sokat tud segíteni, aztán jó esetben sikeres tőzsdés leszel. Meg ugye az sem utolsó, hogy van hozzá gógyid, mert itt az is kell, intelligencia. Jó tradeket csinálsz, ahogy olvasom, csak így tovább kolléga! :-)
zsoltee77
zsoltee77 2017. 06. 19. 22:55
Előzmény: #27660  Lastdeposit
#27663
meg acél idegek. 320-nál eladtam az összes Konzumot, de aztán felszívtam magam, eldöntöttem, hogy kemény leszek, mint a kád széle. :D visszavettem az egészet 296 körül és ez az elhatározás, ez az egy döntés eredményezett egy új családi kocsit. Ez benne a félelmetes.
Törölt felhasználó 2017. 06. 19. 22:53
Előzmény: #27659  Lastdeposit
#27662
Amúgy mi fhb bol ismerjük egymást :) én is felületem az Opimus konzum hajót okra amin ültettek az evával
Metwolf
Metwolf 2017. 06. 19. 22:52
Előzmény: #27656  hali
#27661
Szerintem gond nélkül lesz ez 800 sőt több is majd, 1 jó hír és már ott is lesz az árfolyam, figyeld meg. Kicsi a közkéz, könnyen mozgatható. Itt story van. Viszont mikor jött péntekre a sávszélesítés a tapasztaltabb büfik tudták, hogy az nap nem venni kell hanem adni az összes érintett papírt, mert be fog zuhanni mind. Így is lett.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek