Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zsirosbeodon 2017. 06. 08. 08:08
Előzmény: #26537  watson
#26540
Leleplezik a Questor-t majd csinálnak egy Questor 2-t? Ugye nem gondoljátok komolyan. Itt kicsit másról van szó. Osztozkodnak, bevásárolnak de nem zavarja őket hogy a "tőzsdei kalauzhalak" is jól járjanak. Kimaradtatok, így jártatok. Mellesleg tetszik az avatarod :)
wilan23
wilan23 2017. 06. 08. 08:06
Előzmény: #26537  watson
#26539
Egy a lényeg kiakad ma ez is, meg az ópi is!aki akarja az eladhatja!
kimpaa
kimpaa 2017. 06. 08. 08:01
Előzmény: #26537  watson
#26538
A Quaestor hány évig ment? Ez csak most indul ;)
watson
watson 2017. 06. 08. 07:59
Előzmény: #26534  ibolya5
#26537
"A jövővel foglalkozzunk már" rendben. Hallgatjunk, mi a jövő? tudsz valami újat?Én csak a vágyat látom a sok mohó vásárlóban hogy részesülni akar a nagy mutyiból... de a mutyi z ettől még mutyi marad és hülye lenne a stróman szétosztogatni a lopott szajrét...oknyomozó jól mondta, ugyanez ment Quaestorban is...
Kono
Kono 2017. 06. 08. 07:52
#26536
Érdekes, megszállták az egész fórumot. Venni szeretnének, csak nincs mit, nem ez a helyzet? :D Mindenki a saját pénzével játszik. Ha hisz benne (vagy tud valamit), akkor tartsa. Ha nem, akkor vegye ki. Pont.
nikee 2017. 06. 08. 07:50
Előzmény: #26534  ibolya5
#26535
Új vagyok itt én is. Nem értem miért kérdés hogy aki itt van az meg akar gazdagodni. Nem csak a tőzsde hanem minden vállalkozás erről szól. A politika pedig arról, hogy arra szavazol aki több pénz, több kedvezményt, jobb életminőséget hoz az életedbe. Lehet ML-t utálni, lehet sírni hogy már nem lehet belépni mert úgy tele a könyv vevőkkel, lehet fikázni, hogy alultőkésített, hogy a befektetett eszközök és saját tőke aránya nem megfelelő. Mindent lehet, de azért vagyunk itt hogy pénzt keressünk. Kockázatos? A villamos is elüthet bárkit ha nem figyel.
ibolya5 2017. 06. 08. 07:44
Előzmény: #26527  Törölt felhasználó
#26534
A konzum tulajdonosi jogokat gyakorol-ami törvény szerint is jelentős befolyást jelent illetve 4%-ban lesz tulajdonos is ezt már réges régen tisztáztuk, lerágott csont és most már azzal kéne foglalkozni hogy számtalan forrásból lesz bevétele és nyeresége amely alapján ez a cég már nem a tavalyi Konzum. A jövővel foglalkozzunk már, június 7-én regsztrált, ki küldte ide bomlasztani oknyomozót?? Eddig hol volt és mit csinált ott??
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 07:33
Előzmény: #26528  Törölt felhasználó
#26533
Én sem értem, mi értelme van a pénztárosnak ez a befektetés. Ha ők minimál áron ülnek a részvényeiken, akkor minimális tőkét vontak csak be, amit most a kisbefektetők raknak össze. Az állami pénzeket eddig is el tudták lopni, tehát csak valami pénzmosás állhat a háttérben. Vagy lehet, hogy azért szépen lassan pénzzé teszik a részvényeiket, realizálva óriási nyereségüket. Szerintem nem egy alkalmazott kezeli ezt a történetet.
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 07:21
Törölt hozzászólás
#26532
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 07:20
Előzmény: #26529  Törölt felhasználó
#26531
A Quaestor kötvények esetében is az volt a látszat, hogy az emberek egy olyan céget finanszíroznak, melynek van vagyona holott ez 3millió volt később 10 millió. Akik ezt a téves látszatot tartották fenn, azok már ülnek. EZ A FÓRUM A BIZONYÍTÉK, HOGY EBBEN AZ ESETBEN IS MINDENKI AZT HISZI, HOGY OLYAN CÉGBE FEKTET AMELY KÖZVETLEN BIRTOKOLJA A SZÁLLODÁKAT ÉS AZ MKB-t. azaz nagyon hasonlít a fentire. És mit is hallottunk kik voltak akkor a Q legaktívabb kötvényesei, milyen körökből kerültek ki ?
watson
watson 2017. 06. 08. 07:12
Előzmény: #26496  Metwolf
#26530
fején találtad a szöget :DDD"ott várakozik naponta 300k azok is biztosan teljesen hülyék" úgyvan.oknyomozónak igaza van, Tényleg nem ér 25Ft-ot sem... te sem tudsz többet megindokolni, csak a kapzsidágoddal... Lesz itt vonyítás az alsólimites napokon amikor eladni sem tudsz. evazeller (swinger kisasszony) néha egész értelmeseket is tud mondani ;)
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 06:59
Előzmény: #26528  Törölt felhasználó
#26529
Úgy néz ki , hogy megvalósulni látszik a BTK. 373 a jogtalan haszonszerzés végett mások tévedésben tartása. Maga a fórum a bizonyíték, hogy a befektetők abban a tévedésben vannak tartva, hogy a vagyon a Konzum NYrt-ben van és közvetlenül az fog búsás hasznot hozni.
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 06:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#26528
NEM ÉRDEKÜK ELADNI, CSAK A SZTORI ÁLTAL VÉLHETŐEN AZT A TÉVES LÁTSZATOT FENNTARTANI HOGY A VAGYON EBBE A CÉGBE ÁRAMLIK. EZ SEGÍTI A TŐZSDÉN KERESZTÜL TOVÁBBI PÉNZEK BEVONZÁSÁT.
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 06:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#26527
Természetesen igen. Ezért próbáltam megvilágosítani a fejeket. A PÉNZ AZ ALAPKEZELŐKBEN VAN. EZEKET A BEFEKTETÉSEKET EZEN BEFEKTETÉSI JEGYEK TULAJDONOSAI BIRTOKOLJÁK. Az NYRT-re csak további pénzszivattyú miatt van szükség, amely a befektetőket feji. De ebből minden kiderül: link NEM LÁTSZIK A TÖBB MILLIÁRDOS VAGYON. CSAK A KEZELÉSÉT VÉGZI . HÁT EZT JÓL MEGETTE MINDENKI !!! NA EGY-KÉT KIVÉTELLEL:
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 06:36
Törölt hozzászólás
#26526
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 06:30
Törölt hozzászólás
#26525
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 06:25
Törölt hozzászólás
#26524
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 06:19
Törölt hozzászólás
#26523
kimpaa
kimpaa 2017. 06. 08. 05:41
Előzmény: #26518  evazeller
#26522
Nekem is van egy elméletem hogy meddig megy ez, okulva egy korábbi hisztériából. Egyelőre nem írom be, de annyi elég hogy van még tér benne felfelé.
kimpaa
kimpaa 2017. 06. 08. 05:29
Előzmény: #26518  evazeller
#26521
Hát nekem kéne az okosság mint beszéltük. De ezt a közpénzből fent tartott limitet nem értem.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek